Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Oto píše:
Chcem sa spytat aky je casovy odstup brania LR a laktobacilov tak aby sa neznicily... laktobacily v tabletkach su chranene obalom ale kefir alebo kysla kapusta?

Lugolův roztok se vstřebává neuvěřitelně rychle a předpokládám, že pokud ho vezmete před podáním laktobacilů, mělo by bohatě stačit půl hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
v cem je problem u toho roztirani lugolu na kuzi ( treba na zada ) ze treba po tydnu roztirani to misto zacne svedet a je takove suche ?

Jód vysušuje, to je normální, ale nemusí vadit každému, u někoho to pokožka je schopna dohonit, ale ve vašem případě bude nutné namazat se třeba kokosovým tukem. Další možnost je lehká alergická reakce, tedy že jste trefil nějaké breberky a dávají o sobě vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Jarda píše:
To nejde najednou vysadit léky a nahradit je lugolem, tak jednoduše to nefunguje. Já vidím rozumné snižovat dávky léků pomalu a stále stav monitorovat, přičemž je dobré si nastudovat i potřebné souvislosti, jako stav nadledvin a dalších orgánů.

dobre urobil som chybu, euthyrox som vysadil v októbri...mám ho teda znova začať brať? alebo to už nemá význam po tak dlhej dobe a pokračovať len s LR?...lekár ma vystríhal, že LR sa nesmie brať naraz s euthyroxom...dakujem, za radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon srp 05, 2013 5:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nereaguje nejak kyselina askorbova s Lugolovym roztokom?
Dnes som si vsimol, ze ked som mal v pohari stopy kyseliny askorbovej, lebo predtym som z toho pohara pil roztok kyseliny askorbovej, a dal som tam LR, tak po zamiesani ta hneda farba uplne zmizla, a voda bola priezracna. Experiment som este raz zopakoval, teda namiesal som si novy LR, pridal som tam uplne zdibku kyseliny askorbovej, zamiesal, a opat to iste, hneda farba sa vytratila a voda ostala priezracna.

Tak ma napadlo, ze ked po jedle pijem kyselinu askorbovu, a na to LR, tak sa to v zaludku tiez zmiesa. Otazka je, co sa s tym LR vlastne deje, a ci sa ten jod v tej reakcii neznehodnoti.

EDIT:
Tak hned si aj odpovedam:

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
dobre urobil som chybu, euthyrox som vysadil v októbri...mám ho teda znova začať brať? alebo to už nemá význam po tak dlhej dobe a pokračovať len s LR?...lekár ma vystríhal, že LR sa nesmie brať naraz s euthyroxom...dakujem, za radu...

No ten termín vysazení jste nepsal, ale pokud se nic negativně nezměnilo za takovou dobu, tak bych si nechal udělat pro jistotu testy a léky už nebral, pokud to bude tak nějak v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":3vgia9mt]Nereaguje nejak kyselina askorbova s Lugolovym roztokom?
Dnes som si vsimol, ze ked som mal v pohari stopy kyseliny askorbovej, lebo predtym som z toho pohara pil roztok kyseliny askorbovej, a dal som tam LR, tak po zamiesani ta hneda farba uplne zmizla, a voda bola priezracna. Experiment som este raz zopakoval, teda namiesal som si novy LR, pridal som tam uplne zdibku kyseliny askorbovej, zamiesal, a opat to iste, hneda farba sa vytratila a voda ostala priezracna.

Tak ma napadlo, ze ked po jedle pijem kyselinu askorbovu, a na to LR, tak sa to v zaludku tiez zmiesa. Otazka je, co sa s tym LR vlastne deje, a ci sa ten jod v tej reakcii neznehodnoti.

EDIT:
Tak hned si aj odpovedam:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 7:38 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Jarda píše:
Tak jodidy se určitě lépe vstřebávají, ale vyjdou mnohem dráž, čili lidé raději berou lugol a je také známější. Jinak běžně se podává jodid draselný, to je skoro univerzální léčivo, ale i ta forma kterou zmiňujete je možná a asi i mnohem levnější. Mimochodem v lugoilu je obsažen i jodid draselný, jinak se totiž nedá jód ve vodě dobře rozpouštět.

Chtěla bych se zeptat jak se užívá ten jodid draselný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2013 9:14 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Jedním z nejlepších zdrojů jódu je syrový žloutek. Ideální je od slepic krmených trávou, pak žloutek obsahuje navíc i omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 9:39 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
[quote="Xion":2a10sapz]Nereaguje nejak kyselina askorbova s Lugolovym roztokom?
Dnes som si vsimol, ze ked som mal v pohari stopy kyseliny askorbovej, lebo predtym som z toho pohara pil roztok kyseliny askorbovej, a dal som tam LR, tak po zamiesani ta hneda farba uplne zmizla, a voda bola priezracna. Experiment som este raz zopakoval, teda namiesal som si novy LR, pridal som tam uplne zdibku kyseliny askorbovej, zamiesal, a opat to iste, hneda farba sa vytratila a voda ostala priezracna.

Tak ma napadlo, ze ked po jedle pijem kyselinu askorbovu, a na to LR, tak sa to v zaludku tiez zmiesa. Otazka je, co sa s tym LR vlastne deje, a ci sa ten jod v tej reakcii neznehodnoti.

EDIT:
Tak hned si aj odpovedam:


Naposledy upravil Luban dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 10:23 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
A ještě mě napadlo, jestli můžu aplikovat askorbát sodný nebo draselný (používám pro doplnění céčka a míchám si ho v zásadité podobě) smíchaný s lugolem. Získal bych tak přísun céčka, přísun jodidů a odkyselil bych si organismus. Udělal jsem pokus - do askorbátu sodného pH 8,5 jsem kápnul 30 kapek lugola a pH zůstalo stejné. Přesto ve mě hlodají pochybnosti, zda je dobré takový nápoj konzumovat. Na druhou stranu mně selský rozum říká, že se to u mě muselo již mnohokrát odehrát, protože lugol beru denně ráno a večer a askorbáty dělám taky často a vůbec jsem si nehlídal jestli to beru před sebou, za sebou nebo s časovým odstupem. Čili k reakci lugol- askorbát v mém těle jistojistě už mnohokrát došlo. Co na to fórum?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 9:20 am 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
LR beriem už 10 mesiacov a škvrna na pokožke mi zmizne rovnako rýchlo ako pred 10 mesiacmi.
Ako si vyrábaš askorbát draselný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2013 4:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 18, 2013 4:36 pm
Příspěvky: 1
Koupil jsem si za 34kč jodid draselný, prodává se to jako jodové profylaktikum v případě radiačního zamoření. 1tableta obsahuje 65mg.
Můj předpoklad je, že 2tablety spolknu naráz jednorázově a toto množství se uloží do zásoby ve štítné žláze. Právě tyto 2tablety se dle návodu užívají při radiační havárii.
Jaké množství Selenu je adekvátní vzít k této dávce jodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: pát bře 23, 2012 7:57 pm
Příspěvky: 24
Citace:
[horcik] ...na mazání 2,5 % roztok, čili plastová malá lžička, což je tak 2,5-3 g, do 1 dcl vody a dát do rozprašovače. Používá se stejně jako olej na opalování, postříkat, rozetřít a nechat uschnout.

Tento postup môžeme používat aj v prípade jódu (postříkat, rozetřít a nechat uschnout)? Aký roztok máme tam používat (na mazanie)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Chtěla bych se zeptat jak se užívá ten jodid draselný

Tak jde užívat i přímo sůl, ale většinou se připravuje roztok známý pod pojmem SSKI a užívá se normálně v kapkách


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Tak dneska ráno jsem si toho taky všiml. Míchal jsem si v hrníčku kys. askorbovou, tu jsem přelil jinam a pak jsem do toho nevymytýho hrníčku kápnul lugol a zalil vodou. Proběhla nějaká reakce, která se projevila tím, že roztok byl nezvykle čirej. Rezavé zabarvení kamsi zmizelo. Našel jsem tady odpověď na tu záhadu, ale přesto bych rád, kdyby mně někdo polopaticky vysvětlil, jak mám tento nový poznatek aplikovat v praxi. Kdy brát čistý lugol a kdy s kys. askorbovou (v jakém poměru míchat). Budu rád za každé postřehy a nápady. Lugol bereme 3-4 měsíce a stále nejsme podle kožního testu srovnaní. Je to normální?

Dotaz plně nechápu, jód se vstřebá cca za 7 minut a pak můžete brát cokoliv, je prostě v tkáních. Pokud chcete užívat jodidy, je lepší jodid draselný, ten je lety prověřený a funguje výborně a mimo nepříjemné ceny má samá pozitiva. Srovnání jódu je u některých jedinců běh na dlouhé tratě, ale srovnat se dá u každého.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz