Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 09, 2024 12:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 7:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
Jarda píše:
Tak teoreticky může, ale já to jako moc dobrý nápad nevidím, raději bych to u těhotné ženy řešil roztíráním po pokožce.

jak to roztirat ? myslim jake mnozstvi, na ktere misto nejlip ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 3:49 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 3:34 pm
Příspěvky: 4
Jedinné kapátko co jsem v lekárně sehnal je následující oční kapátko.

Podle mého měření dává tak 15 kapek na ml
(na 5 ml vody mě vyšlo asi 75 kapek)

Dávkování tak bude o něco nižší než při 20 kapkách na ml.

Davám to sem, protože by to mohlo být užitečné i pro další lidi.


Přílohy:
kapatko.jpg
kapatko.jpg [ 15.62 KiB | Zobrazeno 13384 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 3:16 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 27, 2012 8:27 am
Příspěvky: 11
Dobrý den pane Jardo.

Chtěl bych užívat lugolův roztok jako součást udržovací kůry po trojčátku. Jednou týdně bych užíval pár kapek (postupně navyšovat od 5 do 20) lugolova roztoku po jídle v půl deci vody.

Zajímá mě, zda je možné místo selenu v tabletách doplňovat tento minerál pouze ze syrové stravy, tedy asi ideálně para ořechy. Když je ráno namočím, dokážu jich přes odpoledne schroupat i 100g, což by mohlo teoreticky být právě těch 200 mikrogramů, které jsou i v tabletách od Swansonu.

Je nějaká jiná vstřebatelnost selenu z tablet a z para ořechů?

Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Zrovna u ořechů dost záleží odkud jsou. Pokud dozrály doplna v zemi svého původu, např. brazílie, pak je tam Selenu dost. Naopak u nás a na slovensku v půdě skoro žádný selen nezbyl. To jen tak pro info...

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 8:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
Jarda píše:
Tak doba není 4 hodiny, ale 8 a rozpis je následující.
1 den 1 kapka, 2 den 2 kapky, 3 den 3 kapky ........ 5 den 5 kapek a pak těch 5 kapek berete týden.
Pak jedete 6,7,8,9,10 a těch deset zase týden. Pak jedete 12,14,16,18,20 a dvacet zase týden. Pak znovu nahoru, nyní 24,28,32,36,40 a zase týden. Pak po libovolném množství kapek na 80-100 a to se bere do srovnání skvrny a teploty pod jazykem.

jeste k tomu davkovani? vadi necemu kdyz misto dalsiho zvysovani treba az na 100 kapek, zustanu u 10 kapek rano a 10 vecer az do srovnani skvrny ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
jak to roztirat ? myslim jake mnozstvi, na ktere misto nejlip ?

Prostě štětečkem na kterékoliv místo, kde jí to nebude vadit a kolik natře, tolik natře, v moři si přeci také nekoupete pouze jednu nohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
zahradnik píše:
Dobrý den pane Jardo.

Chtěl bych užívat lugolův roztok jako součást udržovací kůry po trojčátku. Jednou týdně bych užíval pár kapek (postupně navyšovat od 5 do 20) lugolova roztoku po jídle v půl deci vody.

Zajímá mě, zda je možné místo selenu v tabletách doplňovat tento minerál pouze ze syrové stravy, tedy asi ideálně para ořechy. Když je ráno namočím, dokážu jich přes odpoledne schroupat i 100g, což by mohlo teoreticky být právě těch 200 mikrogramů, které jsou i v tabletách od Swansonu.

Je nějaká jiná vstřebatelnost selenu z tablet a z para ořechů?

Předem děkuji za odpověď.

Tak asi by to tak šlo, ale opravdu je zásadní rozdíl v obsahu selenu dle původu ořechů a další problém jsou plísně, které je dost napadají. Využitelnost je výborná, nicméně jíst jich 100 g denně se mě zdá opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
jeste k tomu davkovani? vadi necemu kdyz misto dalsiho zvysovani treba az na 100 kapek, zustanu u 10 kapek rano a 10 vecer az do srovnani skvrny ?

Nevadí, akorát to bude trvat dost dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte kvě 28, 2013 1:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 28, 2013 1:23 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Scháním Lugolův roztok,ten jsem nesehnal, nebyl mi vydán, prý je na předpis.Poradí mě někdo kde ho koupit?
Chci si udělat trojčátkovou kůru proti parazitum.Mám vyřážku která mě svědí a kožní už neví co napsat.Děkuji.Jiří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
klasik7 píše:
Dobrý den.
Scháním Lugolův roztok,ten jsem nesehnal, nebyl mi vydán, prý je na předpis.Poradí mě někdo kde ho koupit?
Chci si udělat trojčátkovou kůru proti parazitum.Mám vyřážku která mě svědí a kožní už neví co napsat.Děkuji.Jiří

Na vyrážku lugol, no nevím, to bych raději ladil konopím, na kožní problémy je excelentní. Pokud jde o lugol, tak mě zavolejte a nějak problém pořešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 1:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Beriem LR denne už 7 mesiacov a sľúbil som, že dám vedieť aký bude výsledok.
Subjektívne som pociťoval menšiu zimomrivosť, viacej energie a dosť som aj schudol.
Ale bol som včera na kontrole u endokrinológa a výsledky som mal katastrofálne. uTSH 14,980 a fT4 12,07. Mám primárnu hypotyreózu.
Lekár dosť ťažko prežíval, že neberiem Euthyrox 50mcg a k LR sa mi nechcel vyjadriť, len tvrdil, že mi vôbec nepomôže a mám brať lieky.
Neviem ako dalej, či mám pokračovať v braní LR alebo poslúchať a brať tabletky.
LR som v prvom mesiaci (december-január)) postupne zvyšoval až na dosť vysoké dávky, ked ma z toho začala bolieť štítna žľaza musel som klesnúť na 40 kv. denne. Neskôr som musel postupne klesnúť až na 20 kv. denne aby ma nebolela. (LR používam 1g jódu a 2,5g jodidu draselného na 100ml roztoku.) Selén beriem 400mcg denne, tiež megadávky vitamínu C a množstvo iných minerálov a vitamínov.
Viete mi poradiť ako dalej? Mám brať ešte LR alebo niečo iné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 1:07 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já se dozvěděl, že pokud se zače rovnat štítná žláza před tím než se srovnaj nadledvinky tak to prej pěkne rozhodí organismus a není to sranda pak.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 2:46 am 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 7
Chcem sa spytat aky je casovy odstup brania LR a laktobacilov tak aby sa neznicily... laktobacily v tabletkach su chranene obalom ale kefir alebo kysla kapusta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 1:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
v cem je problem u toho roztirani lugolu na kuzi ( treba na zada ) ze treba po tydnu roztirani to misto zacne svedet a je takove suche ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
Beriem LR denne už 7 mesiacov a sľúbil som, že dám vedieť aký bude výsledok.
Subjektívne som pociťoval menšiu zimomrivosť, viacej energie a dosť som aj schudol.
Ale bol som včera na kontrole u endokrinológa a výsledky som mal katastrofálne. uTSH 14,980 a fT4 12,07. Mám primárnu hypotyreózu.
Lekár dosť ťažko prežíval, že neberiem Euthyrox 50mcg a k LR sa mi nechcel vyjadriť, len tvrdil, že mi vôbec nepomôže a mám brať lieky.
Neviem ako dalej, či mám pokračovať v braní LR alebo poslúchať a brať tabletky.
LR som v prvom mesiaci (december-január)) postupne zvyšoval až na dosť vysoké dávky, ked ma z toho začala bolieť štítna žľaza musel som klesnúť na 40 kv. denne. Neskôr som musel postupne klesnúť až na 20 kv. denne aby ma nebolela. (LR používam 1g jódu a 2,5g jodidu draselného na 100ml roztoku.) Selén beriem 400mcg denne, tiež megadávky vitamínu C a množstvo iných minerálov a vitamínov.
Viete mi poradiť ako dalej? Mám brať ešte LR alebo niečo iné?

To nejde najednou vysadit léky a nahradit je lugolem, tak jednoduše to nefunguje. Já vidím rozumné snižovat dávky léků pomalu a stále stav monitorovat, přičemž je dobré si nastudovat i potřebné souvislosti, jako stav nadledvin a dalších orgánů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz