Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
Amy píše:
Odpovídáním přes tlačítko "citace", které je v pravém dolním rohu příslušného příspěvku.

ještě to chci vyzkoušet jak se odpovídá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 9:09 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Tak jsem zkoušel několikrát pH papírky zároveň namočit do skleničky s močí a hned počůrat proudem a mohu říct, že po srovnání byly hodnoty na obou proužcích shodné, neviděl jsem žádnou odchylku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Romana píše:
Jarda píše:
Asi dobré, nedovedu posoudit, nikdy jsem je neměl, ale čůrat na ně je blbost, to nezměříte nic, musíte papírek namočit, třeba do skleničky a pak to maká.

Přiznám se, že jste mě zaskočil, není to z principu jedno? Papírek přijde do kontaktu s měřenou látkou tak nebo tak.

Tak do kontaktu sice přijde, ale jedno to určitě není, pokud na něj močíte, tak asi barvu odplavíte a změříte celkem prd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Tak jsem zkoušel několikrát pH papírky zároveň namočit do skleničky s močí a hned počůrat proudem a mohu říct, že po srovnání byly hodnoty na obou proužcích shodné, neviděl jsem žádnou odchylku.

Dost záleží i na druhu papírků a také žena na to močí trochu jinak než muž, nicméně správně je to s tím namočením do skleničky, tam je chyby minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 3:46 pm 
Offline

Registrován: pon dub 29, 2013 3:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň pán Jarda,
chcela by som sa opýtať, či ešte sú v predaji horeuvedené ph - papieriky, resp. kde by sa dali zohnať. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ana píše:
Dobrý deň pán Jarda,
chcela by som sa opýtať, či ešte sú v predaji horeuvedené ph - papieriky, resp. kde by sa dali zohnať. Ďakujem

Občas jich pár seženu, ale není je možné dodávat trvale. Jinak se pochopitelně dají koupit v USA s tím není pro osobní spotřebu problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: pát črc 11, 2014 8:40 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dobry den.
Ja si kupuju uplne stejne lakmusove papirky, takove jake mate vy pane Jardo, ziju v USA. Kdyz si udelam test slin jeste pred vycistenim zubu, tak me to ukazuje hodnotu pouhych pH 6. Kdyz si sliny zmerim ale az po vycisteni zubu (spravne se to dela tak, ze se posbiraji sliny a plivne se na lzicku, kde se to pak odmeri), je to tak alespon uvedene v prilozenem navodu. No a to by melo byt shodne s pH moci. Jenze u me to je pak po vycisteni zubu az neuveritelny odstin fialove barvy. Pripada me trochu odlisna od te barvy, ktera je znazornena na krabicce testu, obavam se tedy, ze je vyssi nez tech pH 8, coz moc dobre zrejme neni, nemylim-li se? Tak jako neni dobre mit hodne nizke hodnoty, tak ani neni dobre mit hodne vysoke hodnoty. Samozrejme, ze ne jenom ty sliny mam v teto hodnote, ale take pH moci.
Snazim se momentalne zlikvidovat candidu, nasadila jsem velmi prisnou dietu (tentokrat uz nezhresim ani jedinym cupcakem, tak jako to obycejne u me dopadalo predtim, ale tentokrat budu bojovat, smich!) a tak asi proto mam pri teto diete to pH najednou tak vysoke? Protoze jim vsechno jen to co je povolene, coz je prevazne sama syrova, nebo naparena zelenina? Nebo proc? A proc je pred vycistenim zubu v ustech tak kyselo po ranu? Muze za to snad ten muj kavernozni hemangion? (jde ten hemangiom take zlikvidovat touto dietou a cistenim, nebo toho se uz nikdy nezbavim?)
Nebo za tu kyselost muze ten zanet dasni? Co mam prosim vas jist krome toho, co je v te diete povolene? Ptam se proto abych to pH srazila jen trochu, tak na tech doporucovanych 7,4pH, ale abych to nejak moc neprepiskla a nesrazila to az uplne dolu na bod mrazu? Stejne se ale obavam, ze si tim pak snizim i tu hodnotu pred vycistenim zubu, ja tomu rikam "nocni hodnotu" a to se muj zanet dasni potom asi nikdy s takovou nevyleci. Uz jsem vyzkousela cisty kurkumin, vcera jsem ho douzivala, take MSM mam uz jen na 2 dny, nepomohlo zvykani hrebicku (pomohl me ale od bolesti dasen po vsech ocistach! jednou me boli dasna na prave strane, podruhe na leve strane, pak zase na obou dvou stranach). Ted zvykam uz druhy tyden cerstve listky salveje, za chvili uz bude cely snezeny, nejdriv mel ty puvodni listy 9,5 cm velike kdyz jsem ho zacala pouzivat, ted nestaci dorustat a listky jsou jen tak 4cm a ja je uz trham, takze zvykam 2-3listy denne) ale nevim jak dlouho to muzu delat, protoze je to pry po delsi dobe uzivani spis skodlive. Kostival, ktery jste mi doporucil nemuzu samozrejme tady sehnat, mozna ze je tady toto podobne? ...

Naposledy upravil miram dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
46ba8b7e1fb858eb3c4b74b661a92334


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="miram":1apy8y6s]Dobry den.
Ja si kupuju uplne stejne lakmusove papirky, takove jake mate vy pane Jardo, ziju v USA. Kdyz si udelam test slin jeste pred vycistenim zubu, tak me to ukazuje hodnotu pouhych pH 6. Kdyz si sliny zmerim ale az po vycisteni zubu (spravne se to dela tak, ze se posbiraji sliny a plivne se na lzicku, kde se to pak odmeri), je to tak alespon uvedene v prilozenem navodu. No a to by melo byt shodne s pH moci. Jenze u me to je pak po vycisteni zubu az neuveritelny odstin fialove barvy. Pripada me trochu odlisna od te barvy, ktera je znazornena na krabicce testu, obavam se tedy, ze je vyssi nez tech pH 8, coz moc dobre zrejme neni, nemylim-li se? Tak jako neni dobre mit hodne nizke hodnoty, tak ani neni dobre mit hodne vysoke hodnoty. Samozrejme, ze ne jenom ty sliny mam v teto hodnote, ale take pH moci.
Snazim se momentalne zlikvidovat candidu, nasadila jsem velmi prisnou dietu (tentokrat uz nezhresim ani jedinym cupcakem, tak jako to obycejne u me dopadalo predtim, ale tentokrat budu bojovat, smich!) a tak asi proto mam pri teto diete to pH najednou tak vysoke? Protoze jim vsechno jen to co je povolene, coz je prevazne sama syrova, nebo naparena zelenina? Nebo proc? A proc je pred vycistenim zubu v ustech tak kyselo po ranu? Muze za to snad ten muj kavernozni hemangion? (jde ten hemangiom take zlikvidovat touto dietou a cistenim, nebo toho se uz nikdy nezbavim?)
Nebo za tu kyselost muze ten zanet dasni? Co mam prosim vas jist krome toho, co je v te diete povolene? Ptam se proto abych to pH srazila jen trochu, tak na tech doporucovanych 7,4pH, ale abych to nejak moc neprepiskla a nesrazila to az uplne dolu na bod mrazu? Stejne se ale obavam, ze si tim pak snizim i tu hodnotu pred vycistenim zubu, ja tomu rikam "nocni hodnotu" a to se muj zanet dasni potom asi nikdy s takovou nevyleci. Uz jsem vyzkousela cisty kurkumin, vcera jsem ho douzivala, take MSM mam uz jen na 2 dny, nepomohlo zvykani hrebicku (pomohl me ale od bolesti dasen po vsech ocistach! jednou me boli dasna na prave strane, podruhe na leve strane, pak zase na obou dvou stranach). Ted zvykam uz druhy tyden cerstve listky salveje, za chvili uz bude cely snezeny, nejdriv mel ty puvodni listy 9,5 cm velike kdyz jsem ho zacala pouzivat, ted nestaci dorustat a listky jsou jen tak 4cm a ja je uz trham, takze zvykam 2-3listy denne) ale nevim jak dlouho to muzu delat, protoze je to pry po delsi dobe uzivani spis skodlive. Kostival, ktery jste mi doporucil nemuzu samozrejme tady sehnat, mozna ze je tady toto podobne? ...

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
4e20edd37551df71a726bb384065c820


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 11:00 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Diky moc pane Jardo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2014 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned čer 16, 2013 7:40 pm
Příspěvky: 13
Dobrý večer
Mám celkem problém s měřením PH v moči - mám papírky Lach:ner pro PH 0- 12
Manžel - moč tmavě žlutá, zakalená, páchnoucí, silně slaná, ostrá
Já - světlá, skoro jako voda, nepáchnoucí
Papírky ukazují stejnou hodnotu tj. mezi 6 až 7
Nerozumím tomu ale asi mám koupit jiné papírky ????
Děkuji moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="ailleyscha":3bmbpo3s]Dobrý večer
Mám celkem problém s měřením PH v moči - mám papírky Lach:ner pro PH 0- 12
Manžel - moč tmavě žlutá, zakalená, páchnoucí, silně slaná, ostrá
Já - světlá, skoro jako voda, nepáchnoucí
Papírky ukazují stejnou hodnotu tj. mezi 6 až 7
Nerozumím tomu ale asi mám koupit jiné papírky ????
Děkuji moc za odpověď[/quote:3bmbpo3s]
Ty co máte jsou vhodné pouze na hod do dálky, ale na to jsou zbytečně drahé, můžete házet něčím levnějším. Již jsem zde mnohokrát popisoval jaké papírky koupit zde

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3bmbpo3s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 2:11 am 
Offline

Registrován: ned čer 16, 2013 7:40 pm
Příspěvky: 13
Děkuji za odpověď, papírky už mám lepší \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 3:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Mě osobně zaujala nabídka pH papirusů na AliExpressu. Vzal jsem balení 80 proužků, které se dají hravě rozdělit na ještě menší a mám jich mrak. Hodnoty mají po 0,5 ale jsou tam i se stupnicí po 0,3 apod. Cena je směšná a s poštovným zdarma. Pro mě je hlavní výhoda oproti digital pH metru to, že nemusím na WC po kapsách tahat žádný aparát (nehledě na to, že je potřeba ho semtam hýčkat a zkalibrovat) ale prostě vezmu papírek, použiju, zjistím hodnotu a spláchnu. Easy peasy...


Přílohy:
pH.jpg
pH.jpg [ 97.09 KiB | Zobrazeno 21517 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pH papírky USA
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2019 9:19 am 
Offline

Registrován: čtv srp 08, 2019 9:15 am
Příspěvky: 2
+1 Ja nakupuju na https://aliexpress.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz