Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:32 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Ahoj, mal som pocit, že Jarda už na toto odpovedal, ale nikde to tu nevidím. Chloridy a HCl nevadia. Osobne by som dal to KCl radšej zvlášť s niečim iným. Dávať to do soľanky z Himalájskej soli mi príde ako kofola do vína \":)\"

Diky.
Akurat som na to nasiel odpoved na nejakej 16tej strane diskusie HCL, ale lepsie, ked to bude vyjasnene priamo v teme o KCL.

Takze, ze vraj sa berie v solanke v pomere 6:4... ale teraz neviem, ci sa berie hmotnost solanky alebo cistej himalajskej soli. Takisto, zatial som nenasiel priemerne davkovanie. Tej solanky berem asi 1 CL, co je 5 ml, kedze ide cca o 25% roztok, pokial sa dobre pamatam, tak to je 1,25g soli.. to je dost malo. \":-)\" Ale i tak je to uz dost nechutne slane.
Mne sa to zda vhodnejsie vypit raz vsetko naraz co ide, ako neustale blbnut pocas dna.

Ale takisto ma laka vyskusat tu formulu Dr. Guya, kde miesa HCL s KCL, to by som pocas dna doplnal v kvapkach HCL rovno aj draslik.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 9:47 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
Tej solanky berem asi 1 CL, co je 5 ml, kedze ide cca o 25% roztok, pokial sa dobre pamatam, tak to je 1,25g soli.. to je dost malo. \":-)\"

Pokiaľ viem, tak nasýtený roztok je 100% A ak viem, tak soľanka sa robí tak, že rozpustíš toľko soli, že už sa dalšia rozpustiť nedá, teda ostane ti trochu soli na dne pohára. Vtedy máš 100%
Ale chemik nie som....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
S tym neutralizovanim KCL sodikom, je to tak, ze nieje vhodne pridat KCL do rannej solanky s chloridom horecnatym?
Momentalne rano nalacno pijem 0,75l vody a v tom rozpusteny chlorid horecnaty cca 1g a asi 3-5ml solanky z himalajskej soli. Kvapnem do toho aj 2-3 kvapky 1% HCL. Rovno tou vodou zapijam aj 15mg chelatoveho zinku.
Tak kde je ho najvhodnejsie zaradit? Rano by mi to vyhovovalo preto, ze radsej s tym blbnem narazovo co najmenej krat za den, ako cely den. Akurat neviem, ci sa to nebude s niecim bit v tom roztoku, ale tak ze vraj chloridy sa dobre vstrebavaju. Mozem do toho primiesat 1-2g KCL? Alebo radsej oddelene s inym jedlom?

Jak vidím, tak už jste si draslík v kombinaci se sodíkem dohledal a v tom poměru je to na suchý stav, čili smícháte dvě sole. Užívání se zinkem v chelátové vazbě je ovšem blbost, to z toho zinku nemáte patrně nic, ten bych si dal večer těsně před spaním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Jak vidím, tak už jste si draslík v kombinaci se sodíkem dohledal a v tom poměru je to na suchý stav, čili smícháte dvě sole. Užívání se zinkem v chelátové vazbě je ovšem blbost, to z toho zinku nemáte patrně nic, ten bych si dal večer těsně před spaním.

Ako je to mozne, ved ste zinok doporucovali rano nalacno a megadavky urcite nechcem brat. Kvoli comu sa v tej zmesy nevstrebe?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 2:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Pokiaľ viem, tak nasýtený roztok je 100% A ak viem, tak soľanka sa robí tak, že rozpustíš toľko soli, že už sa dalšia rozpustiť nedá, teda ostane ti trochu soli na dne pohára. Vtedy máš 100%
Ale chemik nie som....

Ano, 100% nasyteny roztok himalajskej soli, je 27% roztok himalajskej soli. \":-)\"
To znamena, ze ked das 27g himalajskej soli do 73g vody, viac uz v nej nerozpustis, a ziskas 100% nasyteny roztok. \":-)\" Ale to cislo si pamatam len tak od oka, je mozne, ze je to 25 alebo 30, alebo 35... da sa to vyhladat, ked niekto potrebuje zistit presne cislo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ako je to mozne, ved ste zinok doporucovali rano nalacno a megadavky urcite nechcem brat. Kvoli comu sa v tej zmesy nevstrebe?

Ano nalačno, ale ne s něčím dalším, pouze s vodou a to samé platí i večer. Jde pouze o ten chelátovaný, pokud by to byl chlorid zinečnatý, ten se chová trochu jinak, ale i ten bych raději dával odděleně, nicméně dá se užívat i ve směsi chloridů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mám zajímavou zkušenost s pár týdenním braním draslíku.

Několik let jsem se potýkal se zvláštním škubaním zátylku a někdy i končetin při stresových situacích. Přestože jsem zvyklý mluvit k lidem a absolvoval jsem stovky náročných jednání, především při jednání z očí do očí jsem často nemohl drobné tiky kontrolovat. Nedokázal jsem si to vysvětlit, protože jinak jsem zvládal stres výborně a nervózní jsem nebýval.

Před cca 2 měsíci jsem si dělal vlas. analýzu kde nejhůř vyšel draslík, deficit skoro 90 procent. Po dvou týdnech jsem začal suplementovat 2 lžičky chloridu a zvýšil i příjem mírně deficitního hořčíku. Měsíc poté jsem začal absolvovat pohovory k nové práci, kde jsem nestačil žasnout. Naprostý klid, sebevědomí, žádné škubání a místo něj dokonale uvolněný projev. Dosud jsem absolvoval 5 poměrně náročných pohovorů s velkým přehledem a hned z toho prvního jsem dostal nabídku na novou práci. Tak rychle že ji nemůžu přijmout protože nemůžu tak rychle skončit v té staré.

Beru sice od té doby i další preparáty jako MSM, lecitin apod. nicméně jsem přesvědčen, že to byl právě draslík, který pomohl srovnat mé nervy do takového stavu, kdy si jakékoli stresové situace doslova užívám a těším se na ně. Pocit je to opravdu báječný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Mám zajímavou zkušenost s pár týdenním braním draslíku.

Několik let jsem se potýkal se zvláštním škubaním zátylku a někdy i končetin při stresových situacích. Přestože jsem zvyklý mluvit k lidem a absolvoval jsem stovky náročných jednání, především při jednání z očí do očí jsem často nemohl drobné tiky kontrolovat. Nedokázal jsem si to vysvětlit, protože jinak jsem zvládal stres výborně a nervózní jsem nebýval.

Před cca 2 měsíci jsem si dělal vlas. analýzu kde nejhůř vyšel draslík, deficit skoro 90 procent. Po dvou týdnech jsem začal suplementovat 2 lžičky chloridu a zvýšil i příjem mírně deficitního hořčíku. Měsíc poté jsem začal absolvovat pohovory k nové práci, kde jsem nestačil žasnout. Naprostý klid, sebevědomí, žádné škubání a místo něj dokonale uvolněný projev. Dosud jsem absolvoval 5 poměrně náročných pohovorů s velkým přehledem a hned z toho prvního jsem dostal nabídku na novou práci. Tak rychle že ji nemůžu přijmout protože nemůžu tak rychle skončit v té staré.

Beru sice od té doby i další preparáty jako MSM, lecitin apod. nicméně jsem přesvědčen, že to byl právě draslík, který pomohl srovnat mé nervy do takového stavu, kdy si jakékoli stresové situace doslova užívám a těším se na ně. Pocit je to opravdu báječný.

Vidíte, to je zajímavá zkušenost. On totiž nedostatek solí za pár halířů dělá z člověka fyzickou a duševní trosku, aniž by si to uvědomoval a moderní medicinmani na takovéto kravině vaří miliardy dolarů. Jenom se podívejte okolo sebe kolik chudáků polyká antidepresiva, místo toho aby s jim dostalo smysluplné rady nasypat si do jídla tu správnou sůl, je to jako v pohádce Sůl nad zlato.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 4:31 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Mozem pouzit tento KCL na domiesanie z beznou solou v pomere 4 ku 6.Dakujem.


_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Oregon":1uge7k4v]Mozem pouzit tento KCL na domiesanie z beznou solou v pomere 4 ku 6.Dakujem.



Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 5:55 pm 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 5:48 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl bych si objednat chlorid draselný, ale nevím kam vám mam zaslat adresu? děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 9:12 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
jirkajay píše:
Dobrý den, chtěl bych si objednat chlorid draselný, ale nevím kam vám mam zaslat adresu? děkuji za odpověď.

Na hlavní stránce je emailová adresa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jirkajay píše:
Dobrý den, chtěl bych si objednat chlorid draselný, ale nevím kam vám mam zaslat adresu? děkuji za odpověď.

To můžete klidně dát i zde do soukromé zprávy a jinak email je na hlavních stránkách pod mojí fotografií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 4:46 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Rád bych se zeptal na následující. Mám deficit draslíku asi 90%. Natěšen na doplňování draslíku jsem z neznalosti (spletl jsem si mocca lžičku s čajovou lžičkou - hrůza, vím) nasypal do asi 750 ml vody dvě čajové lžičky chloridu draselného, tj. asi 14 g a polovinu toho roztoku postupně vypil. Druhý den jsem pozoroval slabost, malátnost. Roztok jsem už nedopil, ale ještě další 3 dny na mě šli občas v práci mdloby, měl jsem pocit jakoby nízkého tlaku. Řešil jsem to požitím lékořice, což pomohlo. Počkal jsem další dva dny bez uvedených příznaků a začal s KCL znova, tentokrát jen 2g. A zase jsem měl pocit drobné slabosti. Myslíte, že ty příznaky mohou souviset s draslíkem a pokud ano, jak dlouho je potřeba počkat, než se tělo z případného předávkování vzpamatuje? Deficit 90% je celkem dost, tak mi jde o to, kdy můžu opatrně znovu začít doplňovat. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid draselný
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Rád bych se zeptal na následující. Mám deficit draslíku asi 90%. Natěšen na doplňování draslíku jsem z neznalosti (spletl jsem si mocca lžičku s čajovou lžičkou - hrůza, vím) nasypal do asi 750 ml vody dvě čajové lžičky chloridu draselného, tj. asi 14 g a polovinu toho roztoku postupně vypil. Druhý den jsem pozoroval slabost, malátnost. Roztok jsem už nedopil, ale ještě další 3 dny na mě šli občas v práci mdloby, měl jsem pocit jakoby nízkého tlaku. Řešil jsem to požitím lékořice, což pomohlo. Počkal jsem další dva dny bez uvedených příznaků a začal s KCL znova, tentokrát jen 2g. A zase jsem měl pocit drobné slabosti. Myslíte, že ty příznaky mohou souviset s draslíkem a pokud ano, jak dlouho je potřeba počkat, než se tělo z případného předávkování vzpamatuje? Deficit 90% je celkem dost, tak mi jde o to, kdy můžu opatrně znovu začít doplňovat. Děkuji za odpověď.

Tak on docela normálně slušně sundává tlak a je otázkou, kolik si ho můžete dávat, to je značně individuální. Nicméně 2 g to mě jako velká dávka nepřipadá, dá se jít bez velkého rizika až na 8 g, ale těch 14 g to je již na pováženou, tak velkou dávku bych si sám nedovolil. Rychle se těch pocitů zbavíte obyčejnou kuchyňskou solí, která zde působí jako antidotum-protijed. Dejte si zhruba stejné množství do skleničky vody a vypít, což působí téměř okamžitě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz