Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 1:31 am 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Jardo myslite,ze by tento jíl mohol byt vhodny na uzivanie http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P ... 53-g/30763, alebo tento druhy http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P ... 53-g/30761, alebo su ucinky stejne??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Jardo myslite,ze by tento jíl mohol byt vhodny na uzivanie http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P ... 53-g/30763, alebo tento druhy http://www.iherb.com/Frontier-Natural-P ... 53-g/30761, alebo su ucinky stejne??

Oboje vyhovuje, liší se barvou, ale pokud jde o cenu, tak já ho uvádím v nabídce na konci fóra, za cenu mnohem lepší, tak se podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 4:50 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Jarda píše:
Oboje vyhovuje, liší se barvou, ale pokud jde o cenu, tak já ho uvádím v nabídce na konci fóra, za cenu mnohem lepší, tak se podívejte.

Jardo a ten bily jíl, co mate v ponuke to je ten na vnutorne uzivanie,ano? Objednam si od Vas, poslem potom v SZ objednavku...Este sa spytam, ake je post. na SK a ako je to podla vahy odstupnovane?? pytam sa preto,ze by som v jednej obj, mal viac toho naraz...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte led 08, 2013 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Jardo a ten bily jíl, co mate v ponuke to je ten na vnutorne uzivanie,ano? Objednam si od Vas, poslem potom v SZ objednavku...Este sa spytam, ake je post. na SK a ako je to podla vahy odstupnovane?? pytam sa preto,ze by som v jednej obj, mal viac toho naraz...

Ano, plně vyhovuje pro vnitřní aplikace a poštovné se moc neliší, jde o cca 250-300,-Kč, ale vaše pošta si ještě něco účtuje a tu sumu neznám, to se zeptejte u vás. Jinak váha je omezena na 20 kg, čili zboží tak do 18 kg, plus obal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 10:11 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 7:11 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Jižní Morava
Dobrý večer pane Jardo,
měla bych zájem o koupi bílého jílu a také jste měl v nabídce bentonit - zajímalo by mě, zda by byla možnost ho také eventuálně od Vás koupit ?
Mirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mia píše:
Dobrý večer pane Jardo,
měla bych zájem o koupi bílého jílu a také jste měl v nabídce bentonit - zajímalo by mě, zda by byla možnost ho také eventuálně od Vás koupit ?
Mirka

Ano, je v nabídce zboží uveden a není problém ho zaslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2013 11:31 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 7:11 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Jižní Morava
Pane Jardo,
zajímal by mě Bentonit - tzv. Aztécká hlína. Bentonit se u nás dostane koupit ve vinařských potřebách a používá se na čiření vína. Dostane se několik druhů. Bentonit sodný, bentonit vápenatý, aktivovaný... Snižuje bílkovinový zákal, obsah usazenin, redukuje riboflavin - který má negativní vliv na chuť a barvu vína. Určitě bude zdrojů získávání bentonitu několik a je možné, že se nějak liší ? Pracujeme tu s ním celý život a nikdy jsem netušila, co je to za skvost. Mate mě tu jenom ten - sodný a vápenatý... Třeba víte více ?
Do Vaší nabídky se bohužel nemohu dostat, abych si objednala. Nejdříve jsem si myslela, že už je uzavřena, protože mi to vyhazuje že je zamčena, což předpokládám, že je neaktuální. Domnívala jsem se, že jsem normální uživatel internetu a vcelku se slušně vyznám, ale nějak jsem narazila. Můžete mi, prosím, poradit ? Děkuji.
Mia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mia":2thuuzeb]Pane Jardo,
zajímal by mě Bentonit - tzv. Aztécká hlína. Bentonit se u nás dostane koupit ve vinařských potřebách a používá se na čiření vína. Dostane se několik druhů. Bentonit sodný, bentonit vápenatý, aktivovaný... Snižuje bílkovinový zákal, obsah usazenin, redukuje riboflavin - který má negativní vliv na chuť a barvu vína. Určitě bude zdrojů získávání bentonitu několik a je možné, že se nějak liší ? Pracujeme tu s ním celý život a nikdy jsem netušila, co je to za skvost. Mate mě tu jenom ten - sodný a vápenatý... Třeba víte více ?
Do Vaší nabídky se bohužel nemohu dostat, abych si objednala. Nejdříve jsem si myslela, že už je uzavřena, protože mi to vyhazuje že je zamčena, což předpokládám, že je neaktuální. Domnívala jsem se, že jsem normální uživatel internetu a vcelku se slušně vyznám, ale nějak jsem narazila. Můžete mi, prosím, poradit ? Děkuji.
Mia[/quote:2thuuzeb]
Nechápu kde hledáte problém, je to zde

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2013 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Prosím o radu jak nejlépe užívat bentonit. Zatím jsem na 5 čajových lžičkách, které se snažím rozmíchat ve vodě a před spaním vypít. Bohužel se mi nedaří bentonit ve vodě rozmíchat, zkoušel jsem vlažnou i horkou vodu, vždy se vytvoří lepkavé hrudky, které se velice těžko rozpouští, většinou je spolykám, ale je to dost nechutné. Samotná chuť bentonitu mi nevadí, připomíná mléko, jde jen o to jak nejlépe suchý prášek rozmíchat bez toho aby tvořil hrudky.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Prosím o radu jak nejlépe užívat bentonit. Zatím jsem na 5 čajových lžičkách, které se snažím rozmíchat ve vodě a před spaním vypít. Bohužel se mi nedaří bentonit ve vodě rozmíchat, zkoušel jsem vlažnou i horkou vodu, vždy se vytvoří lepkavé hrudky, které se velice těžko rozpouští, většinou je spolykám, ale je to dost nechutné. Samotná chuť bentonitu mi nevadí, připomíná mléko, jde jen o to jak nejlépe suchý prášek rozmíchat bez toho aby tvořil hrudky.

Děkuji.

Protočit to tyčovým mixérem, nebo ho prostě nasypat do jídla a sníst.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
beru lžičku bentonitu denně kvůli zapáchajícím větrů. Zatím bych řekla, že to pomáhá. Jen nevím, jestli to vyřeší i příčinu a zda bentonit můžu brát dlouhodobě? např. tu jednu lžičku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
beru lžičku bentonitu denně kvůli zapáchajícím větrů. Zatím bych řekla, že to pomáhá. Jen nevím, jestli to vyřeší i příčinu a zda bentonit můžu brát dlouhodobě? např. tu jednu lžičku.

Tak příčinu bentonit asi nevyřeší, ten přeci není běžnou součástí jídelníčku, jinak se dá brát dlouhodobě a v daleko vyšší dávce, až tři polívková lžíce denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 16, 2013 2:35 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 4:52 pm
Příspěvky: 6
Hrozí při braní bílého jílu tvoření ledvinových kamenů nebo se nemusím obávat? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Hrozí při braní bílého jílu tvoření ledvinových kamenů nebo se nemusím obávat? Děkuji

Nikdy jsem nic podobného nezaznamenal, ani u klientů, ani v literatuře, obecně se považuje suplementace bílým jílem za vysoce bezpečnou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 13, 2014 7:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 13, 2014 7:33 pm
Příspěvky: 3
Pán Jarda, chcem sa opýtať na Váš názor... doužíval som 21 dňovú kúru zeleným Francúzkym ílom a chcem pokračovať Kaolínom tých 25 dkg veľkou a potom malou lyžičkou ... treba nejakú týždňovú prestávku medzi kúrami alebo možno na kaolín nabehnúť aj hneď na druhý deň ? ... z ílom iba začínam a musím uznať, že je to najlepší liek čo som na sebe otestoval v četne Lugolu, a Chloridu horečnatého ktorí si aplikujem transdermálne ....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz