Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 8:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:51 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den.Začal jsem se trochu zajímat o zdravou výživu a rád bych něco udělal pro své zdravý a tělo.

Začal jsem:

- pít růzdné bylinné čaje
- med + jedlá soda ... 1 lžíce denně
- 2 lžíce sušeného kokosu
- vitamín C + zinek
- jablečný ocet ...jedna lžíčka do 2dcl vody 2x denně
- ve sklenici se mi kvasí kombucha a už mám objednanou Tibetskou houbu

Rád bych poznal nějaké tipy a rady ohledně něčeho jednoduchého a tělu prospěšného.Četl jsem i nějaké články o rozinkách,cibuli a česneku,ale to nemůžu sníst syrové.Nešla by třeba cibule vařit ve vodě a pít?Aby se vařením nezničily zdravé látky.Také si nejsem moc jistý s tím sušeným kokosem.Většinou píší že je zdravý hlavně kokosové mléko nebo olej.

Děkuji za nějaké tipy,rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 8:48 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
[quote="tituspullo":1n9dj6o6]Dobrý den.Začal jsem se trochu zajímat o zdravou výživu a rád bych něco udělal pro své zdravý a tělo.

Začal jsem:

- pít růzdné bylinné čaje
- med + jedlá soda ... 1 lžíce denně
- 2 lžíce sušeného kokosu
- vitamín C + zinek
- jablečný ocet ...jedna lžíčka do 2dcl vody 2x denně
- ve sklenici se mi kvasí kombucha a už mám objednanou Tibetskou houbu

Rád bych poznal nějaké tipy a rady ohledně něčeho jednoduchého a tělu prospěšného.Četl jsem i nějaké články o rozinkách,cibuli a česneku,ale to nemůžu sníst syrové.Nešla by třeba cibule vařit ve vodě a pít?Aby se vařením nezničily zdravé látky.Také si nejsem moc jistý s tím sušeným kokosem.Většinou píší že je zdravý hlavně kokosové mléko nebo olej.

Děkuji za nějaké tipy,rady[/quote:1n9dj6o6]
Dám ti ten nejjednodušší a nejlepší tip. Pročti si hlavní stránky http://www.zdravi-az.cz a projdi si celé fórum. Uvidíš, že za chvilku se ti z těch dobrých typů bude kouřit od hlavy. A to myslím smrtelné vážně \</div

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 12:54 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:51 pm
Příspěvky: 3
Tak jsem si přečetl články a koukám jak blázen \":)\" ...takže podle všeho,je pití bylinných čajů nevhodné a doporučené pouze při léčení.

Chtěl bych se zeptat na ovesné vločky nebo Corn flakes.Dávám si je k snídani se sojovým mlékem.Je to vhodná strava?Doted jsem si myslel,že jsou to sacharidy které mi dodají energii,neobsahují tuky ani cukry...ale ted už si zase tak jistý nejsem.Stejně tak s tím sojovým mlékem.Je zdravější než mléko kravské?

Jak jsou na tom se zdravou výživou třeba těstoviny,rýže,fazole,čočka apod?Někde čtu,že těstoviny zanáší střeva,pak zase že jsou zdravé a tak bych se chtěl informovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
tituspullo píše:
Tak jsem si přečetl články a koukám jak blázen \":)\" ...takže podle všeho,je pití bylinných čajů nevhodné a doporučené pouze při léčení.

Chtěl bych se zeptat na ovesné vločky nebo Corn flakes.Dávám si je k snídani se sojovým mlékem.Je to vhodná strava?Doted jsem si myslel,že jsou to sacharidy které mi dodají energii,neobsahují tuky ani cukry...ale ted už si zase tak jistý nejsem.Stejně tak s tím sojovým mlékem.Je zdravější než mléko kravské?

Jak jsou na tom se zdravou výživou třeba těstoviny,rýže,fazole,čočka apod?Někde čtu,že těstoviny zanáší střeva,pak zase že jsou zdravé a tak bych se chtěl informovat.

Keby si prečítal aj väčšinu vlákien na tomto fóre, tak by si našiel odpovede na všetky svoje otázky. Ovsené vločky by boli občas dobré, ale iba čerstvo navločkované z domácej nezaplesnenej suroviny. Tie z obchodu sú plné plesní a inej hávede a tak viac škodia ako pomáhajú. Corn flakes širokým oblúkom obchádzať. Obilniny všeobecne nie je dobré konzumovať lebo sa zle trávia a lepia črevá, najskôr s výnimkou tých bezlepkových napr. pšeno/jáhly, quinoa, pohánka a amarant, aj to nie často. Kravské mlieko zahlieňuje a to kupované sa ani mliekom nedá nazvať, môžeš čerstvé nepasterizované kozie, najlepšie vo forme kefíru z tibetskej huby-kefírky. Všetko čo sa u nás produkuje zo sóje je nezdravé, pretože to nie je to isté, čo zo sóje robia číňania a japonci a ostatní aziati pre seba.
Keď budeš prechádzať jednotlivé vlákna, otvor si čistý blat napr. vo worde a rob si poznámky, lebo už po hodine budeš mať hlavu, že ňou neprejdeš dverami a stratíš sa v takom množstve užitočných infrmácií \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 4:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:51 pm
Příspěvky: 3
Snažím se číst jak jen to jde a poznámky si dělám,ale už v tom začínám mít zmatek \":)\"

už 11. rokem posiluji,přibližně 3-4 týdně.Moje strava je přibližně následující:

Snídaně: vločky,corn flakes + sojové mléko

svačina: ovoce,zelenina

oběd: rýže nebo těstoviny

svačina: ovoce,zelenina

večeře: fazole,čočka nebo hrách

poslední jídlo: tvaroh nebo protein

Mohli by jste mi poradit,co bych měl vynechat a co vyměnit/nahradit a čím? ...abych dostal sacharidy a bílkoviny které při sportu potřebuji?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tituspullo píše:
Snažím se číst jak jen to jde a poznámky si dělám,ale už v tom začínám mít zmatek \":)\"

už 11. rokem posiluji,přibližně 3-4 týdně.Moje strava je přibližně následující:

Snídaně: vločky,corn flakes + sojové mléko

svačina: ovoce,zelenina

oběd: rýže nebo těstoviny

svačina: ovoce,zelenina

večeře: fazole,čočka nebo hrách

poslední jídlo: tvaroh nebo protein

Mohli by jste mi poradit,co bych měl vynechat a co vyměnit/nahradit a čím? ...abych dostal sacharidy a bílkoviny které při sportu potřebuji?

Opravdu budete muset začít číst, vše na co se ptáte tu má dokonce i svoje vlákna, tak s chutí do toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tipy na prevenci
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 11:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Ahoj tituspullo
No najprv si daj pohov a začni čítať toto fórum. Ja som si cele toto forum stiahol do pc a už študujem 3 mesiac.
Ak si na začiatku nejakej zmeny tak si myslím že je to povinné čítanie. Potom sa zapoj do jednotlivých vlákien a môžu sa začať riešiť konkretne problémy, ale vačšinou to tu už je všetko popísané. Tak držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz