Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 11:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
katka& píše:
Dobry den,
dnes som kv.urazu dostala tetanovku a pred mesiacom som zacala pit domaci kefir - cca.2dl denne. Az potom mi napadlo, ked som moju dnesnu davku uz vypila, ze ked je tak vyborny proti bakteriam, virusom atd., ci nemoze znizit ucinok tetanoveho ockovania? No tu dnesnu varku uz v sebe mam /a zial akurat iba pol hodinu po ockovani som ju vypila \":(\" /, ale ci teraz nemam na par dni radsej kefir vynechat?

To nemůže mít prakticky žádný vliv, bakterie jste dostala do krve a ne do střeva a kefír dáváte do střeva a ne do krve. Sice kefír ovlivňuje imunitu, ale to na nákazu očkováním nemůže mít negativní vliv, patrně se pouze rychleji vytvoří protilátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Vytrávi 2-3dcl čistého kefíru (bez prídavku masla či čohokoľvek iného) do hodiny, ak sa vypije na lačný žalúdok asi hodinu po vypití vody ? Ide mi o to, či si môžem dať o hodinu po vypití takého malého množstva kefíru s malou energetickou hodnotou iné jedlo bez toho, aby sa mi to v žalúdku s kefírom zmiešalo. Alebo ma zaujíma, o akýk čas také malé množstvo kefíru opustí žalúdok.
Ďakujem za odpoveď.

To bude hodně individuální, ale u většiny lidí by měl být po hodině již žaludek prázdný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte říj 25, 2016 2:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Môže titánová lyžica nejak reagovať s kefírom ? Mám na mysli nie miešanie kefírových zŕn titánom, ale namáčanie lyžice do už hotového kefíru bez zŕn (hustejší kefír). Všetko by malo byť v poriadku, však ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2016 10:32 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
SemTamTuPrídem píše:
Môže titánová lyžica nejak reagovať s kefírom ? Mám na mysli nie miešanie kefírových zŕn titánom, ale namáčanie lyžice do už hotového kefíru bez zŕn (hustejší kefír). Všetko by malo byť v poriadku, však ?

STTP, ty jsi se snad už úplně zbláznil. Já ti udělám lžíci dřevěnou, ano (ze dřeva umím skoro všechno a živím se tím)? Ostatně, můžeš si ji každý víkend zakoupit na desítkách trhů, vždy je tam nějaký producent dřevěných lžiček. Také si ji můžeš za poměrně malou chvilku vysochat sám.
Mám silné obavy, že budeš za nějakou dobu forum bombardovat dotazy, zda lžíce z tohoto či onoho dřeva v interakci s kefírem nemá za následek degradaci kvality toho kefíru a jak dlouho tam může být ponořená a jak se na té lžíci projevuje to, že nejde úplně umýt (to dřevěná prostě nejde) .....
Mohu ti sehnat i skleněnou, v našem kraji je to suché z nosa, nad plamenem ti tady každý druhý nafrká deset lžiček za pět minut, jakéhokoliv tvaru či rozměru (pro osobní použití).
Co ty vlastně chceš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2016 8:04 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Občas aj taká rada čo je na prvý pohľad "odveci" môže byť veľmi užitočná. Keď sa niekto kukne na "problém" z absolútne iného uhlu:)
Nemyslím že by titan mal vadiť, ale ak by som mala možnosť radšej by som použila lyžicu zo skla alebo porcelánu(ups to malo ísť inam , to o tej lyžici \":D\")

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Môže titánová lyžica nejak reagovať s kefírom ? Mám na mysli nie miešanie kefírových zŕn titánom, ale namáčanie lyžice do už hotového kefíru bez zŕn (hustejší kefír). Všetko by malo byť v poriadku, však ?

No vadit by asi neměla, nicméně z hlediska ceny vztažmo k užitné hodnotě je to asi blbost, prostě jak radí člen martina72 dřevo, nebo sklo a dá to komfortu habaděj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2016 10:15 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim p. Jarda,

mam taku otazku,,

kupujem si zakysanku zo salasa (bohuzial mlieko je pasterizovane, skusam ci je mozne aby mi to robili so suroveho ) , chcem sa opytat, ak ttuto zakupenu zakysanku necham este 1 den prekvasit kefirovou hubou , ma to zmmysel ?

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdravim p. Jarda,

mam taku otazku,,

kupujem si zakysanku zo salasa (bohuzial mlieko je pasterizovane, skusam ci je mozne aby mi to robili so suroveho ) , chcem sa opytat, ak ttuto zakupenu zakysanku necham este 1 den prekvasit kefirovou hubou , ma to zmmysel ?

dakujem

Na to nedovedu odpovědět, to jsem nikdy nezkoušel, ale pokud tam bude mít houba co rozkládat mělo by to fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob lis 19, 2016 11:39 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
skusim, dam vediet
vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2017 10:49 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Vedel by mi niekto napísať, aké nutričné hodnoty majú mliečne kefírové zrná (ja to skôr volám "kefírové halušky"...) ?
Zaujíma ma predovšetkým obsah bielkovín a sacharidov.
Ide totiž o to, že chcem využiť "prebytočné" (premnožené) kefírové zrná/hubičky/halušky 2X
Prvý krát, keď sa mi ich premnoží určitá gramáž, používam ich na "zkefírovanie" buď vody s citrónovou šťavou a trstinovou melasou + troškou mletého muškátového orechu (urobím si punč bez alkoholu), alebo na zkefírovanie zeleninovej šťavy. Potom ich však vyhadzujem, lebo sú akoby "omámené" niečim iným, než je mlieko, druhú várku niečoho iného hneď za sebou by už asi nevydržali, tak.......TAK BY SOM ICH CHCEL ZJESŤ... Normálne si ich rozmixovať do kefíru... Len ma zaujíma, koľko približne majú bielkovín a sacharidov na 100g. Ak niečo "zkefírovávam" spôsobom že použijem premyté kefírové hubičky, tak ich používam okolo 150g. Pijem pol litra kefíru každý deň, rád by som do toho rozmixoval ešte napr. 50g kefírových hubičiek, a zvyšných 2x50g nechal v chladničke, alebo dal do mrazničky a najbližšie použil. Proste ma zaujíma, koľko gramov bielkovín a sacharidov má 100g kefírových zŕn. Hľadal som to na nete, nejak som nenašiel (hľadal som aj v angličtine, mám ju ale slabú).
Ďakujem.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 1:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ešte mám jednu otázku....
Dal som si kefír s banánom.... Včera aj dnes...6dcl kefíru + 1 menší banán rozmixovaný do toho, a dodatočne 12 hodín prebehla sekundárna fermentácia v izbovej teplote (24 + 12h)... Chuťovo MŇAMKA... Ale... asi minútu-dve minúty po jeho vypití (ktoré trvalo asi minútu) som šiel na záchod... a išla zo mňa "kaša stolice"... Ale čisto hnedá, bez toho aby to vyzeralo na to, že je to kefír (ten by svojou bielou farbou zosvetlil stolicu)... To sa mi stalo aj dnes, aj včera... Avšak úplne bez bolesti žalúdka, brucha...
Otázka znie.... VYCHÁDZA ZO MŇA KEFÍR ? ČI ? .... Príde mi nemožné, aby vyšiel tak rýchlo.... Veď keď si robím shankapraksalanu slanou vodu, trvá aj 20 minút niekedy, kým mi z hrubého čreva vyjde "prvý prúd" slanej vody...
Prešlo už 30 minút, a práve som si grgol. V grcu cítim príjemnú arómu "banánového kefíru"... Keby mnou len prešiel, tak asi by som nemal taký grg, však ? ...
Hnevá ma to... \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 1:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
Ešte mám jednu otázku....
Dal som si kefír s banánom.... Včera aj dnes...6dcl kefíru + 1 menší banán rozmixovaný do toho, a dodatočne 12 hodín prebehla sekundárna fermentácia v izbovej teplote (24 + 12h)... Chuťovo MŇAMKA... Ale... asi minútu-dve minúty po jeho vypití (ktoré trvalo asi minútu) som šiel na záchod... a išla zo mňa "kaša stolice"... Ale čisto hnedá, bez toho aby to vyzeralo na to, že je to kefír (ten by svojou bielou farbou zosvetlil stolicu)... To sa mi stalo aj dnes, aj včera... Avšak úplne bez bolesti žalúdka, brucha...
Otázka znie.... VYCHÁDZA ZO MŇA KEFÍR ? ČI ? .... Príde mi nemožné, aby vyšiel tak rýchlo.... Veď keď si robím shankapraksalanu slanou vodu, trvá aj 20 minút niekedy, kým mi z hrubého čreva vyjde "prvý prúd" slanej vody...
Prešlo už 30 minút, a práve som si grgol. V grcu cítim príjemnú arómu "banánového kefíru"... Keby mnou len prešiel, tak asi by som nemal taký grg, však ? ...
Hnevá ma to... \":)\"

Kdyz neco snis, tak nastava pohyb ve strevech a muze dojit k vyprazneni. Ale nevyjde z tebe to co jsi zrovna snedl, ale to, co je na rade nejbliz k vychodu. Posune se zkratka cely obsah strev. Anglicky se stolice nazyva pohyb strev (bowel movement). Zkratka nove jidlo jaksi zatlaci na to jidlo, co uz je ve strevech. Presneji asi ten posun iniciuje nejake cidlo v zaludku a nastava diky peristaltice ten posun. Kdyz mas streva po sance, tak pri dalsim jidle k vyprazdneni nedojde, protoze jsou streva prazdna. Az kdyz se streva postupne naplneji, tak dalsi posun znamena vyprazdneni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 3:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
pv33 píše:
Kdyz neco snis, tak nastava pohyb ve strevech a muze dojit k vyprazneni. Ale nevyjde z tebe to co jsi zrovna snedl, ale to, co je na rade nejbliz k vychodu. Posune se zkratka cely obsah strev. Anglicky se stolice nazyva pohyb strev (bowel movement). Zkratka nove jidlo jaksi zatlaci na to jidlo, co uz je ve strevech. Presneji asi ten posun iniciuje nejake cidlo v zaludku a nastava diky peristaltice ten posun. Kdyz mas streva po sance, tak pri dalsim jidle k vyprazdneni nedojde, protoze jsou streva prazdna. Az kdyz se streva postupne naplneji, tak dalsi posun znamena vyprazdneni.

Ďakujem za odpoveď PV. Ale už pôjdem asi štvrtý krát.... Aká voda (ktorá nariedila stolicu by tam čo robila ? ... Pijem pred jedlom v dvojhodinovom okne 1,2L tekutín, na pol litra 5 štipiek himalájskej soli do vody, a do toho aj trochu kvasenej limonády bez soli (kvasenej kefírom)... žeby mi to zišlo do čriev ? Ťažko, dnes som močil už dosť krát... Ech...škoda, že nemám doma laboratórium a že nie som chemik, hneď by som odobral vzorku, a zistil...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 6:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Vedel by mi niekto napísať, aké nutričné hodnoty majú mliečne kefírové zrná (ja to skôr volám "kefírové halušky"...) ?
Zaujíma ma predovšetkým obsah bielkovín a sacharidov.
Ide totiž o to, že chcem využiť "prebytočné" (premnožené) kefírové zrná/hubičky/halušky 2X
Prvý krát, keď sa mi ich premnoží určitá gramáž, používam ich na "zkefírovanie" buď vody s citrónovou šťavou a trstinovou melasou + troškou mletého muškátového orechu (urobím si punč bez alkoholu), alebo na zkefírovanie zeleninovej šťavy. Potom ich však vyhadzujem, lebo sú akoby "omámené" niečim iným, než je mlieko, druhú várku niečoho iného hneď za sebou by už asi nevydržali, tak.......TAK BY SOM ICH CHCEL ZJESŤ... Normálne si ich rozmixovať do kefíru... Len ma zaujíma, koľko približne majú bielkovín a sacharidov na 100g. Ak niečo "zkefírovávam" spôsobom že použijem premyté kefírové hubičky, tak ich používam okolo 150g. Pijem pol litra kefíru každý deň, rád by som do toho rozmixoval ešte napr. 50g kefírových hubičiek, a zvyšných 2x50g nechal v chladničke, alebo dal do mrazničky a najbližšie použil. Proste ma zaujíma, koľko gramov bielkovín a sacharidov má 100g kefírových zŕn. Hľadal som to na nete, nejak som nenašiel (hľadal som aj v angličtine, mám ju ale slabú).
Ďakujem.

Nikdy jsem nic takového nikde neviděl a silně pochybuji že by kefírky někdo odborně zkoumal zrovna z tohoto hlediska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2017 11:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Mám otázku.......... Hovorí sa, že keď sa robí kefír z pasterizovaného (nemyslím teraz UHT) mlieka, tak kefírové zrná pasterizovanému mlieku pomôžu "ožiť"...... Moja otázka znie : Keď naložím v izbovej teplote na 12 hodín do hotového kefíru (vyrobenom zo SUROVÉHO mlieka) vykvasený, ale po vykvasení už uvarený ovos (zmixovaný), pomôže mu kefír "ožiť" ? Keď pomôže pasterizovanému/vysokopasterizovanému mlieku, prečo nie uvarenej kaši z kvaseného ovsa/pohánky... ? (rečnícka otázka) ...
Ďakujem za prípadnú odpoveď...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz