Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob dub 08, 2017 8:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina : Ahoj. Nakupujes do 22Eur bez postovneho, alebo do ceny 22Eur zaratavas aj postovne ?
A este - donesie ti to kurier, alebo ti to nechaju na poste ? Vyhovovalo by mi prist si po to na postu, na dobierku... Alebo sa to plati kartou vopred, a az tak odoslu ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 12:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
SemTamTuPrídem píše:
Gamina : Ahoj. Nakupujes do 22Eur bez postovneho, alebo do ceny 22Eur zaratavas aj postovne ?
A este - donesie ti to kurier, alebo ti to nechaju na poste ? Vyhovovalo by mi prist si po to na postu, na dobierku... Alebo sa to plati kartou vopred, a az tak odoslu ?

moje zkusenost:
platim paypalem, je mozne platebni kartou. neco jako dobirka myslim neni mozne.
dopravu je mozne zvolit zakladni global mail - pouzivam, dorucuje ceska posta. pak tam maji za vetsi penize DHL a UPS. nezkousel jsem.
myslim ze plati u nas v cechach tyhle podminky:
Zboží do 22 EURO (cca 30 USD/600 Kč) - neplatíte clo, ani DPH
Zboží od 22 EURO do 150 EURO (do cca 200 USD/4.200 Kč - platíte 21% DPH, žádne clo
Zboží nad 150 EURO (nad cca 200 USD/4.200 Kč) - platíte 21% DPH a k tomu 2 až 6% clo

realne mi prosla objednavka za 60 USD bez cla a bez DPH. jinou za 70 USD jsem platil DPH - vyrizeni pres ceskou postu, je s tim papirovani (emailovani) a poplatek za vyrizeni celniho rizeni je u posty asi dve stovky.
taky mam pripad kdy mi posuzovali obsah. mel jsem tam progesteron krem a dhea krem, SUKL se vyjadril ze je to lecivo a mohl jsem si vybrat jestli to zlikviduji nebo poslou zpet do ameriky (nastesti na naklady ceske posty ale stejne je to tezce mafiansky pristup a omezeni mych prav). nyni to beru hlavne po mensich balenich do 22 EURO, prochazeji mi ted i ty kremy, kdyz jsou samostatne a je to mala castka, urednici se v tom tak nestouraji.
u nekterych veci maji dopravne zdarma, drobne veci maji dopravu kolem 3 USD a vice.

moje doporuceni - paypal, zakladni doprava, idealne v cene pod celnim limitem...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 9:05 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ash : dakujem ti VELMI PEKNE za super prispevok. Uplne si mi to osvetlil. \":)\" ... Takze sa teda radsej zmestim do 22Eur, hoci zial, v tej cene tam nenajdem tie najvyhodnejsie balenia (vela obsahu ucinnych latok, väcsia gramaz tabletiek/toboliek) serrapeptazy a enzymov na travenie potravin, ale prisposobim sa tejto skutocnosti. Idem pozriet ako sa zaklada PayPal, pockam par dni na vyplatu, a objednam veci.
Mam vsak este jednu otazku... Ak v ten isty den, alebo v jeden a potom v druhy den urobim na iherb.com dve objednavky na to iste meno a adresu, odoslu mi ich ako dve, a nespoja to do jednej, ze ? Lebo uz sa mi take raz stalo ked som nieco objednaval z Aliexpressu, kde mali postovne zadarmo pri odoslani jedneho kusu, ale pri dvoch uz zadarmo nebolo (no aj tak stalo pen 3Eura okolo). Takze som objednal osobitne s rozstupom asi hodinu od seba 2 rovnake veci (len inej farby), ale odoslali mi ich v jednom balicku miesto v dvoch... Co by mi nevadilo, keby zrazu nepribudlo postovne, ktore stalo ako jeden kus toho co som objednal...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 3:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
SemTamTuPrídem píše:
ash : dakujem ti VELMI PEKNE za super prispevok. Uplne si mi to osvetlil. \":)\" ... Takze sa teda radsej zmestim do 22Eur, hoci zial, v tej cene tam nenajdem tie najvyhodnejsie balenia (vela obsahu ucinnych latok, väcsia gramaz tabletiek/toboliek) serrapeptazy a enzymov na travenie potravin, ale prisposobim sa tejto skutocnosti. Idem pozriet ako sa zaklada PayPal, pockam par dni na vyplatu, a objednam veci.
Mam vsak este jednu otazku... Ak v ten isty den, alebo v jeden a potom v druhy den urobim na iherb.com dve objednavky na to iste meno a adresu, odoslu mi ich ako dve, a nespoja to do jednej, ze ? Lebo uz sa mi take raz stalo ked som nieco objednaval z Aliexpressu, kde mali postovne zadarmo pri odoslani jedneho kusu, ale pri dvoch uz zadarmo nebolo (no aj tak stalo pen 3Eura okolo). Takze som objednal osobitne s rozstupom asi hodinu od seba 2 rovnake veci (len inej farby), ale odoslali mi ich v jednom balicku miesto v dvoch... Co by mi nevadilo, keby zrazu nepribudlo postovne, ktore stalo ako jeden kus toho co som objednal...

i to jsem zkousel. zaslal jsem dve objednavky s rozestupem nekolika minut. u kazde byla vlastni doprava. a dalsi jsem udelal po par hodinach a vysledkem byly tri baliky ktere prisly ve stejny den. presto ze by to dokazali vlozit do jedne krabice tak poslali tri..
jeste si over, pokud to mas na slovensko, jestli mate stejne celni limity = 22EURO nebo jine.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 4:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ash píše:
jeste si over, pokud to mas na slovensko, jestli mate stejne celni limity = 22EURO nebo jine.

Citujem zo stránky financnasprava.sk :

"1. Oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty odoslané z tretej krajiny príjemcovi v Spoločenstve, ktorých hodnota nepresahuje 22 EUR na jednu zásielku (napr. internetový nákup). Oslobodenie nemožno uplatniť na

alkoholické nápoje, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky.
Upozornenie: Podľa colných predpisov môže byť od cla oslobodená zásielka nepatrnej hodnoty, ktorej hodnota nepresahuje 150 eur. Avšak podľa daňových predpisov môže byť od DPH oslobodená zásielka nepatrnej hodnoty, ktorej hodnota nepresahuje 22 eur. V praxi to znamená, že zásielka, ktorej deklarovaná hodnota je napr. 40 eur môže byť oslobodená od cla, ale DPH musí byť platená v plnej výške zo skutočnej hodnoty tovaru.
"

Čiže aj u nás platí, že do 22€ (počítané bez poštovného, však ?) sa neplatí DPH (a samozrejme ani clo)... Keby DPH bolo 10%, kašľal by som na to a objednal za viac peňazí, ale 20% už je dosť, tak by som ušetril menej, hlavne pri enzýmoch, ktoré nie sú až o toľko lacnejšie na iherb.com, než na swanson.sk, na rozdiel od vitamínov...
Keby ten strop bol 30€....ach... \":-)\"
Díky za rady \":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 4:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Gamina : Ahoj. Nakupujes do 22Eur bez postovneho, alebo do ceny 22Eur zaratavas aj postovne ?
A este - donesie ti to kurier, alebo ti to nechaju na poste ? Vyhovovalo by mi prist si po to na postu, na dobierku... Alebo sa to plati kartou vopred, a az tak odoslu ?

22 EUR jen za zboží. Správně to má být 22 EUR včetně poštovného, ale iHerb na balíky vůbec nepíše, kolik stálo poštovné, takže to nikdo nevidí a asi se to bere jako by bylo zdarma.

Chodí to poštou jako obyčejný balík, jak píše ash.

Co se týče spojování zásilek, tak to rozhodně nespojují, už jsem to zkoušela asi 5x, vždycky přijde několik balíků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte dub 11, 2017 8:55 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina : Super, dakujem ti za odpoved. \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 2:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Gamina : Super, dakujem ti za odpoved. \":)\"

Vyskusaj to za 22 eur bez postovneho, aby to presiahlo 22 eur, napriklad skus objednat za 21 + 4 postovne, ci to prejde, a daj sem vediet. To by bolo najlepsie, aby sme si boli isti. (V najhorsom zaplatis 20 dan, co bude 5 eur). Ak to vzdy prejde, to bude vyhoda, ze mozeme nastrkat do jedneho balika vzdy o par eur viac. Ja teraz nerobim ziadnu objednavku minimalne mesiac

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř dub 12, 2017 2:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Xion píše:
Vyskusaj to za 22 eur bez postovneho, aby to presiahlo 22 eur, napriklad skus objednat za 21 + 4 postovne, ci to prejde, a daj sem vediet. To by bolo najlepsie, aby sme si boli isti.

jak jsem psal nize u ceskych celniku mi prosla i zasilka za 71 USD bez DPH a bez CLA...
zalezi i na tom jak je urednik pozorny a jak je citelna nalepka apod...
nalepka na baliku kterou lepi iherb myslim obsahuje jen vypis produktu a jejich ceny + soucet. ne dopravu.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned čer 11, 2017 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Nakupoval niekto z vas tento rok (mozno sa nieco zmenilo) na IHERB.COM ?
Este som tam nenakupoval. Chcem mat ale istotu, ze zaplatim len za produkt + nejake 4Eur za postovne.
Do akej sumy aktualne mozem urobit nakup, aby eom neplatil ziadne CLO, ani nic podobne (ani nejake ine poplatky uctovane nejakou prepravnou spolocnostou na Slovensku) ?
Xion, vedel by si poradit ?

Rad by som nakupil za 60Eur spolu niekolko veci. Dalo by sa v jednom nakupe (ale bez cla), alebo na to treba nakupy 2, 3 ?
Dakujem krasne za odpoved(e).

edit : pan Jarda pise ze väcsinou je to bez rizika do 145USD, ale to "väcsinou" sa ki nepaci... Tak ako teda ? 145USD, alwbo 22Eur? Rad by som platil postovne len raz... \":-)\"...

Už vám to zde bylo vysvětleno, tedy jenom upřesním. Vždy je potřeba si limit v euru přepočítat podle momentálního kurzu celní správy - mají ho na stránkách a dát rezervu pro případný pohyb kurzu. Třeba minulý týden by teoreticky prošlo i 171 USD myšleno včetně dopravy, tak jsem objednal za 165 USD a dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř črc 05, 2017 7:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ech, ale poriadne zdraželi poštovné na Slovensko............. stojí v priemere 9-10€, aj pri kupovaní 80g balenia melatonínu v hodnote 7€ .......... \":evil:\"

Ako je to u vás v Čechách s poštovným od iherbu v tomto období ? ...

Chcel som objednať ako vždy cez android aplikáciu, a pozerám....neskutočná pálka za poštovné... Pred mesiacom to boli 4€ ...... Skúšal som asi 20 rôznych produktov v cene od 5 do 20€, že aké je poštovné.........
Poštovné v priemere 9-10€........ \":roll:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv črc 06, 2017 12:30 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Ech, ale poriadne zdraželi poštovné na Slovensko............. stojí v priemere 9-10€, aj pri kupovaní 80g balenia melatonínu v hodnote 7€ .......... \":evil:\"

Ako je to u vás v Čechách s poštovným od iherbu v tomto období ? ...

Chcel som objednať ako vždy cez android aplikáciu, a pozerám....neskutočná pálka za poštovné... Pred mesiacom to boli 4€ ...... Skúšal som asi 20 rôznych produktov v cene od 5 do 20€, že aké je poštovné.........
Poštovné v priemere 9-10€........ \":roll:\"

Mně se zobrazuje pořád to stejné poštovné, jaké mělo před dvěma měsíci - 3-7 EUR za věci do asi 0,5 kg. Ale nedávno změnili typ poštovného, které se zobrazuje jako první volba. Takže to levnější poštovné teď musím často sama vybrat z různých druhů doručení.

Mají teď nově službu, kdy do EU zasílají s "předplaceným" clem a DPH - člověk zaplatí poštovné a poplatky předem a pak už nic nedoplácí (zkoušela jsem to, funguje to). Teď se mi to několikrát automaticky zvolilo samo a vychází to od 10 EUR. Neděje se ti totéž? Třeba máš možnost zvolit i jiné, levnější poštovné, než ti teď začali vnucovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv črc 06, 2017 6:47 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina : Mas pravdu, da sa vybrat aj lacnejsie postovne, uz som si vsimol.... ALE doba dorucenia je potom 18-21 dni.... Mne zvyklo dojst tak za 7-10 dni. Teraz sa to nejak predlzilo...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv črc 06, 2017 8:45 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Gamina : Mas pravdu, da sa vybrat aj lacnejsie postovne, uz som si vsimol.... ALE doba dorucenia je potom 18-21 dni.... Mne zvyklo dojst tak za 7-10 dni. Teraz sa to nejak predlzilo...

Aha, to jsem si nevšimla. V poslední objednávce mám předpokládanou dobu doručení 10-35 dnů a jsem zvyklá, že to přijde asi za týden a kousek. No tak nic, budu doufat, že to bude těch 10 dní a ne měsíc \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob črc 22, 2017 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ech, ale poriadne zdraželi poštovné na Slovensko............. stojí v priemere 9-10€, aj pri kupovaní 80g balenia melatonínu v hodnote 7€ .......... \":evil:\"

Ako je to u vás v Čechách s poštovným od iherbu v tomto období ? ...

Chcel som objednať ako vždy cez android aplikáciu, a pozerám....neskutočná pálka za poštovné... Pred mesiacom to boli 4€ ...... Skúšal som asi 20 rôznych produktov v cene od 5 do 20€, že aké je poštovné.........
Poštovné v priemere 9-10€........ \":roll:\"

Melatonin se na Slovensku normálně prodává v lékárnách a za dobré ceny tak proč si ho necháte posílat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz