Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 11:01 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
AlKaZn píše:
Dobrý den,

koukám, že se objevilo i téma týkající se našich čtyřnohých kamarádů, a tak i já přispěji svým dotazem. Máme doma pejska (rasa Kavalír King Charles Spaniel-věk 5 let), který za poslední 4 měsíce navštívil tolikrát veterináře, že nejen on ale i my sami jsme z toho celkem neštastní. Na podzim mu objevili již v tak mladém věku šelest na srdíčku (srdíčko se zvětšuje, tlačí na průdušnici, chlopně chátrají), který se podle veterináře u pejsků nedá léčit a tak dostal jen nějaké vitamíny na zlepšení krevního oběhu. Do toho se přidal vleklý zánět s ouškem a záněty pachových žlázek okolo ocásku. Krmíme ho podle doporučení speciálními granulemi pro psy s problematickým trávením Eucanuba Intestinal (v minulosti totiž prodělal akutní zánět slinivky břišní-teď je slinivka prý díky granulím v pořádku), k tomu každé ráno vařené kuřecí maso s rýží nebo těstovinami a sem tam ovoce, zelenina či piškotek. Pejsek je v pořádku a kromě toho, že so občas již dusí, což je prý následek tlaku srdíčka na průdušnici, má elánu dost. Vím, že nejste přímo veterinář a touto problematikou se do hloubky nezabýváte, ale přesto jsem se chtě zeptat, zda nemáte nějakou radu, jak mu pomoci alespoň s těmi opakovanými záněty, tak aby se přitom nevrátily problémy se slinivkou. Veterinář provádí jen výplachy žlázek a do uší po antibioticích, která sice zabrala na zánět, ale otok zvukovodu zůstal, doporučuje octovou vodu. Přechod na BARF mi kvůli slinivce nedoporučil.

Děkuji velmi předem za odpověď

Chovám naháčky, loni mi odešla fenečka ve věku 15 let a 3měsíce ( pořád to bolí i přes ten slušný věk) No k věci. Holčinu jsem si brala ve třech a půl rocích z prostředí, které nebylo pro ni moc ideální. Co otvor to zánět, astma, slabé srdíčko, volné klouby... mohla bych pokračovat do nekonečna. Tehdy mi ji dala dohromady klasická vet. péče a já jí cpala denně mumio na posílení imunity. Ve 14ti letech byla hodně, hodně špatná, na uspání, přestávala chodit, dusila se čindál častěji / astma srdíčko / na lécích jsem ji neměla. Asi v 5ti letech byla na kastraci - šílený zánět dělohy v pokročilém stavu už se selháváním ledvin, játra..... zachránili mi ji.
Takže jelikož zabírala dieta Budwigové na mě, míchala jsem ji i fenečce, denně namíchaná lžíce ( podle toho kolik zrovna snědla, já jí dopřávala co měla chut ) tvarohu + lněný olej + drcené lněné semínko + další co budwig patří ( včetně kayenu, jí jsem dávala špetku, je to na prokrvování a na srdíčko ), mám doma ozonátor, tedy jsem jí dávala pít ozonovou vodu, která ji, jako mě, bezvadně okysličovala, byla po ní čilejší, záchvaty dušnosti ustoupily uplně. Na kloubečky jsem jí dávala drkotinu ( vývar z prasečích nožiček ), mumio jsme samozřejmě dávali po celý její život, beru ho také roky. Její stav se opravdu velmi zlepšíl a já ji na této životní urovni držela ještě v plnohodnotném životě rok a tři měsíce.
Záněty neměla, ale podle zkušeností co mám i se zvířátky, tak bych určitě nasadila MMS, to vám záněty zcela jistě pořeší. Nahlédněte na forum u pramene - mms a léčení zvířat, jsou tam konkrétní příklady. Přeji hodně úspěchů a ještě spoustu krásných chvilek s vaším miláčkem ve zdravíčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 10:00 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den Vám všem,
vím, že toto forum je o léčení lidí, ale i zvířata jsou součástí našich životů a tak je to i v naší domácnosti - kočky i pejsek jsou jejími opravdovými členy.
Kocourkovi je nyní 17 let od jeho 8 let kdy měl potíže s močovým měchýřem a veterinární péče víc škodila než pomáhala jsme ho drželi díky bylinkám a mumiu ve velmi dobré kondici, v poslední době to však vypadá, že jeho ledviny opravdu stárnou - během krátké doby se začal opatrně pohybovat, více pije, ale chuť k jídlu má stále velmi dobrou. Veterináři nás opět o "péči" přesvědčili: "je starej".... a tím jejich "péče" končí.On má stále zájem - chodí venku po zahradě, je zvídavý a tak bych si dovolila obrátit se na Vás zda máte nějakou zkušenost se starší kočičkou - jak ji dále ledviny posílit - v literatuře se uvádí dodávat omega kys -a tuky sami užíváme olej z tresčích jater a ghí - zkoušíme pomalu dodávat dále jsem se dočetla, že je vhodné doplňovat draslík - ten máme pro nás od pana Jardy, ale vůbec nevím jak dávkovat......, sacharidy - nevím zda třeba přidávat glukopur do levinového čaje...Budu Vám velmi vděčná za jakoukoli radu a zkušenoust.
Přeji hezký den všem a děkuji předem za jakoukoli radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den Vám všem,
vím, že toto forum je o léčení lidí, ale i zvířata jsou součástí našich životů a tak je to i v naší domácnosti - kočky i pejsek jsou jejími opravdovými členy.
Kocourkovi je nyní 17 let od jeho 8 let kdy měl potíže s močovým měchýřem a veterinární péče víc škodila než pomáhala jsme ho drželi díky bylinkám a mumiu ve velmi dobré kondici, v poslední době to však vypadá, že jeho ledviny opravdu stárnou - během krátké doby se začal opatrně pohybovat, více pije, ale chuť k jídlu má stále velmi dobrou. Veterináři nás opět o "péči" přesvědčili: "je starej".... a tím jejich "péče" končí.On má stále zájem - chodí venku po zahradě, je zvídavý a tak bych si dovolila obrátit se na Vás zda máte nějakou zkušenost se starší kočičkou - jak ji dále ledviny posílit - v literatuře se uvádí dodávat omega kys -a tuky sami užíváme olej z tresčích jater a ghí - zkoušíme pomalu dodávat dále jsem se dočetla, že je vhodné doplňovat draslík - ten máme pro nás od pana Jardy, ale vůbec nevím jak dávkovat......, sacharidy - nevím zda třeba přidávat glukopur do levinového čaje...Budu Vám velmi vděčná za jakoukoli radu a zkušenoust.
Přeji hezký den všem a děkuji předem za jakoukoli radu.

Tak v tom vám asi moc nepomohu, kočky doma nemáme i když nám tu bydlí skoro všechna domácí zvířata, ale Beník-knírač je opravdu nemusí. Nicméně obecně kočkám často chybí taurin a ten pokud vím je na ledviny také docela dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Pane Jardo,
velmi děkuji za odpověď, taurin určitě Mikešovi zkusíme.
Zatím podáváme mumio, jaterní přípravek Regavet a Mikeš se během 2 týdnů velmi zlepšil - osvědčila se nám i ledviny šetřící paštika od Hill´s k/d - kocourek je totiž velmi mlsný a tato výživa mu velmi chutná. Celkově je velmi při chuti a již zase leze po stromech.
Moc díky za Váš čas a cenné rady - to platí i pro ostatní členy fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 12:39 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Máte doma někdo fretku? Čím ji krmíte? Všude píšou, že fretka musí mít především maso a na ovoce a zeleninu nemá přizpůsobený žaludek.

Jenže ta naše, jakmile vidí papriku, je úplně šílená, to samé okurka, pomeranče, jablko. Místo masa si radši vezme papriku mám ten pocit. Když spí a slyší vrzání dveří, který vedou do spíže kde je paprika, vystřelí kolikrát jako tryskomyš a běží ji ulovit. Denně dostává docela dost zeleniny, jinak kvalitní granule a teď jsme ji koupili kuřecí

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 12:51 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zdravím,

máte někdo zkušenosti z granulemi lisovaných za studena? My už nějakou dobu používáme a zdá se mi to jako dobrá alternativa.

Jinak doplňujeme čerstvou zeleninou s lněným semínkem a olejem a teď máme i dobrý zdroj masa/kostí (každý týden čerstvé z farmy) kde kupuji čerstvé mléko.

Do pití přidáváme himalájskou sůl a MMS.

Bud rád za další zkušenosti.

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Elkimek":1p4akgin]Máte doma někdo fretku? Čím ji krmíte? Všude píšou, že fretka musí mít především maso a na ovoce a zeleninu nemá přizpůsobený žaludek.

Jenže ta naše, jakmile vidí papriku, je úplně šílená, to samé okurka, pomeranče, jablko. Místo masa si radši vezme papriku mám ten pocit. Když spí a slyší vrzání dveří, který vedou do spíže kde je paprika, vystřelí kolikrát jako tryskomyš a běží ji ulovit. Denně dostává docela dost zeleniny, jinak kvalitní granule a teď jsme ji koupili kuřecí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 10:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 15
Dobrý den,
také bych se chtěla na toto téma poradit. Máme 8letého pejska Tibetskou dogu. Celou dobu byl v pohodě, i navzdory tomu, čím ho doma rodina krmí, ale nyní se mu udělal v uchu opravdu ošklivý zánět. Má vevnitř ucha krvavé boláky a vytéká mu z ouška hnis. Čištění ho opravdu hodně bolí a já si ani nemyslím, že mu může nějaká mastička pomoct. Vyčetla jsem nějaké informace o BARF stravě, tak bych chtěla na ní najet a také mě zaujaly informace o koloidním stříbru. Myslíte, že by bylo možné přídávat mu do misky s vodou KS?V jaké koncentraci?Máte ho prosím v nabídce zboží, myslím, že jsem ho nenašla. Rozmýšlím právě o KS nebo o MMS. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 11:37 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak KS muzete ousko vytirat a zaroven mu dat kapku do tlamky,nebo treba na piskot-je to jako antibiotika. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 11:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 26, 2012 10:06 am
Příspěvky: 15
A ustoupí díky KS zánět?Pokud přidám i přírodní stravu pro pejsky mělo by to stačit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2013 2:25 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Ja nevim, musite zkusit.
Ja svemu pejskovi objevila bouli na brise, takze ji ted davam L-Lysin, MSM, collagen a ted najedu i na KS,jsou na to super ohlasy, stejne jako na MMS u zvirat, tak to zkusim a uvidime.K veterinari s ni nepujdu.Zkusim v nejhorsim i MMS. \":)\" treba sem jeste nekdo napise a poradi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Stejsi píše:
Dobrý den,
také bych se chtěla na toto téma poradit. Máme 8letého pejska Tibetskou dogu. Celou dobu byl v pohodě, i navzdory tomu, čím ho doma rodina krmí, ale nyní se mu udělal v uchu opravdu ošklivý zánět. Má vevnitř ucha krvavé boláky a vytéká mu z ouška hnis. Čištění ho opravdu hodně bolí a já si ani nemyslím, že mu může nějaká mastička pomoct. Vyčetla jsem nějaké informace o BARF stravě, tak bych chtěla na ní najet a také mě zaujaly informace o koloidním stříbru. Myslíte, že by bylo možné přídávat mu do misky s vodou KS?V jaké koncentraci?Máte ho prosím v nabídce zboží, myslím, že jsem ho nenašla. Rozmýšlím právě o KS nebo o MMS. Moc děkuji.

Stříbra se moc bát nemusíte, to je prakticky bezproblémové, prostě trochu přidat do pití a do ucha bez omezení. Pes poměrně rychle zjistí, že mu to dělá dobře a nijak se tomu nebrání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 5:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Stejsi píše:
Dobrý den,
také bych se chtěla na toto téma poradit. Máme 8letého pejska Tibetskou dogu. Celou dobu byl v pohodě, i navzdory tomu, čím ho doma rodina krmí, ale nyní se mu udělal v uchu opravdu ošklivý zánět. Má vevnitř ucha krvavé boláky a vytéká mu z ouška hnis. Čištění ho opravdu hodně bolí a já si ani nemyslím, že mu může nějaká mastička pomoct. Vyčetla jsem nějaké informace o BARF stravě, tak bych chtěla na ní najet a také mě zaujaly informace o koloidním stříbru. Myslíte, že by bylo možné přídávat mu do misky s vodou KS?V jaké koncentraci?Máte ho prosím v nabídce zboží, myslím, že jsem ho nenašla. Rozmýšlím právě o KS nebo o MMS. Moc děkuji.

Naše fenuša trpívala na chronický zánět ucha, zápach, červeno, později hnis z rozškrábání, bouli, která byla naplněná tekutinou jsme co chvila museli píchat a to se opakovalo pořád dokola. Až jsem jí tam začla patlat mmsko, občas i do tlamky kapku. Už je to víc jak asi rok a zánět se neobjevil zpět, KS vůbec nezabíralo, ani lugol ani peroxid ... takže u nás zabralo jen mmsko. Jestli chcete, můžu vám sehnat komplet balení za 300kč, beru ho ze slovenska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 4:52 pm 
Offline

Registrován: stř led 15, 2014 4:44 pm
Příspěvky: 2
Dobry den vsetkym,
chcela by som sa opytat vas, ktori mate skusenosti. Mame osemtyzdnovu fenku Jacka Russela. Od chovatela som ju kupila uz raz zaockovanu. Nie je to papierovy pes, takze nejake preslachtenie by hrozit nemalo. Chcem sa opytat ako postupovat v takom pripade, ak uz nechcem malu ockovat? Je na prirodzenej strave, surove maso plus nejaka ta zelenina, casom pridame potrebne mnozstvo kosti. Nehrozia nejake komplikacie vzhladom k tomu, ze uz bola zaockovana? Ako je to s mms pri podavani pre psov? Mozem uz dat mms aj takemu malemu stenatu, alebo je lepsie pockat? Nechcem zbytocne ani odcervovat kadejakym bordelom, ked mms by malo dokonale postacovat. Pripadne je vhodne aj CDS?
Dakujem vsetkym za pomoc \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: test zdraví kočiček
PříspěvekNapsal: čtv dub 17, 2014 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2014 10:46 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Už jste někdo zkoušel 3-týdenní test od Puriny One? Je to fajn příležitost jak vyzkoušet kvalitní krmivo a při tom zjistit, jestli přináší Vaší kočce nějaké pozitivní účinky jak ve zdraví, tak i v tělesné kondici. Pokud byste měl někdo zájem, test naleznete zde: http://www.purina-one.cz/3tydenni-test/. Zaregistrujete se a systém už Vás bude zdarma upozorňovat, jak máte postupovat a co zaznamenávat. Během chvilky hotové a opravdu zajímavé..\":-)\" Dejte vědět, co Vám vyšlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz