Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Promiňte jestli jsem toho z tohoto fóra málo přečetl, ale spíše mi přišlo , že jsou informace o jedlých plevelech roztříštěny do různých nesjednocených témat... Pokud se pletu , prosím dejte někdo odkaz na přímé, již založené téma o této záležitosti.

Jinak bych chtěl poprosit všechny odborníky o odkazy, informace a tipy k rozpoznávání a hledání jedlých zelených plevelů, které se dají odšťavnit a využít jako zdarma výživné zdroje potravy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 5:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Já znám a běžně jsem jedli a jíme polníček, fialky a sedmikrásky, pampelišky, medvědí česnek, kopřivy. Vše zmíněné je doslova božské, velmi a velmi chutné. Jedlý je také namátkou jitrocel, mladé smrkové výhony, pupeny většiny rostlin, dále vysazená mát či meduňka se chovají jako plevely, zaroste jimi jakýkoliv osazený flek. Je toho jistě moc. Není s tím problém. Netřeba velké vědy, tabulky a recepty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2018 12:11 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Když jsem na venkově, tak si dělám smoothie z trávy a pak to cedím přes sítko nebo přes nějakou tkaninu. Krásná zelená voda. A obdobně i doma mixuji a přecedím listy z aloe, mám takové to stromečkové co hodně rychle roste. přibližně jak to dělá v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=6IdWAR5Nnig někde od 3:40. Ale nic do toho nepřidávám a piji to jak to je \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2018 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Promiňte jestli jsem toho z tohoto fóra málo přečetl, ale spíše mi přišlo , že jsou informace o jedlých plevelech roztříštěny do různých nesjednocených témat... Pokud se pletu , prosím dejte někdo odkaz na přímé, již založené téma o této záležitosti.

Jinak bych chtěl poprosit všechny odborníky o odkazy, informace a tipy k rozpoznávání a hledání jedlých zelených plevelů, které se dají odšťavnit a využít jako zdarma výživné zdroje potravy.

Tak co na tom hledat za složitost, pampelišku, sedmikrásku a kopřivu asi poznáte, jitrocel možná také a když uvážím jak okoukaný je jetel, nebo vojtěška, tak s tím by jste měl bohatě vystačit i když paleta jedlých kytek je pochopitelně mnohem širší. Nyní již toho je všude celkem dost a není problém natrhat potřebné množství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Chtěl bych nakonec vznést ještě poslední , možná trochu hloupý , dotaz na toto téma.Pokud člověk sbírá plevely v prostranství, kde má přístup jakákoliv zvěř, je zde určité riziko, že sesbírá i ,,pomočenou zeleň".Nemáte nějakou představu, co se děje s močí poté, co je vyloučena na rostlinu?Odpaří se, přejde do půdy, zůstane v rostlině?A je toxická , či nikoliv?Může způsobit nějaké komplikace?Stačí rostliny umýt ve vodě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 6:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Abstinující Bojovník píše:
Chtěl bych nakonec vznést ještě poslední , možná trochu hloupý , dotaz na toto téma.Pokud člověk sbírá plevely v prostranství, kde má přístup jakákoliv zvěř, je zde určité riziko, že sesbírá i ,,pomočenou zeleň".Nemáte nějakou představu, co se děje s močí poté, co je vyloučena na rostlinu?Odpaří se, přejde do půdy, zůstane v rostlině?A je toxická , či nikoliv?Může způsobit nějaké komplikace?Stačí rostliny umýt ve vodě?

A jéjej, zase magor. Co se to s vámi, lidi, uvšechvšudy, stalo, že se bojíte obyčejných věcí? Prosímtebe, pij vodu z horských potoků a studánek a jez z louky či lesa cokoliv, co ti přijde pod ruku, rovnou. Bude to stokrát zdravější než továrně vyrobené moderní "potraviny".
Má zkušenost je jen pozitivní, za posledních třicet let jsem si ani jednou neomyl nic, co jsem vsunul do úst, really. On ten imunitní systém potřebuje také nějaký výcvik, víme? Neustálé podněty, musí se učit! Jinak nemůže dobře fungovat ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 7:08 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
ctihodnymuz píše:
A jéjej, zase magor. Co se to s vámi, lidi, uvšechvšudy, stalo, že se bojíte obyčejných věcí? Prosímtebe, pij vodu z horských potoků a studánek a jez z louky či lesa cokoliv, co ti přijde pod ruku, rovnou. Bude to stokrát zdravější než továrně vyrobené moderní "potraviny".
Má zkušenost je jen pozitivní, za posledních třicet let jsem si ani jednou neomyl nic, co jsem vsunul do úst, really. On ten imunitní systém potřebuje také nějaký výcvik, víme? Neustálé podněty, musí se učit! Jinak nemůže dobře fungovat ....

Já na jednu stranu s takovým příspěvkem silně vnitřně rezonuji.Na druhou stranu představa,že moč nějakého těžce infikovaného zvířete může na člověka přenést něco resistentního vůči lidskému IS je děsivá...Ale jo, v podstatě je to taková odpověď, se kterou, pokud se povznesu nad vlastní strach a nejistotu, musím souhlasit všemi deseti...Také se například nechci vzdávat lesního běhu jen proto, že by se někde mohlo skrývat klíště s encefalitidou nebo boreliozou... Ale počkám , jak se vyjádří ještě další...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 8:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Znám osobně dva lidi, kteří mají ze setkání s klíštětem doživotní následky. Je na každém, jak přistupuje ku životu, jak moc je "posraný". Ve zmíněných souvislostech to není lehké rozhodování se ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Chtěl bych nakonec vznést ještě poslední , možná trochu hloupý , dotaz na toto téma.Pokud člověk sbírá plevely v prostranství, kde má přístup jakákoliv zvěř, je zde určité riziko, že sesbírá i ,,pomočenou zeleň".Nemáte nějakou představu, co se děje s močí poté, co je vyloučena na rostlinu?Odpaří se, přejde do půdy, zůstane v rostlině?A je toxická , či nikoliv?Může způsobit nějaké komplikace?Stačí rostliny umýt ve vodě?

Osobně si myslím že na tom nic moc nevyzkoumáte, vezměte si kolik lidí jí například borůvky a kolik lidí z toho onemocní a to se bavíme o jediné plodině přímo z lesa a lehce kontaminovatelné. Pochopitelně nějaké malé riziko tam je vždy, ale to je i u chleba z obchodní sítě, nebo z konzervy, či párku. Předpokládám že těch nakažených bude více u zpracovaných potravin než u těch přírodních, ale je to pouze odhad statistiku jsem nikdy na to neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz