Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 9:07 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 31, 2015 8:26 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím o radu. (nenašel jsem přesně, kam s tímto dotazem, tak zkusím do "Inzerce a dobré tipy")

Už pár let užívám 2 lžičky (1 vrchovatou) mletého lněného semínka (od nejmenované brněnské firmy, co vynalezla, jak ho ochránit před oxidací - obalit to rybím rukem) a říkal jsem si, že bych mohl zkusit ušetřit a mlet si to sám.

Hledal jsem na podzim na netu nějakou radu, četl jsem i tu na fóru...
Nakonec jsem koupil k našemu robotu mlýnek MUZ4GM3, myslel jsem, jak to bude fajn, ale chyba lávky. Tu trošku to mele půl hodiny i dýl. A to jsem někde potkal informaci, že lněný olej oxiduje během 10 minut! Navíc to dělá randál, že jsem to dneska vzdal (bydlím v paneláku) a volám o pomoc. Prosím všecky zkušené a věci znalé lidi a příznivce zdravé výživy: Existuje něco, co mi umele takovou trošku beze zbytku a za pár vteřin? Koupil bych třeba nějakej tříštivej kafemlejnek, jenže mám pocit, že tam se musí dát nějaké větší množství kávy - aspoň tak jsme to měli před lety třiceti doma. Ale třeba už jsou dneska lepší....
Moc děkuju za každou radu či nasměrování.

Honza Tužka


Naposledy upravil tuzka dne ned kvě 31, 2015 10:31 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
ja meliem zvyčajne na rýchlu spotrebu po 2lyžice ľanových na kávovom mlynku Sencor http://www.sencor.sk/elektricky-mlyncek/scg-1050bk
Zvláda to krásne za pár sekúnd, menšie množstvo som neskúšala mlieť ale zajtra vyskúšam. Inak je super, lebo zvláda okrem bežných semien aj mak a pod., horšie je to s vlašskými orechmi, na tie nie je vhodný.

A také malé množstvo ako 1lyžička by nemal byť problém zomlieť aj na ručnom mlynku na mak

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 11:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ja pouzivam tady tento laciny kafemlynek http://www.walmart.com/ip/Mr.-Coffee-Pr ... 77/2593964, mele perfektne a rychle. K tomu nepotrebujes nic svetoborneho ani draheho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2015 7:57 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
mam tento http://www.nay.sk/bosch-mkm-6003-kavomlyncek

a sice nemam vyskusane tie 2 lyzicky lanoveho semienka, lebo vacsinou davam vacsie mnozstvo, ale myslim, ze by to dal v pohode... ked pridem domov, otestujem \":)\"

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2015 6:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
takze vyskusane... presne dve cajove lyzicky pomlelo/pomixovalo krasne... \</div

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 11:46 am 
Offline

Registrován: ned kvě 31, 2015 8:26 pm
Příspěvky: 2
[quote="redbat"1yc73ixy]mam tento http//www.nay.sk/bosch-mkm-6003-kavomlyncek a sice nemam vyskusane tie 2 lyzicky lanoveho semienka, lebo vacsinou davam vacsie mnozstvo, ale myslim, ze by to dal v pohode... ked pridem domov, otestujem \")\"
...takze vyskusane... presne dve cajove lyzicky pomlelo/pomixovalo krasne... \</div

Naposledy upravil tuzka dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 11:48 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
[quote="tuzka"1zc46pve][quote="redbat"1zc46pve]mam tento http//www.nay.sk/bosch-mkm-6003-kavomlyncek a sice nemam vyskusane tie 2 lyzicky lanoveho semienka, lebo vacsinou davam vacsie mnozstvo, ale myslim, ze by to dal v pohode... ked pridem domov, otestujem \")\"
...takze vyskusane... presne dve cajove lyzicky pomlelo/pomixovalo krasne... \</div

Naposledy upravil Dagmara dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 12:25 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Joj omlúvam sa celkom som na to zabudla, tak som to hneď skúsila a v pohode zvládol dve lyžičky:) Neviem ale posúdiť ktorý je kvalitnejší, či Bosh či Sencor. Ten môj je nezmar, keď sa mi minul šrot pre kozy, občas som na ňom šrotovala aj ovos s jačmeňom a napodiv stále funguje. A najviac ma teší že to za pár sekúnd zomelie aj mak, ale to asi aj ten Bosh

Moonika

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 7:46 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Bosh zvladol aj mak, sezam, slnecnicove semienka, suseny rozmarin, ktory som chcela mat zomlety na prasok, susene sipky - oplodie - tiez na prasok do caju a samozrejme kavu, na ktoru je aj urceny... Ine veci som asi zatial neskusala... Treba si precitat recenzie a podla toho sa rozhodnut...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 9:50 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
Také mám mlýnek sencor. Konkrétně tento:

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 6:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
já jsem si nyní pořídil tohoto fešáka \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
kjso6da5


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2015 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
tuzka píše:
Dobrý den, prosím o radu. (nenašel jsem přesně, kam s tímto dotazem, tak zkusím do "Inzerce a dobré tipy")

Už pár let užívám 2 lžičky (1 vrchovatou) mletého lněného semínka (od nejmenované brněnské firmy, co vynalezla, jak ho ochránit před oxidací - obalit to rybím rukem) a říkal jsem si, že bych mohl zkusit ušetřit a mlet si to sám.

Hledal jsem na podzim na netu nějakou radu, četl jsem i tu na fóru...
Nakonec jsem koupil k našemu robotu mlýnek MUZ4GM3, myslel jsem, jak to bude fajn, ale chyba lávky. Tu trošku to mele půl hodiny i dýl. A to jsem někde potkal informaci, že lněný olej oxiduje během 10 minut! Navíc to dělá randál, že jsem to dneska vzdal (bydlím v paneláku) a volám o pomoc. Prosím všecky zkušené a věci znalé lidi a příznivce zdravé výživy: Existuje něco, co mi umele takovou trošku beze zbytku a za pár vteřin? Koupil bych třeba nějakej tříštivej kafemlejnek, jenže mám pocit, že tam se musí dát nějaké větší množství kávy - aspoň tak jsme to měli před lety třiceti doma. Ale třeba už jsou dneska lepší....
Moc děkuju za každou radu či nasměrování.

Honza Tužka

Jak vám píše člen redbat, tak ten Bosch funguje bez problémů i na nepatrná množství a životnost je obdivuhodná. Sice se mě jeden povedlo zničit na nějakých pokusech umlít semena palmy, která měla tvrdost jako šutr a rozmlátilo to tu horní umělou hmotu. Tu jsem celkem snadno zakoupil jako náhradní díl, ale asi za týden tam manželka dala mandle a ulítla celá vrtule, asi byla načnutá tím mým pokusem. Koupil se další a ten funguje dodnes, tedy asi třetí, nebo čtvrtý rok a běhá denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 140 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz