Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 7:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Kometa píše:
Ale chtěla jsem se zeptat - nemáte někdo vyzkoumané, jestli rychlost kefírování lze ovlivnit zamícháním? Teoreticky se tím urychlí styk houbičky s ještě nezkefírovaným mlékem, které se jinak drží u dna sklenice a jen pomalu stoupá nahoru.

Mně se osvědčilo nemíchat, jinak se mi zdrcne a kefír není tak dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát úno 18, 2011 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Houbičku neproplachuju a je jí fajn.

Posuzuju zralost kefíru tak, že mám houbičku ve skleněné sklenici a považuju kefír za hotový, až když nahoře je houbička s tvarohem a dole už jen syrovátka nebo co to je (nažloutlá kyselá voda). Dokud je ještě dole "bílá voda"=mléko, tak je tam ještě dost nepřeměněné laktozy. Pokud potřebuju kefíru více a do sklenice se mi nevejde a mám ji v porcelánovém "nočníku", je to s posuzováním trošku obtížnější.

Ale chtěla jsem se zeptat - nemáte někdo vyzkoumané, jestli rychlost kefírování lze ovlivnit zamícháním? Teoreticky se tím urychlí styk houbičky s ještě nezkefírovaným mlékem, které se jinak drží u dna sklenice a jen pomalu stoupá nahoru.

Mícháním ani tak neovlivníte rychlost, jako spíše kvalitu zpracování, čili občas promíchat je určitě vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 4:55 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Pane Jardo někde jsem asi tady četl,že domácí kefír a syrová hlíva ústřičná je výborná svačinka.Tak jsem vypil 1/2l kefíru asi 15dkg hlívy,ale vylepšil jsem si to třema stroužky česneku a 2 graham.rohlíky.Musím říct že mi to velice chutnalo.Asi po 20 min.jsem začal mít na levé straněbřicha takové tlaky.Nic hrozného-přežil jsem.Myslíte že ta kombinace byla špatná a že se ve mně něco hádalo?Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 5:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Pane Jardo někde jsem asi tady četl,že domácí kefír a syrová hlíva ústřičná je výborná svačinka.Tak jsem vypil 1/2l kefíru asi 15dkg hlívy,ale vylepšil jsem si to třema stroužky česneku a 2 graham.rohlíky.Musím říct že mi to velice chutnalo.Asi po 20 min.jsem začal mít na levé straněbřicha takové tlaky.Nic hrozného-přežil jsem.Myslíte že ta kombinace byla špatná a že se ve mně něco hádalo?Zdenek.

Tak já jsem zde nic takového určitě nepsal a ani se mě to zrovna ideální nezdá, ale třeba to sem psal někdo jiný, nicméně já si to ani nepamatuji a toto by mě určitě zaujalo. Také by kombinace možná i fungovala, ale ty rohlíky, to asi už fungovat vůbec nemůže. Jak je tam mouka, tak směs vždy kvasí a ty tlaky se mě tedy zdají normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 5:19 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kromě rohlíků si myslím, že tam také bylo možná moc té hlívy. Houby jsou obecně docela těžko stravitelné.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 10:25 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Jarda píše:
Ono to není tak jednoznačné, protože pokud je proces kvašení dokončen, tak tam již cukr vlastně není, ten je kvasinkou rozložen a naopak jde o dobrý zdroj laktobacilů, ale je to individuální a musíte si to prostě vyzkoušet, jak se u vás bude chovat to, či ono.

Dobrý večer pane Jardo, právě jsem si pustila záznam z receptáře, kde krásně představujete tibetskou houbičku. Vyrozuměla jsem, že je prospěšná skoro na všechny nemoce, tedy i na cukrovku. Darovala jsem ji své známé, která bere léky na cukrovku. Včera byla na kontrole u doktora a hned mi telefonovala, že z kefíru měla cukr 8,8 a k tomu ještě vysoký cholesterol. Kefír pije i její manžel a i ten měl hodnoty cukru i cholesterolu zvýšené. Proto je přesvědčená, že je to z kefíru.
Myslíte si, že by to mohlo vážně být po tom kefíru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Dobrý večer pane Jardo, právě jsem si pustila záznam z receptáře, kde krásně představujete tibetskou houbičku. Vyrozuměla jsem, že je prospěšná skoro na všechny nemoce, tedy i na cukrovku. Darovala jsem ji své známé, která bere léky na cukrovku. Včera byla na kontrole u doktora a hned mi telefonovala, že z kefíru měla cukr 8,8 a k tomu ještě vysoký cholesterol. Kefír pije i její manžel a i ten měl hodnoty cukru i cholesterolu zvýšené. Proto je přesvědčená, že je to z kefíru.
Myslíte si, že by to mohlo vážně být po tom kefíru?

Tak je to možná varianta, ovšem problém nevzniká přímo, ale trochu oklikou, přes špatnou schopnost těla zpracovávat tuky, což pak může zvednout jak cholesterol, tak cukr. Většinou za tím stojí nedostatek chromu a vanadu, což se dá srovnat a docílit značného zlepšení stavu. Jinak dlouhodobě by se kefírem patrně stav také stabilizoval, ale lidé se bojí těch změn a většinou užívání zdravých potravin bohužel ukončí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:24 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Jarda píše:
Tak je to možná varianta, ovšem problém nevzniká přímo, ale trochu oklikou, přes špatnou schopnost těla zpracovávat tuky, což pak může zvednout jak cholesterol, tak cukr. Většinou za tím stojí nedostatek chromu a vanadu, což se dá srovnat a docílit značného zlepšení stavu. Jinak dlouhodobě by se kefírem patrně stav také stabilizoval, ale lidé se bojí těch změn a většinou užívání zdravých potravin bohužel ukončí.

Pane Jardo, děkuji za vysvětlení. Hned jsem se na vanad "podívala" a našla jsem:
"Potravou se do organizmu dostává jako složka rostlinných olejů, některých minerálních vod, vyšší koncentraci vanadu nalezneme i v rybím mase a zelenině.
Poslední výzkumy naznačují, že některé sloučeniny vanadu příznivě ovlivňují stav nemocných cukrovkou (diabetes mellitus)."
Zkusím se zeptat v lékárně, zda existuje, podobně jako u chromu, nějaký potravinový doplněk s obsahem vanadu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
[quote="Bobule":msuod284]Pane Jardo, děkuji za vysvětlení. Hned jsem se na vanad "podívala" a našla jsem:
"Potravou se do organizmu dostává jako složka rostlinných olejů, některých minerálních vod, vyšší koncentraci vanadu nalezneme i v rybím mase a zelenině.
Poslední výzkumy naznačují, že některé sloučeniny vanadu příznivě ovlivňují stav nemocných cukrovkou (diabetes mellitus)."
Zkusím se zeptat v lékárně, zda existuje, podobně jako u chromu, nějaký potravinový doplněk s obsahem vanadu ?[/quote:msuod284]
Obávám se, že naše zdravotnictví ve své soustředěné iniciativě tento doplněk poněkud opomenulo a asi se koupit nedá, ale pokud se kouknete sem,

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 7:59 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
[quote="Jarda":dx0pnkmp]Obávám se, že naše zdravotnictví ve své soustředěné iniciativě tento doplněk poněkud opomenulo a asi se koupit nedá, ale pokud se kouknete sem,

Naposledy upravil Bobule dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Pane Jardo, děkuji za odkaz. Je to velmi zajímavé, ale nevím zda bych to uměla ze zahraničí objednat. Našla jsem něco i u nás. Jsou to koloidní minerály Fytomineral. Obsahují také vanad, v množství 0,5 ml/l, nevím však jestli je to v porovnání s tím americkým hodně nebo málo. Cena je cca 500,-Kč za 100 ml. http://www.001shop.cz/Fytomineral

Obávám se že srovnávat to asi nepůjde, nejsem schopen odhadnout jaké množství je v jedné dávce toho našeho prostředku a pokud je něco skutečně nesrovnatelné, tak je to cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 11:06 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Sklenice, ve které to chci pěstovat se nemusí před zalitím novým mlékem vyplachovat? Nevadí, když ty houbičky nechám každý týden cca tři dny v jednom mléce? Protože si to chci vyrábět na kolejích a převážet to domů se mi nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Sklenice, ve které to chci pěstovat se nemusí před zalitím novým mlékem vyplachovat? Nevadí, když ty houbičky nechám každý týden cca tři dny v jednom mléce? Protože si to chci vyrábět na kolejích a převážet to domů se mi nechce.

Vyplachovat se opravdu nemusí a na ty tři dny je vhodné dát sklenici do lednice, pak to také ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 4:43 pm 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 11:11 am
Příspěvky: 3
Hledám kefírovou houbu, má někdo na víc, ozvěte se prosím na email: jasmin-1@seznam.cz
Předem děkuji, Jasmín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 7:00 pm 
Offline

Registrován: sob čer 19, 2010 2:54 pm
Příspěvky: 2
Daruje nebo prodá někdo kefírovou houbičku ? Jen z Prahy, aby byl možný osobní odběr .
Díky, Dana .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 126 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz