Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 4:49 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Klicky su uz povazovane za zeleninu. Po uvareni sa na tom nic nezmeni. Tazke s kefirom sa to moze.

Ovos je asi najchutnejsia obilovina, ma najviac tukov, betaglukany, ked odhliadnes od toho, ze obsahuje lepok, tak je to asi najvyzivnejsia a zaroven najchutnejsia obilovina. Neviem, preco ho kvasis, asi kvoli odstraneniu anti-nutrientov? Bohuzial, neobsahuje ziadnu fytazu, takze antinutrienty sa neodstrania ani kvasenim. Musis tam pridat fytazu z nejakeho ineho zdroja, napriklad nadrtenej raze, alebo pohanky. Problem kvasenia je, ze naozaj pokazi chut toho ovsa, mne to tiez vadilo. Inak chutovo su ovsene vlocky super, aj samotny uvareny ovos.
Ten postup odstranenia antinutrientov u ovsa je nasledovny: hrncek ovsa zaliat teplou vodou, okolo 37-45 stupnov, zrazit pH, napriklad jablcnym octom (da sa pouzit aj prave kefir alebo podmaslie, ci citronova stava), cca 1 cajova lyzicka jablcneho octu 5% na 2dcl vody a pridat jednu polievkovu lyzicu nadrtenej raze alebo pohanky. Zamiesat, a najlepsie uchovat v teple niekolko hodin, najlepsie cez noc. Pri teplote 45 stupnov enzymi pracuju najrychlejsie a do 3 hodin by malo byt po antinutrientoch. Najlepsie to nechat cez noc 8-10 hodin, samotnym dlhsim macanim sa stava ovos este lahsie stravitelnejsi. Ale ak ho predtym klicis, a potom uvaris, to staci na odstranenie antinutrientov. A tam by uz nebola nakysla chut.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 10:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
XION : Dakujem pekne za typ \":-)\"... Aspon konecne pouzijem moja dva jogurtovace (s 1L a 1,5L nadobkou), ktore nepouzivam asi rok, odkedy si robievam miesto jogurtu kefir...
Skusim to osobne takto s tym ovsom, kedze velm problematicky klici, asi len kazde druhe zrno....
12 hodin namocene v cistej vode, 24 hodin klicene (aby sa tam aspon prebudili urcite procesy), a potom rozmixovane s vodou a citronovou stavou + s pohankovou drtou, a takych 12 hodin fermentovane v jogurtovacoch (budem musiet pouzit oba). Ak bude kysla chut, vyhodim to (lebo kedze z toho este nebudu klicky za ten den, tak to miesat s kefirom nechcem...), a najblizsie to skusim v jogurtovacoch kvasit len 6 hodin. Ak nebude hnusna kysla chut, zjem to s mäsom a tukom.
Pisal si, ze by mali stacit 3 hodiny v teplote 45 stupnov (tolko maju moje jogurtovace). Ale mne to pride malo... 12 je mozno vela, mozno nie. Skusim najprv 12 hodin, a ked to bude vela (= zla chut), skusim 6 hodin... Dakujem za typ. \":-)\" \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 4:08 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mach recht, s tymi 3 hodinami som sa sekol. To plati pre psenicu, raz a jacmen.
U ovsa je to fakt dlhsie, lebo tam pridavas fytazu externe. Presny cas ale neviem dohladat, testovanie z jednej stranky mam len na tie 3 veci (psenica, raz a jacmen). Takze u ovsa to moze byt kludne aj 6 alebo 8 hodin. Ktovie... chcelo by to otestovat, ale na to treba rozbory z nejakeho labu, co vie odmerat, o kolko poklesli antinutrienty. Urcite to ale bude fungovat na ovsenu muku a ovsene vlocky. \":)\" Na cely ovos to nemam nijak zarucene, je to len predpoklad, ze to bude fungovat... minimalne sa vsak zlepsi namocenim stravitelnost.

edit: aha, tak uz viem, aj ked to netestovali, bude to fungovat asi aj na cely ovos. Je to preto, ze pri natural ryzi je to rovnako, nema fytazu, a tu testovali, takzvanym accelerated fermentation (ze sa vlastne postupne vytvorila kvasiaca kultura, ze sa pouzivala stale ta ista voda dokola), ta bola casom tak efektivna, ze odstranila 96% antinutrientov (da sa to dohladat cez net, ako accelerated fermentation, natural rice) http://www.kitchenstewardship.com/2010/ ... mentation/

Cize, je predpoklad, ze to bude rovnako fungovat u ovsa, ale nieje to zarucene. Pretoze to accelerated fermentation vytvori vlastne kvaskovu kulturu a ta to rozklada vlastnymi enzymami. Ale kedze sa dostane aj dovnutra zrnka ryze (aj tak antinutrienty su hlavne v obale), je velky predpoklad, ze sa aj externe pridana fytaza dostane dovnutra supky a spravi svoju pracu. Zarucit sa to ale neda (uz vela krat experiment dokazal aj nepredpokladane tvrdenie)... cize da sa povedat, ze s velkou pravdepodobnostou je ocakavane, ze ked ovos namocis spolu s tou pohankou ako som napisal, ze to odstrani vacsinu antinutrientov... ty to ale predtym este klicis, takze to uz fakt odstranis antinutrienty len tym o velku mieru (klicenie ale skor odstranovalo antinutrienty az pri dlhsom kliceni, teda nie 1-2 dni, ale skor 3-4).

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 4:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion, ja by som klicil ovos kludne take 3 dni, ale ked kazde druhe zrno neklici, tak mi neostava inak nez dat tomu kliceniu len 24 hodin, nech tie zrna co nikdy nevyklicia, nezacnu hnit...
Inak to s tym odlievanim tekutiny z kvasenia do dalsej varky skusim (no aj spolu s tym, ze dam rozmixovany jemnucko nakliceny ovos kvasit s pohankovou drtou)... Hoci tej tekutiny (zabudol som ako sa jej odborne hovori) bude malo, mozno tak pol deci, deci.
Ach, ovos ovos.....
Ale tu uz na tuto temu nepisme, je to o topic o mliecnych produktoch. A este raz, dakujem za info \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát bře 24, 2017 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Myslíte, že mi strávi do troch hodín 6,5dcl dostatočne dozretého kefíru, v ktorom cez noc v izbovej teplote fermentovali aj dva rozmixovane banány (asi 250g) s prídavkom škorice, spolu teda "tekuté jedlo" pekne "predtrávené", o objeme 9dcl ? Pýtam sa preto, lebo momentálne som na IF protokole (prerušovaný pôst) 18/6, ale rád by som ho okresal na 20/4, pričom do toho chcem vtesnať 250g tukov, 100g sacharidov a nejakých 80g bielkovín.

Je mi jasné, že ak chcem zjesť druhé jedlo 3 hodiny po tom prvom, tak to prvé musí byť rýchlo stráviteľné, ale zároveň v mojom prípade najmenej energetické (čiže kombinácia hlavne bielkovín a sacharidov a najmenej tukov, pretože tie zastýia na najdlhší čas), aby to druhé jedlo bolo konzumované pri pocite aspoň slabučkého hladu.

Druhé jedlo by bolo buď mäso alebo vajíčka, príloha maslo, masť, trochu zeleniny.
K jedlám si vždy dávam tabletku "Digestive Enzymes" od Swanson.

Dôvod prečo chcem skrátiť "stravovacie okno" zo 6 hodín na 4 je taký, že budem vedieť stihnúť viac vecí za deň, a zároveň budem dlhšie lačniť (lepšia deaktivácia mTOR).

Možno dôležité - pred prvým jedlom vždy cvičím (čiže cvičenie nalačno), a to by malo rozhorieť tráviaci oheň, a tým pádom aj pomôcť rýchlejšie stráviť kefír s banánmi, že ?

Ďakujem za názor.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
O.K., pán Jarda.
Dnes som si dal kefír s maslom a banánmi (ktoré v kefíre rozmixované kvasili cez noc v izbovej teplote), bez kvaseného ovsa či klíčenej a k tomu deň kvasenej pohánky.
Potom som (pred mäsom - druhé jedlo) samostatne zjedol kvasený ovos, dal som si ho s maslom a soľou, mleté farebné korenie.... FUUUUUJ.... Vyslovene sa mi to chuťovo hnusilo, dojedol som to s odporom.
Taký kvasený ovos sa v kefíre a so sladkými banánmi chuťovo "stratí", alebo zneutralizuje tak, že to vo výsledku chutí dobre. Ale samotný ? FUJ, aspoň mne sa z jeho chuti dvíha žalúdok...
Som zvedavý na samostatnú klíčenú a deň kvasenú pohánku, keď si ju dám len s maslom, a za tým mäso s maslom, zeleninou. Klíčená pohánka a k tomu krátkodobo kvasená (samozrejme potom uvarená) už nebude tak celkom škrob. Iné mi neostáva. Chcem jesť 2 jedlá denne, a prijať nejakých 110g sacharidov/deň.
Ak nebude dobre chutiť sama o sebe ani pohánka (klíčená, krátkodobo kvasená a potom uvarená), tak budem zbytok sacharidov (mimo 2 banány, kefír, deci cviklovej kvasenej šťavy denne, asi 50ml ananásovej šťavy denne) dopĺňať klíčenou a varenou jazmínovou ryžou natural...
Škoda, že kombinácia kefíru a kvasenej varenej obilniny (resp. ŽIADNEJ obilniny) nie je vhodná..... Zdá sa mi, že som to aj tak pociťoval (hoci nevoľno mi nebolo), len som si to nechcel priznať... \":D\"

Ale predsa len otázka.... Kombinácia kefíru s klíčenou a uvarenou pohánkou by sa tiež "bila" ? Či v tomto prípade to už nie je také zrejmé ? ...

Na to odpovědět nedovedu a vyzkoušené to nemám, ale jak jsem psal ajurvéda vůbec nedoporučuje míchat obilí s kvašeným mléčným produktem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Zkus se podívat na ruskou ovesnou mouku tolokno (slovansky tolkbno, slovinsky tlakno, polsky tlokno, od slova tlak, tlouci; tlučená) - tradiční způsob výroby je den a noc namáčení v řece, přes den paření (bobtnání) na sítu u kamen a poté následuje sušení až pražení v peci, dřívější zdroje hovoří o nádobě na horkých kamenech - chuť odpovídá různým barevným odstínům mouky. Nebo celozrnný žitný kváskový chléb, který je spolu se sedlým mlékem prověřen generacemi našich předků. Přeci to vše teď nehodíš do stoupy - pohanku s rutine, ovesný šlem a beta glukany.

Vařená rýže (máčená natural) má méně výživných látek - bílkovin, alkalických minerálů a prebiotické vlákniny než obiloviny, bílá takřka žádné, ale neobsahuje již antinutriční látky z hnědého obalu, což je významné plus. Parboiled mi moc nechutná. Paleo nemá tak úplně pravdu, lepek byl nalezen na zubech Afričanů z období před 3,4 - 4 miliony let a na štěpení (i vařeného) škrobu amylázou jsou hominidé považovaní za vývojového předchůdce člověka geneticky adaptováni vlastní tvorbou tohoto enzymu odhadem 2 miliony let - co drasticky škodí je bělení (oxidace) mouky, jedovaté chemické přísady a průmyslová výroba potravin s obsahem rafinovaných rostlinných olejů. V období paleolitu lidé přijímali 35-45% energie ze sacharidů (větší fyzická aktivita), včetně obilných zrn.

Ajaj, a co potom základní pokrm prostých lidí pražmo – na pánvi či v plochém pekáči opražená nezralá obilná zrna. Jedlo se většinou rozdrcené, smíchané s mlékem nebo vodou na kaši. Svátečnější pražmo bylo smíchané s ovocem a mlékem.

http://zkvaseno.blogspot.cz/2014/10/oves.html
http://www.beetsandbones.com/tolokno-or ... -porridge/
http://articles.mercola.com/sites/artic ... -diet.aspx

Ve dnech konzumace brambor, rýže - byť natural a pohanky budeš mít málo životně důležité prebiotické vlákniny, ale možná to vyvážíš rezistentním škrobem. V paleolitu byl vzhledem k nízkokalorické potravě příjem vlákniny dokonce 100 gramů denně.

Z nahrazení krupicové kaše ovesným toloknem budou mít radost a zdravotní prospěch především malé děti a z celozrnného žitného nejlépe kváskového chleba většina dospělých. Jedná se o tradiční potraviny a výrobní postupy prověřené tisíciletími.

Tak v tom máte jistě pravdu až na to že původní druhy obilovin se již moc nevyskytují a bylo by tedy třeba je cíleně shánět, nicméně dá se to. Existují naštěstí uzavřené komunity fandů zdravé stravy, kde se tyto původní plodiny pěstují a to platí hlavně pro Italy, tam je takových možností docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Klicky su uz povazovane za zeleninu. Po uvareni sa na tom nic nezmeni. Tazke s kefirom sa to moze.

Ovos je asi najchutnejsia obilovina, ma najviac tukov, betaglukany, ked odhliadnes od toho, ze obsahuje lepok, tak je to asi najvyzivnejsia a zaroven najchutnejsia obilovina. Neviem, preco ho kvasis, asi kvoli odstraneniu anti-nutrientov? Bohuzial, neobsahuje ziadnu fytazu, takze antinutrienty sa neodstrania ani kvasenim. Musis tam pridat fytazu z nejakeho ineho zdroja, napriklad nadrtenej raze, alebo pohanky. Problem kvasenia je, ze naozaj pokazi chut toho ovsa, mne to tiez vadilo. Inak chutovo su ovsene vlocky super, aj samotny uvareny ovos.
Ten postup odstranenia antinutrientov u ovsa je nasledovny: hrncek ovsa zaliat teplou vodou, okolo 37-45 stupnov, zrazit pH, napriklad jablcnym octom (da sa pouzit aj prave kefir alebo podmaslie, ci citronova stava), cca 1 cajova lyzicka jablcneho octu 5% na 2dcl vody a pridat jednu polievkovu lyzicu nadrtenej raze alebo pohanky. Zamiesat, a najlepsie uchovat v teple niekolko hodin, najlepsie cez noc. Pri teplote 45 stupnov enzymi pracuju najrychlejsie a do 3 hodin by malo byt po antinutrientoch. Najlepsie to nechat cez noc 8-10 hodin, samotnym dlhsim macanim sa stava ovos este lahsie stravitelnejsi. Ale ak ho predtym klicis, a potom uvaris, to staci na odstranenie antinutrientov. A tam by uz nebola nakysla chut.

Zajímavý postup a zní to celkem logicky. Sám to nedovedu posoudit, obilí nejím mnoho let žádné natož s mléčným produktem a třeba se to dá i když to ajurvéda nedoporučuje. Ono bude asi hodně záležet zda daný jedinec je, nebo není schopen štěpit konkrétní látky obsažené v takovém jídle, tedy podle všeho to nebude pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 2:34 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Chtěla bych se podělit o zkušenost. Měla jsem v mražáku kefírové houbičky pro případ, že by se s těmi co jsem používala něco stalo a celkem jsem na ně zapoměla. Když jsem na ně narazila, tak jsem zjistila, že tam jsou víc jak dva roky. Chtěla jsem je vyhodit, neb jsem si říkala, že je po nich i tak vypadaly ale pak jsem si řekla, že to přece jenom zkusím je oživit. Světe div se ony dělají kefír jako o život. Nenapadlo by mě, že tak dlouho vydrží


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř kvě 03, 2017 8:59 am 
Offline

Registrován: stř kvě 03, 2017 8:47 am
Příspěvky: 4
Odolné houbičky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon kvě 08, 2017 3:53 pm 
Offline

Registrován: stř dub 08, 2015 4:29 pm
Příspěvky: 14
S kefírem jsem začátečník, vyrábím ho v syrovém mléce, nepřevařuji.
Nevím co dělám dobře, nebo blbě.

První kefír, který jsem si troufl vypít, byl hezky hustý, voňavý, nakyslý a chutnal dost podobně jako z obchodu.
Udělal se hodně rychle, (cca za den a pak ještě dva dny v lednici) když jsem ho vyrobil v pozůstatku předchozího kefíru, který jsem raději vylil.

Druhým už jsem si nebyl tak jistý, přišlo mi, že některé jeho malé části byly jakoby zkažené. Ten byl v lednici již bez houbiček.

Čím to může být, špatným promícháním? starším mlékem, malým počtem houbiček? skladováním?

Možná přejdu na čerstvé mléko z obchodu,protože to syrové je k dispozici 1x týdně.

Díky za zkušeosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Chtěla bych se podělit o zkušenost. Měla jsem v mražáku kefírové houbičky pro případ, že by se s těmi co jsem používala něco stalo a celkem jsem na ně zapoměla. Když jsem na ně narazila, tak jsem zjistila, že tam jsou víc jak dva roky. Chtěla jsem je vyhodit, neb jsem si říkala, že je po nich i tak vypadaly ale pak jsem si řekla, že to přece jenom zkusím je oživit. Světe div se ony dělají kefír jako o život. Nenapadlo by mě, že tak dlouho vydrží

Zajímavá zkušenost, nicméně to ukazuje jak je příroda mocná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bettak píše:
S kefírem jsem začátečník, vyrábím ho v syrovém mléce, nepřevařuji.
Nevím co dělám dobře, nebo blbě.

První kefír, který jsem si troufl vypít, byl hezky hustý, voňavý, nakyslý a chutnal dost podobně jako z obchodu.
Udělal se hodně rychle, (cca za den a pak ještě dva dny v lednici) když jsem ho vyrobil v pozůstatku předchozího kefíru, který jsem raději vylil.

Druhým už jsem si nebyl tak jistý, přišlo mi, že některé jeho malé části byly jakoby zkažené. Ten byl v lednici již bez houbiček.

Čím to může být, špatným promícháním? starším mlékem, malým počtem houbiček? skladováním?

Možná přejdu na čerstvé mléko z obchodu,protože to syrové je k dispozici 1x týdně.
Těžko odhadnout, každé mléko se chová jinak a kefírky si na ně musí zvyknout. Spíše bych vydržel co to bude dělat po více dnech.
Díky za zkušeosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv čer 15, 2017 3:49 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Bettak píše:
S kefírem jsem začátečník, vyrábím ho v syrovém mléce, nepřevařuji.
Nevím co dělám dobře, nebo blbě.

První kefír, který jsem si troufl vypít, byl hezky hustý, voňavý, nakyslý a chutnal dost podobně jako z obchodu.
Udělal se hodně rychle, (cca za den a pak ještě dva dny v lednici) když jsem ho vyrobil v pozůstatku předchozího kefíru, který jsem raději vylil.

Druhým už jsem si nebyl tak jistý, přišlo mi, že některé jeho malé části byly jakoby zkažené. Ten byl v lednici již bez houbiček.

Čím to může být, špatným promícháním? starším mlékem, malým počtem houbiček? skladováním?

Možná přejdu na čerstvé mléko z obchodu,protože to syrové je k dispozici 1x týdně.

Díky za zkušeosti

V běžném obchodě se ale mléko neprodává: jde o výrobek, který vznikl tak, že čerstvé mléko z kravínů je odstředěno, jsou z něj separovány jednotlivé frakce (mléko samo je emulzí různých ingrediencí), a pak je zase finálovka namíchána dle zadání obchodu, věc je homogenizována a "přežahlá" vysokou teplotou (vyšší než 100°). Tím jsou zničeny či poškozeny mnohé enzymy, které napomáhají jeho snadnému zakysání a též lepšímu trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv čer 15, 2017 10:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" ctihodnymuz
ten blábol co jste napsal myslíte vážně? \":roll:\" Vy z toho ještě uděláte za chvíli vědu \":roll:\"
pohledal jsem Vám něco kde z toho vědu jako Vy nedělají... https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10003 ... v-mlekarne

\":arrow:\" Bettak
tak jak píšete. V obchodech to co prodávají pod názvem ,,čerstvé mléko,, je lepší než UHT v krabici \":idea:\"
V tom stejném pořadu je rozhovor i s malým bio zemědělcem, který když chce prodávat mléko jako v obchodě, tak ho musí ošetřit
tou minimální teplotou co dává legislativa. UHT podle něho už by nenazýval vůbec mlékem, ale výrobkem z mléka!

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz