Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 5:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[*]Bentonit (Aztécká hlína) i Bílý jíl (kaolin) - viz popis v nabídce pana Jardy: Jíly - chelační a remineralizační prostředek

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1366169504


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 5:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Z jedné kaolinky (oddělení obchodu) mi odepsali tyto zajímavé informace:

...vyrábíme řadu "přečištěných" kaolinů, přesný termín je "plavený kaolin", kde podíl částic nad 60 µm (obsahujících křemen) je v oblasti kolem 0,005%. Do kosmetiky se používá náš kaolin Kolloid (práškový kaolin). Kaoliny pro farmacii mají prakticky shodné vlastnosti, ale musejí splňovat dvě podmínky :
1) parametry podle evropské normy PharmaEur6 + pravidelná kontrola laboratoří s certifikací pro tuto normu
2) schválení SÚKL (podmíněno splněním požadavků HACCP)
Protože tyto podmínky nesplňujeme, resp. jejich splnění by pro nás nebylo rentabilní, nemůžeme dodávat kaolin pro farmacii s požadovanými atesty.
Vyrábíme kaoliny především pro keramický, papírenský a chemický průmysl.

Když by byl zájem více lidí, pan Jarda to sem možná přihodí do inzerce...tak se kdyžtak ozvěte kdo má zájem...Určitě by to bylo levnější než ty předražené kosmetické dovážené...
(navíc český kaolin patří mezi nejlepší na světě kvalitou..!)


Naposledy upravil muflon dne pon srp 16, 2010 1:14 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Z jedné kaolinky (oddělení obchodu) mi odepsali tyto zajímavé informace:

...vyrábíme řadu "přečištěných" kaolinů, přesný termín je "plavený kaolin", kde podíl částic nad 60 µm (obsahujících křemen) je v oblasti kolem 0,005%. Do kosmetiky se používá náš kaolin Kolloid (práškový kaolin). Kaoliny pro farmacii mají prakticky shodné vlastnosti, ale musejí splňovat dvě podmínky :
1) parametry podle evropské normy PharmaEur6 + pravidelná kontrola laboratoří s certifikací pro tuto normu
2) schválení SÚKL (podmíněno splněním požadavků HACCP)
Protože tyto podmínky nesplňujeme, resp. jejich splnění by pro nás nebylo rentabilní, nemůžeme dodávat kaolin pro farmacii s požadovanými atesty.
Vyrábíme kaoliny především pro keramický, papírenský a chemický průmysl, nejmenší balení je ventilový papírový pytel 25 kg (práškový kaolin)...

Když by byl zájem více lidí, pan Jarda to sem možná přihodí do inzerce...tak se kdyžtak ozvěte kdo má zájem...Určitě by to bylo levnější než ty předražené kosmetické dovážené...
(navíc český kaolin patří mezi nejlepší na světě kvalitou..!)

Tak zde vidím také velký otazník nad případnou bakteriální kontaminací, což například u talířů pálených za vysokých teplot určitě nevadí, ale po požití by to mohlo u slabšího jedince problém vyvolat. Minimálně by bylo potřeba přesně znát, při jakých teplotách se tato surovina suší a pokud jde o relativně vysoké teploty, tak bych se toho zas tolik nebál. Nakonec naši předci jedli hlínu naprosto běžně a nic špatného se nedělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 9:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dědek kořenář(B.Nový) píše u výrobku Enterosgel o křemíku obecně:

Křemík pro organizmus:
Při pomalém dávkování při jídlech se křemík z malé části umí vstřebávat a je to náš dosud neznámý oblíbenec. Křemík je systémový prvek mimořádné důležitosti pro organizmus. Podílí se na sycení stárnoucích buněk (ne organizmu jako celku) vodou, zlepšuje plasticitu vaziv, kloubů a svalů (bolestí a vrzání), plasticitu pokožky (vrásky a stařecké tuhnutí kůže), zpomaluje degradaci podkožního kolagenu (stárnutí pleti), v pokožce dále snižuje tendenci k pigmentovým a podobným změnám a zvyšuje odolnost proti všem typům záření.

Křemík celkově posiluje imunitu a zvláště v prevenci rakoviny. Zlepšuje pružnost cév a je vhodným doplňkem terapie při všech oběhových chorobách, přitom se s žádnou chemickou léčbou nekříží. Omezuje aktivitu patogenních mikrobů v trávení a eliminuje značnou část jimi produkovaných toxinů. Zvyšuje aktivitu jaterních a slinivkových enzymů, podílí se na eliminaci ekzémů, akné a plísní při vnitřním i zevním použití. Zlepšuje funkce celého organizmu a zpomaluje významně projevy stárnutí, jako je hučení v uších, rukytřes, přecitlivělost a slábnutí očí apod. Lze očekávat příznivý účinek i na omezení tvorby patogenní amyloidní tkáně (Alzheimer) a dalších zmutování (změny DNA, rakovina) vlivem přeprogramování buněk viry. Obecně zvyšuje odolnost na virové nákazy a tkáňové změny.
To se ale děje toliko při pravidelném a dlouhodobém užívání současně s jídlem, takže si to užíváte a změny budete pozorovat jen minimálně, protože stárnout budou hlavně bližní kolem, kteří do této aktivity neinvestují.

Pro toto dlouhodobé užívání doporučuji brát KŘEM(Enterosgel)
zhruba ¼-½ lžičky s obědem, aby se dostal do organizmu spolu s natráveninou, tedy půl až jeden mililitr denně podle hmotnosti. Užívá se vložením přímo do úst a zapitím, což je lehce pískové chuti, nebo po rozmíchání ve vodě, kde je téměř bez chuti.
Ošetřovatelům nedůsledníků doporučuji přidávat jim to prostě do polévek, do kaší a podobně. Podle mě si hladovec ani nevšimne.

http://www.bylinkar.cz/zbozi-a-produkty ... l-p54.html


Naposledy upravil muflon dne čtv srp 19, 2010 10:15 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 7:13 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
A ten hliník v tom nevadí?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Kometa píše:
A ten hliník v tom nevadí?

Já se ptal na to samé ještě než vzniklo tohle vlákno, přeci jen hliníkovými příbory se dnes už nejí....a odpověď pana Jardy byla: ...je to opravdu velice jemný prášek a nic špatného v něm nehledejte(pozn.: To je reakce na dotaz ohledně obsaženého hliníku...!). Jeho aplikací rozhodně nic nezkazíte a na mnoho věcí je opravdu nepřekonatelný.

PS: Zajímá mne jak nejlépe brát ten bílý jíl. Zatím jej beru nalačno, ve sklence vody se rozpouští dobře, a přidám 1 kapku 3,5%HCL....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 6:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Já se ptal na to samé ještě než vzniklo tohle vlákno, přeci jen hliníkovými příbory se dnes už nejí....a odpověď pana Jardy byla: ...je to opravdu velice jemný prášek a nic špatného v něm nehledejte(pozn.: To je reakce na dotaz ohledně obsaženého hliníku...!). Jeho aplikací rozhodně nic nezkazíte a na mnoho věcí je opravdu nepřekonatelný.

PS: Zajímá mne jak nejlépe brát ten bílý jíl. Zatím jej beru nalačno, ve sklence vody se rozpouští dobře, a přidám 1 kapku 3,5%HCL....

Již jsem to zde někde psal, je potřeba začít s polévkovou lžící a jako první kůru využívat 25 dkg. Potom přejít na kávovou lžičku a ta se pak bere stále, přidávat tu kyselinu je asi vhodné, ta by ve zdravém žaludku byla stejně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 5:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
muflon píše:
...jej beru nalačno, ve sklence vody se rozpouští dobře, a přidám 1 kapku 3,5%HCL....

Chutná to dobře, jako mléko \":wink:\" ...skutečně to ani nějak moc nekřupe mezi zuby(mam to z lekarny kde mi to po ustní prosbe objednali pres http://www.kulich.cz).

...davkovani jsem mel jiz od Vas napsane, šlo mi o to zda nalačno...protože dědek kořenář píše "dávkování při jídle"(viz o dva příspěvky výše) -i když to se zmiňoval o dodávání křemíku pravidelným užíváním předraženého Enterosgelu....

...Beru to nalačno z obavy narušení trávení, ale dědek kořenář říká že se to(Enterosgel) má brát s jídlem aby se to dostalo do těla s natráveninou...TO MYSLÍM JE KVULI HCL-BEZ NEJZ SE NIC NEVSTREBA....Ale když přidávám 3,5%HCL 1 kapku do sklenky(nevím zda to stačí), tak se možná dát brát i nalačno.

Ale možná je lepší brát to přeci jen s jídlem? \":?:\" ...ráno nebo večer...

...musí se sklenkou pořád míchat jinak samozřejmě sediment klesne dolu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Chutná to dobře, jako mléko \":wink:\" ...skutečně to ani nějak moc nekřupe mezi zuby(mam to z lekarny kde mi to po ustní prosbe objednali pres http://www.kulich.cz).

...davkovani jsem mel jiz od Vas napsane, šlo mi o to zda nalačno...protože dědek kořenář píše "dávkování při jídle"(viz o dva příspěvky výše) -i když to se zmiňoval o dodávání křemíku pravidelným užíváním předraženého Enterosgelu....

...Beru to nalačno z obavy narušení trávení, ale dědek kořenář říká že se to(Enterosgel) má brát s jídlem aby se to dostalo do těla s natráveninou...TO MYSLÍM JE KVULI HCL-BEZ NEJZ SE NIC NEVSTREBA....Ale když přidávám 3,5%HCL 1 kapku do sklenky(nevím zda to stačí), tak se možná dát brát i nalačno.

Ale možná je lepší brát to přeci jen s jídlem? \":?:\" ...ráno nebo večer...

...musí se sklenkou pořád míchat jinak samozřejmě sediment klesne dolu...

Tak zde se ničeho bát nemusíte, jde opravdu o zcela bezpečnou záležitost a je celkem jedno zda to aplikujete do jídla, nebo nalačno. Tento jíl se ale nechová jako absorbent, jde pouze o zdroj minerálů, hlavně křemíku. U Sanogelu a Enterosgelu jde o zcela jiné vlastnosti a je tedy nutné ho dodat pokud možno zároveň se zdrojem toxinů, které při průchodu trávicím traktem absorbuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 9:42 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Jarda":dz8wtxg9]...je celkem jedno zda to aplikujete do jídla, nebo nalačno. Tento jíl se ale nechová jako absorbent, jde pouze o zdroj minerálů, hlavně křemíku. U Sanogelu a Enterosgelu jde o zcela jiné vlastnosti a je tedy nutné ho dodat pokud možno zároveň se zdrojem toxinů, které při průchodu trávicím traktem absorbuje.[/quote:dz8wtxg9]
Ano Bílý jíl beru pouze jako zdroj křemíku kvůli křečovým žilám,kapilárám, hemoroidům a lámavým nehtům....
--------------
PS: pokud sem dobře pochopil B.Nového(dědka koř.) tak ten Enterosgel používá i na doplňování křemíku do těla...a detox a další účinky jsou oproti Bílému jílu značný bonus navíc...a cena je u Enterosgelu na 1kg(=4tuby Enterosgelu) o cca 300kč víc (pokud uvažuju právě v daný čas aktuální akční ceny Enterosgelu...) než je cena cca 800kč za 1kg Bílého jílu(kaolinu) z lékárny... \":wink:\"

Více o tom jak užívat a jaké účinky má Enterosgel(Sanogel) viz vlákno:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 6:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":125uxb7n]Ano Bílý jíl beru pouze jako zdroj křemíku kvůli křečovým žilám,kapilárám, hemoroidům a lámavým nehtům....
--------------
PS: pokud sem dobře pochopil B.Nového(dědka koř.) tak ten Enterosgel používá i na doplňování křemíku do těla...a detox a další účinky jsou oproti Bílému jílu značný bonus navíc...a cena je u Enterosgelu na 1kg(=4tuby Enterosgelu) o cca 300kč víc (pokud uvažuju právě v daný čas aktuální akční ceny Enterosgelu...) než je cena cca 800kč za 1kg Bílého jílu(kaolinu) z lékárny... \":wink:\"

Více o tom jak užívat a jaké účinky má Enterosgel(Sanogel) viz vlákno:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:02 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 9:04 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Již mám doma Zelený jíl. Uvádí se tam, že mám nechat vyluhovat, sediment pak vylít. Co Vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Již mám doma Zelený jíl. Uvádí se tam, že mám nechat vyluhovat, sediment pak vylít. Co Vy na to?

Takto se dolomit asi užívat nedá, protože sedimentuje prakticky vše a pak vlastně naprostou většinu vyhodíte. Sice přímo s tímto druhem jílu osobní zkušenost nemám, ale bílý jíl se pouze rozmíchá a vypije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 6:43 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Zatím jsem zkusila jednu lékárnu. Zkoušeli objednat, ale nedodali jim. Ale nabídli místo toho CaCO3 - uhličitan vápenáty - Calcium carbonicum. Že to je jen jedna složka ze spektra bílého jílu, a ta se používá na žaludek, už si bohužel nepamatuji, proč přesně.
Takže CaCO3 mi asi k ničemu nebude...?
Budu zkoušet třeba v nemocničních lékárnách.
Ale chci se zeptat ostatních, jak pořídili - museli jste kupovat jen ve velkých baleních? Když mi nabídnou kilo, není to moc? Jak jinak se dá bílý jíl ještě použít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Zatím jsem zkusila jednu lékárnu. Zkoušeli objednat, ale nedodali jim. Ale nabídli místo toho CaCO3 - uhličitan vápenáty - Calcium carbonicum. Že to je jen jedna složka ze spektra bílého jílu, a ta se používá na žaludek, už si bohužel nepamatuji, proč přesně.
Takže CaCO3 mi asi k ničemu nebude...?
Budu zkoušet třeba v nemocničních lékárnách.
Ale chci se zeptat ostatních, jak pořídili - museli jste kupovat jen ve velkých baleních? Když mi nabídnou kilo, není to moc? Jak jinak se dá bílý jíl ještě použít?

To je vám k ničemu, neobsahuje to křemík a právě o ten u toho bílého jílu kráčí. Pokud toho jílu koupíte více, nevadí, nijak se nekazí, vydrží tisíce let, což vás patrně již trápit nebude. To kilo se dá celkem v pohodě za nějakou dobu spotřebovat, čili náhradní možnosti uplatnění, jako, že by jste si doma vyráběla třeba porcelán, bych asi nehledal. Nicméně jedno uplatnění by ten jíl pro vás, jako pro ženu, mít mohl. Ženy si ve své péči o pokožku libují a rády na sebe pořád něco patlají a na to se právě ten jíl výborně hodí, čili to můžete vyzkoušet a určitě budete spokojena, jak křemík pokožce svědčí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz