Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nápad již nemám, snad jen - považovat to za normální a nechat tomu několik let, tělo se přemění. Možná mu to vadí ve "společenském" životě, ale ve vztazích jde především o "duši a srdce" člověka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ellie píše:
Dobrý den pane Jardo,
chtěla jsem se Vás zeptat, co si myslíte o autismu příp. Aspergerovu syndromu a bentonitových koupelích. Dá se něco očekávat v případě, že tento stav byl zapřičiněn alkoholismem matky v těhotenství? Mám kamaráda a chtěla bych mu pomoci. Po jaké době by se mohl dostavit nějaký výsledek?
Prošla jsem si nějaké zahraniční weby a tam hovoří o Calcium bentonite clay bath, tedy vápenatých bentonitových koupelích. Úplně se v tom nevyznám a zajímalo by mě, zda bentonit z Vašeho e-shopu spadá do této kategorie.
Také bych se chtěla zeptat, zda existuje rozdíl mezi bentonitovými jíly podle místa výskytu. Četla jsem, že ty nejkvalitnější jsou z některých oblastí USA a Austrálie.
Děkuji Vám za odpověď

Pokud vezmeme jako příčinu autizmu nějakou otravu mozku tak bentonit jako sorbent a chelační prostředek bude vždy do určité míry fungovat protože na sebe nějaké procento škodlivin naváže a vyvede z těla ven. Osobně to ale vidím jako vylévání kbelíku pomocí cedníku, prostě něco málo vylijete, ale zásadní problém se neřeší. Osobně bych pátral po zdrojích intoxikace, protože pokud nejde o trvalé a tím pádem diskutabilně odstranitelné poškození mozku alkoholizmem matky, což by asi nastalo až u naprostého notorika, tak bude patrně příčina ve špatné stravě, většinou za tím stojí spíše nějaké očkování, obilí a mléčné potraviny. Jejich vysazení a srovnání nutrientů nutných k plnému fungování mozku zpravidla podává velice slušné výsledky, tedy proč to nevyzkoušet. Jinak bentonity se opravdu liší dle místa těžby a ten pravý je pouze z USA. Osobně ale nevidím problém na koupele a zábaly používat jakýkoliv, fungují všechny a ani nemusí jít o nějakou super kvalitu, dá se aplikovat i kvalita technická kterou koupíte za pár korun v potřebách pro zvířata. Já zde mám produkt dosti čistý a zbytečně drahý pro venkovní aplikace, ten je určen k vnitřnímu použití, což můžete vyzkoušet také, tím se nic pokazit nedá. Pokud bude něco nejasné, klidně mě zavolejte a poladíme co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Riri píše:
Zajímalo by mě, jak se zachová kaolín, když ho večer přidám do jogurtu, který bude dítě jíst až druhý den ve škole. Nezreaguje něco s něčím v něco nevhodného? A druhý dotaz, ten mě hodně zajímá . jogurt směřuje tělo k nízkému pH, kaolín je silně zásadotvorný - předpokládám správně, že se to mezi sebou navzájem vyruší, jogurt tělo neokyselí a možná ho kaolín i trochu vytáhne k vyššímu pH?

Nepředpokládám že by tím vznikal nějaký problém, kromě chuti by mělo být vše stejné, ale asi tím ani ten problém nevyřešíte. Většinou jde o reakci na obilí a mléko, ale paradoxně se setkávám i s problémem tolerance živočišných bílkovin, tedy by jste musela vyzkoušet některé speciální diety, třeba SCD, GAPS, paleo, nebo veganskou dietu po nějakou dobu a pokud by třeba veganství problém zlepšilo musel by na této stravě vydržet minimálně do doby než se porovnají v těle hormony.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2016 7:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Zdravím. Má bentonit podobné účinky jako např. enterosgel? Ten mi přijde dost drahý a chci brát pravidelně něco účinného na detoxikaci, odplavení toxinů.
díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2016 9:49 pm 
Offline

Registrován: pon črc 07, 2014 5:50 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, chtěl bych se zeptat k Bentonitu. Někde jsem vyčetl, že by bentonit neměl přijít do styku s ničím kovovým, protože na sebe váže i kovy. Je tedy velký problém pokud budu Bentonit uchovávat v kovové krabičce, měl jsem ho tam chvíli, tak jsem to raději hned dal jinam ? A co když budu bentonit nabírat polévkovou lžíci, je tento kontakt také nějak zdravotně závadný ? Dočetl jsem se také, že již při samotném styku s kovem bentonit ztrácí své schopnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
Zdravím. Má bentonit podobné účinky jako např. enterosgel? Ten mi přijde dost drahý a chci brát pravidelně něco účinného na detoxikaci, odplavení toxinů.
díky

Tak funguje dost podobně tedy by to mělo být v pořádku i na likvidaci malých šmejdů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martin55 píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat k Bentonitu. Někde jsem vyčetl, že by bentonit neměl přijít do styku s ničím kovovým, protože na sebe váže i kovy. Je tedy velký problém pokud budu Bentonit uchovávat v kovové krabičce, měl jsem ho tam chvíli, tak jsem to raději hned dal jinam ? A co když budu bentonit nabírat polévkovou lžíci, je tento kontakt také nějak zdravotně závadný ? Dočetl jsem se také, že již při samotném styku s kovem bentonit ztrácí své schopnosti.

No nevím zda to není přehnané, letmý kontakt s kovem nemůže zničit skoro nic, pouze asi lehce poškodit a podle všeho ani skladování v suchém stavu by nijak vadit nemělo. Uvědomte si že zařízení na kterém se vyplavuje je celé z kovu, tedy mě tento názor připadá jako hovadina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 1:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Jarda píše:
No nevím zda to není přehnané, letmý kontakt s kovem nemůže zničit skoro nic, pouze asi lehce poškodit a podle všeho ani skladování v suchém stavu by nijak vadit nemělo. Uvědomte si že zařízení na kterém se vyplavuje je celé z kovu, tedy mě tento názor připadá jako hovadina.

No já nevím jestli je to přehnané, ale často mi to vrtá hlavou. Téměř u všech bylinek se nedoporučuje kontakt s kovem. Například i u ostropestře. Já si jich hodně melu na kovovém mlýnku, ale furt si nejsem jistý do jaké míry ty kovové nože oslabí a nebo na sebe naváže účinné látky, nebo je znicí? Ani nevím jak to přesně funguje. Hodně léčitelů, bylinkářů a tak. doporučuje i používat umělohmoutnou lžičku pro úžívání růžných tinktur atd.
Zjistil jsem si, že velkoobchody, které prodávají mleté byliny ve velkém je melou na strojích z nerezové oceli. Ta by vadit neměla jako kov, nebo mezi tím není rozdíl?
Například na bentonit používám umělohmotnou lžičku, protože nechci mít pochybnosti. Ale nevím co s tím mlýnkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
No já nevím jestli je to přehnané, ale často mi to vrtá hlavou. Téměř u všech bylinek se nedoporučuje kontakt s kovem. Například i u ostropestře. Já si jich hodně melu na kovovém mlýnku, ale furt si nejsem jistý do jaké míry ty kovové nože oslabí a nebo na sebe naváže účinné látky, nebo je znicí? Ani nevím jak to přesně funguje. Hodně léčitelů, bylinkářů a tak. doporučuje i používat umělohmoutnou lžičku pro úžívání růžných tinktur atd.
Zjistil jsem si, že velkoobchody, které prodávají mleté byliny ve velkém je melou na strojích z nerezové oceli. Ta by vadit neměla jako kov, nebo mezi tím není rozdíl?
Například na bentonit používám umělohmotnou lžičku, protože nechci mít pochybnosti. Ale nevím co s tím mlýnkem.

Na netu se dají koupit za hříšné prachy mlýnky na obilí s normálním mlecím kamenem. Zpravidla velice dobře vypadají, ale zase cena kolem 20000,-Kč není pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Křemík - bílý jíl
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 4:34 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den,

prošel jsem si forum a na doplnění křemíku doporučujete bílý jíl. Jaký výrobek byste mi doporučil na orální doplnění ? Nerad bych experimentoval, raděj si připlatím.

A také co je důležité jak můžu křemík dlouhodobě doplňovat a hlavně udržovat ( jaké jsou ty nejlepší zdroje ve stravě na které je třeba nezapomínat ?)

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křemík - bílý jíl
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Dobrý den,

prošel jsem si forum a na doplnění křemíku doporučujete bílý jíl. Jaký výrobek byste mi doporučil na orální doplnění ? Nerad bych experimentoval, raděj si připlatím.

A také co je důležité jak můžu křemík dlouhodobě doplňovat a hlavně udržovat ( jaké jsou ty nejlepší zdroje ve stravě na které je třeba nezapomínat ?)

Děkuji

Křemík dodají okurky, přeslička, cola de caballo, bílý jíl a křemelina. Vše se dá užívat orálně a dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křemík - bílý jíl
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2017 1:03 am 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2016 12:37 am
Příspěvky: 26
Jarda píše:
ondra258 píše:
Dobrý den,

prošel jsem si forum a na doplnění křemíku doporučujete bílý jíl. Jaký výrobek byste mi doporučil na orální doplnění ? Nerad bych experimentoval, raděj si připlatím.

A také co je důležité jak můžu křemík dlouhodobě doplňovat a hlavně udržovat ( jaké jsou ty nejlepší zdroje ve stravě na které je třeba nezapomínat ?)

Děkuji
Křemík dodají okurky, přeslička, cola de caballo, bílý jíl a křemelina. Vše se dá užívat orálně a dlouhodobě.

Okurky a veškerou zeleninu bych moc nedoporučoval,s vitamíny a minerály doplníte do těla také těžké kovy,a různé chemikálie a jedy z postřiků a prášků na hnojení , kdo si dnes pěstuje vlastní zeleninu , ten ví co jí ale když si zeleninu kupujete v obchodech tak 100 % si kupujete uměle vypěstovanou zeleninu , urychlenou různýma chemickýma přípravkama , hnojiva ,postřiky atd. spíš si tím uškodíte,.
Je to stejné jako se sportováním venku,zrovna dnes jsem viděl na chodníku podél cesty běhat místní fotbalisty , a říkal jsem si vy máte ale vypatlaný mozek , lidi tady topí uhlím a kaly a kdoví čím ještě, kotle na uhlí tu mají v každé chalupě a vy si tady vědomě ničíte zdraví , plíce,srdce,zanesené tepny jedem z ovzduší , no prostě zdravější je si v dnešní době zapálit cigaretu než sportovat venku a zato bych dal ruku do ohně,sice nekouřím,nikdy jsem nekouřil ani kopuřit nebudu , protože je to pí.....a ,ale tenhle názor zastávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křemík - bílý jíl
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2017 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
martin6879 píše:
Okurky a veškerou zeleninu bych moc nedoporučoval,s vitamíny a minerály doplníte do těla také těžké kovy,a různé chemikálie a jedy z postřiků a prášků na hnojení , kdo si dnes pěstuje vlastní zeleninu , ten ví co jí ale když si zeleninu kupujete v obchodech tak 100 % si kupujete uměle vypěstovanou zeleninu , urychlenou různýma chemickýma přípravkama , hnojiva ,postřiky atd. spíš si tím uškodíte,.
Je to stejné jako se sportováním venku,zrovna dnes jsem viděl na chodníku podél cesty běhat místní fotbalisty , a říkal jsem si vy máte ale vypatlaný mozek , lidi tady topí uhlím a kaly a kdoví čím ještě, kotle na uhlí tu mají v každé chalupě a vy si tady vědomě ničíte zdraví , plíce,srdce,zanesené tepny jedem z ovzduší , no prostě zdravější je si v dnešní době zapálit cigaretu než sportovat venku a zato bych dal ruku do ohně,sice nekouřím,nikdy jsem nekouřil ani kopuřit nebudu , protože je to pí.....a ,ale tenhle názor zastávám.

No nevím zda to je správně pojaté, pochopitelně jak uměle pěstované druhy zeleniny tak vzduch ve městech v dnešní době za moc nestojí, ale určitě je to menší zlo dát si okurku ze supermarketu než nějakou polotovarovou pseudopotravinu s trvanlivostí téměř nekonečnou a jít se projít v sice zamořeném ovzduší je stále zdravější než třeba pobyt v zahulené putyce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2017 7:03 pm 
Offline

Registrován: stř říj 29, 2014 2:32 pm
Příspěvky: 2
zdravím \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 02, 2017 10:27 am 
Offline

Registrován: stř dub 27, 2016 8:50 am
Příspěvky: 8
zdravim, poradi mi prosim niekto, ci tento bentonit https://www.agrokomp.sk/obchod/bentonit-praskovy-1kg/ je spravnej kvality pre vnutorne pouzitie - coby absorbent toxinov? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz