Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Mám také tyto Duotest pH 5-8, hodnoty se tam dají odečíst opravdu velmi přesně. Ale když to srovnám s pH papírky Hydrion od Jardy, tak tyhle Hydrion měří vždy přibližně o 0,3 pH méně, nevím tedy kterým věřit, je to docela dost velký rozdíl. Navíc u těch Hydrion je strašně velký rozdíl, jestli tu barvu srovnám např. 2 nebo 3 vteřiny po namočení, strašně rychle to mění barvu, takže ty Duotest jsou asi spolehlivější, barvu po namočení nemění prakticky vůbec.

Ty papírky jsou postavené na okamžité odečítání, čili namočím, na nic nečekám a ihned odečtu hodnotu, co se děje s barvou potom vám již není k ničemu a o ničem to ani nevypovídá. Papírků jsem před nákupem pH metru vyzkoušel docela dost a že by existoval nějaký, který dále nemění barvu jsem si nevšiml, tím ovšem nechci tvrdit, že takový výrobek neexistuje, akorát se mě to z podstaty věci zdá málo pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 10:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Ty papírky jsou postavené na okamžité odečítání, čili namočím, na nic nečekám a ihned odečtu hodnotu, co se děje s barvou potom vám již není k ničemu a o ničem to ani nevypovídá. Papírků jsem před nákupem pH metru vyzkoušel docela dost a že by existoval nějaký, který dále nemění barvu jsem si nevšiml, tím ovšem nechci tvrdit, že takový výrobek neexistuje, akorát se mě to z podstaty věci zdá málo pravděpodobné.

Ty papírky Duotest opravdu barvu skoro nemění, zůstává skoro stejná i třeba po minutě nebo se změní jenom minimálně, nikdy ne víc než o 0,2 pH. Problém je v tom, že měří o 0,3 pH více, než je hodnota načtená u Hydrionů okamžitě po namočení. Zkoušel jste ty Hydrion porovnávat s pH metrem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř pro 22, 2010 11:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Ty papírky Duotest opravdu barvu skoro nemění, zůstává skoro stejná i třeba po minutě nebo se změní jenom minimálně, nikdy ne víc než o 0,2 pH. Problém je v tom, že měří o 0,3 pH více, než je hodnota načtená u Hydrionů okamžitě po namočení. Zkoušel jste ty Hydrion porovnávat s pH metrem?

Ano a celkem to sedí, maximální rozdíl je dvě desetiny, ale většinou je menší, ono dost záleží na barvocitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 5:57 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 9:42 am
Příspěvky: 10
Zdravím všechny, hledala jsem také po netu ph papírky a narazila na stránky, pokud tu už jsou, tak se omlouvám \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Rybička":2wgjuu28]Zdravím všechny, hledala jsem také po netu ph papírky a narazila na [url=http://www.thermofisher.cz/eshop/hlavni_katalog/7000___pristroje_merici/mereni_ph__ise__redox.htm:2wgjuu28]stránky[/url:2wgjuu28], pokud tu už jsou, tak se omlouvám \":roll:\"[/quote:2wgjuu28]
Zde je celá nabídka

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 5:27 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Jardo, prosím Vás, jaké papírky by jste mi doporučil ze stránky http://www.p-lab.cz/katalog.pl?akce=polozka&id=2623&sekce=92&from=obsah ? Případně, máte ještě ty které postujete na první stránce topicu?

díky

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Jardo, prosím Vás, jaké papírky by jste mi doporučil ze stránky http://www.p-lab.cz/katalog.pl?akce=polozka&id=2623&sekce=92&from=obsah ? Případně, máte ještě ty které postujete na první stránce topicu?

díky

Bohužel je stále zatím v dostatečném množství nemám, jenom občas jich získám pár kusů, což je hned rozebráno a pokud jde o ty uváděné, tam se hodí více variant v rozmezí 5-9 pH, širší rozpětí nekupujte, ale konkrétní doporučit nedovedu, vyzkoušené je nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 4:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Narazil jsem na zajímavý zdroj v ČR, kde se dají sehnat DUOTEST pH 5,0 - 8,0 refill pack with 3 reels za 523 Kč což je 175 Kč/kotouč, čili podstatně levnější než to samé od P-LABu. Psali mi, že dobírka i pro soukromé osoby není problém, tak jdu objednávat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 9:58 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
Chci se zeptat Jardy na tyto papírky - http://www.prozdravi.cz/indikatorove-ph ... 00-ks.html, je tam obsaženo 200ks, ale nastříháním podélně a pak ještě napůl získáte papírků 800 ks o rozměrech 3cm x 0,5cm, což se ještě dá dobře držet v ruce a nepočůrat si prsty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 11:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Romana píše:
Chci se zeptat Jardy na tyto papírky - http://www.prozdravi.cz/indikatorove-ph ... 00-ks.html, je tam obsaženo 200ks, ale nastříháním podélně a pak ještě napůl získáte papírků 800 ks o rozměrech 3cm x 0,5cm, což se ještě dá dobře držet v ruce a nepočůrat si prsty.

Doporučuju, používam je už ro ale lepší cena na : http://www.thermofisher.cz/kategorie/ph-testy-papirky

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Romana píše:
Chci se zeptat Jardy na tyto papírky - http://www.prozdravi.cz/indikatorove-ph ... 00-ks.html, je tam obsaženo 200ks, ale nastříháním podélně a pak ještě napůl získáte papírků 800 ks o rozměrech 3cm x 0,5cm, což se ještě dá dobře držet v ruce a nepočůrat si prsty.

Asi dobré, nedovedu posoudit, nikdy jsem je neměl, ale čůrat na ně je blbost, to nezměříte nic, musíte papírek namočit, třeba do skleničky a pak to maká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Asi dobré, nedovedu posoudit, nikdy jsem je neměl, ale čůrat na ně je blbost, to nezměříte nic, musíte papírek namočit, třeba do skleničky a pak to maká.

Přiznám se, že jste mě zaskočil, není to z principu jedno? Papírek přijde do kontaktu s měřenou látkou tak nebo tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
Jak se odpovídá konkrétnímu pisateli aby se automaticky zkopíroval původní příspěvek na který reaguji?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Romana píše:
Jak se odpovídá konkrétnímu pisateli aby se automaticky zkopíroval původní příspěvek na který reaguji?

Odpovídáním přes tlačítko "citace", které je v pravém dolním rohu příslušného příspěvku.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:47 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
Amy píše:
Odpovídáním přes tlačítko "citace", které je v pravém dolním rohu příslušného příspěvku.

děkuju


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz