Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 22, 2018 11:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 473 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:43 am 
Administrátor
Administrátor

valenta.klara píše:
Zdravím vespolek. Pořídila jsem si kefírovou houbu, ale musím říct, že se do toho musím hodně nutit.. má to nějaký divný ocas a občas je mi z toho fakt na nic když to piju :( Tak se chci zeptat, jestli se to dá zakomponovat do nějakého jídla? Vařením či pečením to prospěšné asi umře, že? Případně domácí jogurt z kvalitního domácího mléka - nahradí to účinky kefíru z tibetské houby? Ten si dělám a chutná mi :-) Dík.

Tak vyzkoušejte změnit mléko mnohdy se tím chuť upraví dost výrazně. Přidávání kvašených potravin do dalšího jídla není moc vhodné počínání to pak kvasí všechno.

PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 2:21 pm 

Zdravím,

dostala jsem trochu tibetské kefírové houby od 2 různých paní a ani jedny na sobě neměly a nemají ten sliz, kefír není hustý, ale řídký.. ani po několika týdnech se na houbičkách neobjevil - to je asi špatně, že ?

PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 4:46 pm 
Administrátor
Administrátor

Bepahika píše:
Zdravím,

dostala jsem trochu tibetské kefírové houby od 2 různých paní a ani jedny na sobě neměly a nemají ten sliz, kefír není hustý, ale řídký.. ani po několika týdnech se na houbičkách neobjevil - to je asi špatně, že ?

Ono dost záleží na druhu mléka kde byla houba pěstována a kde ji nyní pěstujete, nějakou dobu ji trvá než se srovná na nové podmínky. Každopádně to bych viděl tak na 10-14 dní, ale pokud jde o delší dobu již by měla pracovat normálně.

PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 6:40 pm 

Mléko nyní používám stejné, jako původní majitelka, které mi doporučila..
Zajímá mne konkrétně ještě ten sliz - měla jsem houbičky již před lety a na houbičkách jsem ho mívala normálně. Ani jsem tenkrát nijak neřešila mléko, které, co si pamatuji..
Takže když sliz houbičky neprodukují - není to v pořádku, že ?

PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2018 10:10 am 
Administrátor
Administrátor

Bepahika píše:
Mléko nyní používám stejné, jako původní majitelka, které mi doporučila..
Zajímá mne konkrétně ještě ten sliz - měla jsem houbičky již před lety a na houbičkách jsem ho mívala normálně. Ani jsem tenkrát nijak neřešila mléko, které, co si pamatuji..
Takže když sliz houbičky neprodukují - není to v pořádku, že ?

To je otázka na kterou se těžko dá jednoznačně odpovědět, někdy tam sliz je a kefír je hnusný, někdy skoro není a kefír je super, asi bych se řídil hlavně chutí produktu a uvidíte zda si houbičky začnou tvořit ten sliz ve větším množství.

PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2018 8:20 am 

Bepahika píše:
Zdravím,

Pozoruj, ci sa mnozia. ak sa mnozia, je vsetko v poriadku. Mozu byt uz mrtve totiz. Tie halusky co po nich ostanu, ked su udrzovane v cerstvom mlieku a chlade, nezacnu sa tak skoro rozkladat, mohla ti dat uz mrtve kefirky.

PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2018 3:29 pm 

Zdravím,
máte někdo zkušenosti s výrobou kokosového mléka? Já jsem ho pomocí kefírové houbičky dělala několik měsíců a pak se něco stalo a kefír byl smradlavý a houbička taky. Nepomohlo ani umytí.
Nevím jestli to může být tím, že jsem ji přikrmovala kokosovým cukrem, protože moc nerostla. Na netu jsem četla, že by se měla občas hodit do mléka, ale to se mi moc nechce, mléko nepiji.
Děkuji.

PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2018 4:11 pm 
Administrátor
Administrátor

Maybes píše:
Zdravím,
máte někdo zkušenosti s výrobou kokosového mléka? Já jsem ho pomocí kefírové houbičky dělala několik měsíců a pak se něco stalo a kefír byl smradlavý a houbička taky. Nepomohlo ani umytí.
Nevím jestli to může být tím, že jsem ji přikrmovala kokosovým cukrem, protože moc nerostla. Na netu jsem četla, že by se měla občas hodit do mléka, ale to se mi moc nechce, mléko nepiji.
Děkuji.

Na to bohužel neumím odpovědět to jsem nikdy nezkoušel.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 473 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]