Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 7:54 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Se štítnou žlázou nemusí být problém hned...s jódem přesto většina populace máme problém....

Méně známá je částečná souvislost mezi nedostatečně hlubokým dýcháním a štítnou žlázou:
dědek kořenář píše na svém webu:
Kyslík se do organizmu dostává dýcháním, ale to funguje kvalitně jen při tělesné námaze, jinak automatika velmi zaostává za potřebou, protože mozek nemá nebo nevyhodnocuje signály o přidušení kvalitně. Nevyhodnocuje je pro jiné stresové vytížení nebo je nemá, protože krční páteř vpřed nesené hlavy jako Hurvínek se prohýbá dopředu a vzadu se uskřinují nervy odstupující z míchy, které pak nevedou korektně signály z čidel dechu v krčních tepnách na úrovni štítné žlázy (proto mnohdy nefunguje ani štítná žláza dobře).

Omezte vzrušení a stres, protože pak zapomínáte dýchat a tím ve vás vzniká kyselé prostředí, které vyhovuje rakovině, zvyšuje jedovatost lékoterapie a blokuje imunitu a omezuje normální tělesné pochody. Zařaďte mírný nenamáhavý krevcirkulační pohyb (nejlépe Novpoklony).

------------

Jód je nejbezpečnější brát v podobě kelpu a jiných mořských řas (ryby sladkovodní jsou bez jódu, a mořské dnes už mají moc těžkých kovů a chemikálií v sobě !!
...u zdravého člověka to může stačit.(pokud nejí řasy jen 1x měsíčně ale pravidelněji... \":wink:\" ).

Dále existují různé potr.doplňky s jodem...ALE...
(pozn.: s jodidovanou solí je to ohledně všeobecně reklamovaného povědomí trochu složitější...a přínos pro zdraví touto formou velmi diskutabilní...alternativní medicína ji narovinu považuje nejen za nedostatečnou ale za škodlivou...když už solit tak kvalitní nerafinovanou mořskou solí (např.zn.Danival ap., nebo himalájskou solí....ale rozhodně tam jód není ničím co by řešilo deficit jódu v těle \":mrgreen:\" ).

Některé zmínky o nejdostupnějším braní jodu jsou v souvislosti s Lugolovým činidlem.
Např:

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
flypage=flypage.tpl&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Organicky vázaný jód +TESTY
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 8:19 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Kdo chce si připlatit ať zadá do googlu např: "Organicky vázaný jód € kč"
a dostane mnoho různých výrobků...



Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1287424601


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 4:18 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Hezký den, co říkáte na Pangamin Jodamin jako zdroj organicky vázaného jódu? Jsem těhotná a příjde mi to jako docela dostupný zdroj. Plus všecky ty ostatní vitamíny co v tom jsou a 200 tablet stojí asi 80kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 7:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Hezký den, co říkáte na Pangamin Jodamin jako zdroj organicky vázaného jódu? Jsem těhotná a příjde mi to jako docela dostupný zdroj. Plus všecky ty ostatní vitamíny co v tom jsou a 200 tablet stojí asi 80kč.

Je to určitě lepší než nic, ale jde o velice diskutabilní dávku, velice nízkou, která je dle mého názoru naprosto nedostatečná. Zvláště pro zdravý vývoj plodu je jód limitujícím prvkem, samozřejmě v kombinaci se selenem, hořčíkem, vitamínem D3 a B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lugolův roztok
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 9:40 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Lugolův roztok namíchá KAŽDÁ SLUŠNÁ lékárna. ( 100mg za 160 kč v mém případě, ale než to vykapu po dvou kapkách....) \":D\"

Myslím, že je důležitý nakupovat v dobrých lékárnách a ty ostatní minout obloukem i když jde jen o celaskon. \":lol:\"
Když už máme to tržní hospodářství, podporujme jen slušné obchodníky. \":wink:\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugolův roztok
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milda píše:
Lugolův roztok namíchá KAŽDÁ SLUŠNÁ lékárna. ( 100mg za 160 kč v mém případě, ale než to vykapu po dvou kapkách....) \":D\"

Myslím, že je důležitý nakupovat v dobrých lékárnách a ty ostatní minout obloukem i když jde jen o celaskon. \":lol:\"
Když už máme to tržní hospodářství, podporujme jen slušné obchodníky. \":wink:\"

Máte pravdu, pokud by to dělal každý, tak je tady za pár měsíců ráj a hajzlové zametají chodníky, což je určitě užitečná práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 6:59 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Taky Vám nejde otevřít forum upramene?Chtěl jsem si o lugolu něco načíst a stáhnout a nemůžu se tam dostat.že by to zablokovali?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 8:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Lugolův roztok-odkazy+diskuse:

článek ve wm magazinu viz např.zde:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6247
(Chronický nedostatek jódu v lidské populaci MUDr. David Studnička)

Odkazy
http://www.rodina.cz/clanek370.htm
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... _zlaza.htm

Lugolův roztok se skládá z 5 g jodu (I2) a 10 g jodidu draselného (KI) smíšených s 85 ml destilované vody. Vzniká hnědý roztok s celkovým obsahem jodu 130 mg/ml. Český lékopis uvádí 10 g jodu, 25 g jodidu draselného a 965 g vody[2]. Jodid draselný umožňuje rozpuštění jodu ve vodě tím, že vznikají ionty I3-. Nelze to zaměňovat s jednoduchými roztoky jodové tinktury, která vzniká rozpuštěním jodu v ethanolu. Lugolův roztok neobsahuje žádný alkohol.
Další názvy pro Lugolův roztok jsou IKI (angl. Iodine-Potassium Iodide) Markodine, Solutio Lugol, Solutio iodi aquosa, Iodi solutio aquosa.

Bezpečnostní list:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
7e74a736634d2f7fdc73bf82eaf00314


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 8:31 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Hm,tak koukám že jsem si 5%ní jodovou tinkturu proti kandidoze nechal namíchat trochu předčasně a akorát jsem za to vyhodil prašule.Ta Partyková asi v době psaní knihy Lugol neznala.Ach jo,chybama se člověk učí.Nevíte někdo jak zužitkovat 200ml 5%ní jodové tinktury?Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 9:17 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Pavel Veselý":yqujflil]...jak zužitkovat 200ml 5%ní jodové tinktury?Díky[/quote:yqujflil]
Potírání míst kousnutí klíštětem, komárem, obecně povrchová a hloubková kožní desinfekce....

NEPLÉST SI OBYČ.JODOVOU TINKTURU S JINÝM-LUGOL.ROZTOKEM !!!
viz např.wikipedie:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
105828fef029bbe74752492d4832ef05


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Hm,tak koukám že jsem si 5%ní jodovou tinkturu proti kandidoze nechal namíchat trochu předčasně a akorát jsem za to vyhodil prašule.Ta Partyková asi v době psaní knihy Lugol neznala.Ach jo,chybama se člověk učí.Nevíte někdo jak zužitkovat 200ml 5%ní jodové tinktury?Díky

Tu můžete skladovat neomezeně dlouho a určitě ji lze použít vnitřně, tak jak radí Partyková, případně se hodí, jak píše člen muflon, na jakákoliv povrchová zranění určitě lépe, než moderní a drahé přípravky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 9:53 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak o tom skladování je to dobrá zpráva,protože lékárnice mi na lahvičku napsala spotřebujte do září 2010,tak jsem byl trochu nesvůj.Dám to radši do lednice.
Jak často by jste Partykové postup aplikoval v případě že plivací test stále ukazuje kandidu?Jednou týdně?A vstřebá se nějaký jod i do těla v případě nedostatku?


Naposledy upravil Pavel Veselý dne úte srp 03, 2010 10:03 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Tak o tom skladování je to dobrá zpráva,protože lékárnice mi na lahvičku napsala spotřebujte do září 2010,tak jsem byl trochu nesvůj.Dám to radši do lednice.

Jód je silné desinfekční činidlo, to se zkazit nemůže a navíc v lihu, jak to máte namícháno, tam už vůbec ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 12:49 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak jsem dnes použil tu jodovou tinkturu dle Partykové,dal jsem si tu nejmenší dávku tj. 15 kapek a je to síla.Opět je mi pěkně zle,mozek mi jakoby nepracuje a pocity po těle divné.Navíc se to asi trošku tluče s HCL protože když jsem si dal po dvou hodinách po užití normální dávku HCL před snídaní tak se dostavily pocity slabosti a motání hlavy a bylo mi jasné že po snídani už si HCL nedám.Večer jsem si chtěl dát MMS ale na to se radši taky vykašlu.A to jsem si ráno před užitím udělal klistýr abych byl čistý.Jsou tyto reakce normální?U Lugolu to asi probíhá jinak že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 7:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak brat jod? - nalačno, ráno nebo večer?

Zatím beru hořčík s pár kapkami 1%HCL nalačno, počkám 20m. a pak si dávám sklenici vody se lžičkou solanky kam sem kápl 1kapku lugolu.
Trochu mam obavy z vyšší využitelnosti jodu kvůli té HCL brané s hořčíkem před tím (20m)...

Navíc zjišťuju že existují na trhu různé koncentrace Lugolu-takže pozor na dávkování-kdo neví, tak raději nebrat!!!
(v lékárně mi nedokázala říct kolik% to má, nejdřív řekla 10%,a když sem nevěřícně kroutil hlavou,tak se opravila a řekla 1%...prostě mají jen poměry jak to míchat a neví kolik % to je...
Swanson nabízí 2%, první příspěvek v tomto vlákně zase mluví o 5%...

TO VELMI OVLIVNÍ KOLIK KAPEK BRÁT !...asi nejbezpečnější pro většinu lidí bude raději ten dražší Jodid200 , 200 od toho, že to má být 200 mikrogramu denně, což je optimální dávka denně pro dospělého.
http://www.farmaceutika.info/jodid-200
-jodid100 i jodid200 je ale na predpis...a je to pouze Kalii iodidum-tablety

Lze míchat braní jodu např. s 1 lžičkou solanky z himalajske soli ve sklenici vody? Nebo raději s KCL ?-pokud ji někdo bere(vegetariani mají draslíku dost jak píšete jinde, je v každé "kytce"-rostlině,a nepotřebují vůbec brát KCL když mají dobré pH..., jak píše xion-musí to řešit hlavně masožrouti a ti s převážně vařenou potravou co solí hodně...)

Ne každý je ale vegetarian a mnoho lidí solí NaCl nebo mořskou solí(nebo himalájskou...)...

Nebo možno brát jod s ošizenou Guyovou formulí jak ji popisujete jinde...?


Naposledy upravil muflon dne pon srp 09, 2010 8:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz