Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob říj 19, 2019 8:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vápník
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2011 7:17 pm 
Administrátor
Administrátor

sokol píše:
Pri deficitu jsou davky 10-50000 IU. Denni davka na udrzeni potrebne hodnoty je 5000 IU, s tim ze ve dny kdy je clovek na slunci neni treba brat nic. Ovsem musi slunci vystavit alespon 40% tela bez kremu s UV filtrem. Opalovani obliceje a rukou (to je to co ma vetsina lidi odhaleno) nevyrabi temer zadny vitamin D. Procital jsem tohle - http://www.vitamindcouncil.org

Taky se tam pise o nezbytnosti brat s vitaminem D horcik. Ten musi byt bezpodminecne prave kvuli kalcifikaci. Dalsi jsou vitamin K, Zinek a Bor. Jeste vitamin A ale k tomu nejsou zadne podrobnosti, tak jsem se nedocetl proc a jak, jestli staci treba betakaroten z chlorelly nebo mrkve.

Tak hořčík musí být bezpodmínečně nejen kvůli vitamínu D3, ten potřebujete k neuvěřitelnému množství pochodů v těle. Vitamín A působí se zinkem a bórem na mnoho pochodů a právě při vystavení slunci se tyto pochody umocňují, čili určitě je vhodné mít veškeré látky srovnané, aby tělo pracovalo perfektně.

PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 7:41 pm 

Co děla tělo s nadbytkem vápníku? Hodně mně chutná pomlety mák+mandle+kok.olej, jim tak 100 g denně)

PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:13 pm 
Administrátor
Administrátor

derkel píše:
Co děla tělo s nadbytkem vápníku? Hodně mně chutná pomlety mák+mandle+kok.olej, jim tak 100 g denně)

Většinou ho ukládá do kamenů a zvápenaťuje tkáně, nicméně to vyžaduje splnění více faktorů, jako dostatek vitamínu D3, nedostatek fosforu, hořčíku a vitamínu B6. Teprve potom se stává nadbytek vápníku opravdu nebezpečný.

PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 8:29 pm 

http://www.varimezdrave.cz/makove-mleko/

PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 10:21 pm 

Host píše:
Mě šlo o to nepřepálit případnou denní dávku, riziko kalcifikace tkání není moc příjemná vidina. Chápu, že při deficitu může být 4000 IU v pohodě, ale jinde jsem četl, že i 1000 IU by mohlo stačit. Myslím, že v létě bych ho nemusel brát vůbec pokud se budu opalovat...
Tu B6 ve 100mg dělá jen Swanson? Ptal jsem se na ni na českém e-shopu a prý je Ministerstvo zdravotnictví upozornilo, že je v jedné tabletě 100mg příliš, tak to stahli a nabízejí P-5-P s 20mg, což asi ani nemá smysl komentovat :roll: Zatím mám z lékárny obyč Pyridoxin 30x20mg za 25 Kč což mi přijde levnější než 100/20mg balení P-5-P za 176 Kč od Swansonu.

Zaujíma ma, ak mi vie niekto odpovedať, že aká je využitelnosť al. vstrebatelnosť týchto vitamínov v tabletkách a ci dlhodobe uzivanie nema neg. vplyv na organizmus?

PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 12:24 pm 

petmar1989 píše:
Zaujíma ma, ak mi vie niekto odpovedať, že aká je využitelnosť al. vstrebatelnosť týchto vitamínov v tabletkách a ci dlhodobe uzivanie nema neg. vplyv na organizmus?

vzhledem k tomu, že v tabletách je samozřejmě anorganika (a samozřejmě chybí podstatné biochemické vazby, které v přírodních zdrojích jsou a v tabletě být nemohou), tak co jsem o tomto načetl, využitelnost je nějakých deset patnáct procent, zbytek se částí vyloučí a částí sedimentuje v těle (a samozřejmě předtím přetěžuje ledviny a játra). Negativní vlivy při dlouhodobém užívání jsou značná, takže nebrat - místo toho hledejte přírodní, enzymaticky živé zdroje (čerstvé ovoce, zelenina, máčené oříšky apod.)
s věkem tato využitelnost rapidně klesá snad až na cca 4 %
rád bych udal zdroj, ať je to věrohodné, ale samozřejmě jako naschvál si vzpomenu až za hodinu, kdy už budu mimo internet

PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 1:02 pm 

Jindra píše:
vzhledem k tomu, že v tabletách je samozřejmě anorganika (a samozřejmě chybí podstatné biochemické vazby, které v přírodních zdrojích jsou a v tabletě být nemohou), tak co jsem o tomto načetl, využitelnost je nějakých deset patnáct procent, zbytek se částí vyloučí a částí sedimentuje v těle (a samozřejmě předtím přetěžuje ledviny a játra). Negativní vlivy při dlouhodobém užívání jsou značná, takže nebrat - místo toho hledejte přírodní, enzymaticky živé zdroje (čerstvé ovoce, zelenina, máčené oříšky apod.)
rád bych udal zdroj, ať je to věrohodné, ale samozřejmě jako naschvál si vzpomenu až za hodinu, kdy už budu mimo internet

Žádný zdroj nemusíš uvádět, čistě technicky je to trivialita, a je to prostě tak.

PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 11:46 am 

Jindra píše:

mas len polovicnu pravdu...vzdy zalezi od formy urciteho vitaminu aky dodavas...urcite inu vyuzitelnost budu mat citraty, malaty, chelatovane formy, ci chloridy...dokonca dnes sa vyrabaju vitaminy aj ako vytazky z prirodnych zdrojov, takzvane "food source"...samozrejme, ze tam je vstrebatelost ovela vacsia ako u anorganickych formach...som niekde cital pokus s anorganickou formou selenu a s formou s "food source". anorganicka forma bola neucinna na rozne plesne a mirkoorganizmi, naopak forma z vytazkov prirodnych zdrojov dane organizmy hubila.... tieto formy vyzivoych doplnkov su vsak drahsie...
a keby bola pravda co ty pises, tak pan jarda co tu prezentuje vyrobu liposomalnych foriem doplnkov, tak by ten kolotoc okolo toho bol zbytocny...ale nie :-)
vitaminy, mineraly, enzymy nie je problem dopnit pomocou tablie (mam na mysli kvalitne formy, nie nejake lacne smejdy)...co je vsak problem, je synergicky efekt...je zname, ze ak pridavame oddelenu formu nejakeho doplnku, tak musime vediet, ze s cim je antagonista a aky mineral, ci vitamin z tela vytlaca...
pricom v prirode je to pomiesane tak akurat....
a tiez vitaminami a mineraly z tabliet nemaju tu zahadnu zlozku, ktoru niekto nazyva radiovitalitou, ja napriklad pranou :-)

PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 1:21 pm 
Administrátor
Administrátor

petmar1989 píše:

Nic není samospasitelné a jednoznačně pouze dobré, vše má své špatné stránky a tedy i vitamíny v pilulkách, ovšem pokud máte vážné deficity, tak mnoho jiných možností jak je srovnat prostě nemáte. Nakonec to že fungují a dobře si máte možnost zjistit vyšetřením jejich stavu z krve před a po aplikaci. Nicméně třeba u vitamínu D3 bych byl velice opatrný a určitě nevidím rozumné se s ním cpát jen tak z cvičných důvodů, ale vždy pouze na základě vyšetření a zjištěného deficitu.

PříspěvekNapsal: pon lis 25, 2013 8:27 pm 

Tibetská medicína a základy obnovy zdraví

Vápník Tianshi
K čemu vápník potřebujeme:
1% kalcia nacházejícího se v krvi se účastní práce svalové buňky – smrštění a uvolnění.
Tzn., že mi všichni existujeme díky vápníku, protože vše v našem organismu je založeno na
svalových stazích ( práce srdce, střevní trakt, oči apod.). Miliardy iontů kalcia vstupují a
vystupují z buňky. Díky tomu žijeme. A problém nedostatku kalcia v kostních tkáních
pociťujeme více, v krvi se hladina udržuje - organismus si to hlídá.
Vápník by jsme měli neustále přijímat v potravě, ovšem ukázalo se, že kalcium rostlinného
původu v našem těle nepůsobí a že svou úlohu plní pouze kalcium původu organického –sem
patří kosti - vývar z kostí, chrupavky - (sulc - huspenina ) nebo mléčné výrobky – ( domácí
tučný tvaroh ) a v dnešní době to jíme velmi málo.
Nedostatek vápníku poznáte, když vás bolí nohy, ruce, klouby nebo páteř – tzn., že
organismus čerpá vápník z kostí. – znamená to, že vápník musíme doplňovat každý den!!!!
Protože kosti, to je koloidní systém, který je jako „cementem“ stmelen s kalciem. Pokud je ho
málo tak se naše „želé“ začne rozpadat.
Pokud bychom zkoumali význam vápníku pro organismus, zjistím, že má mnoho funkcí.
Nedostatek vápníku v těle způsobuje až 147 nemocí. A tato onemocnění nejsou jen
onemocnění kosterní soustavy. Nemáte-li dostatek vápníku v těle vznikají aterosklerotické
pláty a sekundární diabetes. Vápník je kromě zinku jedním ze dvou základních prvků
našeho organismu. K nim je třeba ještě přidat jeden minerál a to je křemík. Kdyby
neexistoval vápník, nemohli bychom žít. Když kalcium proniká do buňky, buňka se smršťuje,
když vychází, buňka dilatuje. Celý náš život je o kontrakci a dilataci svalů. Například práce
srdce, střeva a dalších orgánů v těle se děje proto, že miliardy iontů kalcia vcházejí a
vycházejí ze svalových buněk. Pokud tedy v nějakém okamžiku něco nefunguje tak, jak má
( tohoto procesu se účastní pouze 1% vápníku v organismu, tedy ten, který je v krvi), může se
stát nenapravitelná chyba. Tělo se tolik bojí, aby o toto 1% nepřišlo, že si 99% skladuje
v kostech. Ovšem i v kostech hraje vápník důležitou roli. Kosti tvoří koloidní systém –
rosolovitá tekutina, která je vyztužena cementem – ionty kalcia, proto, když je tohoto cementu
málo „rosol“ se začíná bortit. Když je vápníku dostatek „rosol“ je důkladně vyztužen, cítíme
se lehce a volně, pokud je ho málo, cítíme velkou tíhu. Většinou máme nedostatek vápníku.
Rostlinný vápník je nevstřebatelný a organické kalcium je obsaženo ve vývaru z kostí, v
mase, huspenině, mléčných výrobcích. Při pasterizaci mléka zůstane s 1400 miligramu kalcia
jen 140. Denně bychom měli vypít 1 litr domácího mléka nebo deset litrů mléka z obchodu.
Ale 1 l mléka denně obrovsky zatíží slinivku, játra a další orgány, výsledek je, že sice
doplníme vápník do těla ale v konečném důsledku ho všechen ztratíme, protože ho
vylučujeme močí. Nechodit na WC není řešení. V organismu probíhá vše jak má, tělo si
doplňuje nedostatek kalcia z kostí, abychom mohli žít – ale začnou nás bolet ruce, nohy, záda
a klouby.
Kostní Vápník – se ukládá v podobě kamenů v ledvinách a žlučníku, dále kostní vápník
se slučuje s triglyceridy a vytváří cholesterové pláty a také se usazuje na srdečních
chlopních. V kloubech se usazuje v podobě soli a způsobuje rozvoj osteochonrózy –
to vše je špatné – Nesmíme dovolit aby vápník odcházel z kostí. ( a
přitom lékař u ledvinových kamenů doporučí omezení příjmu vápníku – paradox, že).
Když máme nedostatek vápníku v těle, tvoří se nejprve písek a potom vznikají kameny.

...co je to za blbost že rostlinný vápník je nevstřebatelný

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 1:22 am 

RaDu píše:
Tibetská medicína a základy obnovy zdraví

Při pasterizaci mléka zůstane s 1400 miligramu kalcia
jen 140.
- to je pěkná kravina, kam se ten vápník asi zmizí ?

Ale 1 l mléka denně obrovsky zatíží slinivku, játra a další orgány, výsledek je, že sice
doplníme vápník do těla ale v konečném důsledku ho všechen ztratíme, protože ho
vylučujeme močí.
- taky nějaká kravina, nevím co tak strašně zatěžuje slinivku a játra, to možná u člověka s alergií na mlíko. A když už, tak vápník se doplňuje hlavně sýrama, tam je koncentrovanej a není tam mléčný cukr na kterej je hodně lidí alergická.

A rostlinný se určitě dá využít stejně, jen se vstřebává v kyselém prostředí. Takže ze zeleniny asi ne, ale z kyselých pomerančů určitě.

PříspěvekNapsal: stř dub 16, 2014 12:45 pm 

Dobrý den, právě mi dorazili výsledky z vlasové analýzy .Zděsila jsem se 250 % překročení hladiny vápniku. Magnesium mám přesně v normě.O 50% mín železa, zinek good, selen o třetinu mín než má být. Takže z toho plyne nevyužitelnost vápniku? Jsem 20 let na rostlinné stravě, co mám začít dělat jinak. Od začátku roku beru různé vitaminy a minerály co se zde píšou, čtu to tady už půl roku ale nejsem chytřejší - zkoušet na sobě, že tenhle měsíc budu brát Mg s vápníkem, pak D3, potom zas zinek...jedno můžu s jídlem, druhé po...Mám v tom velký zmatek...nasměruje mě někdo jak zjistit a provést co je mému tělu nejvhodnější? díky

PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 9:49 am 

Přečtěte si horní část této tabulky a řekněte nám, co z toho pravidelně jíte. http://www.czfcdb.cz/vyhledavani-potrav ... ntu/?id=34

Nadměrný příjem vápníku - jedna z příčin osteoporózy a zlomenin kyčelních kloubů

Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/osteoporoza/
http://www.uspesna-lecba.cz/strava/myty-o-mlece/
http://www.4.waisays.com/ExcessiveCalcium.htm
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 7705002094

http://www.protiproud.cz
http://www.svobodny-vysilac.cz
Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."

PříspěvekNapsal: ned dub 20, 2014 10:28 am 

Ta tabulka obsahuje téměř všechno jídlo. Jím hodně potravin a koření co tam je napsáno. Mléko a syry tak jednou za 2 týdny. No já mám pocit, že to bude něčím jiným - třeba dlouhodobý nedostatek magnesia kvůli stresu a ten vápník se nemohl využít kvůli tomu? Magnesium beru od prosince, tak se to tam asi promítlo do tý analýzy jako dostatek Mg.

PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 9:16 pm 
Administrátor
Administrátor

olinocka23 píše:
Dobrý den, právě mi dorazili výsledky z vlasové analýzy .Zděsila jsem se 250 % překročení hladiny vápniku. Magnesium mám přesně v normě.O 50% mín železa, zinek good, selen o třetinu mín než má být. Takže z toho plyne nevyužitelnost vápniku? Jsem 20 let na rostlinné stravě, co mám začít dělat jinak. Od začátku roku beru různé vitaminy a minerály co se zde píšou, čtu to tady už půl roku ale nejsem chytřejší - zkoušet na sobě, že tenhle měsíc budu brát Mg s vápníkem, pak D3, potom zas zinek...jedno můžu s jídlem, druhé po...Mám v tom velký zmatek...nasměruje mě někdo jak zjistit a provést co je mému tělu nejvhodnější? díky

Tu analýzu mě můžete poslat do emailu a zavolat, vše vám vysvětlím, nicméně v zásadě nyní dodávat hořčík, který je nutný k ionizaci vápníku a jeho udržení v rozpustné formě. Navíc tyto hodnoty moc nevypovídají, více vypovídají o stavu organizmu poměry v následné tabulce na další straně analýzy, tam se podívejte.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]