Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 7:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
jaro911 píše:
Co mas konkretne na mysli?

napriklad citrát, malát, chelát. staci k tomu precist zde temata na foru a chvili googlit..

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát srp 11, 2017 11:40 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobrý deň. Chcem sa opytat, či môžem brať vysoké dávky, ked kojim 4,5m bábätko. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned srp 13, 2017 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobrý deň. Chcem sa opytat, či môžem brať vysoké dávky, ked kojim 4,5m bábätko. Ďakujem.

Je otázkou co to jsou vysoké dávky, ale pokud nebudete mít průjem nemělo by to představovat žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv říj 19, 2017 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobrý den, omlouvám se za asi nevhodné umístění dotazu.

Rád bych si vyrobil domácí hořčíkový sprej. Mohu na výrobu místo chloridu použít síran (epsomku)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 1:01 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
sparcoo píše:
Dobrý den, omlouvám se za asi nevhodné umístění dotazu.

Rád bych si vyrobil domácí hořčíkový sprej. Mohu na výrobu místo chloridu použít síran (epsomku)?

Moc dobře to nefunguje, na kůži budete mít spoustu krystalků. To se s chloridem nestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobrý den, omlouvám se za asi nevhodné umístění dotazu.

Rád bych si vyrobil domácí hořčíkový sprej. Mohu na výrobu místo chloridu použít síran (epsomku)?

Jak píše členka Gamina tak síran moc ideální není, ten do kůže zdaleka tak ochotně neprochází, vcucne se pouze trocha a nějaká voda a zbytek bude jako když vylezete z moře a necháte to na sobě uschnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý - Eurosharm
PříspěvekNapsal: pát lis 24, 2017 1:05 pm 
Offline

Registrován: stř dub 08, 2015 4:29 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den,
nakoupil jsem chlorid hořečnatý v Eurosharmu, ale při pohledu na pytel jsem trochu znejistěl - jsou tam uvedeny ochranné prostředky pro manipulaci.
Je to kvalita technická.
Zaslal jsem dotaz na Eurosharm a poslali mi toto:

TECHNICKÁ SPECIFIKACE ZBOŽÍ
Název: CHLORID HOŘEČNATÝ
Ostatní názvy: Magnesium chloride hexahydrate
CAS: 7791-18-6
EINECS: 232-094-6
Vzorec: MgCl2x 6 H2O
Vzhled: Krystalická látka; perličky (pelety) nebo šupinky bílé až světle šedé barvy
s nažloutlými až světle hnědými odstíny
Specifikace jakosti, parametry:

Parametr MJ Hodnota
Obsah Mg2+ (jako MgCl2 * 6H2O)* % Min. 97
Obsah Mg2+* % Min. 11,8
Na+ * % Max. 0,8
K+ * % Max. 0,8
MgCl2 % Min. 46,5
Fe % Max. 0,0015
Obsah vody % Max. 0,2
Sulfáty % Max. 0,1

Chemie mi moc nejde, ale nerozumím tomu, že součet obsahu látek je přes 100%.
Zároveň nevím, jaké procento sulfátů, či jiných škodlivin zde neuváděných je problém.

Kůže sice chrání proti škodlivinám, ale i zároveň je i přijímá. jinak by se asi neřešily sulfáty v kosmetice.

Otázka zní, zdali je stále vhodný na koupele?
Pár už jsem jich provedl, a zatím jsem neumřel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát lis 24, 2017 4:11 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Bettak: součet je přes 100% protože něco je tam uvedeno několikrát.
První řádek - hexahydrát chloridu hořečnatého - 97%. Takže z 97% jde o chlorid hořečnatý a na něj navázanou vodu.
Druhý řádek říká, že je tam minimálně 11,8% hořčíkových iontů. Ale ty jsou samozřejmě uvedeny už v tom prvním řádku.
Pátý řadek říká, že chloridu hořečnatého je tam 46,5%. Takže kdybys ten prášek, co máš, vysypal na pánev a opražil, tak by se z něj uvolnila ta voda, která je uvedena v 1. řádku, a zbyl by chlorid hořečnatý, a to v cca poloviční hmotnosti.

Jinak já osobně bych si do vany v klidu nasypala hrnek této soli, nevidím v tom problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý - Eurosharm
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 12:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bettak píše:
Dobrý den,
nakoupil jsem chlorid hořečnatý v Eurosharmu, ale při pohledu na pytel jsem trochu znejistěl - jsou tam uvedeny ochranné prostředky pro manipulaci.
Je to kvalita technická.
Zaslal jsem dotaz na Eurosharm a poslali mi toto:

TECHNICKÁ SPECIFIKACE ZBOŽÍ
Název: CHLORID HOŘEČNATÝ
Ostatní názvy: Magnesium chloride hexahydrate
CAS: 7791-18-6
EINECS: 232-094-6
Vzorec: MgCl2x 6 H2O
Vzhled: Krystalická látka; perličky (pelety) nebo šupinky bílé až světle šedé barvy
s nažloutlými až světle hnědými odstíny
Specifikace jakosti, parametry:

Parametr MJ Hodnota
Obsah Mg2+ (jako MgCl2 * 6H2O)* % Min. 97
Obsah Mg2+* % Min. 11,8
Na+ * % Max. 0,8
K+ * % Max. 0,8
MgCl2 % Min. 46,5
Fe % Max. 0,0015
Obsah vody % Max. 0,2
Sulfáty % Max. 0,1

Chemie mi moc nejde, ale nerozumím tomu, že součet obsahu látek je přes 100%.
Zároveň nevím, jaké procento sulfátů, či jiných škodlivin zde neuváděných je problém.

Kůže sice chrání proti škodlivinám, ale i zároveň je i přijímá. jinak by se asi neřešily sulfáty v kosmetice.

Otázka zní, zdali je stále vhodný na koupele?
Pár už jsem jich provedl, a zatím jsem neumřel...

Na koupele v pohodě jak vám správně píše členka Gamina, ale orálně bych to neviděl ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 1:49 pm 
Offline

Registrován: stř dub 08, 2015 4:29 pm
Příspěvky: 14
díky oběma..
ale bohužel jste mě ještě neuklidnili.

Na pytli je varování. Při zasažení pokožky, je třeba ji omýt velkým proudem vody. A způsobuje Vážné podráždění očí.
Navíc to pochází z Ruska a tak nějak tuším nižší kvalitativní nároky než v EU.

Je to dost v rozporu, s tím, na co to chci použít - koupele, detoxikační koupele a masti na klouby.

Tzn. je to přirozená vlastnost hořčíku, že způsobuje výše uvedené?
zatím jsem se koupal vždy ve slabém roztoku. (miska na vanu)

Na dotaz na vhodnost koupele, paní z Eurosharmu neodpověděla - což jsem čekal.

Přemýšlím, že si hooodně připlatím za potravinářskou kvalitu.
Přikládám fotky z pytle.


Přílohy:
P1140596.jpg
P1140596.jpg [ 173.54 KiB | Zobrazeno 18315 krát ]
P1140597.jpg
P1140597.jpg [ 242.47 KiB | Zobrazeno 18315 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 1:59 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Bettak: Jde o přirozené vlastnosti chloridu hořečnatého, na tom potravinářském jsou ta varování taky.

Na koupeli mně osobně nejvíc vadí tristní kvalita teplé vody, která teče z kohoutku - není pitná a chlor v ní je toxický. Když se člověk koupe v něčem takovém, tak ho nezachrání potravinářská kvalita použité soli. Já se v tom koupu, ale ideální to rozhodně není. Pokud chcete do něčeho investovat, tak do uhlíkového filtru na vodu, co Vám teče do vany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 3:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bettak píše:
díky oběma..
ale bohužel jste mě ještě neuklidnili.

Na pytli je varování. Při zasažení pokožky, je třeba ji omýt velkým proudem vody. A způsobuje Vážné podráždění očí.
Navíc to pochází z Ruska a tak nějak tuším nižší kvalitativní nároky než v EU.

Je to dost v rozporu, s tím, na co to chci použít - koupele, detoxikační koupele a masti na klouby.

Tzn. je to přirozená vlastnost hořčíku, že způsobuje výše uvedené?
zatím jsem se koupal vždy ve slabém roztoku. (miska na vanu)

Na dotaz na vhodnost koupele, paní z Eurosharmu neodpověděla - což jsem čekal.

Přemýšlím, že si hooodně připlatím za potravinářskou kvalitu.
Přikládám fotky z pytle.

Vy koukám musíte za každou cenu řešit nesmysly a zbytečně vyhazovat peníze i když to není nutné. Jak vám píše členka Gamina podobné kraviny se dnes dozvíte i z informací na 25 kg balení o kuchyňské soli. Vyargumentuji to tedy ještě jinak a musím pro snazší pochopení dost natvrdo. Koupal jste se někdy v Chorvatsku v moři? Asi ano že a tam vám nevadilo že kolem vás občas proplave hovno, použitý prezervativ, či použitá dámská vložka, nebo posraná pemprska, to vše sice není na debilním štítku na pláži uvedeno, ale o to zajímavější "složení" mořské vody se vám tam nabízí. Viděl jste někdy někoho to řešit, každý si tu pohodu užívá a nějaké to hovno zase tolik neřeší pokud s ním nevyleze v vody rovnou na zádech, což je už opravdu moc. Chápete to že na štítku prostě musí být plno těchto kravin uvedeno a nové předpisy se stále zdokonalují jak populace postupně debilní a za pár let bude muset mít restaurace varování podobného rozsahu i na slánce na stole tomu věřte. Zrovna tak je to s balením zboží. Dříve za mého dědečka, majitele malého koloniálu, stačil kornout z novin a dnes by za to prodejce šel pomalu sedět jak šíleně tím ohrozil zákazníka. Svět prostě zblbnul a pak se tím obalovým materiálem, většinou plastem, zavážejí celá údolí a tam tiká časovaná bomba v podobě zamoření spodních vod. Nebylo lepší si ty noviny přečíst, pak v nich prodat zboží a nakonec je doma nacpat do kamen. Cítíte tu schopnost našich předků vše dokonale zužitkovat, nic nezamořovat a bezezbytku využít, ale na to je potřeba vlastnit i mozek, což je dnes již vzácný jev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 6:50 pm 
Offline

Registrován: ned pro 21, 2014 11:32 am
Příspěvky: 6
Zdravim vsechny,

Nejprve jen kratce o me. Je mi 46 let. V obdobi 2013-2015 jsem intenzivne cetl toto uzasne Jardovo forum, vsechna mozna temata, avsak aktivne jsem prispevky nevkladal. Zkousel jsem na sobe ruzna doporuceni, od zlepseni jidelnicku az po nektere zde popsane ocistne postupy, jako jaterky, sanku atd. Motivace byla predevsim trochu zvysit energii a eliminovat unavu.

A ted muj dotaz. Pred 3 roky jsem u Jardy zakoupil celkem dost Chloridu horecnateho. Ted nebudu rozebirat, proc jsem jej tehdy nespotreboval, kdyz jsem si jej koupil (stejne bych se zmohl jen na vymluvy)…zkratka mi vetsina zasob zbyla, ve spajzu trochu ztvrdnul, ale rikal jsem si ze to snad nevadi a ze ho zkusim ted dobrat, nebot si chci doplnit hladinu Mg. Osvezil jsem si Jardovy rady, o (vy)parovavani horciku s vapnikem atd…cimz jsem si uvedomil, ze jim hodne syru, a nepravidelne ale dlouhodobe jsem uzival mineralovy suplement kde je pomer Ca : Mg 3.5 : 1. Takze kdo uz jiny nez ja bych mel mit dlouhodoby nedostatek Mg a naopak prebytek Ca.

A protoze k tomu vsemu spis inklinuji k zacpe nez k prujmum, bez obav jsem se pustil do uzivani. Davkovani jsem chtel dle rad pomalu navysovat. Zacal jsem 1 cajovou lzickou, nalacno. Jake ale bylo moje prekvapeni, ze se prujmy dostavily v podstate hned druhy den, celkem asi 4x v ruzne denni hodiny. Pokracoval jsem jeste 1 den, abych eliminoval nejaky jiny duvod, a se stejnym vysledkem. Velmi me to zaskocilo. Tak jsem zase na par dni vysadil, a moje frekvence se vratila k drivejsimu stavu.
Nemohlo by to byt tim “starsim” chloridem, nebo to by nemelo mit vliv? Pokud ne, nemate nekdo nejaky tip ?

Diky predem.
Andre2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Andre2 píše:
Zdravim vsechny,

Nejprve jen kratce o me. Je mi 46 let. V obdobi 2013-2015 jsem intenzivne cetl toto uzasne Jardovo forum, vsechna mozna temata, avsak aktivne jsem prispevky nevkladal. Zkousel jsem na sobe ruzna doporuceni, od zlepseni jidelnicku az po nektere zde popsane ocistne postupy, jako jaterky, sanku atd. Motivace byla predevsim trochu zvysit energii a eliminovat unavu.

A ted muj dotaz. Pred 3 roky jsem u Jardy zakoupil celkem dost Chloridu horecnateho. Ted nebudu rozebirat, proc jsem jej tehdy nespotreboval, kdyz jsem si jej koupil (stejne bych se zmohl jen na vymluvy)…zkratka mi vetsina zasob zbyla, ve spajzu trochu ztvrdnul, ale rikal jsem si ze to snad nevadi a ze ho zkusim ted dobrat, nebot si chci doplnit hladinu Mg. Osvezil jsem si Jardovy rady, o (vy)parovavani horciku s vapnikem atd…cimz jsem si uvedomil, ze jim hodne syru, a nepravidelne ale dlouhodobe jsem uzival mineralovy suplement kde je pomer Ca : Mg 3.5 : 1. Takze kdo uz jiny nez ja bych mel mit dlouhodoby nedostatek Mg a naopak prebytek Ca.

A protoze k tomu vsemu spis inklinuji k zacpe nez k prujmum, bez obav jsem se pustil do uzivani. Davkovani jsem chtel dle rad pomalu navysovat. Zacal jsem 1 cajovou lzickou, nalacno. Jake ale bylo moje prekvapeni, ze se prujmy dostavily v podstate hned druhy den, celkem asi 4x v ruzne denni hodiny. Pokracoval jsem jeste 1 den, abych eliminoval nejaky jiny duvod, a se stejnym vysledkem. Velmi me to zaskocilo. Tak jsem zase na par dni vysadil, a moje frekvence se vratila k drivejsimu stavu.
Nemohlo by to byt tim “starsim” chloridem, nebo to by nemelo mit vliv? Pokud ne, nemate nekdo nejaky tip ?

Diky predem.
Andre2

Tak že by se chlorid nějak pokazil je nemožné, má sice schopnost nasávat vodu, tedy by při špatném skladování zvodnatěl, nicméně ani tak by neměl žádné negativní účinky jenom by se s ním blbě pracovalo. Spíše jde o dvě možnosti a to buď velice špatnou schopnost přisvojitelnosti v daném případě si ho prostě tělo nevezme vlivem zanesení střevní stěny, ale pravděpodobněji to vidím na vysokou a nárazovou dávku což je oboje špatně. Na čajovou lžičku se dá v pohodě nabrat 5-10 g chloridu, tedy asi by to nechtělo lžičkovat, ale vážit a pracovat s nějakým konkrétním objemem a pak je nezbytně nutné dodávat ho v tekutině po dobu celého dne, tedy maximálně rozprostřít tu dávku. Většina lidí to tam kopne jak panáka a pak se diví jak mají běhavku, ale to jinak dopadnout nemůže, každá vyšší nárazová koncentrace vyvolává průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 09, 2017 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned pro 21, 2014 11:32 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Tak že by se chlorid nějak pokazil je nemožné, má sice schopnost nasávat vodu, tedy by při špatném skladování zvodnatěl, nicméně ani tak by neměl žádné negativní účinky jenom by se s ním blbě pracovalo. Spíše jde o dvě možnosti a to buď velice špatnou schopnost přisvojitelnosti v daném případě si ho prostě tělo nevezme vlivem zanesení střevní stěny, ale pravděpodobněji to vidím na vysokou a nárazovou dávku což je oboje špatně. Na čajovou lžičku se dá v pohodě nabrat 5-10 g chloridu, tedy asi by to nechtělo lžičkovat, ale vážit a pracovat s nějakým konkrétním objemem a pak je nezbytně nutné dodávat ho v tekutině po dobu celého dne, tedy maximálně rozprostřít tu dávku. Většina lidí to tam kopne jak panáka a pak se diví jak mají běhavku, ale to jinak dopadnout nemůže, každá vyšší nárazová koncentrace vyvolává průjem.

Dekuji Jardo za rychlou reakci.

Ano, zvazil a ma 7.5g, trefil jste to. Samozrejme neco muze vazit ta voda v nem.

Me i napadlo, zda (zrovna v mem pripade) by to neresil a nebyl vhodnejsi z duvodu zvyseni vstrebatelnosti ten citrat horciku. Pred temi 3 lety tusim jeste nebyl v eshopu v nabidce.

Mj. moje mama (76 r.) bere po odstraneni stitne zlazy (pred lety) vapnikovy doplnek naordinovany lekarem (v nem Mg neni), a protoze rovnez dost trpela na krece (hlavne v noci), zacala pouzivat citrat Mg s vit B6 (zakoupene v lekarne, 60 tablet za cca 180 Kc), a velmi se ji od te doby ulevilo, krece ma vyjimecne, ale prujmy take ne a pritom taky tabletu do sebe kopne s trochou vody. Doposavad brala 1 tabletu denne (nalacno pred veceri), ted pred 2 tydny pridala pul tablety nalacno pred obedem a rikala ze se citi jeste o kousek lepe.

Tak treba jestli tam nehraje roli i ta B6. Jak moc rozhoduje, ze si B6 (soucasti ovocneho koncentratu, ve kterem je obsazen) vezmu rano, zatimco Mg treba vecer nalacno pred veceri nebo pres usnutim?

Dekuji,
A.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz