Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2016 8:56 am 
Offline

Registrován: stř dub 27, 2016 8:50 am
Příspěvky: 8
objavila som v dm sol s obsahom horcika, vid foto. je tato vhodna na kupele? ci je to zbytocne drahe /cca 1,6e/ a vhodnejsie su ine alternativy?


Přílohy:
0305201612438.jpg
0305201612438.jpg [ 626.8 KiB | Zobrazeno 16667 krát ]
0305201612437.jpg
0305201612437.jpg [ 516.01 KiB | Zobrazeno 16667 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 3:28 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="ZanyK"2kbflw19]Mám dotaz ohledně solí, jelikož v tom mám trochu hokej.

Teď jsem si zakoupila epsomskou, ale přemýšlím i nad Chloridem hořečnatým, je možné použít právě tuhle sůl? viz odkaz -> http//www.medicatus.cz/levne/ziva-magneziova-sul-5l/
Máte někdo konkrétně s touhle zkušenosti?

A nebylo by lepší pořídit spíš rovnou sůl z mrtvého moře?


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 3:30 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
diana-ke píše:
zdravim, citam postupne cele vlakno, no som len nazaciatku, tak neviem, ci sa to tu uz riesilo... skusal niekto podavat psovi? ak ano, aka davka/gramaz a v akejforme? (predpokladam ze cez kozu to bude lahsie..) a aky bol priebeh?

Tak na to odpovědět nedovedu, ale domnívám se že pes vám chlorid hořčíku asi žrát nebude a pokožkou, no nevím, vzhledem k tomu že se potí jazykem, tak nemusí fungovat ani tento postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 3:33 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
diana-ke píše:
objavila som v dm sol s obsahom horcika, vid foto. je tato vhodna na kupele? ci je to zbytocne drahe /cca 1,6e/ a vhodnejsie su ine alternativy?

Nevidím z toho kolik tam té soli za tu částku je, ale pokud jde o cenu za kilo, tak to není zase tolik. Nicméně dá se koupit i zhruba za polovinu této částky, ovšem v pytlích po 25 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2016 9:27 am 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Nevidím z toho kolik tam té soli za tu částku je, ale pokud jde o cenu za kilo, tak to není zase tolik. Nicméně dá se koupit i zhruba za polovinu této částky, ovšem v pytlích po 25 kg.

Dobrý deň, viete mi poradiť kde sa kúpiť táto živá soľ v 25 kg balení, za polovicu ako uvádzate (čiže cca 0,8 EUR/500g)? Na internete som našiel ale veľmi drahé balenie živej soli (25 kg za 69 EUR). Rozmýšľal som aj nad kúpou 25 kg balenia himalájskej soli resp. morskej soli, ale nikde sa neuvádza ani približné množstvo obsiahnutých prvkov. Je možné takéto soli použiť formou mazania v kombinácií s glycerolom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned srp 21, 2016 1:00 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň, viete mi poradiť kde sa kúpiť táto živá soľ v 25 kg balení, za polovicu ako uvádzate (čiže cca 0,8 EUR/500g)? Na internete som našiel ale veľmi drahé balenie živej soli (25 kg za 69 EUR). Rozmýšľal som aj nad kúpou 25 kg balenia himalájskej soli resp. morskej soli, ale nikde sa neuvádza ani približné množstvo obsiahnutých prvkov. Je možné takéto soli použiť formou mazania v kombinácií s glycerolom?

Tak kde koupit tuto konkrétní sůl nevím, to jsem nezkoumal, ale základem té soli je chlorid hořčíku a ten se dá koupit třeba zde http://eshop.eurosarm.cz/technicka-chem ... gramu.html, do něj tam lze koupit i chlorid sodný za cca 160,-Kč pytel a případně i jiné sole pokud by jste honil to konkrétní složení. Výsledná směs pak vyjde na zlomek té uvedené ceny protože chlorid hořčíku je nejdražší a i tak je mnohem levnější než ta sůl zde uvedená. Pro koupele vám tyto dvě sole stačí bohatě a cena bude směšná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 7:14 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 6:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň! Potrebovala by som poradiť. Začala som piť chlorid horečnatý v prášku tak ako ho odporúčate Vy. Do 1,5 litra vody som pridala jednu kávovú lyžičku horčíka v prvý deň a každý deň som zvyšovala o jednu lyžičku, kým som sa dostala na 5 lyžičiek a na druhý deň ráno som mala hnačku, tak som dávku znížila na 4 lyžičky. Ale tie 4 lyžičky pijem už týždeň aj dva dni a hnačka nikde, je to takto vporiadku, alebo som to zle odhadla?
Ešte sa chcem spýtať, píšete na fóre, že dávate každý deň do 1,5 litra vody jednu kávovú lyžičku horčíka a jednu lyžičku soli, môže to byť himalájska soľ? A prečo tú soľ tam dávate? Nestačí pre telo toľko soli čo konzumujeme počas jedla?
Ďakujem Vám pekne za odpoveď!
Aneta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2016 10:50 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
aneta70@centrum.sk píše:
Dobrý deň! Potrebovala by som poradiť. Začala som piť chlorid horečnatý v prášku tak ako ho odporúčate Vy. Do 1,5 litra vody som pridala jednu kávovú lyžičku horčíka v prvý deň a každý deň som zvyšovala o jednu lyžičku, kým som sa dostala na 5 lyžičiek a na druhý deň ráno som mala hnačku, tak som dávku znížila na 4 lyžičky. Ale tie 4 lyžičky pijem už týždeň aj dva dni a hnačka nikde, je to takto vporiadku, alebo som to zle odhadla?
Ešte sa chcem spýtať, píšete na fóre, že dávate každý deň do 1,5 litra vody jednu kávovú lyžičku horčíka a jednu lyžičku soli, môže to byť himalájska soľ? A prečo tú soľ tam dávate? Nestačí pre telo toľko soli čo konzumujeme počas jedla?
Ďakujem Vám pekne za odpoveď!
Aneta

Ten hořčík děláte správně, prostě nejvyšší možná dávka která nevyvolává průjem a dá se tak brát až do dalšího průjmu a pak zase trochu snížit. Celé to je na měsíce až rok, tedy zatím v pohodě. Dává se himalájská sůl a to hlavně kvůli dobrému fungování nadledvinek, které může vysoké dávkování hořčíku někdy oslabovat. Každopádně sůl nemusí dávat každý a ani ne v uvedeném množství, záleží hodně na momentální potřebě organizmu a na stavu sodíku v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2016 9:01 am 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
Dobrý den pane Jardo,
měl bych tři (možná hloupé) otázky:
1) když se hořčíkem pouze natírám, dostává se hořčík do nadledvinek stejně jako při ústním podání?
2) píšete, že se nadledvinky při podání hořčíku oslabují, všude v zahraničí se píše, že se hořčíkem nadledvinky posilují.. nevím tedy co si vybrat \":)\"
3) beru ještě vitamin c v prášku 1g - 3 x den na únavu nadledvinek. Kdybych hořčík i pil, mohu ho míchat s vit c dohromady?

děkuji děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2016 6:50 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jenda46 píše:
Dobrý den pane Jardo,
měl bych tři (možná hloupé) otázky:
1) když se hořčíkem pouze natírám, dostává se hořčík do nadledvinek stejně jako při ústním podání?
2) píšete, že se nadledvinky při podání hořčíku oslabují, všude v zahraničí se píše, že se hořčíkem nadledvinky posilují.. nevím tedy co si vybrat \":)\"
3) beru ještě vitamin c v prášku 1g - 3 x den na únavu nadledvinek. Kdybych hořčík i pil, mohu ho míchat s vit c dohromady?

děkuji děkuji

1) Tak jistě, kam by asi šel než do krve a tím pádem do celého těla.
2) Hořčík sice zklidňuje a rovná psychiku, ale odbourává sodík, což zase nesvědčí nadlevinkám a všude se dočtete, že se má na nadlevinky dost solit.
3) Tento duh céčka může snižovat ceruloplazmin a měď to jsem zde již určitě psal a přírodní zdroje to nedělají. Jinak míchat se to dá v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
tak to jsem asi v pasti. Měl bych teda doplňovat měď?
Když nebudu brát C-čko tak budu ve stresu a budu mít vysokej kortizol a také nízky ceruloplazmin.
A když budu vitamin C brát, tak bude taky nízký? Jedině brát přírodní C-čko ale teď beru 6g a nenapadá mě jak toto do sebe dostat přírodní cestou. Jediný co jsem našel je tento extrakt ze šípku kde píšou že má 100mg - ekvivalent 2g vitaminu C, čemuž moc nevěřím - co myslíte- http://www.shop-darky-kosmetika.cz/VIES ... u-30kapsli

vlasová analýza: Cu -5%, Zn/Cu +10%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2016 1:19 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jenda46 píše:
tak to jsem asi v pasti. Měl bych teda doplňovat měď?
Když nebudu brát C-čko tak budu ve stresu a budu mít vysokej kortizol a také nízky ceruloplazmin.
A když budu vitamin C brát, tak bude taky nízký? Jedině brát přírodní C-čko ale teď beru 6g a nenapadá mě jak toto do sebe dostat přírodní cestou. Jediný co jsem našel je tento extrakt ze šípku kde píšou že má 100mg - ekvivalent 2g vitaminu C, čemuž moc nevěřím - co myslíte- http://www.shop-darky-kosmetika.cz/VIES ... u-30kapsli

vlasová analýza: Cu -5%, Zn/Cu +10%

To takto nefunguje přírodního céčka bohatě stačí 800 mg a pokud dáte více jak gram bude to více k užitku jak to co dáváte nyní. Nejlepší zdroje céčka jsou camu camu, acerola a šípek, přičemž 5 g camu camu a 15 g šípku dá těch 800-900 mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 8:07 am 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
skvělé, to zní dobře - nečekal jsem že mezi kys. askorbovou a přírodní C je takový (desetinásobný) rozdíl.
Mám tu acerolu v prášku, tak zkusím dát tu.

každopádně jsem našel camu camu 500g za cca 500 kč, tak ji koupím a uvidíme co to udělá. Chápu to dobře, že když má 12% obsah vitaminu C, tak když si zobnu 10g, dostanu 1,2g céčka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2016 11:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 14, 2016 11:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné smíchat kys. askorbovou s chloridem hořečnatým a takto to popíjet během dne. Známá mi řekla, že mít smíchaný hořčík s Cčkem je toxické. Že se mohou popíjet jen zvlášť. Ale o tom, že by to bylo toxické či jinak škodlivé, jsem nikde nic nenašla. Tak se pro jistotu ptám Vás, přece jen máte víc vědomostí o těchto věcech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv lis 17, 2016 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
Nikde jsem tu nezahlédl informaci, že chlorid hořečnatý se doporučuje lidem
s poruchami trávení, protože tvoří v žaludku HCL, což je třeba pro mě dost podstatná informace.
Zabiju 2 mouchy jednou ranou. Měl by se brát jenom s jídlem - což nechápu - asi aby tam nebylo kyseliny moc nebo nevím... pokud tady tato informace někde je, tak se omlouvám že jsem přehlédl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz