Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 6:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
shanim epsomskou sul a zatim se mi nedari. kdyby nekdo mel tip na zdroj, prosim o SZ. dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupim - epsomska sul
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
shanim epsomskou sul a zatim se mi nedari. kdyby nekdo mel tip na zdroj, prosim o SZ. dekuji.

Lékárníci v naší republice se kvůli naprosté nenažranosti odmítají zabývat obyčejnou projímavou solí za pár korun a prodávají hezky balené sajrajty za dlouhé peníze. V tomto momentě musí nastoupit zdravý rozum a člověk si ji prostě musí sehnat jinak. Protože takto tápe mnoho lidí, tak jsem to vyřešil za vás a epsomskou sůl v kvalitě p.a. , tedy naprosto čistý a orálně použitelný produkt, koupíte zde:
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods_b ... x7h2o.html
Posílají to na dobírku a dobrá správa je, že s tím nedělají žádné ciráty, jako recept a podobné blbosti s nimiž se v lékárně běžně setkáváte bohužel i u obyčejného projímadla. Docela to vypadá, že již nám začínají regulovat i to kadění a kadit bez podpisu lékaře bude asi trestné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupim - epsomska sul
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 1:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Lékárníci v naší republice se kvůli naprosté nenažranosti odmítají zabývat obyčejnou projímavou solí za pár korun a prodávají hezky balené sajrajty za dlouhé peníze. V tomto momentě musí nastoupit zdravý rozum a člověk si ji prostě musí sehnat jinak. Protože takto tápe mnoho lidí, tak jsem to vyřešil za vás a epsomskou sůl v kvalitě p.a. , tedy naprosto čistý a orálně použitelný produkt, koupíte zde:
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods_b ... x7h2o.html
Posílají to na dobírku a dobrá správa je, že s tím nedělají žádné ciráty, jako recept a podobné blbosti s nimiž se v lékárně běžně setkáváte bohužel i u obyčejného projímadla. Docela to vypadá, že již nám začínají regulovat i to kadění a kadit bez podpisu lékaře bude asi trestné.


bajecne, diky moc! hledat vyraz siran horecnaty je snad to posledni co jsem pres google nezkusil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupim - epsomska sul
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
haddock píše:
bajecne, diky moc! hledat vyraz siran horecnaty je snad to posledni co jsem pres google nezkusil.

mudrost dnesnej doby:
Ten kto zvlada umenie "googlovania", uspech zozne na internete. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupim - epsomska sul
PříspěvekNapsal: pát úno 12, 2010 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát úno 12, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Lékárníci v naší republice se kvůli naprosté nenažranosti odmítají zabývat obyčejnou projímavou solí za pár korun a prodávají hezky balené sajrajty za dlouhé peníze. V tomto momentě musí nastoupit zdravý rozum a člověk si ji prostě musí sehnat jinak. Protože takto tápe mnoho lidí, tak jsem to vyřešil za vás a epsomskou sůl v kvalitě p.a. , tedy naprosto čistý a orálně použitelný produkt, koupíte zde:
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods_b ... x7h2o.html
Posílají to na dobírku a dobrá správa je, že s tím nedělají žádné ciráty, jako recept a podobné blbosti s nimiž se v lékárně běžně setkáváte bohužel i u obyčejného projímadla. Docela to vypadá, že již nám začínají regulovat i to kadění a kadit bez podpisu lékaře bude asi trestné.

Další kontakt na epsomskou sůl /www.pentachemicals.eu
Kontakt je ověřený ,bez problémů ji poslali do 4 dnů,stačí se jen přihlásit a vybrat si čistotu
Je to výrobce farmaceutických chemikálií -cena za 1 kg cca 460 kč včetně dopravného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2010 9:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2009 8:02 am
Příspěvky: 9
Tak nevím - šel jsem do lékárny a zeptal se na epsomskou sůl, lékarnice na mne zírala jak kdybych spadl z měsíce... když jsem dodal, že je to síran hořečnatý, přinesla v bílém kelímku se štítkem "hořká sůl" 250g za 56,60 Kč. Je to vůbec ono? V případě že ano, vystačí mi to na 4 jaterní kůry?
Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2010 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
volny píše:
Tak nevím - šel jsem do lékárny a zeptal se na epsomskou sůl, lékarnice na mne zírala jak kdybych spadl z měsíce... když jsem dodal, že je to síran hořečnatý, přinesla v bílém kelímku se štítkem "hořká sůl" 250g za 56,60 Kč. Je to vůbec ono? V případě že ano, vystačí mi to na 4 jaterní kůry?
Děkuji moc za odpověď.

Lékárníci bohužel používají z pohledu chemie naprosto nesmyslný název magnesium sulfuricum, který není z hlediska chemického opodstatněný, stejně jako název Epsomská sůl, ale měli by reagovat na běžné chemické názvy a vzorce. To už pouze ti starší a nová generace jsou podavači krabiček o nichž naprosto netuší, co vlastně obsahují. Pokud vám tedy neprodala Glauberovu hořkou sůl, tak to množství stačí na 4 kůry a v nejhorším funguje i ta Glauberova, ale více zatěžuje ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vzhledem k tomu, že kontakt, který jsem zde před časem uvedl, vyhodnotilo několik zájemců o epsomskou sůl jako nespolehlivý, tak jsem to vyřešil sám.

Práškový síran hořečnatý-epsomskoá sůl

Jde o vhodný a levný zdroj dobře vstřebatelného hořčíku a síry. Je použitelný jako koupelová sůl.

Epsomská sůl-síran hořečnatý
Magnesium sulphate heptahydrate
MgSO4•7H2O
Kvalita Ph.Eur.6th – Farmaceutická


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 1:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
Pro pražské: dneska se mi podařilo sehnat Epsomskou sůl (na tento název lékárnice nereagovala, ale naštěstí jsem měla sebou lísteček s chemickým vzorcem a názvem), chvíli si počkáte než to naváží a je to. Bylo to v lékárně Dejvická. V lékárně kousek od ní (ve Verdunské, Pharmaland) jí mají taky, ale musí se objednávat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 1:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
ettelea píše:
Pro pražské: dneska se mi podařilo sehnat Epsomskou sůl (na tento název lékárnice nereagovala, ale naštěstí jsem měla sebou lísteček s chemickým vzorcem a názvem), chvíli si počkáte než to naváží a je to. Bylo to v lékárně Dejvická. V lékárně kousek od ní (ve Verdunské, Pharmaland) jí mají taky, ale musí se objednávat


Zdravím,
Síran hořečnatý / dost odkazů i na netu /= epsomská sůl / neznámý pojem pro většinu dotazů /
= MGSO4-7H2O / pod chemickým vzorcem se rozvzpomenou starší generace

mohu potvrdit. Sama jsem ji scháněla dost dlouho. Objížděla jsem kvanta lékáren a marně. Podle chemického vzorce ji znají starší lékárnice. Mladí reagují vcelku divoce.
Nicméně dobře se hledá i po netu jako potřeba k mořským akváriím.
http://pmdd.mrp-cz.com/siran-horecnaty- ... y-koupit-8

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 8:51 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Dobrý den, Jardo,
tak jsme si s Láďou - už také váš "pacient" pořídili konečně epsomskou sůl. Mohl byste nám poradit na co všechno je využitelná.
Zdravím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2010 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nevada píše:
Dobrý den, Jardo,
tak jsme si s Láďou - už také váš "pacient" pořídili konečně epsomskou sůl. Mohl byste nám poradit na co všechno je využitelná.
Zdravím

To se tady rozebíralo velice podrobně, ale shrnu to. Jednoznačně na jaterní kůry, dále na koupele, kde porovná jak hořčík tak síru i pH, vše je velice potřebné pro správné fungování organizmu. Navíc může sloužit jako celkem neškodné projímadlo a vlastně se pouze předávkujete hořčíkem, což vyvolá průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 7:03 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2009 8:37 am
Příspěvky: 33
Děkuji za odpověď.
Dávkování zkusím najít v textech. Ještě se omlouvám za špatné vložení dotazu, ale fakt jsem se snažila.
PŘEJI VESELÉ VELIKONOCE \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 12:25 pm 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
Oni v těch lékárnách zřejmě epsomskou sůl mívají, jen to nevědí. Když jsem obcházel lékárny, tak jsem v jedné narazil na starší lékárnici, a ta mi řekla že epsom sůl nevedou, ale že ji mají v lékárně kde pracovala před tím. Tam mi "prodavačka" z fleku podala krabičku nějakých cucavých pastilek, že prý to je ono.
Zašel jsem do nemocniční lékárny v České Lípě, a tam mi opět lékárnice podala tu samou cucavou krabičku. Mělo to nějaký podobně znějící název. Pak otočila monitor tak abych na něj viděl a ukázala mi že nic pod názvem epsom... na skladě nemají. Tak jsme se trochu pobavili o chemických vzorcích, a paní usoudila že chci Magnesium sulphate heptahydrate. Byl to od ní obdivuhodný výkon, protože jsem si ten vzorec nepamatoval. Jel jsem kolem náhodou, jinak bych si ho asi napsal na kus papíru. Předříkala mi tedy pár vzorců, až mi byl jeden povědomý. Přinesla mi ukázat pětikilový kýbl ze kterého to rozvažují a prodala mi 200 gramů za 54,-
Na krabičce je MAGNESII SULFAS, na příbalu Síran hořečnatý MgSO4 (bez toho 7H2O). Vydávají ho na recept před vyšetřením tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 11:31 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Po mailovem dotazu na epsomskou sul mistni lekarny mi prisla tato odpoved:
Dobrý den, zmíněná látka se kdysi používala jako hořká sůl jako
projímadlo, v současnosti je již překonaná a používají se jiná, účinnější,
vesměs v kapkách. Síran hořečnatý ale můžeme najít v minerálkách typu
Šaratice, které jsou taky velmi účinné. Pokud nás navštívíte, rádi Vám vše
vysvětlíme a předvedeme. Lékárna

Nakonec se jim podarilo sehnat a jeste ten den prodat tento produkt,ktery je snad ono!250g za 105kc.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz