Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 12:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 9:43 am 
Offline

Registrován: pon dub 12, 2010 10:53 am
Příspěvky: 33
Aktuálně na iherb v Trials krém na ruce Madre Labs, Hand Cream, With Argan Nut Oil, Unscented, 2.5 oz (71 g) původní cena $7,95 nyní za 0,10$.

Delší dobu již není pevná cena 4$ za poštovné Airmail (záleží především na hmotnosti – čím těžší, tím dražší), ale naopak při nízké hmotnosti se lze dostat pod 4$, takže se snažím nakombinovat objednávky tak, aby poštovné bylo co nejnižší.

Pokud objednáváte poprvé, můžete použít můj kód na slevu 5$ - MIX559 (neomezená platnost), který se zadává při objednávce. Při objednávce nad 40$ má slevový kód hodnotu 10$.


Přílohy:
madre.jpg
madre.jpg [ 3.85 KiB | Zobrazeno 13389 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 8:39 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Objednávka z iherb.com přes Animal 3x rovnou na poště, 1x přes celnici. Záleží asi kdo tam je. Nějak se jim prodloužila doba dodání až na jeden měsíc, možná je to kvůli prázdninám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 9:11 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Chtěla by Vás upozornit na tuto značku, pokud ji neznáte. Jsou to čisté a velice účinné produkty. Sice dražší, ale kvalitou předčí vše. Iherb má spoustu dobrých výrobků, ale když si spočítáte kolik zaplatíte, pokud koupíte doplňky jednotlivě, tak tato značka vede.



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ic=1\">http://www.iherb.com/HealthForce-Nutrit ... =null&ic=1 Dnes už to prodávají i u nás : http://healthforce.cz/ Též vynikající :


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2015 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
sakul píše:
Druhou objednávku přes Airmail už odchytla celnice a na objednávce za cca 90 dolarů jsem platil 500Kč DPH a poplatek poště.

Nicméně nemusel jsem procházet žádným papírováním jako u DHL (jen jsem odpověděl na email pošty, že souhlasí s tím, aby to zpracovali a dále to bylo bez starostí) a cenově stále balík vyšel o cca 10 procent levněji než přes DHL s jejich novým poplatkem.

Jediná nevýhoda je, že s clením byla doba od objednání po dodání skoro 3 týdny, což je výrazně déle než u DHL

I tak je pro mě Airmail a pošta i s clením lepší volba než DHL

Tieto skúsenosti môžem len potvrdiť. Z iherb som si dal poslať tovar už všetými možnými spôsobmi (DHL,UPS,Airmail). Keď som posielal cez DHL/UPS tak mi balík neprišiel skôr ako za 12 dní. A cez Airmail prišiel do 10-dni. A keby nebola poštárka lenivá tak nemusím chodiť ani na poštu. Cena aj s poštovným bola len $20.46 takže som išiel na istotu.

Nemáte niekto skúsenosti ak si ojednáte viacej balíkov do 20 EUR (naraz alebo tesne po sebe) buď na svoje meno alebo rozpísane na mená osôb bývajúcich na adrese doručenia?

Minulá príhoda s colnicou resp. kurierskou spoločnosťou keď som mal poslať čestné prehlásenie ohľadom tovaru, ktorý som kúpil z iherb. Na štvrtý krát som musel posielať toto čestné prehlásenie, lebo predošlé tri razy mi poslali nesprávne tlačivo!!
Chápem, že človek je omylný, ale toto už bolo moc. Potom sa netreba čudovať, že to tak vypadá s tými doručovacími lehotami.

Takže Airmail je jasná voľba.

Ak bude niekto objednávať z iherb.com môže použiť zľavový kód: HHJ986. Zľava je $10 pri nákupe nad $40 alebo $5 pri nákupe do $40.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Tieto skúsenosti môžem len potvrdiť. Z iherb som si dal poslať tovar už všetými možnými spôsobmi (DHL,UPS,Airmail). Keď som posielal cez DHL/UPS tak mi balík neprišiel skôr ako za 12 dní. A cez Airmail prišiel do 10-dni. A keby nebola poštárka lenivá tak nemusím chodiť ani na poštu. Cena aj s poštovným bola len $20.46 takže som išiel na istotu.

Nemáte niekto skúsenosti ak si ojednáte viacej balíkov do 20 EUR (naraz alebo tesne po sebe) buď na svoje meno alebo rozpísane na mená osôb bývajúcich na adrese doručenia?

Minulá príhoda s colnicou resp. kurierskou spoločnosťou keď som mal poslať čestné prehlásenie ohľadom tovaru, ktorý som kúpil z iherb. Na štvrtý krát som musel posielať toto čestné prehlásenie, lebo predošlé tri razy mi poslali nesprávne tlačivo!!
Chápem, že človek je omylný, ale toto už bolo moc. Potom sa netreba čudovať, že to tak vypadá s tými doručovacími lehotami.

Takže Airmail je jasná voľba.

Ak bude niekto objednávať z iherb.com môže použiť zľavový kód: HHJ986. Zľava je $10 pri nákupe nad $40 alebo $5 pri nákupe do $40.

Bezcelní limit je dán cenou jedné zásilky a nikde není definováno kolik jich můžete za rok dostat. Logické ovšem je, že pokud to je zboží pro osobní spotřebu nemělo by celkové roční množství jednoho přípravku přesáhnout mnohonásobně teoretickou hranici reálné spotřeby. Určitě vám neprojde to, že si dovezete za rok třeba 20 kg vitamínu B6, to je pochopitelně blbost a pokud vás pak vyberou jak veverky, tak se není čemu divit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon říj 12, 2015 10:42 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Jarda píše:

Bezcelní limit je dán cenou jedné zásilky a nikde není definováno kolik jich můžete za rok dostat. Logické ovšem je, že pokud to je zboží pro osobní spotřebu nemělo by celkové roční množství jednoho přípravku přesáhnout mnohonásobně teoretickou hranici reálné spotřeby. Určitě vám neprojde to, že si dovezete za rok třeba 20 kg vitamínu B6, to je pochopitelně blbost a pokud vás pak vyberou jak veverky, tak se není čemu divit.

Tak to mi je jasné. Ja som mal skôr na mysli situáciu, kedy by som rozložil jednu veľku objednávku na menšie. Napríklad by som si dal poslať v jedom týždni sedem zásielok za 19,90 eur, namiesto jednej 139,30 eurovej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2015 10:47 am 
Offline

Registrován: ned říj 18, 2015 10:30 am
Příspěvky: 3
Osobní zkušenosti jsou kladné \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2015 10:34 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kdyz to beru pres Airmail a necham si to proclit postou,

kolik platim poste za to procleni?
A jak to procleni funguje? Poslu jim nejakou plnou moc aby me zastupovali?
Abych se procleni vyhnul, tak cena plus doprava je do 22 EUR nebo dolaru nebo jak?
Trosku se mi nelibi, ze Airmail nema tracking, ale jak tady ctu, tak se to asi neztraci?

Predem dik za odpovedi, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2015 4:10 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
pv33 píše:
Kdyz to beru pres Airmail a necham si to proclit postou,

kolik platim poste za to procleni?
A jak to procleni funguje? Poslu jim nejakou plnou moc aby me zastupovali?
Abych se procleni vyhnul, tak cena plus doprava je do 22 EUR nebo dolaru nebo jak?
Trosku se mi nelibi, ze Airmail nema tracking, ale jak tady ctu, tak se to asi neztraci?

Predem dik za odpovedi, Pavel

Podľa mojich skúseností DHL, UPS (SR):
Tovar príde do colného skladu, kde sa ho ujme nejaká špedičná spol., ktorá ťa bude zastupovať pri colnom konaní. Špedičná spoločnosť ti pošle email a požiada ťa o nasledujúce dokumenty:
- podpísané splnomocnenie (jedná sa o zastupovanie pri colnom konaní),
- z obidvoch strán fotokópiu občianskeho preukazu
- doklad o platbe za tovar
- presný popis tovaru ktorý si si objednali (kvôli zaradeniu v sadzobníku)
- čestné prehlásenie, či neobsahuje niektoré zakázané tovary.
Keď im to pošleš a je to v poriadku, tak len čakáš kedy ti príde balík domov a kuriérovi zaplatíš colný dlh.

Do 22 EUR neplatíš ani daň a ani CLO
od 22,01 do 150 EUR platíš DPH
nad 150 EUR platíš DPH + CLO


Výpočet cla a DPH (príklad):
Cena tovaru na faktúre 250 USD
Kurz EUR / USD na stránke colnej správy: 1.337
Tovar: tričká z bavlny – 100%
Poštovné na Slovensko – 50 USD
Poistenie – 5 USD
Clo podľa sadzobníka – 12%
————————————————
DPH = 20% (0,20)
250 USD = 186.99 EUR (tovar nad 150 EUR - platí sa DPH aj clo)
50 USD = 37.40 EUR (prepočítané poštovné)
5 USD = 3.74 EUR (prepočítané poistenie)
DPH: (186.99 + 37.40 + 3.74) *0.20 = 45.63 EUR
Clo: (186.99 + 37.40 + 3.74 + 45.63) *0.12 = 32. 85 EUR

Celkový colný dlh = 78.48 EUR

Ak chceš tracking tak to musíš poslať jedine UPS alebo DHL, no v tom prípade to ide vždy na colné konanie, bez ohľadu na to aká je suma balíka. Ak to pošleš cez Airmail tak myslím, že balíky do 22 EUR neriešia a dokonca niekedy neriešia ani vyššie sumy. Posielam si už pár rokov veci z číny a iných ázijských a európskych destinácií a vždy mi všetko prišlo aj bez trackingu. Keď máš tracikng number tak sa len zbytočne rozčúliš, keď vidíš, ako dlho to stojí na colnici \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 8:50 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
chost píše:
...
Tovar príde do colného skladu, kde sa ho ujme nejaká špedičná spol., ktorá ťa bude zastupovať pri colnom konaní...........

Diky moooc za podrobnou odpoved, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2015 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Tak to mi je jasné. Ja som mal skôr na mysli situáciu, kedy by som rozložil jednu veľku objednávku na menšie. Napríklad by som si dal poslať v jedom týždni sedem zásielok za 19,90 eur, namiesto jednej 139,30 eurovej.

To nemůže celníkům vadit, ale nevím jak vám to vyjde z pohledu zbytečných nákladů na cenu poštovného, to je třeba propočítat, zda se vyplatí poslat více malých zásilek, nebo jednu velkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2016 3:08 pm 
Offline

Registrován: čtv led 21, 2016 2:38 pm
Příspěvky: 2
Ahojte, tak som dnes druhýkrát nakupovala na iherb.com nákup asi za 55 eur 6 vecí, troje veľké balenia tabletiek, šampóny a zubnú pastu. Prvý nákup som mala len dvoje tabletiek za 70 eur asi rok a pol dozadu a DPH som neplatila. Ako predtým, tak i teraz si dávam poslať cez Airmail, tak dúfam, že ma DPH zas obíde, i keď balíček bude väčší \":D\"
Inak chcela som urobiť účet na niekoho nového z rodiny, že získam nad 40 dolárov zľavu 10 dolárov, ale každý kupón (nehľadiac na sumu objednávky), čo zadám, dá zľavu vždy len 5 dolárov pre nového zákazníka, takže som nakúpila zo svojho. Trošku zmenili podmienky, ale stále sa oplatí tam nakupovať, mnoho liekov je u nás nehorázne drahých. Príde mi to trošku vtipné a postavené na hlavičku \":idea:\" , že vec, čo mi ide cez pol sveta, ma vyjde menej ako keby som to kupovala tu na Slovensku.

_________________
Ak tu teda nakukukol niekto, kto ešte účet nemá na iherb.com a hodí sa mu zľava 5 dolárov z prvého nákupu, tak tu je môj kód: VPP209 Poštovné je pod 40 dolárov - 4 doláre a nad 40 úplne zdarma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2016 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
787laura787 píše:
Ahojte, tak som dnes druhýkrát nakupovala na iherb.com nákup asi za 55 eur 6 vecí, troje veľké balenia tabletiek, šampóny a zubnú pastu. Prvý nákup som mala len dvoje tabletiek za 70 eur asi rok a pol dozadu a DPH som neplatila. Ako predtým, tak i teraz si dávam poslať cez Airmail, tak dúfam, že ma DPH zas obíde, i keď balíček bude väčší \":D\"
Inak chcela som urobiť účet na niekoho nového z rodiny, že získam nad 40 dolárov zľavu 10 dolárov, ale každý kupón (nehľadiac na sumu objednávky), čo zadám, dá zľavu vždy len 5 dolárov pre nového zákazníka, takže som nakúpila zo svojho. Trošku zmenili podmienky, ale stále sa oplatí tam nakupovať, mnoho liekov je u nás nehorázne drahých. Príde mi to trošku vtipné a postavené na hlavičku \":idea:\" , že vec, čo mi ide cez pol sveta, ma vyjde menej ako keby som to kupovala tu na Slovensku.

To je spíše smutné, prostě u vás i zde se lidi dřou jak Bulhaři a vydělávají celkem prd a ještě si za to málo kupují nehorázně předražené věci, prostě lumpárna. Jinak DPH se neplatí u částek do 22 eur tedy DPH asi zaplatíte, ale daň se platí až od 150 eur a to platit nebudete. Uvedené částky platí zde, ale mám dojem že u vás je to stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 2:57 pm 
Offline

Registrován: čtv led 21, 2016 2:38 pm
Příspěvky: 2
Ahojte, veru DPH som platila 10 eur cca + nejake 4 eura poplatok, ale stale som usetrila. Slo to ku mne cosi cez 2 tyzdne \":P\" Uz len, aby tie lieky pomohli \":)\" Dokonca som dostala zadarmo darcek - handricku.

_________________
Ak tu teda nakukukol niekto, kto ešte účet nemá na iherb.com a hodí sa mu zľava 5 dolárov z prvého nákupu, tak tu je môj kód: VPP209 Poštovné je pod 40 dolárov - 4 doláre a nad 40 úplne zdarma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost: nákup na iherb.com
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2016 12:58 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 12:50 pm
Příspěvky: 1
ahojte pridavam sa k spokojnym zakaznikom iherbu
v ramci podpory pitneho rezimu odporucam vybornu flasku BPA Free z iherbu za super cenu €2.71
http://eu.iherb.com/Now-Foods-Sports-Bl ... 0-oz/66840
zaroven ponukam zlavovy kod KWT752 na 5$ z prveho nakupu


Přílohy:
NOW-08932-1.jpg
NOW-08932-1.jpg [ 26.95 KiB | Zobrazeno 12645 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 351 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz