Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 6:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Prodám práškový chlorid draselný 1 kg za 240,-Kč plus dobírka. Jde o vhodný a levný zdroj dobře vstřebatelného draslíku, který velice dobře odstraňuje z těla přebytečný a nebezpečný sodík. Je použitelný jako koupelová sůl.

Chlorid draselný
Potassium Chloride
KCl
Kvalita FCC - potravinářská
Použitelné jako koupelová sůl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 12:01 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Chcem sa opytat, ked napriklad jem jedlo, ktore je uz posolene normalnou solou, ci mozem KCL proste primiesat do jedla, omackoviteho charakteru. Nebude to chutit nejak divne, a je tento postup v poriadku? Popripade,ked jedlo nebude omackoviteho charakteru, da sa uzit rozmiesana v troche vody po jedle? (popripade, do polievky)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Chcem sa opytat, ked napriklad jem jedlo, ktore je uz posolene normalnou solou, ci mozem KCL proste primiesat do jedla, omackoviteho charakteru. Nebude to chutit nejak divne, a je tento postup v poriadku? Popripade,ked jedlo nebude omackoviteho charakteru, da sa uzit rozmiesana v troche vody po jedle? (popripade, do polievky)

Ano, dá se takto používat a velice slušně eliminuje škodlivé vlastnosti sodíku. Dokonce je možné ho smíchat s normální solí v poměru 6 dílů NaCl : 4 dílům KCl a tuto směs používat v kuchyni jako běžnou sůl. Chuť je docela slušná a o nic extrémně nechutného určitě nejde, ale je malinko jiná, než u běžné soli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 6:44 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 23, 2010 9:32 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
měla bych zájem o 1 kg Vámi inzerovaného chloridu draselného. Prosím o zaslání na dobírku na adresu:

Děkuji

_________________
Panta rhei ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Míla píše:
Dobrý den,
měla bych zájem o 1 kg Vámi inzerovaného chloridu draselného. Prosím o zaslání na dobírku na adresu:

Děkuji

Objednávky řešte zásadně přes soukromou zprávu, toto vám manželka pošle, ale vaši adresu jsem raději vymazal, nevíte, kdo to čte a jak ji může zneužít. Dokonce v pravidlech tohoto fóra je zákaz vkládání adres a kontaktů, čili se to ve vlastním zájmu snažte dodržovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 1:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ano, dá se takto používat a velice slušně eliminuje škodlivé vlastnosti sodíku. Dokonce je možné ho smíchat s normální solí v poměru 6 dílů NaCl : 4 dílům KCl a tuto směs používat v kuchyni jako běžnou sůl. Chuť je docela slušná a o nic extrémně nechutného určitě nejde, ale je malinko jiná, než u běžné soli.

A v pripade posolenia himilajskou solou, je vhodne tiez primiesavat KCL? V akom pomere? Da sa KCL rovno rozpustit do solanky z himalajskej soli, tusim to ma 26% koncetraciu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
A v pripade posolenia himilajskou solou, je vhodne tiez primiesavat KCL? V akom pomere? Da sa KCL rovno rozpustit do solanky z himalajskej soli, tusim to ma 26% koncetraciu.

Tak určitě se to tak dá dělat, ale v případě pojídání většinového podílu syrové stravy to patrně není nutné, tam musí mít člověk draslíku až dost. Jinak klidně můžete tu solanku rovnou dělat z výše uvedené směsi solí, akorát tam dáte místo NaCl himalájskou sůl ve stejném poměru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 11:52 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Našel jsem chlorid draselný čistý. Je možné ho použít?
A těm koupelím v jakém poměru, a dá se udělat směs s epsomskou a himálájskou solí? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon říj 11, 2010 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Našel jsem chlorid draselný čistý. Je možné ho použít?
A těm koupelím v jakém poměru, a dá se udělat směs s epsomskou a himálájskou solí? Díky.

Určitě to je možné a vše je to zde již mnohokrát popsáno, tak to prohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 7:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Zdravim,

zaujimalo by ma kolko by trebalo pridat KCL ku jedlej sode aby sa eliminoval nadbytok sodiku tym vzniknuty. Napr kolko mg KCL na 1g jedlej sody.
Vdaka

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alex píše:
Zdravim,

zaujimalo by ma kolko by trebalo pridat KCL ku jedlej sode aby sa eliminoval nadbytok sodiku tym vzniknuty. Napr kolko mg KCL na 1g jedlej sody.
Vdaka

Toto jsem nikdy nezkoumal, vždy se tím řeší přebytek sodíku v kuchyňské soli, ale připusťme, že zhruba stejně tedy 6:4. Jinak já ji doporučuji užívat s melasou, tam je kvantum draslíku, což právě tento problém plně řeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 10:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Jarda píše:
Toto jsem nikdy nezkoumal, vždy se tím řeší přebytek sodíku v kuchyňské soli, ale připusťme, že zhruba stejně tedy 6:4. Jinak já ji doporučuji užívat s melasou, tam je kvantum draslíku, což právě tento problém plně řeší.

Vdaka, s tou melasou som to tu uz cital, len ked som ju mal doma kupenu nejako som obmedzil sodu ale vidim ze obcas je proste aj ta soda treba lebo ph...

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 4:47 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Zkoušel jsem to najít ale...

Může se z chloridu draselného udělat solanka podobně jako z himálájské soli a jak ji dávkovat?

A k těm koupelím, jaké dávkování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Zkoušel jsem to najít ale...

Může se z chloridu draselného udělat solanka podobně jako z himálájské soli a jak ji dávkovat?

A k těm koupelím, jaké dávkování?

Může a maximum je 4 g denně, také do koupele stejné složení jako s chloridem hořečnatým, který ve směsi nahradíte chloridem draselným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda : Pán Jarda, mám od Vás chlorid draselný, chlorid horečnatý a biely íl (kaolín).
Ako takmer úplne každý, aj ja mám určite deficit horčíku. Prečítal som si o ňom vo vlákne jemu určenom dosť, ale predsa mám jednu otázku, ktorá súvisí aj s chloridom draselným...
Ak chcem zistiť optimálnu dávku chloridu draselného, alebo chloridu horečnatého (hnačka bude horná hranica, ak bude príliš nízka, tak pôjde horčík do tela cez kožu...), tak najskôr by som mal doplniť deficit horčíku (2-4 mesiace), až potom sa pustiť do chloridu draselného (draslík) ? Aby som nemal chas v tom, z čoho môže byť prípadná hnačka...
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz