Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="elitka23":mtqvn1nt]zdravím \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diana-ke píše:
zdravim, poradi mi prosim niekto, ci tento bentonit https://www.agrokomp.sk/obchod/bentonit-praskovy-1kg/ je spravnej kvality pre vnutorne pouzitie - coby absorbent toxinov? dakujem

Obecně si asi neuškodíte žádným bentonitem, spíše je otázkou zda může nebo nemůže být bakteriálně kontaminován a na to již odpověď neznám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 10, 2019 10:44 pm 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 10:46 pm
Příspěvky: 52
Dobrý večer , chcel by som sa spýtať či je nejaký velký rozdiel medzi :

Bíly jíl vs Kremelina vs Bentonitový jíl (aztécký jíl, aztécká hlína)

Je možné tieto 3 látky spolu zmiešať či je to zbytočne ? predpokladam že každá jedna látka natiahne do seba bordel a vylúči ho z criev, zaludka a podobne.

Ide mi len o to či by to bol problém zmiesať a užívat spolu v nejakej rozumnej dávke na odkovenie (ortuť, olovo, kadmium , hlinik atd.)

Ďakujem za odpoved a prajem peknú nedelu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 12:41 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
scooors píše:
Dobrý večer , chcel by som sa spýtať či je nejaký velký rozdiel medzi :

Bíly jíl vs Kremelina vs Bentonitový jíl (aztécký jíl, aztécká hlína)

aztecky il som este nepouzival, ale kedze som riesil dilemu biely il a kremelina, tak jednoznacne u mna vyhrala kremelina, pokial mas na mysli vnutorne uzivanie.
Robi v podstate to iste, co biely il, cize je zdrojom kremika, a pomaha detoxikovat/cistit crevo, ale vdaka svojej strukture, pomaha lepsie cistit crevo od usadenin, a parazitov. Hlavne malicke larvicky/mrle.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 1:36 am 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Zdravím,

poradíte, prosím, někdo zdroj - kde nakupujete Bentonit (aztéckou hlínu) v potravinářské kvalitě??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
scooors píše:
Dobrý večer , chcel by som sa spýtať či je nejaký velký rozdiel medzi :

Bíly jíl vs Kremelina vs Bentonitový jíl (aztécký jíl, aztécká hlína)

Je možné tieto 3 látky spolu zmiešať či je to zbytočne ? predpokladam že každá jedna látka natiahne do seba bordel a vylúči ho z criev, zaludka a podobne.

Ide mi len o to či by to bol problém zmiesať a užívat spolu v nejakej rozumnej dávke na odkovenie (ortuť, olovo, kadmium , hlinik atd.)

Ďakujem za odpoved a prajem peknú nedelu.

Určité rozdíly tam jsou, ale ne zase tak velké a pokud jde o smíchání to jsem sice nikdy nezkoušel, ale předpokládám že by v tom neměl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 12:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Ještě prosím, jak jsem pochopila, je toho bentonitu více druhů - podle čeho mám poznat ten správný, který má největší obsah montmorilonitu a kterému se naopak vyhnout ?

Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Ještě prosím, jak jsem pochopila, je toho bentonitu více druhů - podle čeho mám poznat ten správný, který má největší obsah montmorilonitu a kterému se naopak vyhnout ?

Moc děkuji

To asi nejde amatérsky rozlišit, ale obecně by měl mít přírodní natrizaci (bentonit sodný) a to má jedině ten z USA případně se zde používají bentonity natrizované uměle, což není úplný ideál, ale asi by šlo použít i nenatrizovanou variantu která se běžně přidává do krmiva dobytku, což sice nebude v souladu s orgány místní zdravotní a hygienické správy, ale fungovat to bude. Toto představuje problém spíše pro prodejce než konzumenty protože ten správný je moc drahý a na ty ostatní vás vždy nějaký orgán uvaří pokud bude chtít. Nakonec jde vlastně o hlínu tedy co budete zkoumat když ve výrobním procesu se ohřívá natolik že bakterie to přežít nemohou a pro jistotu je ještě možné si prášek vysypat na plech dát do trouby a ohřát klidně nad 150 stupňů a to bakteriím už bude horko až moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 5:48 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
scooors píše:
Dobrý večer , chcel by som sa spýtať či je nejaký velký rozdiel medzi :

Bíly jíl vs Kremelina vs Bentonitový jíl (aztécký jíl, aztécká hlína)

Je možné tieto 3 látky spolu zmiešať či je to zbytočne ? predpokladam že každá jedna látka natiahne do seba bordel a vylúči ho z criev, zaludka a podobne.

Ide mi len o to či by to bol problém zmiesať a užívat spolu v nejakej rozumnej dávke na odkovenie (ortuť, olovo, kadmium , hlinik atd.)

Ďakujem za odpoved a prajem peknú nedelu.

Čistá křemelina má být bez jílovitých částic, neboť ucpávají ty křemičité schránky a tím pádem je značně snížená její účinnost.
https://www.vitatrend.cz/blog/neni-krem ... melina-n18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
Poraďte mi, prosím, kde objednat větší množství bentonitu? Na internetu jsou většinou balení 100g apod.. a nebo mi vyjede pod bentonitem kočkolit. V lékárně mi řekla paní za 0,5kg asi 1200,- Kč.. Moc ráda bych ho vyzkoušela a nejsem schopná na něco rozumného narazit \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
Poraďte mi, prosím, kde objednat větší množství bentonitu? Na internetu jsou většinou balení 100g apod.. a nebo mi vyjede pod bentonitem kočkolit. V lékárně mi řekla paní za 0,5kg asi 1200,- Kč.. Moc ráda bych ho vyzkoušela a nejsem schopná na něco rozumného narazit \":(\"

Celkem použitelná je i verze používaná k čeření vína tak se podívejte na nějaké vinařské stránky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 3:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 28, 2012 6:25 pm
Příspěvky: 19
moc děkuji - celkem použitelný, to znamená, že úplně ono to není, z Vašeho pohledu?

Našla jsem ještě tento - https://www.pravebio.cz/redmond-vzacny-bentonitovy-jil/
myslíte, že je nějaká jistota, že je to opravdu jíl kvalitní, když už to stojí tolik peněz? Po otevření to člověk nijak nepozná, prášek jako prášek..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2019 3:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bepahika píše:
moc děkuji - celkem použitelný, to znamená, že úplně ono to není, z Vašeho pohledu?

Našla jsem ještě tento - https://www.pravebio.cz/redmond-vzacny-bentonitovy-jil/
myslíte, že je nějaká jistota, že je to opravdu jíl kvalitní, když už to stojí tolik peněz? Po otevření to člověk nijak nepozná, prášek jako prášek..

Tak stále je to hlína a fungovat bude i když ideál to není. Ten co uvádíte je ten nejlepší co se vůbec dá koupit a tomu odpovídá i ta nesmyslná cena tedy toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2019 10:52 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte, mam otazku. Da sa pouzivat kaolin (mam od pana Jardu) ako maska na tvar (popri konzumovaniu podla protokolu tu X krat spomenutom) po dobu 30 dni kazdy den, a po 30 dnoch sa ustalit na 3x za tyzden dlhodobo ?
A este ma zaujima.....Moze sa nanasat pri maske aj na pery ? Na internete som cital, ze "vynechavame okolie oci a ust". V pripade oci to chapem...Ale v pripade ust/pier to nechapem vobec...
Dakujem za odpoved.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte, mam otazku. Da sa pouzivat kaolin (mam od pana Jardu) ako maska na tvar (popri konzumovaniu podla protokolu tu X krat spomenutom) po dobu 30 dni kazdy den, a po 30 dnoch sa ustalit na 3x za tyzden dlhodobo ?
A este ma zaujima.....Moze sa nanasat pri maske aj na pery ? Na internete som cital, ze "vynechavame okolie oci a ust". V pripade oci to chapem...Ale v pripade ust/pier to nechapem vobec...
Dakujem za odpoved.

Každý jíl je sorbent tedy může vysušovat a to asi není ve zmíněných případech dobré. Určitě se takto používat dá i když budete vypadat jako indián na válečné stezce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz