Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2018 12:18 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2018 12:12 pm
Příspěvky: 1
Tady je dobrá soutěž o dva Norské doplňky stravy. Navíc se dají vyhrát i peníze na ruku.

Je tam doplněk stravy s Omega-3 nenasycenýma mastnýma kyselinama, takže pokud nejíme pravidelně mořské ryby, tak tímto můžeme doplnit.

A druhý se pohybový aparát, klouby svaly apod., to určitě také pomůže.

Získejte zde!

Tak ať vyhrajete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2018 6:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Zde toto je nekalý pokus o podsun reklamy, odkazu na komerční produkt.
S díky odmítáme, smažte to ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2018 11:18 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 1:08 pm
Příspěvky: 16
obavam se že to není jenom rybama. I pohyb, vaha tělá dělá hodně. Já chdím pravidelně běhat a klouby mě bolí jako čert \":(\" takže hledám něco opravdu dobrého, vyživného a vyzkoušeného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2018 6:55 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
petraukulele píše:
obavam se že to není jenom rybama. I pohyb, vaha tělá dělá hodně. Já chdím pravidelně běhat a klouby mě bolí jako čert \":(\" takže hledám něco opravdu dobrého, vyživného a vyzkoušeného.

No to je přesně ta správná technika jak si klouby zlikvidovat úplně. Nenapadlo vás někdy se zamyslet proč by náš dávný předek běhal? Pokud tomu pár minut věnujete, tak zjistíte že pouze v případě že něco honil, nebo něco honilo jeho. Jinak prostě chodil a to je také jediný doporučitelný pohyb, běhání tam určitě nepatří, to zvedá kortizol a ten ty klouby vyloženě rozežírá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2018 9:47 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
O běhání je vynikající kniha Born to Run - zrozen k běhu. Autora taky bolely klouby a čím sofistikovanější obuv si pořizoval, tím horší to bylo. Nakonec se vrátil k běhu na boso a potíže s koleny se mu tím vyřešily - přestal dopadat na paty a narovnal se. Paradoxně i na zcela tvrdém povrchu není problém běhat měkce, pokud je došlap v pořádku. A pokud je tělo v pořádku a není zničené městským způsobem života, tak přirozenější, než chůze je běh. Proto taky malé děti všude běhají a nechodí, dokud je dospělí nepřevychovají.
Takže kromě možného výživového problému můžete mít problém i se špatnou technikou běhu.

V mém případě, pokud mě bolí kolena/klouby tak je to z nedostatku pohybu (sedavé zaměstnání + auto), protože klouby jsou díky malé zátěži nedostatečně vyživovány a nárazové běhání by to mu nepomohlo. Ovšem stačila dovolená, kde jsme každý den nachodili více než 15 km a po návratu z dovolené byly půl roku kolena "jako nová".

Co pomůže je hodně individuální, protože deficity jsou individuální. Napovědět by mohla analýza z vlasů. Bolí vás jen klouby během zatěžované, nebo i nezatěžované ? To je dost podstatný rozdíl. A žádné jiné problémy nemáte ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz