Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 10:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hydrogenuhličitan sodný - jedlá soda
PříspěvekNapsal: pon říj 25, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Prodám práškový hydrogenuhličitan sodný - bikarbonát sodný - jedlá soda (soda bicarbona). Jde o vhodný a levný zdroj zásad pro úpravu tělního pH. Je použitelný jako koupelová sůl.

[b]Hydrogenuhličitan sodný - jedlá soda

Sodium hydrogen carbonate
NaHCO3
Kvalita Ph.Eur.6th – Farmaceutická


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 3:16 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Když nemám vaši tak kupuji tuhle.
Mají ji téměř v každé lékarně.
Prášková jedlá soda (lékopis. kvalita) VITAR 100g 23,-.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jenik2011":34546t29]Když nemám vaši tak kupuji tuhle.
Mají ji téměř v každé lékarně.
Prášková jedlá soda (lékopis. kvalita) VITAR 100g 23,-.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 1:13 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Je to napsané ve složení na obalu.


Přílohy:
Vitar soda.jpg
Vitar soda.jpg [ 49.82 KiB | Zobrazeno 31924 krát ]


Naposledy upravil Jenik2011 dne úte kvě 24, 2011 12:31 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Je to napsané ve složení na obalu.
http://www.uloz.to/8009552/vitar-soda-jpg

Tak to potom ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 2:27 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Dnes na e-mail ze Swansonvitamins.com:

"Hidden Chemicals in New Clothes

Ever notice that funny odor new linens and clothes sometimes have? Fabrics—especially those with wrinkle-free, antibacterial and stain-resistant treatments—often have formaldehyde, urea resins and other volatile organic compounds that are not only smelly but can irritate your skin and trigger allergic reactions.

To get rid of those chemical scents, drop them into a bucket (or top loading washing machine), cover with water and add 1 cup of baking soda and 2 cups of white vinegar. Soak overnight. Run through your regular laundry cycle the next day. Some fabrics may require a repeat of the process to completely rid them of lingering chemical odors.

Source: Mary Jane’s Farm, Oct-Nov 2009

Read past tips at Swanson Health Product’s Daily Tips Blog."

*Chemikálií z oděvů se zbavíte když je přes noc namočíte do 15l vody s 250ml jedlé sody + 500ml bílého vinného octa.
Nasledují den vyperete běžným pracím cyklem. Některé chemikálie vyžadují tento proces zopakovat.


http://mujblogjesimpl.blogspot.com/2011 ... rancu.html

"Pomeranče důkladně omýt a na pár minut ponořit do vlažné vody s přidanou sodou bikarbonou, aby se odstranil chemický postřik (toto mi poradila kamarádka, kterou to místní naučili na Sardinii). Kdo má štěstí a má možnost obstarat si pomeranče bez postřiku, nemusí je namáčet ve vodě se sodou."

*Já dávám nejdříve na 5 minut do vlažné vody se sodou (10g/1l) a pak krátce osprchuji ve dřezu.
(Možná bude stačit sody polovic.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Dnes na e-mail ze Swansonvitamins.com:

"Hidden Chemicals in New Clothes

Ever notice that funny odor new linens and clothes sometimes have? Fabrics—especially those with wrinkle-free, antibacterial and stain-resistant treatments—often have formaldehyde, urea resins and other volatile organic compounds that are not only smelly but can irritate your skin and trigger allergic reactions.

To get rid of those chemical scents, drop them into a bucket (or top loading washing machine), cover with water and add 1 cup of baking soda and 2 cups of white vinegar. Soak overnight. Run through your regular laundry cycle the next day. Some fabrics may require a repeat of the process to completely rid them of lingering chemical odors.

Source: Mary Jane’s Farm, Oct-Nov 2009

Read past tips at Swanson Health Product’s Daily Tips Blog."

*Chemikálií z oděvů se zbavíte když je přes noc namočíte do 15l vody s 250ml jedlé sody + 500ml bílého vinného octa.
Nasledují den vyperete běžným pracím cyklem. Některé chemikálie vyžadují tento proces zopakovat.


http://mujblogjesimpl.blogspot.com/2011 ... rancu.html

"Pomeranče důkladně omýt a na pár minut ponořit do vlažné vody s přidanou sodou bikarbonou, aby se odstranil chemický postřik (toto mi poradila kamarádka, kterou to místní naučili na Sardinii). Kdo má štěstí a má možnost obstarat si pomeranče bez postřiku, nemusí je namáčet ve vodě se sodou."

*Já dávám nejdříve na 5 minut do vlažné vody se sodou (10g/1l) a pak krátce osprchuji ve dřezu.
(Možná bude stačit sody polovic.)

To je velice vhodný postup, ale pokud je loupáte, tak by problém být neměl, ovšem chce to dělat tak, aby se nesahalo na dužinu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 10:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
[quote="Jenik2011":fin56llh]Když nemám vaši tak kupuji tuhle.
Mají ji téměř v každé lékarně.
Prášková jedlá soda (lékopis. kvalita) VITAR 100g 23,-.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 12:35 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To pecador:

Po mě chtěli ve Verkonu živnosťák i na tu sodu \":roll:\" .

http://www.verkon.cz/maloobchodni-prodejny
"Upozornění: Prodej chemikálií pouze s originálem živnostenského listu"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 11:41 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jenik2011 píše:
To pecador:

Po mě chtěli ve Verkonu živnosťák i na tu sodu \":roll:\" .

http://www.verkon.cz/maloobchodni-prodejny
"Upozornění: Prodej chemikálií pouze s originálem živnostenského listu"

Hm, tak to se Vám omlouvám. Obchodníci s chemikáliemi mojí firmičku většinou zaregistrují i bez ŽL, jen na základě internetového výpisu OR, kde mám makromolekulární chemii jako předmět podnikání. Pokud byste potřeboval něco koupit, pošlete soukr. zprávičku a pokusíme se to objednat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jedlá soda
PříspěvekNapsal: úte lis 11, 2014 12:53 am 
Offline

Registrován: úte lis 04, 2014 11:08 pm
Příspěvky: 0
Prosím o radu ohledně konzumace jedlé sody.
Mezi špatné potraviny se považují ty, které mají vys. obsah soli a tudíž i sodíku- viz výňatek čl.
"Sodík je pro lidský organismus velmi důležitý minerál. Udržuje rovnováhu tekutin, svalů, ale také nervového systému. Bohužel ho má většina z nás nadbytek. A nemusíme ani tolik solit, jelikož velké množství sodíku obsahují i potraviny, do kterých byste to nikdy neřekli.
Obsah sodíku neznamená pouze obsah soli – existují další formy sodíku, který mohou potraviny obsahovat:- jedním z nich je hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda)"
Více zde:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1pkgb0ub


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jedlá soda
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 6:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
[quote="Nicol":1oi2xo22]Prosím o radu ohledně konzumace jedlé sody.
Mezi špatné potraviny se považují ty, které mají vys. obsah soli a tudíž i sodíku- viz výňatek čl.
"Sodík je pro lidský organismus velmi důležitý minerál. Udržuje rovnováhu tekutin, svalů, ale také nervového systému. Bohužel ho má většina z nás nadbytek. A nemusíme ani tolik solit, jelikož velké množství sodíku obsahují i potraviny, do kterých byste to nikdy neřekli.
Obsah sodíku neznamená pouze obsah soli – existují další formy sodíku, který mohou potraviny obsahovat:- jedním z nich je hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda)"
Více zde:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1oi2xo22


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 17, 2015 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 17, 2015 7:27 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

mám dotaz ohledně jedlé sody Vitar http://www.vitar.cz/cz-ostatni-potravin ... prasek-337. Lze ji zakoupit bezne v lekarne a drive mivala v navodu dodatek ze se jedna o lekopisnou kvalitu, avsak dodatek uz na obalu neni a tak jsem se na to preptal primo u dodavatele a vysvetleni bylo nasledujici:

Vážená paní/pane,

obracíte se na nás s dotazem, týkajícím se kvality sody práškové, kterou dodáváme na trh. Do výrobku v žádném případě hliník nepřidáváme. Surovinu – hydrogenuhličitan sodný (sodu) v té nejlepší potravinářské kvalitě nakupujeme od dodavatele, ten nám dodal certifikát k surovině v němž je přítomnost hliníku uvedena ve stopovém množství menším než 0,3 mg v 1 kg. Znamená to tedy, že balení (100 g sody) obsahuje méně než 30 mikrogramů hliníku. Je to zanedbatelné množství hliníku, které se dostává do suroviny při výrobním procesu.

Zkušenost s naší sodou má již mnoho zákazníků, kteří si připravují směs javorového sirupu a sody.


Mám tedy dotaz zda toto množství hliníku je doopravdy tak zanedbatelné jak mi bylo řečeno, anebo bych se měl poohlédnout jinde?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 3:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Dave1 píše:
Dobrý den,

mám dotaz ohledně jedlé sody Vitar http://www.vitar.cz/cz-ostatni-potravin ... prasek-337. Lze ji zakoupit bezne v lekarne a drive mivala v navodu dodatek ze se jedna o lekopisnou kvalitu, avsak dodatek uz na obalu neni a tak jsem se na to preptal primo u dodavatele a vysvetleni bylo nasledujici:

Vážená paní/pane,

obracíte se na nás s dotazem, týkajícím se kvality sody práškové, kterou dodáváme na trh. Do výrobku v žádném případě hliník nepřidáváme. Surovinu – hydrogenuhličitan sodný (sodu) v té nejlepší potravinářské kvalitě nakupujeme od dodavatele, ten nám dodal certifikát k surovině v němž je přítomnost hliníku uvedena ve stopovém množství menším než 0,3 mg v 1 kg. Znamená to tedy, že balení (100 g sody) obsahuje méně než 30 mikrogramů hliníku. Je to zanedbatelné množství hliníku, které se dostává do suroviny při výrobním procesu.

Zkušenost s naší sodou má již mnoho zákazníků, kteří si připravují směs javorového sirupu a sody.


Mám tedy dotaz zda toto množství hliníku je doopravdy tak zanedbatelné jak mi bylo řečeno, anebo bych se měl poohlédnout jinde?
Děkuji

To je ale zajimave, co ti rekli v lekarne. Tady se pise, ze v USA je soda bez jakehokoliv mnozstvi aluminia (0%). Autor toho clanku pise, ze telefonoval vyrobci a bylo mu sdeleno, ze je to 100% sodium bicarbonate, vubec zadne aluminium se tam nenachazi. A to nectu poprve, uz jsem to cetla na par diskusich, kde lide probirali lecbu rakoviny sodou a javorovym sirupem a tam to take lide psali, ze se chteli ujistit a radeji predem volali vyrobci sody " Arm and Hammer", aby se v tom ujistili.

Baking soda does not contain aluminum.

I even called the Arm and Hammer (the “famous” baking soda company) to double check, and they stated very definitively that their baking soda is 100% sodium bicarbonate and contains zero aluminum.

http://www.theprairiehomestead.com/2014 ... minum.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Dave1 píše:
Dobrý den,

mám dotaz ohledně jedlé sody Vitar http://www.vitar.cz/cz-ostatni-potravin ... prasek-337. Lze ji zakoupit bezne v lekarne a drive mivala v navodu dodatek ze se jedna o lekopisnou kvalitu, avsak dodatek uz na obalu neni a tak jsem se na to preptal primo u dodavatele a vysvetleni bylo nasledujici:

Vážená paní/pane,

obracíte se na nás s dotazem, týkajícím se kvality sody práškové, kterou dodáváme na trh. Do výrobku v žádném případě hliník nepřidáváme. Surovinu – hydrogenuhličitan sodný (sodu) v té nejlepší potravinářské kvalitě nakupujeme od dodavatele, ten nám dodal certifikát k surovině v němž je přítomnost hliníku uvedena ve stopovém množství menším než 0,3 mg v 1 kg. Znamená to tedy, že balení (100 g sody) obsahuje méně než 30 mikrogramů hliníku. Je to zanedbatelné množství hliníku, které se dostává do suroviny při výrobním procesu.

Zkušenost s naší sodou má již mnoho zákazníků, kteří si připravují směs javorového sirupu a sody.


Mám tedy dotaz zda toto množství hliníku je doopravdy tak zanedbatelné jak mi bylo řečeno, anebo bych se měl poohlédnout jinde?
Děkuji

Žádné množství hliníku není bezpečné, v těle se akumuluje a nakonec stejně vzniká problém. Předpokládám, že při výrobě se tam nemá jak dostat, jde patrně o protihrudkující látky, kde je obsažen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz