Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda : Pán Jarda, mám od Vás chlorid draselný, chlorid horečnatý a biely íl (kaolín).
Ako takmer úplne každý, aj ja mám určite deficit horčíku. Prečítal som si o ňom vo vlákne jemu určenom dosť, ale predsa mám jednu otázku, ktorá súvisí aj s chloridom draselným...
Ak chcem zistiť optimálnu dávku chloridu draselného, alebo chloridu horečnatého (hnačka bude horná hranica, ak bude príliš nízka, tak pôjde horčík do tela cez kožu...), tak najskôr by som mal doplniť deficit horčíku (2-4 mesiace), až potom sa pustiť do chloridu draselného (draslík) ? Aby som nemal chas v tom, z čoho môže byť prípadná hnačka...
Ďakujem za odpoveď.

Zcela bezpečná je látka chlorid hořečnatý, to je i pro kojence a jediné negativum případného předávkování je opravdu průjem. Pokud se týká chloridu draselného, tak s tím už taková sranda není, doporučuji brát denně 1-4 gramy denně, přičemž do cca 8 g je celkem bezpečný, ovšem v dávce 16 g je již vysoce nebezpečný a na dávce 25 g spolehlivě smrtelný, přičemž jako antidotum-protijed při předávkování se používá stejné množství kuchyňské soli rozpuštěné ve vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:08 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pán Jarda, mám dve otázky ohľadom chloridu draselného.
1. Koľko mg draslíka obsahuje 1g chloridu draselného ?
2. "Bije" sa chlorid draselný s vitamínom C (1-2g vit. C) ? Chcem si ho pridávať do rannej zeleninovo-orechovej šťavy, kde pridávam aj vitamín C, preto sa pýtam.

Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, mám dve otázky ohľadom chloridu draselného.
1. Koľko mg draslíka obsahuje 1g chloridu draselného ?
2. "Bije" sa chlorid draselný s vitamínom C (1-2g vit. C) ? Chcem si ho pridávať do rannej zeleninovo-orechovej šťavy, kde pridávam aj vitamín C, preto sa pýtam.

Ďakujem za odpoveď.

Obsahuje 53% draslíku, tedy 530mg a pokud se týká vitamínu C, tak s tím ho klidně můžete míchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 4:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dobrý den,

do jaké míry je bezpečné odměřování draslíku přes mocca lžičky? Při nabrání a zarovnané lžičky bych měl mít cca 1g správně? Pokud takto vezmu 3 lžičky denně měl bych být na bezpečné hranici ...

Další možnost jste mi Jardo zmínil měřící lžičku ze zdravotních potřeb nebo přímo váhu. Můžete prosím uvést ještě odkaz na nějakou kterou máte vyzkoušenou za dobrou cenu?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="sakul":3r8rivoc]Dobrý den,

do jaké míry je bezpečné odměřování draslíku přes mocca lžičky? Při nabrání a zarovnané lžičky bych měl mít cca 1g správně? Pokud takto vezmu 3 lžičky denně měl bych být na bezpečné hranici ...

Další možnost jste mi Jardo zmínil měřící lžičku ze zdravotních potřeb nebo přímo váhu. Můžete prosím uvést ještě odkaz na nějakou kterou máte vyzkoušenou za dobrou cenu?

Děkuji[/quote:3r8rivoc]
Tak je to dostatečně bezpečné, protože pokud si měříte současně s užíváním draslíku tlak a nedáváte si ho najednou, ale třeba na tři dávky v průběhu dne, tak nevidím problém. Maximální denní dávka může být až 8 g, ale já lidem radím nepřekračovat 4g, čili si nechávám solidní rezervu na lidskou blbost, která je všudypřítomná. Něco člověk vezme ve stravě a ty 4 g bohatě stačí. Jinak váha je zde http://www.super7.cz/index.php?category_id=36 a lžičky zde


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Sakule, 1 gram na lžičku se mi nějak nezdál... zkusil jsem zvážit pět rovných mocca lžiček a dalo to 11 g... tedy 1 mocca lžička cca 2g... A hned jsem si jednu šoup do ranní zeleninové polévky....-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 5:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Sakule, 1 gram na lžičku se mi nějak nezdál... zkusil jsem zvážit pět rovných mocca lžiček a dalo to 11 g... tedy 1 mocca lžička cca 2g... A hned jsem si jednu šoup do ranní zeleninové polévky....-)

Ono dost záleží na velikosti lžičky, já tu mám takové extra malé a tam je rovná lžička akorát gram.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 9:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Díky za příspěvek tomaso, jsem si vědom, že takovéto odměřování není zdaleka přesné, takže jej budu než mi dojde váha jej používat pouze na látky, kde gram sem gram tam nehraje takovou roli. Jak váha dojde dám vědět, jaké lžičky mám já doma:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 11:00 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Možná hloupý dotaz ale pro jistotu se zeptám

Mám od Vás chlorid draselný a abych dávkoval řekněme 2g draslíku denně tak mám dát 4g chloridu draselného (když jeden gram obsahuje 500mg draslíku)? Tedy zhruba 4 zarovnané lžičky?

Je to tak správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Možná hloupý dotaz ale pro jistotu se zeptám

Mám od Vás chlorid draselný a abych dávkoval řekněme 2g draslíku denně tak mám dát 4g chloridu draselného (když jeden gram obsahuje 500mg draslíku)? Tedy zhruba 4 zarovnané lžičky?

Je to tak správně?

V té soli je obsaženo přesně 53% čistého draslíku, čili ten váš výpočet je zhruba správně. Ovšem je potřeba si uvědomit, že hodně ho je i v běžné stravě, čili nic nepřehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 10:15 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Podle VA byl můj deficit více jak 80 procent, strava zelenina, pohanka, jáhly, trochu ovoce. Kolik lžiček byste doporučil jako bezpečnou a zároveň účinnou dávku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Podle VA byl můj deficit více jak 80 procent, strava zelenina, pohanka, jáhly, trochu ovoce. Kolik lžiček byste doporučil jako bezpečnou a zároveň účinnou dávku?

Berte v úvahu, že běžný člověk ho sní tak dva gramy denně a na správné stravě to může být tak dvojnásobek, nicméně tělo si v pohodě vezme 8 gramů. Tedy dodat zhruba 2-4 g mimo stravu není nijak riskantní, zvláště pokud použijete i sodíkovou sůl a část se ještě vlastně neutralizuje sodíkem. Pokud by jste to přehnal a nějak se vám moc rozbíhala pumpa, není nic snazšího, než vypít roztok z polévkové lžíce sodíkové sole a je klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 8:11 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
S tym neutralizovanim KCL sodikom, je to tak, ze nieje vhodne pridat KCL do rannej solanky s chloridom horecnatym?
Momentalne rano nalacno pijem 0,75l vody a v tom rozpusteny chlorid horecnaty cca 1g a asi 3-5ml solanky z himalajskej soli. Kvapnem do toho aj 2-3 kvapky 1% HCL. Rovno tou vodou zapijam aj 15mg chelatoveho zinku.
Tak kde je ho najvhodnejsie zaradit? Rano by mi to vyhovovalo preto, ze radsej s tym blbnem narazovo co najmenej krat za den, ako cely den. Akurat neviem, ci sa to nebude s niecim bit v tom roztoku, ale tak ze vraj chloridy sa dobre vstrebavaju. Mozem do toho primiesat 1-2g KCL? Alebo radsej oddelene s inym jedlom?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Xion píše:
S tym neutralizovanim KCL sodikom, je to tak, ze nieje vhodne pridat KCL do rannej solanky s chloridom horecnatym?
Momentalne rano nalacno pijem 0,75l vody a v tom rozpusteny chlorid horecnaty cca 1g a asi 3-5ml solanky z himalajskej soli. Kvapnem do toho aj 2-3 kvapky 1% HCL. Rovno tou vodou zapijam aj 15mg chelatoveho zinku.
Tak kde je ho najvhodnejsie zaradit? Rano by mi to vyhovovalo preto, ze radsej s tym blbnem narazovo co najmenej krat za den, ako cely den. Akurat neviem, ci sa to nebude s niecim bit v tom roztoku, ale tak ze vraj chloridy sa dobre vstrebavaju. Mozem do toho primiesat 1-2g KCL? Alebo radsej oddelene s inym jedlom?

Tak ako, neporadi niekto? Hlavne, ci sa ta KCL neutralizuje s himalajskou solou, kedze tam bude teda naraz draslik aj sodik... hoci, kedze KCL je chlorid, vstreba sa prvy?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:21 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
Tak ako, neporadi niekto? Hlavne, ci sa ta KCL neutralizuje s himalajskou solou, kedze tam bude teda naraz draslik aj sodik... hoci, kedze KCL je chlorid, vstreba sa prvy?

Ahoj, mal som pocit, že Jarda už na toto odpovedal, ale nikde to tu nevidím. Chloridy a HCl nevadia. Osobne by som dal to KCl radšej zvlášť s niečim iným. Dávať to do soľanky z Himalájskej soli mi príde ako kofola do vína \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz