Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 5:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Koukám,že všichni máte rozumné a uvědomnělé psy,nezkažené civilizací.Mýmu pejsanovi naopak chutná to,co je nejméně zdravé.Voní mu uzené,uzeniny,sýry,dokonce mu granule chutnají víc,než domácí strava.Zeleninu a ovoce do huby nedá.Ale dostává celý život kvalitní vařenou stravu a cokoli navíc pouze jako pamlsek,má smůlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Koukám,že všichni máte rozumné a uvědomnělé psy,nezkažené civilizací.Mýmu pejsanovi naopak chutná to,co je nejméně zdravé.Voní mu uzené,uzeniny,sýry,dokonce mu granule chutnají víc,než domácí strava.Zeleninu a ovoce do huby nedá.Ale dostává celý život kvalitní vařenou stravu a cokoli navíc pouze jako pamlsek,má smůlu.

Každej pesan je sice jinej, ale ovoce a zeleninu jedí skoro všichni, tak mu vyzkoušejte nastrouhat mrkvičku, do toho trochu masa a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Dobrý večer, zajímalo by mě, zda je vhodné dávat psům zbytky drtě, které zůstávají po oďšťavení. Vzhledem k tomu, že odšťavuji na obyčejné odstředivce, zůstává např. celerová nebo mrkvová drť ještě docela šťavnatá. Je mi to líto vyhodit a psům to chutná, když jim to smíchám třeba s trochou tvarohu. Zazanamenala jsem tu ale někde názor, že v té drti už jsou jenom samé škodlivé látky. To bych psům dávat nechtěla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Dobrý večer, zajímalo by mě, zda je vhodné dávat psům zbytky drtě, které zůstávají po oďšťavení. Vzhledem k tomu, že odšťavuji na obyčejné odstředivce, zůstává např. celerová nebo mrkvová drť ještě docela šťavnatá. Je mi to líto vyhodit a psům to chutná, když jim to smíchám třeba s trochou tvarohu. Zazanamenala jsem tu ale někde názor, že v té drti už jsou jenom samé škodlivé látky. To bych psům dávat nechtěla.

Názor je to sice správný, ovšem je to v každém případě mnohokrát méně škodlivé, než kvalitní granule a rozhodně bych se toho bál méně, než toho umělého psího žrádla. V nějakém množství jim to dáváme také a nezaznamenal jsem, že by s tím měl některý z našich psíčků problém, což se po delším podávání granulí zaznamenat určitě dalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 8:14 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:11 pm
Příspěvky: 6
Dobrý večer,
pane Jardo, vyrozuměla jsem z této diskuse, že máte psy, takže máte určitě dobrý vztah ke zvířatům a nebudete se tedy zlobit, když se na Vás obracím s prosbou o radu pro kozy.
Mohl byste mi doporučit něco "přírodního" co bych mohla dát kozám, které kašlou. Kašlou 2 kozy a to hlavně po ránu, když jdou ze stáje ven na pastvu. Ten kašel ale přetrvává už několik měsíců. Podle veterináře to může být nachlazení. Zkusili jsme jim dávat homeopatika, ale výsledek žádný. Tak jako pro sebe, tak i pro naše zvířata mám radši přírodní léčbu. Pokud to jde, veterinárním lékům se chci raději vyhnout.
Kozy jsou odčervené, očkované a celý den jsou venku na velké pastvině, do stáje chodí jenom na noc. Kromě toho kašle jsou v pohodě, nemají žádné známky nemoci, jsou v dobré kondici. Ještě mě napadlo, jestli nemohly vdechnout nějakou osinu v seně... a ta že by je dráždila ke kašli. Co by jim pomohlo, to něco co dráždí ke kašli, dostat z těla ven ?
Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Anna píše:
Dobrý večer,
pane Jardo, vyrozuměla jsem z této diskuse, že máte psy, takže máte určitě dobrý vztah ke zvířatům a nebudete se tedy zlobit, když se na Vás obracím s prosbou o radu pro kozy.
Mohl byste mi doporučit něco "přírodního" co bych mohla dát kozám, které kašlou. Kašlou 2 kozy a to hlavně po ránu, když jdou ze stáje ven na pastvu. Ten kašel ale přetrvává už několik měsíců. Podle veterináře to může být nachlazení. Zkusili jsme jim dávat homeopatika, ale výsledek žádný. Tak jako pro sebe, tak i pro naše zvířata mám radši přírodní léčbu. Pokud to jde, veterinárním lékům se chci raději vyhnout.
Kozy jsou odčervené, očkované a celý den jsou venku na velké pastvině, do stáje chodí jenom na noc. Kromě toho kašle jsou v pohodě, nemají žádné známky nemoci, jsou v dobré kondici. Ještě mě napadlo, jestli nemohly vdechnout nějakou osinu v seně... a ta že by je dráždila ke kašli. Co by jim pomohlo, to něco co dráždí ke kašli, dostat z těla ven ?
Děkuji za radu.

No zvířat máme sice plný dům, ale zrovna kozy tedy nemám a nijak je neovládám. Mohu tedy pouze teoretizovat a vyzkoušel bych jim do pití přidávat v rozumné dávce neaktivované MMS, což celkem spolehlivě pomáhá na mnoho neduhů a uškodit jim to nemůže, pokud to nebudete s dávkou přehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 12:49 am 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:11 pm
Příspěvky: 6
Děkuji, zkusím to. Informace o MMS a kde se dá sehnat asi najdu tady na stránkách. Jdu hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:26 pm 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Co na blechy ?
Prosím, neměl by zde někdo radu, čím přírodním odblešit psy ? Dávala jsem jim mezi lopatky takovou "kapku" od veterináře, proti blechám a klíšťatům, ale je to chemie. Obojky proti blechám jsou také chemické a já bych radši něco přírodního.
Za každou radu děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Co na blechy ?
Prosím, neměl by zde někdo radu, čím přírodním odblešit psy ? Dávala jsem jim mezi lopatky takovou "kapku" od veterináře, proti blechám a klíšťatům, ale je to chemie. Obojky proti blechám jsou také chemické a já bych radši něco přírodního.
Za každou radu děkuji.

Tak co na blechy, to opravdu netuším, naši pesani je občas mají, pak zase nemají, ale i když nám lezou až do postele, tak se za celá léta nikdy nepovedlo, že by blecha skočila na nás. Asi jsou to ty blechy psí, co na člověka nelezou a nebo jíme něco, co jim nechutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o radu - nemocný pejsek
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 11:47 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Zatím jsem nenašla téma týkající se našich kamarádů zvířátek a tak si dovoluji svoji prosbu směřovat sem. Pejskovi mé kamarádky - špicovi - našli nyní nádor v plicích a tlačí mu na srdíčko a průdušnici. Na veterině chemoterapii nedoporučili, neboť jsou s ní mizivé výsledky a pejskovi by bylo moc špatně. A my nevíme, co by mu mohlo pomoci. Máte někdo nějakou zkušenost s podobným problémem? Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 12:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Obecně psi lépe prospívají na kvalitním BARF krmení a ne na granulích a lze vyzkoušet podávání vitamínu B17.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o radu - nemocný pejsek
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 2:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Zatím jsem nenašla téma týkající se našich kamarádů zvířátek a tak si dovoluji svoji prosbu směřovat sem. Pejskovi mé kamarádky - špicovi - našli nyní nádor v plicích a tlačí mu na srdíčko a průdušnici. Na veterině chemoterapii nedoporučili, neboť jsou s ní mizivé výsledky a pejskovi by bylo moc špatně. A my nevíme, co by mu mohlo pomoci. Máte někdo nějakou zkušenost s podobným problémem? Předem děkuji.

Jak píše Kometa tím vitamínem B 17 nic nezkazíte, ale já bych souběžně najel na naprosto přírodní psí stravu, což si naprosto nejlépe zjistíte v nějaké ZOO, jak tam krmí třeba vlky, nebo psa dingo. Také je vhodné dávat do pití neaktivované MMS s tím jsou výborné výsledky a pomalu se musíte dostat na nějakou rozumnou dávku. Začít tak na jedné kapce do 0,5 litru vody a vyměňuje se mu to tak minimálně třikrát denně. Nic jiného k pití dostat nesmí a pak to prostě pije, tedy naši pesani to pijou docela rádi a nesmrdí ji z tlamy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: pon led 31, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Moc Vám děkuji za rychlou odpověď a přeji hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 4:38 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Ještě jednou dobrý den pane Jardo,
chci Vás jen informovat, že Jeff je s MMS stále aktivní už mám s ním domluvenou schůzku ohledně vyzvednutí MMS - jen mně doporučil s Vámi ještě prokonzultovat zda to MMS pro nemocného pejska /nádor na plicích - viz dotaz a Vaše doporučení ze včerejška/má být opravdu NEaktivované - prosím Vás proto ještě o potvrzení, abychom něco neudělali špatně. Moc Vám předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení zvířat
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 6:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Ještě jednou dobrý den pane Jardo,
chci Vás jen informovat, že Jeff je s MMS stále aktivní už mám s ním domluvenou schůzku ohledně vyzvednutí MMS - jen mně doporučil s Vámi ještě prokonzultovat zda to MMS pro nemocného pejska /nádor na plicích - viz dotaz a Vaše doporučení ze včerejška/má být opravdu NEaktivované - prosím Vás proto ještě o potvrzení, abychom něco neudělali špatně. Moc Vám předem děkuji.

To, že Jeff funguje, je dobrá zpráva a to MMS se jim dává do té vody opravdu neaktivované. Ono se totiž postupným okyselováním vody pomalu aktivuje, což je nutné, protože pes vám nebude aktivované MMS pít těsně po aktivaci a po delší době je již k ničemu, protože chlordioxid vám vyprchá a už to nefunguje. Proto jsem vám také radil minimálně třikrát denně tu vodu vyměnit a také musíte vzít v potaz, že pes má daleko silnější žaludeční kyselinu a MMS se mu tedy po vypití aktivuje přímo v žaludku, čímž se chlordioxid uvolní přímo v těle a docílí se tak nejvyšších účinků i při malé dávce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz