Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JanV píše:
\jeste dovetek.. nevim zda se da telovym magnesiem predavkovat. Nikde jsem nenasel zadnou overenou informaci o tomto. Pouze se da "doufat" ze kuze si nevezme vice nez potrebuje. Otazkou je zda kuze "premysli" a pozna to \":)\"

To by pak přeci musel být omezený pobyt v moři, to je roztok solí a hořčíku tam je opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 11:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ondra11 píše:
Ahoj, prosím poradíte mi jak dávkovat chlorid hořečnatý?
Chodím 4x týdně do posilovny. 20 let, 187 cm, 78 kg
Beru multivitamin/meniral nexgen (2 kapsle - kde je - Hořčík (hořečnatá sůl kyseliny citronové) 100mg), dále k tomu beru 4g Cčka + 2g sody.. ráno a po tréninku
Ale asi by to chtělo doplňovat i hořčík.. když jdu více dnů v kuse do posilovny přichází větší únava a jsem pak nervní. Nebo ještě přemýšlím o tomto produktu http://www.ptservis.cz/vitaminy-mineral ... 61005.html
Předem děkuji za opověď.

Chlorid hořečnatý, lze rozpustit ve vodě. Začneme jednou kávovou lžičkou do 1,5 l vody, kterou vypijeme v průběhu celého dne, nikoli v krátké chvíli! Tím by totiž došlo k vyvolání průjmu okamžitě a to cílem rozhodně není. Prostým navyšováním dávky (každý den jednu lžičku navíc) se propracujeme ke stavu průjmu. V ten moment snížíme dávku na předchozí stav „bez průjmu“. Například dostaví-li se průjem na 8 lžičkách, vrátíme se na 7 lžiček. A na této dávce opět setrváme, dokud se nedostaví průjem. Snížíme o další lžičku a tak nejprve srovnáme deficit a postupně se dostaneme ke své denní dávce (zpravidla 1 až 2 lžičky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2015 11:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Po mnoha měsících práce a bojů s různými úřady se mi podařilo otevřít lázně na Mělníku (na základě inspirace od pana Jardy) - kde bude opravdická hořčíková koupel á la Mrtvé moře (sůl z Mrtvého moře a silně hořčíková sůl z Kavkazu). Více na webu na téma Mrtvé moře v Česku.

To jsem rád že to někoho zaujalo, jde o výborný postup ke srovnání mnoha zdravotních komplikací vzniklých z deficitu hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2016 9:09 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo, předem se omlouvám za možná úplně blbý dotaz, ale není v mých silách to samostatně vyzkoumat, proto Vás prosím o radu. Chlorid hořečnatý užívám již asi rok, dle návodu, ale cca po měsíci jsem začala přibírat, doteď je nárůst asi 5 kg. Beru již přes rok antidepresiva, jejichž vedlejším účinkem může být zadržování vody, ale protože je beru o 3 měsíce déle, napadá mě, že za to zadržování vody může právě chlorid hořečnatý? Nejsem chemik, ale je to vlastně sůl? Zkusila jsem přidat draslík, ale efekt nebyl nijak výrazný. (Vše ostatní beze změny, jím stejně, cvičím víc atd.) Dále mi nejde do hlavy, jak to, že mám pořád tak brutální nedostatek hořčíku, na průjmovou dávku se nedostanou snad ani kdybych do sebe dostala deset lžiček chloridu denně, přitom z posledního rozboru někdy z roku 2013 jsem měla hodnotu 0,78 mmol. No ale aspoň by nedostatek hořčíku vysvětloval ty deprese, které netuším proč je mám.
Předem moc díky za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2016 2:36 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
mistule píše:
Dobrý den pane Jardo, předem se omlouvám za možná úplně blbý dotaz, ale není v mých silách to samostatně vyzkoumat, proto Vás prosím o radu. Chlorid hořečnatý užívám již asi rok, dle návodu, ale cca po měsíci jsem začala přibírat, doteď je nárůst asi 5 kg. Beru již přes rok antidepresiva, jejichž vedlejším účinkem může být zadržování vody, ale protože je beru o 3 měsíce déle, napadá mě, že za to zadržování vody může právě chlorid hořečnatý? Nejsem chemik, ale je to vlastně sůl? Zkusila jsem přidat draslík, ale efekt nebyl nijak výrazný. (Vše ostatní beze změny, jím stejně, cvičím víc atd.) Dále mi nejde do hlavy, jak to, že mám pořád tak brutální nedostatek hořčíku, na průjmovou dávku se nedostanou snad ani kdybych do sebe dostala deset lžiček chloridu denně, přitom z posledního rozboru někdy z roku 2013 jsem měla hodnotu 0,78 mmol. No ale aspoň by nedostatek hořčíku vysvětloval ty deprese, které netuším proč je mám.
Předem moc díky za Váš čas.

zkusim vam poradit ja, treba vam neco pomuze \":)\" Hořčík je myslim hydroskopicky, tedy ve střevech do sebe natahuje vodu a někdy způsobuje mírnou dehydrataci (jelikož voda nemá čas se dostat přes střevní sliznici). Tedy ve vašem případě tomu tak nebude, efekt by byl zcela opačný. Nepíšete kolik vody za den vypijete a kolik hořčíku za den přijmete. Pokud si chcete být 100% jistá a vyloučit hořčík ze seznamu viníků, aplikujte hořčík formou oleje přes kůži - hořčík jde přímo do krve a neprochází pře zařívací trakt. Navíc elimunujete řídkou stolici po hořčíku apod.
Téměř každé antidepresivum má jako vedlejší účinek kromě zadržování vody jak píšete, také změnu hladiny sodíku v těle a následnou otravu vodou. K rozřešení celé situace je potřeba udělat vlasovou analýzu prvků v těle. Zjistíte tam vše potřebné a kromě stavu sodíku především stav hořčíku, který je pro vás vypovídající. Výsledky Mg z krve jsou nevypovídající. V krvi je jen asi 0,5% hořčíku z celkového množství a je přísně regulován tělem. Pokud tělo má stále zásoby kde brát (z kostí, dásní, zubů atd), tak bere a vyrovnává tím nedostatek v krvi. Tedy v krvi můžete mít klidně 20 let správné hodnoty. Přitom v těle hodnoty stále a stále klesají. Až už není kde brát, třeba po těch 20-ti letech, skončíte pravděpodobně v nemocnici. Tam to zjistí jako velkou novinku, že je to přece jasný- takovej velkej deficit. \":)\" Ale třeba před týdnem mohl být plně v normě
Tedy výsledek z krve je naprosto nepodstatný. (ne jenom hořčíku). Ne že by to v nemocnicích nevěděli, ale jiné testy jsou zbytečně drahé \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2016 10:37 am 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Čili lze hořčík doplňovat pouze mazanim skrze kůži? Bude to mít stejný efekt jako orální forma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2016 4:32 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Stopkaeu píše:
Čili lze hořčík doplňovat pouze mazanim skrze kůži? Bude to mít stejný efekt jako orální forma?

Já doplňuji hořčík jen přes kůži (koupele + hořčíkový olej) a funguje to, ale myslím, že asi nikdo nedokáže na 100% říct, jak to bude fungovat u Vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Pane Zajíčku,

dělám si koupele z chloridu sodného a síranu hořečnatého.Potřebuji se ale zároveň odkyselovat a chtěla bych zabít dvě mouchy jednou ranou.Mám bazickou koupel z DM a ta obsahuje hydrogenuhličitan sodný,uhličitan sodný a uhličitan vápenatý, ta se samozřejmě finančně vůbec nevyplatí takže bych si tyto tři složky koupila také ve velkém 25 kg balení.
Dotaz zní: 1, Koupel z chloridu sodného a síranu hořečnatého také odkyseluje? Pokud ne, můžu ke koupeli přidat sodu,NA2CO3 a CACO3 nebo se to moc bije. Nebo je lepší dělat odkyselující koupel zvlášť třeba obden to střídat?

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2016 1:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Dobrý den pane Jardo, předem se omlouvám za možná úplně blbý dotaz, ale není v mých silách to samostatně vyzkoumat, proto Vás prosím o radu. Chlorid hořečnatý užívám již asi rok, dle návodu, ale cca po měsíci jsem začala přibírat, doteď je nárůst asi 5 kg. Beru již přes rok antidepresiva, jejichž vedlejším účinkem může být zadržování vody, ale protože je beru o 3 měsíce déle, napadá mě, že za to zadržování vody může právě chlorid hořečnatý? Nejsem chemik, ale je to vlastně sůl? Zkusila jsem přidat draslík, ale efekt nebyl nijak výrazný. (Vše ostatní beze změny, jím stejně, cvičím víc atd.) Dále mi nejde do hlavy, jak to, že mám pořád tak brutální nedostatek hořčíku, na průjmovou dávku se nedostanou snad ani kdybych do sebe dostala deset lžiček chloridu denně, přitom z posledního rozboru někdy z roku 2013 jsem měla hodnotu 0,78 mmol. No ale aspoň by nedostatek hořčíku vysvětloval ty deprese, které netuším proč je mám.
Předem moc díky za Váš čas.

Dobře vám radí člen JanV a já jenom doplním, že deprese a blbá psychika se dá většinou přežrat a to obdivuhodně úspěšně. Zvláště pokud jíte kaloricky a nutričně málo a blbě bude to fungovat asi výborně. Vyzkoušejte si spočítat stravu na nutriční kalkulačce cronometer.com a klidně zavolejte vysvětlím vám co děláte blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2016 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Stopkaeu píše:
Čili lze hořčík doplňovat pouze mazanim skrze kůži? Bude to mít stejný efekt jako orální forma?

Tak jistě, v tom není problém, ideální je celý den se máčet v Mrtvém moři v Jordánsku, ale v dnešní době bych do toho asi nešel, pravděpodobnost velice akčních zážitků je v těchto zemích poslední dobou zbytečně vysoká. Jde o nasycený roztok, tedy zhruba 50 kg soli na 100 litrů vody a mazání funguje pochopitelně stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned bře 20, 2016 1:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Pane Zajíčku,

dělám si koupele z chloridu sodného a síranu hořečnatého.Potřebuji se ale zároveň odkyselovat a chtěla bych zabít dvě mouchy jednou ranou.Mám bazickou koupel z DM a ta obsahuje hydrogenuhličitan sodný,uhličitan sodný a uhličitan vápenatý, ta se samozřejmě finančně vůbec nevyplatí takže bych si tyto tři složky koupila také ve velkém 25 kg balení.
Dotaz zní: 1, Koupel z chloridu sodného a síranu hořečnatého také odkyseluje? Pokud ne, můžu ke koupeli přidat sodu,NA2CO3 a CACO3 nebo se to moc bije. Nebo je lepší dělat odkyselující koupel zvlášť třeba obden to střídat?

díky

Tak koupel z chloridu sodného a síranu hořečnatého neodkyseluje, ta pouze rovná hořčík a nadlevinky dodáním sodíku, ale nic vám nebrání tam dávat třeba jedlou sodu, technická je také levná a mělo by to fungovat. Dodávat tam i vápno vidím jako kontraproduktivní, to se bije s hořčíkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2016 3:49 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Nakoupila jsem si od Fichemy hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný a uhličitan vápenatý dle složení bazické soli z DM. Poradil by jste mi jaké množství dávat jednotlivých složek na 100 litrů? Koupele můžu střídat? Odkyselující z uvedených ingrediencí a pak tu na suplementaci hořčíku? Ještě bych se chtěla zeptat zda po koupelích ze sody + sodu užívám i vnitřně ráno s melasou můžu mít problémy s otékáním?kvůli nadbytku sodíku? Mám zásaditou směs ale ta mě do zásady nehodí jen soda. děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob dub 23, 2016 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Nakoupila jsem si od Fichemy hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný a uhličitan vápenatý dle složení bazické soli z DM. Poradil by jste mi jaké množství dávat jednotlivých složek na 100 litrů? Koupele můžu střídat? Odkyselující z uvedených ingrediencí a pak tu na suplementaci hořčíku? Ještě bych se chtěla zeptat zda po koupelích ze sody + sodu užívám i vnitřně ráno s melasou můžu mít problémy s otékáním?kvůli nadbytku sodíku? Mám zásaditou směs ale ta mě do zásady nehodí jen soda. děkuji

Na to odpovědět nedovedu, nedohledal jsem složení té soli a pokud není ani na krabičce co máte doma tak se nedá nic dělat a musíte to vyzkoušet odhadem. Koupele střídat můžete a nedovedu si představit proč by jste po tom otékala, to by musel otékat každý kdo se vykoupe v moři, tam jsou přeci sodíku vlaky. Teoreticky by mohl mít problém člověk s nějakou ledvinovou nedostatečností, ale i tam většinou nevadí sodík, ale draslík, nebo hořčík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 7:49 am 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Mám dotaz ohledně solí, jelikož v tom mám trochu hokej.

Teď jsem si zakoupila epsomskou, ale přemýšlím i nad Chloridem hořečnatým, je možné použít právě tuhle sůl? viz odkaz -> http://www.medicatus.cz/levne/ziva-magneziova-sul-5l/
Máte někdo konkrétně s touhle zkušenosti?

A nebylo by lepší pořídit spíš rovnou sůl z mrtvého moře?


Naposledy upravil ZanyK dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 9:41 am 
Offline

Registrován: stř dub 27, 2016 8:50 am
Příspěvky: 8
zdravim, citam postupne cele vlakno, no som len nazaciatku, tak neviem, ci sa to tu uz riesilo... skusal niekto podavat psovi? ak ano, aka davka/gramaz a v akejforme? (predpokladam ze cez kozu to bude lahsie..) a aky bol priebeh?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 486 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz