Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 4:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Zuzka K. píše:
Zdravím,
momentálně jsem v první fázi protikvasinkové diety podle tabulky od sakula a ráda bych se podělila o tři recepty, které se mi podařilo vykoumat z použitelných surovin. Je to spíš takový nástřel, přesné dávkování koření a dalších přísad záleží na tom, jak to komu chutná.

Kedlubnové nudličky se skořicí
Nakrájíme kedlubnu na tenké nudličky. Zasypeme skořicí, sypkou stévií, polejeme kokosovým olejem. Přidáme kousek nastrouhaného zázvoru, já dávám kousek zhruba velikosti palce. Můžeme přidat citronovou šťávu.

Syrový oříškový "perník"
Drť z ořechového mléka (mléko podle návodu tady na fóru) smícháme s několika lžičkami skořice, kokosovým olejem, sypkou stévií, práškovým zázvorem a trochou anýzu. Můžeme pokapat citronovou šťávou. Chutná přibližně jako perník.

Kedlubna s kari omáčkou
Kedlubnu nakrájíme na nudličky, nadrobno nebo na malé kousky. Omáčku uděláme z několika lžiček tahini, soli (já používám himálajskou), lžičky hořčice (používám domácí s jablečným octem, slazenou stévií), horké vody a zhruba půl sáčku kari.

Dobré zkušenosti mám i s pomazánkami, kde je základ tahini nebo drť z ořechového mléka a dochucené jsou solí, hořčicí, rozemletým slunečnicovým nebo dýňovým semínkem, libečkem, nadrobno nakrájenou červenou cibulí, pórkem nebo česnekem... Protože si s jídlem ráda vyhraju, aby se napásly i oči, prakticky vždycky namazané "chlebíčky" zdobím. Výborný je k tomu třeba pórek, ředkvičky nebo pažitka, trochu sezamového semínka... fantazii se meze nekladou. Jako základ pro "chlebíčky" se mi osvědčila okurka (na kolečka i podélně rozříznutá), kedlubna nebo patizon nakrájený na plátky. Špatná není ani zelená paprika zbavená vnitřku a rozkrojená po délce napůl.

Zajímavé kombinace, ale pokud chutnají, proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 4:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
ráda bych se podělila o jednoduchý recept PODZIMNÍ PUDINK na snídani (svačinu), kterou podávám dětem.
Večer namočím ořechy (nebo semínka: dýně nebo slunečnicová).
Ráno ořechy v mixeru rozmixuji, přidám jablko, hrušku, skořici, kurkumu. Pro milovníky sladkého i banán. Vznikne pudinková hmota, kterou lze již podávat. Anebo ještě přidám chia, která nabobtná a jemně křupe.

Dále čokoládové smoothie pití:
Do mixeru namíchám: šťávu z jablka, banán, kokosové mléko, přidám karob (1 čajová lžička) a i nepražené kakao (1 čajová lžička), trochu vody, případně skořici či vanilku. Po umixování musí být směs tekutá, aby se dala vypít brčkem. Pro sladomily přidám stevii či med. Děti mi to pijí ale bez dalšího slazení (banán osladí dostatečně).
Když jsem četla poprvé recept na toto smoothie, začaly se mi sbíhat sliny ale nevěřila jsem kombinaci jablka a banánu. Nicméně.....chuťově se jedná o pochoutku.

Dobrou chuť.

Pro děti asi opravdu lahůdka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz