Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 7:44 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Obě hlíny jednoznačně mají špičkové vlastnosti, ale stejně by se ten popisovaný problém, měl řešit hlavně vyčištěním krve, čili se zaměřte i na toto.

Četl jsem,že zelený jíl čistí dobře střeva.Hledal jsem zda se dá sehnat větší množství.Narazil jsem na stránky http://www.centrumkrmiv.cz kde prodávají 1kg za 375.-Kč.Co si o tom p.Jardo myslíte.Byl by vhodný i pro nás?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 7:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Četl jsem,že zelený jíl čistí dobře střeva.Hledal jsem zda se dá sehnat větší množství.Narazil jsem na stránky http://www.centrumkrmiv.cz kde prodávají 1kg za 375.-Kč.Co si o tom p.Jardo myslíte.Byl by vhodný i pro nás?

Tak záleží pro jaký účel, na vnější aplikace nevidím problém a na vnitřní nedovedu čistotu těchto produktů posoudit, nicméně zásadní problém v tom určitě nebude. Farmacie to vyžaduje dodávat sterilní, tedy po důkladném ohřátí a to možná bude jediný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 9:44 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Tak záleží pro jaký účel, na vnější aplikace nevidím problém a na vnitřní nedovedu čistotu těchto produktů posoudit, nicméně zásadní problém v tom určitě nebude. Farmacie to vyžaduje dodávat sterilní, tedy po důkladném ohřátí a to možná bude jediný rozdíl.

A pokud se užívá mladý ječmen a chlorella má význam brát i zelený jíl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
A pokud se užívá mladý ječmen a chlorella má význam brát i zelený jíl?

Tak určitě, je v něm mnoho prospěšných látek a odvádí škodliviny z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 9:58 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
bydlím v oblasti, kde je všude spousta toho bílého jílu, jsou tu celé jílové kopce..tak si řikám proč to někde kupovat...dá se to použít? jde mi hlavně o vnější užití, ale jak tak čtu, tak může být zajímavé i vnitřní...co si o tom myslíte Jardo? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
bydlím v oblasti, kde je všude spousta toho bílého jílu, jsou tu celé jílové kopce..tak si řikám proč to někde kupovat...dá se to použít? jde mi hlavně o vnější užití, ale jak tak čtu, tak může být zajímavé i vnitřní...co si o tom myslíte Jardo? díky

Na vnější použití to řešit nemusíte, to určitě použít jde, ale vnitřně by jste ho musel minimálně sterilizovat, třeba v kuchyňské troubě na plechu v tenké vrstvě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 11:21 am 
Offline

Registrován: čtv úno 02, 2012 3:24 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den pane Jardo. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli se křemík dá nebo nedá předávkovat, jestliže nevím, zda ho mám dostatek či ne a budu ho brát ve formě bílého jílu dle schématu - 25 dkg denně po lžíci a následně lžičku. Děkuji za odpověď a zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pája píše:
Dobrý den pane Jardo. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli se křemík dá nebo nedá předávkovat, jestliže nevím, zda ho mám dostatek či ne a budu ho brát ve formě bílého jílu dle schématu - 25 dkg denně po lžíci a následně lžičku. Děkuji za odpověď a zdravím.

Velice obtížně, touto formou si tělo vezme pouze to co potřebuje a zbytek vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 1:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobrý den p.Jaroslav
V modelarskom obchode som natrafil na Kaolin pre modelárov 1kg 3,6eur, len neviem či by to bol vhodny typ pre konzumáciu, na obale nie je uvedené zloženie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobrý den p.Jaroslav
V modelarskom obchode som natrafil na Kaolin pre modelárov 1kg 3,6eur, len neviem či by to bol vhodny typ pre konzumáciu, na obale nie je uvedené zloženie.

Tak to nedovedu posoudit, na vnější aplikace nevidím problém, ale vnitřně by přeci jenom měl mít nějakou slušnou kvalitu, nicméně stále to je jen hlína, což si je třeba uvědomit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 12:13 am 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Jardo robila som si z kaolinu masku na tvar, lebo mi ostalo este z vlasov... neviete preco sa mi tvar vyhadzala vyrazkami, resp takymi malymi cervenymi flakmi a pupakmi ako po bodnuti komarom? na pohlad nic strasne a neskor to odznie, to hrozne to svrbi a vyzera to ako alergicka reakcia, no pride mi to dost divne... dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Jardo robila som si z kaolinu masku na tvar, lebo mi ostalo este z vlasov... neviete preco sa mi tvar vyhadzala vyrazkami, resp takymi malymi cervenymi flakmi a pupakmi ako po bodnuti komarom? na pohlad nic strasne a neskor to odznie, to hrozne to svrbi a vyzera to ako alergicka reakcia, no pride mi to dost divne... dakujem

Tak alergie to pochybuji, spíše vytáhl na povrch toxiny z vnitřku a to je spíše dobře, než špatně, ale holt to tak nemusíte vnímat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 6:56 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Jarda píše:
Tak alergie to pochybuji, spíše vytáhl na povrch toxiny z vnitřku a to je spíše dobře, než špatně, ale holt to tak nemusíte vnímat.

aha, to ma nenapadlo. budem skusat dalej a uvidim co to spravi, dnes som sa s tym namazala cela a bola som cervena od hlavy po paty \":)\" najvacsi problem bol na dekolte, tam ma to neskutocne svrbi este teraz. asi najskor skusim detoxikacny solny kupel a potom spravim kaolin. dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 11:25 am 
Offline

Registrován: stř kvě 25, 2011 11:27 am
Příspěvky: 2
Dobrý deň, môže sa spolu miešať biely íl a MSM bez narušenia účinkov? Myslím v jednom pohári \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenka K. píše:
Dobrý deň, môže sa spolu miešať biely íl a MSM bez narušenia účinkov? Myslím v jednom pohári \":)\"

V tom nevidím problém, nijak se to netluče, maximálně jíl na sebe něco málo naváže, ale myslím, že nepůjde o zásadní rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz