Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 1:31 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 17, 2015 4:31 pm
Příspěvky: 3
do ja som si pridaval aj himalajsku sol 1čl takze vobec tym krcom nerozumiem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lupti píše:
do ja som si pridaval aj himalajsku sol 1čl takze vobec tym krcom nerozumiem

Křeče dělá nedostatek hořčíku, draslíku a sodíku, tady musíte vypozorovat co je blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř črc 01, 2015 11:05 pm 
Offline

Registrován: stř čer 04, 2014 7:22 pm
Příspěvky: 7
Zistil som ze Vzdy ked uzijem chlorid horecnaty staci aj lyzicka tak mam pocas celeho dna skarede vetry a plynatost. A tento ,, problem,, mam uz dlhodobo vzdy ked ho uzijem a dost mi to vadi. Neviete mi povedat preco mi tak ,,reaguju creva,, na horcik ? vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon črc 13, 2015 6:06 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 17, 2014 11:18 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
zkusila jsem si natřít na nohy zmíněný hořčíkový olej. Měla jsem potom hodně suchou kůži. Omylem jsem se dotkla rukou i tváře a ihned jsem měla červený fleky na obličeji...
Nevysušuje taktéž i trávicí orgány při jeho pití?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrej píše:
Zistil som ze Vzdy ked uzijem chlorid horecnaty staci aj lyzicka tak mam pocas celeho dna skarede vetry a plynatost. A tento ,, problem,, mam uz dlhodobo vzdy ked ho uzijem a dost mi to vadi. Neviete mi povedat preco mi tak ,,reaguju creva,, na horcik ? vdaka

Tak on střeva rozpohybuje, což vypudí breberky a tedy jdou i prdíky. Nic se na tom nevymyslí, pouze ho brát pravidelně a tělo si to porovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Puzzlenka píše:
Dobrý den,
zkusila jsem si natřít na nohy zmíněný hořčíkový olej. Měla jsem potom hodně suchou kůži. Omylem jsem se dotkla rukou i tváře a ihned jsem měla červený fleky na obličeji...
Nevysušuje taktéž i trávicí orgány při jeho pití?

Někdo má dost citlivou pokožku, vyzkoušejte si do něj přidat glycerýn z lékárny, 50 g stojí tuším cca 50,-Kč a dává se malá lžička na čtvrt litru. Jinak na střeva se ho bát nemusíte, tam zdaleka nejde o tak silné koncentrace a ještě si je schopen obrátit osmózu střeva, tedy si bere na doředění vodu z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 4:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
někde jsem četl o vzájemném podávání hořčíku a sacharidů. Nevíte o tom někdo něco bližšího?

Jinak moje poznatky při podávání hořčíku: 32 let jsem měl tep 65. Po prvních třech tabletách mag. lactici mi tep skočil na 100. Držel se asi 3 dny. Teď mám tep 95 a když si dám dávku hořčíku, tak se sníží zpět na 65. A do tří hodin se zase zvýší. Tak s tím dost laboruju, snad se to zlepší. (vlas. anylýza vápník +500%, Mg +2%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 2:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
JanV píše:
někde jsem četl o vzájemném podávání hořčíku a sacharidů. Nevíte o tom někdo něco bližšího?

Jinak moje poznatky při podávání hořčíku: 32 let jsem měl tep 65. Po prvních třech tabletách mag. lactici mi tep skočil na 100. Držel se asi 3 dny. Teď mám tep 95 a když si dám dávku hořčíku, tak se sníží zpět na 65. A do tří hodin se zase zvýší. Tak s tím dost laboruju, snad se to zlepší. (vlas. anylýza vápník +500%, Mg +2%

Nepíšete v jakém smyslu řešíte hořčík a sacharidy? Jinak srovnání hořčíku je dosti dlouhodobý proces a zpočátku, jak si tělo postupně zapíná jednotlivé vypnuté procesy, jeho stav dost lítá, tedy to co popisujete je normální. Nicméně při daném stavu to určitě neřeší nějaké tři tabletky denně, člověk s takovým deficitem by měl brát nad gram čistého hořčíku denně, tedy cca 20 tablet a více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát říj 02, 2015 1:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2015 1:24 pm
Příspěvky: 4
Měla bych dotaz, někde na 15. stránce tohoto vlákna někdo upozorňoval na vnitřní užívání hořčíku v souvislosti s boreliozou. Že se jím prý živí spirochety. Bohužel toto upozornění zůstalo bez reakce.V případě boreliozy se má prý užívat pouze vnějšně nebo nitrožilně. Piju hořčík od pana Jardy už cca 4 měsíce. Mám hraniční výsledky boreliozy, tak bych ji nerada živila.... díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2015 5:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Protože tu není téma vyloženě na citrát hořečnatý, tak se zeptám tady: Můžu doplňovat hořčík formou citrátu hořečnatého zcela bez rizika? Vstřebá se tento hořčík správně, nebo se bude někde v těle ukládat podobně jako třeba nestravitelné formy vápníku. A ještě jsem někde četl, nevím jestli přímo tady nebo jinde, že doplňky ve formě citrátu jsou vždy škodlivé. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2015 9:28 am 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
tak už jsem z toho jelen.. (analýza Ca +500%, hořčík +- Ok)
před 14 dny jsem začal hořčík natírat 2x za den vrchovatou lžíci a brát chelát orálně asi 300mg za den.
Dostavil se vyšší tep - kolem 100 - říkám si, že jsou to "detoxikační" projevy-pobolivani u srdce. Do toho beru vitamín D1000 spolu s vitamin K2 mk7 100ui, E -200, C-1000, omega3, lecitin, b-complex silny aj.
Po tydnu odjizdim na kretu, prijedu tam a nemuzu spat - hořčíkem jsem se už nemazal (jinak spim normalne). Proste jsem 3 noci nespal, musel jsem za doktorem, rekl mi ze jsem ve stresu..dal mi neco na nervy. Spal jsem asi 2 hodiny. Dalsi den vubec atp. (muj stav byl strasneho napeti, ne stresu - proste neco se ve mne delo).
Prijel jsem z te priserne dovolene nazpet. A nespim zase. Pridalo se k tomu bolest zad a kycle.

Uprostred noci jsem si ze srandy vzal 500mg vapniku a behem minuty stav hlavy v poradku, za hodinu se to vratilo, vzal jsem dalsich 500 a usnul jsem jak spalek. Rano bylo po bolesti zad, kycle i srdce. Pokud by jste nekdo mel nejake info, nebo vas cokoli napadlo, budu nesmirne vdecny... uz vazne nevim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2015 6:55 pm 
Offline

Registrován: úte říj 06, 2015 6:35 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu, či je tento produkt vhodný na každodenné užívanie, resp. či je to farmaceutická kvalita?
http://www.chloritansodny.sk/Chlorid-horecnaty-400g-d40.htm

Resp. ak to nieje vhodné, máte Vy pán Jarda nejaký eshop, prípadne iné tipy, odkiaľ nakúpiť chlorid hořečnatý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2015 9:21 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Ondro48 píše:
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu, či je tento produkt vhodný na každodenné užívanie, resp. či je to farmaceutická kvalita?
http://www.chloritansodny.sk/Chlorid-horecnaty-400g-d40.htm

Resp. ak to nieje vhodné, máte Vy pán Jarda nejaký eshop, prípadne iné tipy, odkiaľ nakúpiť chlorid hořečnatý?

Kód:
http://www.pro-zdravi-az.cz/37-chlorid-horecnaty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kartika píše:
Měla bych dotaz, někde na 15. stránce tohoto vlákna někdo upozorňoval na vnitřní užívání hořčíku v souvislosti s boreliozou. Že se jím prý živí spirochety. Bohužel toto upozornění zůstalo bez reakce.V případě boreliozy se má prý užívat pouze vnějšně nebo nitrožilně. Piju hořčík od pana Jardy už cca 4 měsíce. Mám hraniční výsledky boreliozy, tak bych ji nerada živila.... díky za odpověď

No nevím, osobně bych nevěřil na duchy, hořčík zapíná podle některých zdrojů až 700 enzymatických procesů v těle a pokud chodí dobře enzymy, nemá v těle šanci žádný patogenní šmejd. Jiná věc je přechodné období na počátku léčby, ale krátkodobé zhoršení je skoro pravidlem u jakéhokoliv postupu. Není to ani tak dáno progregací nemoci, jako zmatkem který zavládne v těle a to zvyšuje nestandardně některé procesy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Protože tu není téma vyloženě na citrát hořečnatý, tak se zeptám tady: Můžu doplňovat hořčík formou citrátu hořečnatého zcela bez rizika? Vstřebá se tento hořčík správně, nebo se bude někde v těle ukládat podobně jako třeba nestravitelné formy vápníku. A ještě jsem někde četl, nevím jestli přímo tady nebo jinde, že doplňky ve formě citrátu jsou vždy škodlivé. Díky za odpověď.

Citrát hořčíku patří k velice dobře vstřebatelným formám a škodlivost, toť otázka, je silně zásadotvorný to je pravda, ale jinak bych na něm zase tolik negativních vlastností neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz