Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 7:17 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
zadane píše:
V těchto reportech by bylo užitečné uvádět, zda to dovezla pošta nebo DHL (přičemž to druhé je lepší, s poštou je zapotřebí si dopisovat). Mně to přijde jednou tak a jednou tak a nejsem schopen vysledovat, na čem to závisí.

Dovezla to pošta. Resp. pošťačka hodila do schránky lístek, abych si pro to došel (zaškrtnuto "velké rozměry"). Mám to při cestě, tak mi to nevadilo, a ač zvědav, kdo mi co obřího posílá, odnesl jsem si balíček cca 10x15 cm. Minule mi to ale přivezli pošťáckým autem, asi šetří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Zdenek20 píše:
Dovezla to pošta. Resp. pošťačka hodila do schránky lístek, abych si pro to došel (zaškrtnuto "velké rozměry"). Mám to při cestě, tak mi to nevadilo, a ač zvědav, kdo mi co obřího posílá, odnesl jsem si balíček cca 10x15 cm. Minule mi to ale přivezli pošťáckým autem, asi šetří.

To jsem z toho jelen - to je už třetí varianta. Zatím myslím 6 nákupů, buď DHL domů (doplatit jen DPH - pohodlné, ale zdá se zrušili, jak psal Sakul) anebo přes vyclívací poštu (přestože to bylo pod celní limit). To je ten případ, kdy je zapotřebí jim posílat podklady a prohlášení a platí se nejen DPH, ale i poplatek poště za odbavení. Možná opravdu bude dobré uvážití nedávnou Sakulovu radu - větší nákup + DHL express. Napíše mi prosím někdo kdo nakupoval nedávno, kolik % dělá clo? Už si to nepamatuju a nechce se mi to hledat.

A ještě upřesnění ke Zdenkovu textu minule, pro ty kdo nákup z USA teprve rozmýšlejí: 22 eur není becelní limit, nýbrž limit pro platbu DPH. Bezcelní limit je 150 eur.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 11:20 am 
Offline

Registrován: úte srp 02, 2011 12:56 pm
Příspěvky: 18
10% zľava na objednávky nad $60 do 13. 3. 2013

môj kód na zľavu z prvej objednávky: UWO800 - www.iherb.com

odporúčam vitamín D (z prírodného lanolínu), selén, melatonín, kremík v koloidnej forme (najvstrebateľnejšia forma)

úryvok z mailu:
To celebrate our newly redesigned website, starting now, and until Wednesday, March 13th, receive a minimum of 10% off any orders totaling $60.00 or more!
Please note that you will see this extra discount once you have logged in and are ready to finalize your order. Also, this discount is not valid in combination with any other current iHerb discounts.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 11:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
To jsem z toho jelen - to je už třetí varianta. Zatím myslím 6 nákupů, buď DHL domů (doplatit jen DPH - pohodlné, ale zdá se zrušili, jak psal Sakul) anebo přes vyclívací poštu (přestože to bylo pod celní limit). To je ten případ, kdy je zapotřebí jim posílat podklady a prohlášení a platí se nejen DPH, ale i poplatek poště za odbavení. Možná opravdu bude dobré uvážití nedávnou Sakulovu radu - větší nákup + DHL express. Napíše mi prosím někdo kdo nakupoval nedávno, kolik % dělá clo? Už si to nepamatuju a nechce se mi to hledat.

A ještě upřesnění ke Zdenkovu textu minule, pro ty kdo nákup z USA teprve rozmýšlejí: 22 eur není becelní limit, nýbrž limit pro platbu DPH. Bezcelní limit je 150 eur.

To máte pravdu, bezcelní limit je 150 eur, ale pozor na případné zboží zdarma, to se může dost prodražit, také se mě stalo, že jsem tím překročil limit o necelý dolar a celnice to omastila o několik stovek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 8:53 pm 
Offline

Registrován: sob bře 02, 2013 9:27 pm
Příspěvky: 5
Na iherb se platí jen kartou, nebo se dá použít PayPal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 8:15 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Uz jste nekdo presvihli na iherb celni limit at uz umyslne ci omylem? Zajimalo by me o jakou taxu se zhruba jedna a zdali by pri vetsi obejdnavce treba cca 400 dolaru nevyslo lepe zaplatit clo nez objednavku delit na 2 a platit a platit 2x postovne.

Zaslechl jsem take nazory, ze potravinove doplnky se necli, v takovem pripade by byla situace vyresena. Pokusil jsem se neco dohledat na strankach cellni spravy, ale nemam na to nervy ... http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/S ... ic-cz.aspx

Jardo vzpomenete kolik procent vam tenkrat pridali k objednavce ze swansonu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 10:16 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
sakul píše:
.... Pokusil jsem se neco dohledat na strankach cellni spravy, ale nemam na to nervy ... http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/S ... z.aspx.....

Doporucuju na celni spravu zavolat. Nekolikrat jsem tam volal, na GR, a vzdy velice ochotni a jeste mi poradili jak zbozi nechat zaradit aby to vyslo levneji. Urcite je to snazsi nez se hrabat v jejich webu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sakul píše:
Uz jste nekdo presvihli na iherb celni limit at uz umyslne ci omylem? Zajimalo by me o jakou taxu se zhruba jedna a zdali by pri vetsi obejdnavce treba cca 400 dolaru nevyslo lepe zaplatit clo nez objednavku delit na 2 a platit a platit 2x postovne.

Zaslechl jsem take nazory, ze potravinove doplnky se necli, v takovem pripade by byla situace vyresena. Pokusil jsem se neco dohledat na strankach cellni spravy, ale nemam na to nervy ... http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/S ... ic-cz.aspx

Jardo vzpomenete kolik procent vam tenkrat pridali k objednavce ze swansonu?

Doporucuji se obratit na firmu KAMA s.r.o. :

http://www.kama-eu.cz/

tato firma vystavuje JCD na zasilky, ktere jdou pres celni postu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 10:18 am 
Offline

Registrován: sob bře 02, 2013 9:27 pm
Příspěvky: 5
Georg píše:
Na iherb se platí jen kartou, nebo se dá použít PayPal?

Tak PayPal tam není, už jsem si to ošahal \":)\"
Kód pro slevu na první nákup můžete použít GVC754


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Uz jste nekdo presvihli na iherb celni limit at uz umyslne ci omylem? Zajimalo by me o jakou taxu se zhruba jedna a zdali by pri vetsi obejdnavce treba cca 400 dolaru nevyslo lepe zaplatit clo nez objednavku delit na 2 a platit a platit 2x postovne.

Zaslechl jsem take nazory, ze potravinove doplnky se necli, v takovem pripade by byla situace vyresena. Pokusil jsem se neco dohledat na strankach cellni spravy, ale nemam na to nervy ... http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/S ... ic-cz.aspx

Jardo vzpomenete kolik procent vam tenkrat pridali k objednavce ze swansonu?

Tak to již netuším, ale vím, že mě to naštvalo řádně, protože překročení bylo nepatrné, snad dva dolary a clo pak tedy nesmyslné. To pak již překročit řádně, což by asi zase tolik nebolelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:33 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
inak teraz na iherb znizili postovne zo 6 dolarov na 4 dolare....hlavne ti co si objednavaju sposobom do 22eur, kde sa neplati ani dan a ani clo (a tiez nie su potrebne ziadne papierovacky), tak to maju opat o nieco vyhodnejsie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 2:47 pm 
Offline

Registrován: sob bře 02, 2013 9:27 pm
Příspěvky: 5
Nechal jsem si poslat tři balíčky, vždy v rozmezí tak týden a přišel mi jen ten poslední, ve kterém byl Betain HCL. Dřívější balíčky mi nedošly, byly tam B vitamíny. Je možné, že mi to neprošlo přes naši celnici kvůli těm béčkům?
To by mě ale pošta měla informovat, nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Georg píše:
Nechal jsem si poslat tři balíčky, vždy v rozmezí tak týden a přišel mi jen ten poslední, ve kterém byl Betain HCL. Dřívější balíčky mi nedošly, byly tam B vitamíny. Je možné, že mi to neprošlo přes naši celnici kvůli těm béčkům?
To by mě ale pošta měla informovat, nebo se pletu?

To je divné, většinou si těchto zásilek moc nevšímají. Nakonec není problém jim zavolat, většinou problém dovedou vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak kdyby někdo objednával, tady je kód na první slevu 10 dolarů:

BWJ744

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv kvě 16, 2013 9:44 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak od iherbu je to docela rychlost. Při nákupu nad 60dolarů máte 90procent slevu na DHL express. Viz.

Kód:
Thursday, May 16, 2013    Location   Time
14   Delivered - Signed for by : MIKLOVA    Kladno    12:31 PM   
13   With delivery courier    PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    9:17 AM   
12   Processed for clearance at PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    6:34 AM   
11   Clearance processing complete at PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    6:34 AM   
10   Arrived at Sort Facility PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    PRAGUE - CZECH REPUBLIC, THE    6:30 AM   
9   Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY    LEIPZIG - GERMANY    1:46 AM   
8   Processed at LEIPZIG - GERMANY    LEIPZIG - GERMANY    1:09 AM   
7   Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY    LEIPZIG - GERMANY    12:33 AM   

Wednesday, May 15, 2013    Location   Time   
6   Departed Facility in LOS ANGELES GATEWAY - USA    LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA    3:56 AM   
5   Processed at LOS ANGELES GATEWAY - USA    LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA    12:03 AM   

Tuesday, May 14, 2013    Location   Time   
4   Arrived at Sort Facility LOS ANGELES GATEWAY - USA    LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA    8:21 PM   
3   Departed Facility in ONTARIO - USA    ONTARIO, CA - USA    8:03 PM   
2   Processed at ONTARIO - USA    ONTARIO, CA - USA    8:02 PM   
1   Shipment picked up    ONTARIO, CA - USA    3:53 PM   

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz