Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pon dub 14, 2014 7:39 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
marrynes píše:
Dobrý den,

po přečtení Vašich informací na stránkách se nyní zabývám přípravou na očistu jater pomocí Epsomské soli. Je to všechno perfektní a už nechybí moc a pustím se do očisty. Jen mám stále v hlavě jesnu nezodpovězenou otázku.. Na všech serverech kde se popisuje tato skvělá metoda se používá MgSO4. Pořád mi zajímalo zda je potřeba do sebe dávat i síru, když projímavé účinky tvoří především hořčík. Po delším pátrání jsem objevil, že pro veterinární účely se používá MgO2 oxid hořečnatý kde není síra vůbec obsažena. Nenašel jsem však tento produkt v potravinářské kvalitě. Chtěl bych Vás poprosit zda máte informace o tom, zda síra obsažena v epsomské soli má nějaký pozitivní vliv při očistě či je tam pouze navíc a mohl by se se stejným výsledkem použít i MgO2.

předem děkuji za reakci na tuto zprávu,

Martin V.

Mozna nechapes, ze vlastnosti chemickych prvku a sloucenin mohou byt velmi odlisne. Takze i kdyz budes mit v MgO2 horcik, nemusi pusobit stejne jako MgSO4, tedy roztahovat zlucovody a cistit streva. Kdybych si mel tipnout, tak ty vlastnosti mit MgO2 nebude, ale nevim to.
U rady jinych lecebnych protokolu jsem cetl trochu vic o tom jak je autor vytvoril a zjistil jsem, ze i na prvni pohled prkotiny v tom protokolu maji svuj smysl a autor tu cast postupu dlouho vybiral a ladil. Takze kdyz k tomu pak prijde nekdo kdo o tom nema sebemensi poneti a zacne to upravovat, tak teoreticky muze najit obdobne ucinny postup, ale pravdepodobne najde postup mnohem horsi. A urcite nenajde postup, ktery uz byl 100 tisickrat overeny jako je ten nas.

Konkretne v pripade ocisty jater se na prvni pohled asi nic nestane, protoze kameny se vylucuji predevsim diky olivovemu oleji a protokol funguje i bez epsomky, ale mozna hur a je min bezpecny. Ta epsomka se doporucuje i v pripade, ze se nekde nejaky sutr blokne a pomaha, takze podle mne smysl urcite ma.
A i kdyby bylo mozne najit nejaky lepsi postup bez epsomky, tak ja bych to nezkousel, protoze preferuju to, co je nejvic otestovane na lidech a o tom, ze by nekdo nahradil epsomku MgO2 jsem neslysel. Jestli ti tolik vadi sira, ktera je jinak pro telo velmi uzitecna, tak muzes zkusit epsomku vynechat, to uz jsem mnohokrat cetl. A mimochodem, co ti na te sire tak vadi?

Samozrejme je to tvuj problem co pouzijes a v kazdem pripade ti drzim palce \":)\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
marrynes píše:
Dobrý den,

po přečtení Vašich informací na stránkách se nyní zabývám přípravou na očistu jater pomocí Epsomské soli. Je to všechno perfektní a už nechybí moc a pustím se do očisty. Jen mám stále v hlavě jesnu nezodpovězenou otázku.. Na všech serverech kde se popisuje tato skvělá metoda se používá MgSO4. Pořád mi zajímalo zda je potřeba do sebe dávat i síru, když projímavé účinky tvoří především hořčík. Po delším pátrání jsem objevil, že pro veterinární účely se používá MgO2 oxid hořečnatý kde není síra vůbec obsažena. Nenašel jsem však tento produkt v potravinářské kvalitě. Chtěl bych Vás poprosit zda máte informace o tom, zda síra obsažena v epsomské soli má nějaký pozitivní vliv při očistě či je tam pouze navíc a mohl by se se stejným výsledkem použít i MgO2.

předem děkuji za reakci na tuto zprávu,

Martin V.

Nějak nemohu pochopit, proč lidé bez znalostí problematiky mají stále ambice vymýšlet něco, co zdokonalí stovky let vyzkoušený postup. Myslíte si, že naši předci neměli mozek, no nevím, mnohdy se spíše utvrzuji, že ten bohužel většinou chybí nám. Prostě ji buď nepoužívejte vůbec, to je také varianta, nebo ji použijte, ale nesnažte se ji nahradit, dokonce i glauberka již funguje jinak i když také ne zrovna špatně, ale určitě hůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob črc 12, 2014 4:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 12:20 pm
Příspěvky: 6
Dobry den prajem pan jardo chcem sa informovat objednal som si z CZ epsomsku sul. prikladam foto mozte mi potrvrdit ze som si objednal sol na ocistu jatra.


Přílohy:
P1060978.JPG
P1060978.JPG [ 32.08 KiB | Zobrazeno 17813 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 11:39 am 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 12:20 pm
Příspěvky: 6
vie mi niekto odpovedat na hore uvedenu otazku????????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 12:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
juro9 píše:
vie mi niekto odpovedat na hore uvedenu otazku????????

Jo, je to v poradku, presne to co potrebujes, epsomskou sul = siran horecnaty heptahydrat, mas to tam napsany. pro zajimavost, kolik to stalo? Predpokladam, ze to je trochu predrazene, ale uz to stejne mas, tak neni co resit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 12:46 pm 
Offline

Registrován: pon zář 17, 2012 12:20 pm
Příspěvky: 6
Dakujem za odpoved je to balenie 1 kg cele to stalo aj postovne spolu 9 eur samotna sul 4 eura

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
6drgk9pt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned črc 13, 2014 12:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="juro9":1serdl6w]Dakujem za odpoved je to balenie 1 kg cele to stalo aj postovne spolu 9 eur samotna sul 4 eura

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1serdl6w


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát črc 18, 2014 3:35 pm 
Offline

Registrován: pon bře 15, 2010 12:30 am
Příspěvky: 1
anela píše:
chtěla jsem po doktorce epsomskou sůl a dostala jsem toto
MAKROGOL 4000 (MACROGOLUM 4000)
ATC skupina
A06AD15
Název ATC skupiny
Makrogol
Léčivá látka:

Macrogolum 4000*.................................................... 64,000 g

* P.E.G. 4000 = Polyethyleneglycol 4000

Má to cenu použít? toto asi bude mít projímavý účinek, ale e.sůl váže i škodliviny, jestli se nepletu?

nevím, jestli je to epsomská sůl, ale je to geniální očista střeva, měla jsem to před kolonoskopií a pak jsem koukala, jak ta sonda jde střevem, to bylo dokonale čistý, naprosto perfektní očista a celkem příjemná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
juro9 píše:
Dobry den prajem pan jardo chcem sa informovat objednal som si z CZ epsomsku sul. prikladam foto mozte mi potrvrdit ze som si objednal sol na ocistu jatra.

Tak předpokládám, že to je správně, alespoň dle popisu na obalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Anna007 píše:
anela píše:
chtěla jsem po doktorce epsomskou sůl a dostala jsem toto
MAKROGOL 4000 (MACROGOLUM 4000)
ATC skupina
A06AD15
Název ATC skupiny
Makrogol
Léčivá látka:

Macrogolum 4000*.................................................... 64,000 g

* P.E.G. 4000 = Polyethyleneglycol 4000

Má to cenu použít? toto asi bude mít projímavý účinek, ale e.sůl váže i škodliviny, jestli se nepletu?

nevím, jestli je to epsomská sůl, ale je to geniální očista střeva, měla jsem to před kolonoskopií a pak jsem koukala, jak ta sonda jde střevem, to bylo dokonale čistý, naprosto perfektní očista a celkem příjemná.

Není to epsomka, ale jde o docela dobré projímadlo. Pracuje trochu jinak, ale má poměrně dobrý efekt při čištění střeva. Jinak sonda má vyplachovací hlavici, kterou si vyšetřující střevo dočistí a přifoukne, to pak nejde porovnávat s běžnou očistou střeva, tam se podobného stavu většinou nedocílí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pon říj 06, 2014 1:31 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
poprosím Vás o dvě rady.

1) Kolik epsomske soli mohu nasypat do 1L vody, pokud si chci provést klystýr?

2) Při 3 denní očistě k. lymfy ze mě začal jít bordel až 3. den, mohl bych příště půst a pití epsomky a džusu prodloužit? např. +den, nebo dva?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte říj 07, 2014 5:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
maricio píše:
ze mě začal jít bordel až 3. den,

Môžeš tak nejak bližšie popísať ako vyzeral ten bordel? Aby bolo čo porovnávať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv říj 09, 2014 11:59 am 
Offline

Registrován: čtv říj 09, 2014 9:12 am
Příspěvky: 30
maricio píše:
poprosím Vás o dvě rady.

1) Kolik epsomske soli mohu nasypat do 1L vody, pokud si chci provést klystýr?


Děkuji za odpověď

Z epsomské soli si můžete na klystýr udělat klystýr fyziologický roztok, což je 9 gramů soli na litr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob říj 11, 2014 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
3. den začaly ze mne jít takové černé kousky a podlouhlé rosolovité provazce...ale nakonec jsem právě dokončil ten třetí den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob říj 11, 2014 8:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
maricio píše:
3. den začaly ze mne jít takové černé kousky a podlouhlé rosolovité provazce...ale nakonec jsem právě dokončil ten třetí den.

Dík za odpoveď, bola som zvedavá. Zo mňa nič také ako popisuješ nešlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz