Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 12:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Je určité procento lidí, kteří mají velmi sníženou schopnost přijímat hořčík běžnou orální cestou, protože jim to střeva neberou, ale to se mi u vás nezdá. Osobně se domnívám, že jde o nevhodnou kombinaci a při půstu jsem to také zatím nikdy nepokoušel. Pokud vám to střeva nebudou brát ani na běžné stravě, tak bych se to do těla snažil dostat tím mazáním, nebo koupelemi. Takto vyrobený kokosový olej obsahuje celkem dost vody a dobře se vstřebává, čili dle mého názoru by to mělo fungovat. Čistě teoretická je i jiná možnost a to natlačit do pokožky větší dávku pomocí DMSO. To by se již muselo provádět dost opatrně a hlavně na naprosto čistou pokožku, těsně po umytí, začít s menší plochou pokožky a sledovat reakci těla. Takto by asi šlo použít i relativně silný roztok, ale pozor na předávkování.

Nene, DMSO urcite na to nechcem pouzivat, maximalne tak olej. Totiz, pouzivam 3% roztok vody, ale blbo sa mi to rozotiera, steka mi to vselikde... tak na napadlo ,ze olej by bol prijemnejsi, a navyse by mal aj mnoho inych blahodarnych ucinkov. Ano, to co vytecie z Angela ma dost vody, je to take tekute maslo, pomaly idealne na to. Len ako ho skladovat, zmrazene sa to zle rozotiera, idealne by bolo v ladnicke. Ale, vlastne ked sa to neje, mozno by to stacilo skladovat mesiac niekde v tme pri izbovej teplote, snad by mierne skazenie vonkajsiemu pouzitiu nevadilo. Co myslite? Alebo radsej do ladnicky?
Nejake znehodnotenie chloridu tam teda nehrozi, ak som to spravne pochopil.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Nene, DMSO urcite na to nechcem pouzivat, maximalne tak olej. Totiz, pouzivam 3% roztok vody, ale blbo sa mi to rozotiera, steka mi to vselikde... tak na napadlo ,ze olej by bol prijemnejsi, a navyse by mal aj mnoho inych blahodarnych ucinkov. Ano, to co vytecie z Angela ma dost vody, je to take tekute maslo, pomaly idealne na to. Len ako ho skladovat, zmrazene sa to zle rozotiera, idealne by bolo v ladnicke. Ale, vlastne ked sa to neje, mozno by to stacilo skladovat mesiac niekde v tme pri izbovej teplote, snad by mierne skazenie vonkajsiemu pouzitiu nevadilo. Co myslite? Alebo radsej do ladnicky?
Nejake znehodnotenie chloridu tam teda nehrozi, ak som to spravne pochopil.

To by chtělo si nadělat větší množství toho tuku a dát ho zmrazit v nějaké kovové vaničce. Potom si vždy nadloubat pouze trochu, do toho po rozpuštění rozmíchat ten chlorid hořečnatý a použít. Do zásoby bych tu směs asi nedělal, protože se blbě odhaduje co to bude dělat. Jinak podle mého názoru by to v ledničce mělo vydržet minimálně týden, ale musíte to vyzkoušet. Žluklé bych to nedával ani na kůži, to by také asi moc zdravé nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 2:21 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
To by chtělo si nadělat větší množství toho tuku a dát ho zmrazit v nějaké kovové vaničce. Potom si vždy nadloubat pouze trochu, do toho po rozpuštění rozmíchat ten chlorid hořečnatý a použít. Do zásoby bych tu směs asi nedělal, protože se blbě odhaduje co to bude dělat. Jinak podle mého názoru by to v ledničce mělo vydržet minimálně týden, ale musíte to vyzkoušet. Žluklé bych to nedával ani na kůži, to by také asi moc zdravé nebylo.

Napadlo ma k roztoku, alebo pripadne do tohto masla, pridat aj Himalajsku sol. Ved i ine mineraly sa asi dobre vstrebavaju cez pokozku. Ta Himalajska sol mi moc nechuti, ked to pijem vo vode.

Takze, bolo by vhodne natierat si takyto remineralizacny roztok na telo?
2,5% chlorid horecnaty
2,5% Himalajska sol

Povedzme 10ml roztoku denne, to by znamenalo 250mg horciku, a 250mg himalajskej soli.
Respektive, ako by ste nastavili tie davky, popripade co by islo este pridat (mozno Epsomska sol alebo jedla soda?). Predpokladam, ze takyto roztok by isiel urobit aj do zasoby, a Himalajska sol nebude z chloridom horecnatym nijak reagovat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Napadlo ma k roztoku, alebo pripadne do tohto masla, pridat aj Himalajsku sol. Ved i ine mineraly sa asi dobre vstrebavaju cez pokozku. Ta Himalajska sol mi moc nechuti, ked to pijem vo vode.

Takze, bolo by vhodne natierat si takyto remineralizacny roztok na telo?
2,5% chlorid horecnaty
2,5% Himalajska sol

Povedzme 10ml roztoku denne, to by znamenalo 250mg horciku, a 250mg himalajskej soli.
Respektive, ako by ste nastavili tie davky, popripade co by islo este pridat (mozno Epsomska sol alebo jedla soda?). Predpokladam, ze takyto roztok by isiel urobit aj do zasoby, a Himalajska sol nebude z chloridom horecnatym nijak reagovat.

Pravděpodobně to nebude činit žádný problém, ale asi se to bude na těle lepit a to může být nepříjemné. Podle mého názoru se bude himalájská sůl vstřebávat pomaleji, ale je to jenom názor, vyzkoušené to nemám. Přidat se tam dá celkem cokoliv, ale já se domnívám, že účinnost nahoru nepůjde, protože ne všechno se vstřebává pokožkou tak snadno, jako ten hořčík a teoreticky to může celý proces spíše brzdit. Do zásoby se ten roztok určitě připravit dá v tom bych problém neviděl, ale chce to dělat třeba do reverzní vody, aby nedocházelo k rozkladu nějakých látek ve vodě z vodovodu. Jedná se přeci jen o relativně slabou koncentraci a konzervační účinky soli nebudou tedy příliš veliké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 25, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 6
Prosím o radu, jak uchovávat chlorid hořečnatý, aby nedocházelo k jeho vlhnutí a tvrdnutí. Mám ho doma asi měsíc uložený v papírové dóze, ale přesto vlhne a hrudkovatí. Epsomská sůl zatím stále zůstává sypká.
Děkuji Tonina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pínovna píše:
Prosím o radu, jak uchovávat chlorid hořečnatý, aby nedocházelo k jeho vlhnutí a tvrdnutí. Mám ho doma asi měsíc uložený v papírové dóze, ale přesto vlhne a hrudkovatí. Epsomská sůl zatím stále zůstává sypká.
Děkuji Tonina

Jednoznačně je nutné jej uchovávat ve velice dobře uzavřených nádobách, třeba v igelitovém sáčku se zipem, navíc ještě v zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem a pouze malou část si nechat v jiné nádobě k postupné spotřebě. Sám jsem s tím dělal pokus, kdy jsem se zvlhlý chloritan pokoušel jako každou jinou sůl v troubě vysušit a bohužel je u této soli i relativně nízký bod tavení. Patrně by se to muselo dělat velice opatrně, jinak se to speče do kusu kamene a je to nepoužitelné, případně z toho vyrobit do lahve koncentrovaný roztok a dávkovat pak ten roztok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Jednoznačně je nutné jej uchovávat ve velice dobře uzavřených nádobách, třeba v igelitovém sáčku se zipem, navíc ještě v zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem a pouze malou část si nechat v jiné nádobě k postupné spotřebě. Sám jsem s tím dělal pokus, kdy jsem se zvlhlý chloritan pokoušel jako každou jinou sůl v troubě vysušit a bohužel je u této soli i relativně nízký bod tavení. Patrně by se to muselo dělat velice opatrně, jinak se to speče do kusu kamene a je to nepoužitelné, případně z toho vyrobit do lahve koncentrovaný roztok a dávkovat pak ten roztok.

Toto sa stalo aj mne.
Ked to skvaplním tak v akom pomere?
Vodu použijem z RO a potom to nadávkujem do PET flašiek a dám do chladničky alebo inak?
Ked to takto zatial používam, ztvrdnuté je to nejako škodlivé?

Tá Epsomská sol zatial nezvlhla, no keby náhodou tak tiež z nej vyrobit tento roztok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Toto sa stalo aj mne.
Ked to skvaplním tak v akom pomere?
Vodu použijem z RO a potom to nadávkujem do PET flašiek a dám do chladničky alebo inak?
Ked to takto zatial používam, ztvrdnuté je to nejako škodlivé?

Tá Epsomská sol zatial nezvlhla, no keby náhodou tak tiež z nej vyrobit tento roztok?

Udělejte to co nejhustší, klidně to může být jako kaše, ale aby se to dalo dávkovat, také je vhodné to namíchat na nějaký standardní poměr, ne náhodný, to by potom šlo blbě odhadovat, kolik toho máte denně brát. Pokud to jde nabrat, tak to nijak nevadí a ničemu to neškodí. Epsomská sůl není tak hygroskopická a patrně vám ani nezvlhne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 9:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 25, 2010 2:36 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Jednoznačně je nutné jej uchovávat ve velice dobře uzavřených nádobách, třeba v igelitovém sáčku se zipem, navíc ještě v zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem a pouze malou část si nechat v jiné nádobě k postupné spotřebě. Sám jsem s tím dělal pokus, kdy jsem se zvlhlý chloritan pokoušel jako každou jinou sůl v troubě vysušit a bohužel je u této soli i relativně nízký bod tavení. Patrně by se to muselo dělat velice opatrně, jinak se to speče do kusu kamene a je to nepoužitelné, případně z toho vyrobit do lahve koncentrovaný roztok a dávkovat pak ten roztok.


Děkuji za radu, udělám z toho solanku a pak budu dávkovat podle reakce organizmu. Snad to odhadnu a nic tím nepokazím. Tonina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 4:01 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Mohli byste mi poradit, kde Chlorid hořečnatý koupit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Mohli byste mi poradit, kde Chlorid hořečnatý koupit?

Napište mi do soukromé správy adresu a mohu vám ho poslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 10:41 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak se užívá chlorid hořečnatý? Myslím tím roztok, jestli na lačno nebo před nebo po jídle? A toto stále platí? "obecně na pití tak plná moka lžička do 0,3-1,5 litru vody a na mazání 2,5 % roztok, čili plastová malá lžička, což je tak 2,5-3 g, do 1 dcl vody a dát do rozprašovače. Používá se stejně jako olej na opalování, postříkat, rozetřít a nechat uschnout"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak se užívá chlorid hořečnatý? Myslím tím roztok, jestli na lačno nebo před nebo po jídle? A toto stále platí? "obecně na pití tak plná moka lžička do 0,3-1,5 litru vody a na mazání 2,5 % roztok, čili plastová malá lžička, což je tak 2,5-3 g, do 1 dcl vody a dát do rozprašovače. Používá se stejně jako olej na opalování, postříkat, rozetřít a nechat uschnout"

Ideální aplikace je v malém množství vody nalačno, tedy brzo ráno a pozdě večer, ale klidně se dá tato voda pít v průběhu celého dne. Je to možná i lepší, protože to tak snadno nevyvolává průjem a hořčík se tím pádem lépe a rovnoměrněji vstřebává. Jinak to ostatní je tak, jak to píšete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 7:19 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Je prosim mozno brat nalacno spolecne tyto latky?:
magnesium chlorid
+DM odkyselujici(zasaditou) smes(nebo Tepperweinovu)
+jeste zaroven s 1caj.lzickou solanky z himalaj.soli kterou doporucujete taky brat nalacno(rano)... Dekuji

PS: ta solanka himalaj.soli ma zasadity charakter? Nenarusuje efekt zasaditych smesi?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 28, 2010 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Je prosim mozno brat nalacno spolecne tyto latky?:
magnesium chlorid
+DM odkyselujici(zasaditou) smes(nebo Tepperweinovu)
+jeste zaroven s 1caj.lzickou solanky z himalaj.soli kterou doporucujete taky brat nalacno(rano)... Dekuji

PS: ta solanka himalaj.soli ma zasadity charakter? Nenarusuje efekt zasaditych smesi?

Hořečnaté sole se likvidují kyselinami, čili v kombinaci s vitamínem C nejde o moc vhodný postup. Může dojít k nějaké reakci, kterou nedokážu odhadnout, čili bych tyto látky bral raději samostatně. Solanka a Tepperweinova směs není problém, tam se nic negativního předpokládat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz