Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
ladyzaba píše:
Dobrý den,
když už tu epsomskou sůl (snad) nějak seženu, nerozumím úplně tomu pokynu "Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky." Měřit sůl na mililitry mně přijde dost zvláštní. Mám jí napřed odměřit 60 ml v sypkém stavu a pak nasypat do vody? Nebo sypat do vody tak dlouho, až objem kapaliny vzroste o 60 ml? A kolik si jí tedy musím koupit na váhu, abych jí měla přiměřené množství?

Díky a odpověď

Tak ono to vyjde na stejno, ten objem se neztratí, tj. klidně do vody o objemu 720ml sypte dokud ryska nebude na 780ml. Taky mi to kdysi přišlo divné měřit sůl na objem. Koupit stačí i 300g, ale proč nekoupit třeba kilo, cena není vysoká a ta sůl se nezkazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="ladyzaba":b190gw89]Dobrý den,
když už tu epsomskou sůl (snad) nějak seženu, nerozumím úplně tomu pokynu "Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky." Měřit sůl na mililitry mně přijde dost zvláštní. Mám jí napřed odměřit 60 ml v sypkém stavu a pak nasypat do vody? Nebo sypat do vody tak dlouho, až objem kapaliny vzroste o 60 ml? A kolik si jí tedy musím koupit na váhu, abych jí měla přiměřené množství?

Díky a odpověď[/quote:b190gw89]
Podívejte se sem

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 8:23 am 
Offline

Registrován: ned črc 07, 2013 8:19 am
Příspěvky: 1
dobry den mela bych zajem o sul je jeste mozne si ji u vas objednat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bleidovka píše:
dobry den mela bych zajem o sul je jeste mozne si ji u vas objednat?

Ano, napište do soukromé zprávy nebo do emailu kolik, čeho a kam chcete poslat a manželka vám zboží dobírkou pošle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 1:24 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop ... eptahydrat

Nasla jsem levnejsi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 11:55 am 
Offline

Registrován: sob lis 16, 2013 11:15 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
To se tady rozebíralo velice podrobně, ale shrnu to. Jednoznačně na jaterní kůry, dále na koupele, kde porovná jak hořčík tak síru i pH, vše je velice potřebné pro správné fungování organizmu. Navíc může sloužit jako celkem neškodné projímadlo a vlastně se pouze předávkujete hořčíkem, což vyvolá průjem.

Zdravím vás, nějak jsem se té soli bála použít, přišlo mi to drastický... našla jsem jinde na webu i postup pro očistu jater jen o oleji a citronové/grepové šťávě. Zkusila jsem to tedy bez té soli, 180 ml citr.šťávy + 120 ml olivového oleje, časování a další postup (poloha, nahřívání) jako píšete tu na webu. A ráno nic... Žádný průjem, žádná stolice, jen mi bylo trochu těžku (po předchozích asi 7 dnech velmi lehké stravy - rýže, spařená zelenina, pátek před očistou jen dopo zeleninová šťáva a pak už jen voda. Bylo to vážně tím, že jsem nepoužila tu e.sůl? Mám docela problémy s játry, trochu prý zakřivený žlučník, že by se mohl hůř vyprazdňovat, docela jsem se bála nějaké koliky...
Díky za odpověď a přeju vše dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 1:15 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 08, 2013 3:17 pm
Příspěvky: 19
ZuzkaBr píše:
Zdravím vás, nějak jsem se té soli bála použít, přišlo mi to drastický... našla jsem jinde na webu i postup pro očistu jater jen o oleji a citronové/grepové šťávě. Zkusila jsem to tedy bez té soli, 180 ml citr.šťávy + 120 ml olivového oleje, časování a další postup (poloha, nahřívání) jako píšete tu na webu. A ráno nic... Žádný průjem, žádná stolice, jen mi bylo trochu těžku (po předchozích asi 7 dnech velmi lehké stravy - rýže, spařená zelenina, pátek před očistou jen dopo zeleninová šťáva a pak už jen voda. Bylo to vážně tím, že jsem nepoužila tu e.sůl? Mám docela problémy s játry, trochu prý zakřivený žlučník, že by se mohl hůř vyprazdňovat, docela jsem se bála nějaké koliky...
Díky za odpověď a přeju vše dobré.

No, vzhledem k tomu, že se tady jasně píše, že ta sůl je projímavá a je zařazena právě proto, aby vyčistila trávicí trakt a urychlila odchod toho svinčíku, co se z jater uvolní, tak ano, myslím, že to tím být může a je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ZuzkaBr píše:
Zdravím vás, nějak jsem se té soli bála použít, přišlo mi to drastický... našla jsem jinde na webu i postup pro očistu jater jen o oleji a citronové/grepové šťávě. Zkusila jsem to tedy bez té soli, 180 ml citr.šťávy + 120 ml olivového oleje, časování a další postup (poloha, nahřívání) jako píšete tu na webu. A ráno nic... Žádný průjem, žádná stolice, jen mi bylo trochu těžku (po předchozích asi 7 dnech velmi lehké stravy - rýže, spařená zelenina, pátek před očistou jen dopo zeleninová šťáva a pak už jen voda. Bylo to vážně tím, že jsem nepoužila tu e.sůl? Mám docela problémy s játry, trochu prý zakřivený žlučník, že by se mohl hůř vyprazdňovat, docela jsem se bála nějaké koliky...
Díky za odpověď a přeju vše dobré.

Jaterních očist je mnoho druhů a mají pochopitelně různou účinnost, nicméně tak nějak fungují všechny. Tato je bez epsomky problematická, je celkem podmínkou vyčistit trávicí trakt a to bez epsomky skoro nejde. Rozhodně se ale nemusíte ničeho obávat, kontraindikace prakticky neexistují, pouze bych ji nedělal těsně po operaci a se žlučníkem plným zvápenatělých šutrů i když i ty mnohdy vyjdou bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 12:23 pm 
Offline

Registrován: sob lis 16, 2013 11:15 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Jaterních očist je mnoho druhů a mají pochopitelně různou účinnost, nicméně tak nějak fungují všechny. Tato je bez epsomky problematická, je celkem podmínkou vyčistit trávicí trakt a to bez epsomky skoro nejde. Rozhodně se ale nemusíte ničeho obávat, kontraindikace prakticky neexistují, pouze bych ji nedělal těsně po operaci a se žlučníkem plným zvápenatělých šutrů i když i ty mnohdy vyjdou bez problémů.

Zdravím Vás, "mise" se solí byla úspěšná, i když nějak velké šutry se neobjevily, jen drobný zelený štěrk. Ten projímavý účinek soli se projevil ale o dost později, ca v 10 hod ráno v sobotu, pak velmi zvolna a někdy dost překvapivě i v neděli... Je to normální, nebo se střeva uklidní normálně dřív?
A pokud bych chtěla střídat s očistou střev, jaký je nejvhodnější rozestup? (chtěla bych nějaký víkend fungovat i normálně : )) díky a hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2014 3:50 pm 
Offline

Registrován: stř led 22, 2014 7:54 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, je možné užívat každodenně Epsomskou sůl jako zdroj hořčíku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ZuzkaBr píše:
Zdravím Vás, "mise" se solí byla úspěšná, i když nějak velké šutry se neobjevily, jen drobný zelený štěrk. Ten projímavý účinek soli se projevil ale o dost později, ca v 10 hod ráno v sobotu, pak velmi zvolna a někdy dost překvapivě i v neděli... Je to normální, nebo se střeva uklidní normálně dřív?
A pokud bych chtěla střídat s očistou střev, jaký je nejvhodnější rozestup? (chtěla bych nějaký víkend fungovat i normálně : )) díky a hezký den.

Většinou účinky odezní tak v poledne druhý den a očisty se běžně dají dělat po 14 dnech, ale zpravidla v delším intervalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
elzee píše:
Dobrý den, je možné užívat každodenně Epsomskou sůl jako zdroj hořčíku?

Tak pokud vám nebude vyvolávat průjem, tak proč ne, ale lepší je chlorid, nebo citrát hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 4:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 4:16 pm
Příspěvky: 1
pre Prazakov - konecne som zohnala Epsomsku sol v lekarni. Maju ju v Kartouzskej 6. treba si pytat Siran horecnaty. navazia vam kolko poviete. Patri do siete Medifin, tak mozete skusit pripadne aj v inych.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 6:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
adi píše:
pre Prazakov - konecne som zohnala Epsomsku sol v lekarni. Maju ju v Kartouzskej 6. treba si pytat Siran horecnaty. navazia vam kolko poviete. Patri do siete Medifin, tak mozete skusit pripadne aj v inych.

Jeste by mne zajimalo kolik za to chteji? Treba za kilo. Jestli to nevyjde lip z Fichemy, i kdyz platim dopravu. Ale v kazdem pripade dik za info.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 6:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 13, 2014 6:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

po přečtení Vašich informací na stránkách se nyní zabývám přípravou na očistu jater pomocí Epsomské soli. Je to všechno perfektní a už nechybí moc a pustím se do očisty. Jen mám stále v hlavě jesnu nezodpovězenou otázku.. Na všech serverech kde se popisuje tato skvělá metoda se používá MgSO4. Pořád mi zajímalo zda je potřeba do sebe dávat i síru, když projímavé účinky tvoří především hořčík. Po delším pátrání jsem objevil, že pro veterinární účely se používá MgO2 oxid hořečnatý kde není síra vůbec obsažena. Nenašel jsem však tento produkt v potravinářské kvalitě. Chtěl bych Vás poprosit zda máte informace o tom, zda síra obsažena v epsomské soli má nějaký pozitivní vliv při očistě či je tam pouze navíc a mohl by se se stejným výsledkem použít i MgO2.

předem děkuji za reakci na tuto zprávu,

Martin V.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz