Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 6:55 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Doprava 4 dolary je směšná, obejdnal jsem před Vánocemi a měl jsem jí opravdu zadarmo. Akorát zboží ještě nedošlo, takže je to vyváženo delší dodací lhůtou. Ale i tak ceny a výběr jsou ve srovnání s nákupem u nás naprost někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Tak balíček z iherbu za poštovné zdarma dorazil po přesně měsíci od objednání. Jednalo se o objednávku za 1561Kč tak abych se vlezl do limitu 80 dolarů na akční poštovná zdarma. Při cash outu nebylo účtováno nic navíc, platil jsem tedy jen za zboží. Nicméně podle všeho DHL přes nižší variantu dopravy doručuje pouze do ČR a pak předá balík poště, která si naúčtovala cca 200Kč. Navíc jsem tedy v čechách platil celkem 500Kč (200pošta a 300DPH). Naštěstí nebylo nutné jako u swansonu absolvovat papírování a vyřizování s poštou a balíček prostě doručili až do domu.

Cena zboží se tedy v tomto případě navýšila o 32%. U objednávky, kde jsem volil express dhl a platil poštovné jen DHL bylo navýšení 35% (viz mé předchozí srovnání). Jedná se o poměrně malý rozdíl, který se v podstatě smaže nyní, kdy je potřeba platit za poštovné u nižší varianty 4 dolary. Vychází mi tedy, že pro větší nákupy se vyplatí zvolit express variantu DHL dopravy, která je sice na první pohled dražší, ale je možné nakoupit větší objem zboží (není nutné obejdnávku rozsekávat na více částí), není nutné platit poště a zboží máte tak rychle, jako byste jej objednali v tuzemském eshopu.

Avšak tak jako tak má iherb pro mne řadu výhod oproti swansonu a objednávám už pouze tam.

Na závěr možnost uplatnění 10 dolarové slevy. U první objednávky zadejte kod RLF591.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2013 4:43 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Dnes (15.1.) jsem si vyzvedl na poště baliček z iherbu objednaný 28.12.2012. Hodnota necelých 80 $ - poštovné zdarma. Ovšem velice potěšující bylo to, že celníci "zřejmě po Silvestru ještě opilí" mi nevyměřili DPH, takže jsem už nedoplácel vůbec nic. Ve srovnání se Sakulem tedy úspora cca 500 Kč. Zatím tedy celkem 12 zásilek z iherbu - vše úspěšně doručeno.

Očekávám ještě dvě zásilky, které jsem objednával těsně po novém roce, kdy tam měli slušné slevy u zboží s blížící se expiraci přes 80%, tam už jsem zvolil poštovné 6 $ a hodnotu tak, aby nepřesáhla 22 euro, abych u nás už nic neplatil. Protože položky byly díky slevě velmi levné, limitovala mne spíše hmotnost do 1,8 kg, než hodnota 22 euro.

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: sob led 19, 2013 6:10 pm
Příspěvky: 1
Ahoj,
pouzila som zlavovy kupon od Kane. Diky moc. Pridavam zlavovy kupon odo mna pre dalsich pre prvu objednavku: SHT271


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 6:00 pm 
Offline

Registrován: úte srp 02, 2011 12:56 pm
Příspěvky: 18
chost píše:
Chcel by som sa spýtať, ako to je s clom a poplatkami na Slovensku? Ide o to či sa mi skôr vyplatí poslať balík do ČR alebo na Slovensko.

Zrealizoval som 10 objednávok a ani za 54$ovú objednávku som clo ani dph neplatil.

Dúfam, že to tu z sk colníkov nikto nečíta ...

Môj kód pre zľavu je UWO800


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 5:01 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Další zkušenost s nákupem na iherb.com

Zatím jsem u všech objednávek vyhnul celnímu řízení (1 se štěstím), předpokládal jsem, že stačí si hlídat si, aby celková cena včetně dopravy nepřesáhla 22 eur. Začátkem ledna měli na iherb výprodeje (kvůli blízké expiraci) přes 90%, tak jsem objednal 2 balíčky.

Takže např. jedna objednávka vypadala takhle:

Order Totals:
Items Total $198.30
Discounts - sleva ($189.13)
Shipping & Handling $6.00
Total Before Tax $15.17
Tax $0.00
Rewards $0.00
Grand Total: $15.17

Za 11 balení norských Country Life, Gluten Free, Omega Surge, High DHA, Lemon Flavor, 60 Gummies CLF-04127 jsem zaplatil po slevě s poštou jen $15,17 místo původních téměř $200, víc už se mi do 1,8 kg nevešlo.

Pro celníky to však asi bylo podezřele levné, takže obě zásilky zadrželi, včera jsem dostal od ČP 2x oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí.To představuje určité úřadování: (plnou moc – tu mají už z minulosti, prohlášení o zboží neobchodního charakteru, doklad o platbě, doklad o druhu a ceně zboží – např. objednávka).
Tímto se mi to trochu prodraží, počítám minimálně o poplatek ČP 180 Kč za zásilku, předpokladám, že daň nebude vyměřena. Přesto, že nepřesáhnete 22 eur, mohou tedy komplikace s celníky nastat. Nicméně i s doplatkem to myslím byl celkem dobrý kauf.

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 8:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
Objednával jsem vždy u Swansonů a dumám že přejdu k Iherbu. Když jsem si ale pročítal jejich obchodní podmínky, narazil jsem na větu která mě znepokojuje a to "as iHerb does not offer refunds for packages lost during shipping." = iHerb nevyplácí náhrady za balíky ztracené během přepravy.
Už se někomu stalo že balík nedošel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2013 2:40 pm 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Kaňa píše:
Další zkušenost s nákupem na iherb.com

Zatím jsem u všech objednávek vyhnul celnímu řízení (1 se štěstím), předpokládal jsem, že stačí si hlídat si, aby celková cena včetně dopravy nepřesáhla 22 eur. Začátkem ledna měli na iherb výprodeje (kvůli blízké expiraci) přes 90%, tak jsem objednal 2 balíčky...

30.1. jsem poslal podklady na ČP a dnes (1.2.) již oba balíčky dorazily, zaplatil jsem pouze 2x 96 Kč za odbavení zásilek. Pro info uvádím odkaz na často kladené otázky k celnímu řízení:
http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/ca ... id33092/#4

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 4:54 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
PavelZ píše:
Objednával jsem vždy u Swansonů a dumám že přejdu k Iherbu. Když jsem si ale pročítal jejich obchodní podmínky, narazil jsem na větu která mě znepokojuje a to "as iHerb does not offer refunds for packages lost during shipping." = iHerb nevyplácí náhrady za balíky ztracené během přepravy.
Už se někomu stalo že balík nedošel?

neboj, psát si můžu co chtějí. Pokud ti zboží nepřijde, zajdeš do banky, sepíšeš reklamaci, zboží jim z účtu strhnou zpět na tvoji kartu
a důkazní břemeno /že balík poslali a byl ti doručen, což je stvrzeno tvým podpisem při převzetí/ je na jejich straně. říká se tomu "chargeback".

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 11:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
Vševěd píše:
neboj, psát si můžu co chtějí. Pokud ti zboží nepřijde, zajdeš do banky, sepíšeš reklamaci, zboží jim z účtu strhnou zpět na tvoji kartu
a důkazní břemeno /že balík poslali a byl ti doručen, což je stvrzeno tvým podpisem při převzetí/ je na jejich straně. říká se tomu "chargeback".

OK,
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2013 6:20 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Neví někdo jestli mají na iherbu něco jako sanogel za dobrou cenu?

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 5:03 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Moje první objednávka, objednal jsem v úterý pozdě v noci a dnes v pátek jsem to měl doma od DHL.Zaplatil jsem DPH přepravci.Takovou rychlost jsem nečekal, to je rychlejší jak místní lékárny.cz.
Dobře oni amíci.God bless america!:)

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2013 9:24 am 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Moja prvá skúsenosť s iherb:
Objednal som si balík za 100,55 dolárov (75,89 EUR) DPH som platil 15 EUR aj dáke centy. Ako dopravu som zvolil DHL express.

Ako vidíte na obrázku zásielku zbrzdila slovenská strana (colnica), aj napriek okamžitému zaslaniu všetkých potrebných údajov bol balík držaný 9 dní zo 14-tich. Takze spokojnosť s iherb.com (100%), spokojnosť so SR - colnicou (0%). Na budúce si dám poslať balík do ČR!


Ak bude niekto objednávať z iherb.com môže použiť zľavový kód: HHJ986. Zľava je $10 pri nákupe nad $40 alebo $5 pri nákupe do $40.


Přílohy:
zasielka.JPG
zasielka.JPG [ 93.94 KiB | Zobrazeno 16721 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 7:02 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Dnes z iHerbu dorazila zásilka, objednána 4.2.2013, za 28USD (vč. 6$ dopravného). Celníci ji otevřeli, leč neproclili (bezcelní limit by měl být 22EUR).
Je to už můj třetí kup, zatím spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Zdenek20 píše:
Dnes z iHerbu dorazila zásilka, objednána 4.2.2013, za 28USD (vč. 6$ dopravného). Celníci ji otevřeli, leč neproclili (bezcelní limit by měl být 22EUR).
Je to už můj třetí kup, zatím spokojenost.

V těchto reportech by bylo užitečné uvádět, zda to dovezla pošta nebo DHL (přičemž to druhé je lepší, s poštou je zapotřebí si dopisovat). Mně to přijde jednou tak a jednou tak a nejsem schopen vysledovat, na čem to závisí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz