Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Práškový chlorid hořečnatý

Jde o vhodný a levný zdroj dobře vstřebatelného hořčíku. Je použitelný jako koupelová sůl.

Chlorid hořečnatý
Magnesium chloride hexahydrate
MgCl2• 6H2O
Kvalita Ph.Eur.6th – Farmaceutická


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 12:59 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Práškový chlorid hořečnatý

Jde o vhodný a levný zdroj dobře vstřebatelného hořčíku. Je použitelný jako koupelová sůl.

Chlorid hořečnatý
Magnesium chloride hexahydrate
MgCl2• 6H2O
Kvalita Ph.Eur.6th – Farmaceutická

Isiel by pouzit ako nahrada Epsomskej soli pri Ociste Jater, alebo toto uz nie? Ako nahrada Epsomskej soli v remineralizacnom kupely so sodou a himalajskou solou v pohode?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Isiel by pouzit ako nahrada Epsomskej soli pri Ociste Jater, alebo toto uz nie? Ako nahrada Epsomskej soli v remineralizacnom kupely so sodou a himalajskou solou v pohode?

Průjem by určitě vyvolal v tom není problém, ale s tou sírou to je určitě lepší a u této látky navíc nemám dostatečně vyzkoušené dávkování pro toto použití, čili můj názor je držet se osvědčených postupů. Mám to vyzkoušené na dodávání hořčíku, ne na vyčištění střeva. Do koupele nevidím problém, ale dávkování také nemám ověřené, nicméně bude asi podobné, ale vidím to zbytečné, protože je trochu dražší, než epsomská sůl a muselo by se ho dávat asi i trochu více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 7:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pokial sa chlorid horecnaty natiera v 2,5% roztoku na kozu, rata sa aj tato davka k celkovej davke, ktora vyvolava hnacku, alebo sa rata iba ten, ktory sa uziva vnutorne?
Natrel som si na polku tela asi 10ml tohto roztoku, z toho by som mal prijat 250mg horciku, pokial sa vsetko vstrebe.
Kedze horcik ma preniknut hlavne do tkaniv, akym postupom by sa tomu dalo pomoct? Napadla ma masaz, alebo si to na seba natret pred a po intenzivnejsom fyzickom cviceni, alebo isla by pouzit aj DMSO ci ako sa to vola?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pokial sa chlorid horecnaty natiera v 2,5% roztoku na kozu, rata sa aj tato davka k celkovej davke, ktora vyvolava hnacku, alebo sa rata iba ten, ktory sa uziva vnutorne?
Natrel som si na polku tela asi 10ml tohto roztoku, z toho by som mal prijat 250mg horciku, pokial sa vsetko vstrebe.
Kedze horcik ma preniknut hlavne do tkaniv, akym postupom by sa tomu dalo pomoct? Napadla ma masaz, alebo si to na seba natret pred a po intenzivnejsom fyzickom cviceni, alebo isla by pouzit aj DMSO ci ako sa to vola?

Hořčík se obecně velice problematicky vstřebává a je vhodné ho dodávat více cestami. Je klidně možné, že orálně dodaná dávka vyvolá průjem, zatím co rozdělená stejná dávka, dodaná orálně a na pokožku, nebo koupelí se bez průjmu vstřebá. Vstřebává se pokožkou velice snadno dokonce mnohem lépe, než přes trávicí trakt a není nutno mu v tom pomáhat. Aplikace DMSO také není zcela bez rizika, a můžete do sebe takto napumpovat sajrajt, který by jinak tělo pokožkou dovnitř rozhodně nepustilo, čili to bych dělal pouze v případě veliké nouze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Hořčík se obecně velice problematicky vstřebává a je vhodné ho dodávat více cestami. Je klidně možné, že orálně dodaná dávka vyvolá průjem, zatím co rozdělená stejná dávka, dodaná orálně a na pokožku, nebo koupelí se bez průjmu vstřebá. Vstřebává se pokožkou velice snadno dokonce mnohem lépe, než přes trávicí trakt a není nutno mu v tom pomáhat. Aplikace DMSO také není zcela bez rizika, a můžete do sebe takto napumpovat sajrajt, který by jinak tělo pokožkou dovnitř rozhodně nepustilo, čili to bych dělal pouze v případě veliké nouze.

K tomuto dělení jsem také došla. Pokud jsem hořčík jen baštila stačilo poměrně málo a střeva jej ráda plivala. A to jsem ho polykala ve 3 denních dávkách. Proto jsem se dala i na koupele. Moc mi to tedy nejde a potřebuji chladnější vodu, ale i tak je to účinné. Jen jsem pak nemožná a zralá leda ke spaní. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 11:04 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Hořčík se obecně velice problematicky vstřebává a je vhodné ho dodávat více cestami. Je klidně možné, že orálně dodaná dávka vyvolá průjem, zatím co rozdělená stejná dávka, dodaná orálně a na pokožku, nebo koupelí se bez průjmu vstřebá. Vstřebává se pokožkou velice snadno dokonce mnohem lépe, než přes trávicí trakt a není nutno mu v tom pomáhat. Aplikace DMSO také není zcela bez rizika, a můžete do sebe takto napumpovat sajrajt, který by jinak tělo pokožkou dovnitř rozhodně nepustilo, čili to bych dělal pouze v případě veliké nouze.

Aha dakujem, lebo akurat som si dal rano nalacno do vody asi 1/4 malej moka lyzicky, dokonca asi aj menej, co moze byt odhadom takych 300mg horcika, a za 15 minut som dostal hnacku. Ja si nemyslim, ze patrim k tym 2% ludi, so zrovnanym deficitom horciku, tak je mozne, ze moja traviaca sustava netoleruje ani takto nizke davky. Preto si budem horcik radsej natierat na kozu. Natieranie na kozu moze sposobit hnacku, alebo priznaky predavkovania? Alebo si telo pusti len tolko, kolko potrebuje?
Dalej ma napadlo, ci je mozne horcik rozmiesat k himalajskej soli, a tento roztok rano nalacno vypit. Predpokladam, ze by sa to nemalo spolu bit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Aha dakujem, lebo akurat som si dal rano nalacno do vody asi 1/4 malej moka lyzicky, dokonca asi aj menej, co moze byt odhadom takych 300mg horcika, a za 15 minut som dostal hnacku. Ja si nemyslim, ze patrim k tym 2% ludi, so zrovnanym deficitom horciku, tak je mozne, ze moja traviaca sustava netoleruje ani takto nizke davky. Preto si budem horcik radsej natierat na kozu. Natieranie na kozu moze sposobit hnacku, alebo priznaky predavkovania? Alebo si telo pusti len tolko, kolko potrebuje?
Dalej ma napadlo, ci je mozne horcik rozmiesat k himalajskej soli, a tento roztok rano nalacno vypit. Predpokladam, ze by sa to nemalo spolu bit.

To je opravdu nízká dávka a je docela divné, že to již vyvolává průjem, ale vyzkoušejte to ještě jednou, tím nic nezkazíte, aby to bylo jisté, že se nejednalo o jinou příčinu. Natírání by průjmy vyvolávat nemělo a předávkování se projeví bušením srdce, kde by pak bylo vhodné to utlumit šumivým kalciem. Tělo si celkem dobře hlídá vstup látek přes kůži, ale jistota je jistota. Já to takto v roztoku používám, dávám na celou PET láhev osmotické vody cca 1/4 -1/2 čajové lžičky himalájské soli a celou vrchovatou moka lžičku chloridu hořečnatého. Je to chuťově docela dobré a piji to každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 11:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak som v koncoch. Dnes som si dal take male mnozstvo horcika, ze mensie uz pomaly neviem namerat. Pouzivam na to taku mini-lyzicku, ktora bola k vitaminu C od DM. A tej som dal asi 1/2. Je asi 10x mensia od malej moka lyzicky. Tak som zobral gramovu vahu a navazil 100 tych mini-lyzic, vyslo mi 10g, cize jedna mini-lyzicka ma 100mg. Takze, dal som si 50mg horcika, a hnacka!!! Rano po vypiti 3/4 litra vody hnacku nemavam, a kedze prisla 15 minut po vypiti vody, presne ako minule, urcite to muselo byt z toho horcika. Neviem, moja traviaca sustava sa tejto zlucenine zjavne brani, a tak prechadzam na vyhradne vonkajsie pouzitie. Na fore UPramene hovorili, ze inak ako do kupelov/masazi je tento horcik uzivat blbost, na mojom pripade sa to len potvrdzuje.
Ja urcite nemam prebytok horcika, som ten posledny clovek na planete, co by som mal jeho rezervy v poriadku, cely zivot som podvyziveny, stresoval som sa, a do roku 2004 som nevedel, co je to ovocie a zelenina, iba sladkosti, maso a pecivo, a do roku 2009 som to stale jedol, akurat som uz zaradil aj nejake ovocie a zeleninu. Som v koncoch z tejto horcikovej zalezitosti.
Uz posledny dovod, preco to moze byt, je dzusovy post, som 17 dni na dzusovom poste, teda dnes ho uz hodlam ukoncit, takze jedine rozumne vysvetlenie je, ze telo pri tomto poste tento druh horcika v traviacej sustave odmieta. Vyskusam to teda po par dnoch navratovky znovu, ako uplne poslednu sancu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 12:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion, ma tak napadlo, že ako si na tom s užívaním vitamínov E,C,B2,B6 či užívaš dostatočné množstvá, alebo ti nechýba nejaký iný, ktorý podporuje jeho vstrebávanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 12:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Xion, ma tak napadlo, že ako si na tom s užívaním vitamínov E,C,B2,B6 či užívaš dostatočné množstvá, alebo ti nechýba nejaký iný, ktorý podporuje jeho vstrebávanie.

Ja s tabletkami zas tak neblbnem, ani nechcem. Vitamin E nebudem uzivat vobec, ani B6, B2 uz vobec nie, to ani neviem kvoli comu. Pangamin chcem tiez vysadit, nepaci sa mi, ze davam do seba kvasinky. Cize, jedine co chcem brat je horcik a vitamin C, B12 a zinok, viac uz ani gram syntetickeho naviac.
Ako, som po 17-tich dnoch dzusoveho postu, a stavy som pil vo velkom mnozstve i dovtedy. Pochybujem, ze by mi zas tak velmi nieco chybalo. Problem bude proste niekde inde, mne sa bezne stava, ze patrim k 0,0001% ludi, u ktorych vsetko funguje nejak inak, preto ma to aj naucilo davat vzdy na svoje zmysly, a rady ostatnych brat len ako voditko. Co viem, tak vstrebavanie horcika podporuje jod, a ja do tej vody davam malu zdibku vlociek Dulse.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 12:42 pm 
Offline

Registrován: stř bře 17, 2010 12:51 pm
Příspěvky: 14
Xion píše:
Ja s tabletkami zas tak neblbnem, ani nechcem. Vitamin E nebudem uzivat vobec, ani B6, B2 uz vobec nie, to ani neviem kvoli comu. Pangamin chcem tiez vysadit, nepaci sa mi, ze davam do seba kvasinky. Cize, jedine co chcem brat je horcik a vitamin C, B12 a zinok, viac uz ani gram syntetickeho naviac.
Ako, som po 17-tich dnoch dzusoveho postu, a stavy som pil vo velkom mnozstve i dovtedy. Pochybujem, ze by mi zas tak velmi nieco chybalo. Problem bude proste niekde inde, mne sa bezne stava, ze patrim k 0,0001% ludi, u ktorych vsetko funguje nejak inak, preto ma to aj naucilo davat vzdy na svoje zmysly, a rady ostatnych brat len ako voditko. Co viem, tak vstrebavanie horcika podporuje jod, a ja do tej vody davam malu zdibku vlociek Dulse.

Xion jak jsi to prosím tě myslel s tím, že jsi trochu jiný ? Já se snažím jíst jen zeleninu, ovoce ... a je mi celkem divně. Mám pocit, že mi něco chybí . je možné, že někteří lidi to nesnesou v tak přísném měřítku ? Myslim být králikama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 5:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Milenka píše:
Xion jak jsi to prosím tě myslel s tím, že jsi trochu jiný ? Já se snažím jíst jen zeleninu, ovoce ... a je mi celkem divně. Mám pocit, že mi něco chybí . je možné, že někteří lidi to nesnesou v tak přísném měřítku ? Myslim být králikama.

Toto sme myslim dost OT, takze to tu nebudem rozvadzat, ale kludne zaloz inu temu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 6:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, chcem sa opytat, ci vidite ako vhodnu moznost rozpustit chlorid horecnaty do kokosoveho oleja, alebo kokosoveho masla (z Angel Juiceru) a natierat sa tym. Moze sa tym urychlit vstrebavanie? Moze sa ten horcik takto znehodnotit? Zaroven by to mohol byt dobry "krem na opalovanie" pred dlhsim pobytom na slnku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, chcem sa opytat, ci vidite ako vhodnu moznost rozpustit chlorid horecnaty do kokosoveho oleja, alebo kokosoveho masla (z Angel Juiceru) a natierat sa tym. Moze sa tym urychlit vstrebavanie? Moze sa ten horcik takto znehodnotit? Zaroven by to mohol byt dobry "krem na opalovanie" pred dlhsim pobytom na slnku.

Je určité procento lidí, kteří mají velmi sníženou schopnost přijímat hořčík běžnou orální cestou, protože jim to střeva neberou, ale to se mi u vás nezdá. Osobně se domnívám, že jde o nevhodnou kombinaci a při půstu jsem to také zatím nikdy nepokoušel. Pokud vám to střeva nebudou brát ani na běžné stravě, tak bych se to do těla snažil dostat tím mazáním, nebo koupelemi. Takto vyrobený kokosový olej obsahuje celkem dost vody a dobře se vstřebává, čili dle mého názoru by to mělo fungovat. Čistě teoretická je i jiná možnost a to natlačit do pokožky větší dávku pomocí DMSO. To by se již muselo provádět dost opatrně a hlavně na naprosto čistou pokožku, těsně po umytí, začít s menší plochou pokožky a sledovat reakci těla. Takto by asi šlo použít i relativně silný roztok, ale pozor na předávkování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz