Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
JanV píše:
tak už jsem z toho jelen.. (analýza Ca +500%, hořčík +- Ok)
před 14 dny jsem začal hořčík natírat 2x za den vrchovatou lžíci a brát chelát orálně asi 300mg za den.
Dostavil se vyšší tep - kolem 100 - říkám si, že jsou to "detoxikační" projevy-pobolivani u srdce. Do toho beru vitamín D1000 spolu s vitamin K2 mk7 100ui, E -200, C-1000, omega3, lecitin, b-complex silny aj.
Po tydnu odjizdim na kretu, prijedu tam a nemuzu spat - hořčíkem jsem se už nemazal (jinak spim normalne). Proste jsem 3 noci nespal, musel jsem za doktorem, rekl mi ze jsem ve stresu..dal mi neco na nervy. Spal jsem asi 2 hodiny. Dalsi den vubec atp. (muj stav byl strasneho napeti, ne stresu - proste neco se ve mne delo).
Prijel jsem z te priserne dovolene nazpet. A nespim zase. Pridalo se k tomu bolest zad a kycle.

Uprostred noci jsem si ze srandy vzal 500mg vapniku a behem minuty stav hlavy v poradku, za hodinu se to vratilo, vzal jsem dalsich 500 a usnul jsem jak spalek. Rano bylo po bolesti zad, kycle i srdce. Pokud by jste nekdo mel nejake info, nebo vas cokoli napadlo, budu nesmirne vdecny... uz vazne nevim.

Tam je patrně problém jinde, pokud dodáváte za daných výsledků vlasovky hořčík ve velkém, může se zapnutím některých vypnutých pochodů zvyšovat i potřeba vápníku, ale ta je pouze přechodná. Každopádně vápník i hořčík silně zklidňují, tedy asi jste stav trochu vybalancoval a tím problém odezněl. Určitě to neznamená že by jste měl hořčík přestat dodávat, ty stavy způsobuje stále přebytek vápníku a tedy tím vznikající horší schopnost organizmu využívat sacharidy. Jejich nedostatek v krvi způsobuje docela masivní problémy, silné úzkosti, bušení srdce, nespavost a mnoho dalších nepříjemných projevů. Většinou se to dá přežrat, což jste asi nevyzkoušel a předpokládám, že by se stav po jídle skoro okamžitě výrazně zklidnil. Dobře se v tom dá zorientovat i podle nutriční kalkulačky, třeba cronometer.com. Pokud si stav dodávaných živin spočítáte a budete vidět dlouhodobě nějaké deficity, dokážete na ně operativně reagovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Ondro48 píše:
Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu, či je tento produkt vhodný na každodenné užívanie, resp. či je to farmaceutická kvalita?
http://www.chloritansodny.sk/Chlorid-horecnaty-400g-d40.htm

Resp. ak to nieje vhodné, máte Vy pán Jarda nejaký eshop, prípadne iné tipy, odkiaľ nakúpiť chlorid hořečnatý?

Tak můžete ho koupit u mě jak vám píše člen Danny_70 a na první pohled ani ten zmíněný produkt asi nebude problematický, samozřejmě za předpokladu že je pravda to co se tam píše a to již ověřit nedovedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 7:04 pm 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Jak se tedy vyrabi ten roztok k potirani kuze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned říj 11, 2015 12:27 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
cca vrchovatou polevkovou lzici chl. horecnateho dat do hrnicku, pridat trosku vody aby vznikla hustejsi olejova hmota (vetsinou to odpovida asi 1-2 polevkovym lzicim vody). Cim je roztok hustejsi, tim vic kouse. Natrit na cele telo (ne na genit. a ksicht \":)\" Ctvrt hodinky nechat pusobit, potom zbytky horciku co zustanou na tele lehce rozetrit troskou vody, pockat dalsi ctvt hodinky.. pak uz vetsinou na tele nezustane nic - alespon u me. Moje mati, ktera zije cely zivot hodne zdrave to na sebe naplacala, ze to zkusi a vypadala po deseti minutach jako od mouky (vsechno na ni zustalo). Tedy dle meho se uz z "absorbce" horciku pri potirani da poznat stupen nedostatku. Otec to zkousel zaroven a 2 noci z toho nespal. Je to tedy dost individualni.

Hlavne bych se nenatiral vecer, ani oralne moc horciku nebastil vecer. Byt je horcik fajn na spani, tak na nektere lidi to muze pusobit zcela opacne viz treba zde:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
20ilzwow


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2015 4:44 pm 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
A je lepsi pouzit chlorid nebo siran horecnaty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2015 6:20 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1cw147rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2015 8:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
To mi odpoved nedalo. Pisou ze siran horecnaty je nejhorsi forma horciku, jelikoz se s nim lze predavkovat, ovsem to se tyka oralniho uziti. Pri absorbci pres kuzi se predavkovat nelze, cili tento clanek nic neresi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 9:33 am 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
ja myslim ze vyuzitelnost pro organismus je porad stejna, at se ti mazu, polivam, jim nebo piju..

Mel bych dotaz na pana Zajicka: nasel jsem stovky stranek s projevy nedostatku horciku i vapniku. Problem je v tom, ze jsou vsechny skoro stejne - zaskuby svalu, nespavost, brneni koncetin, poruchy koncentrace, deprese.... Je nejake voditko pro odliseni techto dvou? Nejaky specificky priznak?

(Ptam se proto, zda jsem nahodou nadbytek vypniku nezvratil na druhou stranu.. vypnik mi merili v patek v laborce a mel jsem 2,45 a ionizovany 1,05 - coz je uz pod hranici).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2015 10:03 am 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
\jeste dovetek.. nevim zda se da telovym magnesiem predavkovat. Nikde jsem nenasel zadnou overenou informaci o tomto. Pouze se da "doufat" ze kuze si nevezme vice nez potrebuje. Otazkou je zda kuze "premysli" a pozna to \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2015 7:54 am 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
tak už asi vím, že moje nespavost která vznikla ze dne na den vzešla z tablet magnesii. Přítelkyně si včera odpoledne vzala 1 tabletu a nespala celou noc. Jinak stejně jako já spala vždycky normálně. Máti po něm taky nespala- taky vzala navečer. Neviděl bych se nejradši.. se tím rvu od rána do večera, mažu se abych se nespavosti zbavil... a ona je to příčina. Budu muset brát buď jěnom ráno, nebo vyzkoušet jiný druh hořčíku.. nebo se jen mazat...nevím. Ale jsem tím nespaním tak vysílen, že teď nebudu brát chvíli žádný a snad to pomůže. Třeba tato informace někomu pomůže aby se nezřídil jako já.

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1jynldnv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 24, 2015 12:53 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
síran slouží k detoxikaci a chlorid k doplnění, jaké tablety bereš že po nich nespíš? není to náhodou citrát? ten to někdy dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2015 10:00 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Po mnoha měsících práce a bojů s různými úřady se mi podařilo otevřít lázně na Mělníku (na základě inspirace od pana Jardy) - kde bude opravdická hořčíková koupel á la Mrtvé moře (sůl z Mrtvého moře a silně hořčíková sůl z Kavkazu). Více na webu na téma Mrtvé moře v Česku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2015 9:37 pm 
Offline

Registrován: pát lis 06, 2015 9:31 pm
Příspěvky: 4
Ahoj, prosím poradíte mi jak dávkovat chlorid hořečnatý?
Chodím 4x týdně do posilovny. 20 let, 187 cm, 78 kg
Beru multivitamin/meniral nexgen (2 kapsle - kde je - Hořčík (hořečnatá sůl kyseliny citronové) 100mg), dále k tomu beru 4g Cčka + 2g sody.. ráno a po tréninku
Ale asi by to chtělo doplňovat i hořčík.. když jdu více dnů v kuse do posilovny přichází větší únava a jsem pak nervní. Nebo ještě přemýšlím o tomto produktu http://www.ptservis.cz/vitaminy-mineral ... 61005.html
Předem děkuji za opověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Stopkaeu píše:
To mi odpoved nedalo. Pisou ze siran horecnaty je nejhorsi forma horciku, jelikoz se s nim lze predavkovat, ovsem to se tyka oralniho uziti. Pri absorbci pres kuzi se predavkovat nelze, cili tento clanek nic neresi.

Do koupelí je to skoro jedno, koupel s epsomkou jsem zde již uváděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
JanV píše:
ja myslim ze vyuzitelnost pro organismus je porad stejna, at se ti mazu, polivam, jim nebo piju..

Mel bych dotaz na pana Zajicka: nasel jsem stovky stranek s projevy nedostatku horciku i vapniku. Problem je v tom, ze jsou vsechny skoro stejne - zaskuby svalu, nespavost, brneni koncetin, poruchy koncentrace, deprese.... Je nejake voditko pro odliseni techto dvou? Nejaky specificky priznak?

(Ptam se proto, zda jsem nahodou nadbytek vypniku nezvratil na druhou stranu.. vypnik mi merili v patek v laborce a mel jsem 2,45 a ionizovany 1,05 - coz je uz pod hranici).

Vlasová analýza vám odpoví celkem směrodatně, jinak se dá orientovat i dle výpočtů z nutriční kalkulačky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz