Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2019 8:04 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
ďakujem vam za rady

Chcel by som sa spýtať aké možné problémy s pečenou ? Robil som si dlhu dobu kávove klystíry, očistu pečene, jedol semiačka pestrecu (požuť dlhšiu dobu) Olej z pestreca, výtažok sylimarin anič proste.. :/

Chcem aj ja začat niečo ako paleo stravovanie ale len do doby než prejdem na Keto stravovanie, asi som spravil chybu že som tak skočil z klasickeho stravovania na sacharidoch čisto na vysokotučnú stravu a k tomu ak mam problém s pankreasom a tukmi tak musím ist na to pomalšie. (čo je škoda)

Mám v pláne dodržovať (zatial) tak trochu glykemický index a hlavne nálož, čo môže spôsobovať problémy so zápalmi ( kniha tomaš kašpar ) a zaroven asi bezlepkové.

Inak čo strukoviny ? Tie jedávaš normálne? Mne chutia velmi.. hlavne fazula

Fermentácia obilnín je dobrý nápad, ešte som to nerobil, chutí to potom dobre? Ako mam napríklad fermentovať pohánku apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
ďakujem vam za rady

Chcel by som sa spýtať aké možné problémy s pečenou ? Robil som si dlhu dobu kávove klystíry, očistu pečene, jedol semiačka pestrecu (požuť dlhšiu dobu) Olej z pestreca, výtažok sylimarin anič proste.. :/

Vzhledem k tomu že dotaz není adresován přímo mě, odpovím pouze na jednu část dotazu týkající se jater. Vše uvedené předčí podle tradiční čínské medicíny houba nesmrtelnosti-lesklokorka, tedy ji můžete vyzkoušet. Je potřeba používat pravidelně dlouhodobý (1-2 hodiny, nebo ještě déle) vývar z 5 g lesklokorky, tu mám na e-schopu, která zajistí kvalitní práci jater, eliminuje i některé chyby imunitního systému, cukrovku a další problémy, ne nadarmo se jí říká houba nesmrtelnosti. Něco si o ní přečtěte je to docela inspirativní čtení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2019 12:16 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Menma21 píše:
ďakujem vam za rady
Chcel by som sa spýtať aké možné problémy s pečenou ? Robil som si dlhu dobu kávove klystíry, očistu pečene, jedol semiačka pestrecu (požuť dlhšiu dobu) Olej z pestreca, výtažok sylimarin anič proste.. :/
...
Inak čo strukoviny ? Tie jedávaš normálne? Mne chutia velmi.. hlavne fazula

Já jím co mi pod ruku přijde, takže občas čočku nebo fazole také. Pouze se snažím vyhýbat bílým jedům (cukr, pšeničná mouka) a snažím se hledat co se mi to vlastně pokouší mé tělo naznačit. Momentálně se názorově posouvám k prozření, že dokud nevyhubím nezvané hosty, tak se moc dál neposunu, ovšem nezvaní hosté se špatně hubí, když člověk netuší o jaké šmejdy se vlastně jedná (a kde jsou zalezlí). Anglickojazyčné zdroje rozeznávají zajímavou skupinku šmejdů zvanou "Liver flukes" a momentálně se moje myšlenky ubírají tímto neveselým směrem a přemýšlím jak a nebo kde provést aspoň trochu důvěryhodnou diagnostiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 12:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Krátkodobě praktikovaná ketodieta vám nemá co pokazit, nějaké komplikace naskakují sice hned po nasazení, ale to je spíše důsledek vymírání kvasinek a dalších šmejdů nicméně i tito šmejdi se postupně dovedou naučit žít na ketonech a pak už není co jim nabídnout. Já jako rozumnější vidím provádět nějaké cyklické diety kde si cyklus zvolíte tak aby tělo fungovalo a šmejdům dáte minimum.

Co myslíte pane Jardo cyklickými dietami? Hledala jsem na internetu, ale našla jsem právě pouze cyklické ketodiety.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 3:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Co myslíte pane Jardo cyklickými dietami? Hledala jsem na internetu, ale našla jsem právě pouze cyklické ketodiety.
Děkuji.

I tak to jde nazvat ale běžně se užívá pro tento druh diet označení CBL. Prostě se třeba do 17 hodin sacharidy není a pak se jí jenom sacharidy případně se aplikuje jiný postup která dotyčnému vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2019 10:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jak je to prosím s užíváním aminokyselin?

Našla jsem tyto dva zákony:

Rubnerov zákon: telo využije aminokyseliny jen do množství nejméně zastoupené (limitní) esenciální aminokyseliny. Pokud přijememe např. velké množství bílkovin, v kterých chybí klidně jen jedna esenciální aminokyselina, tělo nezužitkuje ani ty ostatní!
Wolfow zákon: příjem velkého množství jedné aminokyseliny narušuje metabolizmus ostatních aminokyslein a zesilňuje efekt limitní aminokyseliny (té, která je nejméně zastoupená).

Pochybuji, že lidi si dávají stravu do cronometru, aby věděli, jak na to jsem s aminokyselinami, spíše mi přijde, že hodně lidí do sebe cpe třeba dvě nebo tři aminokyseliny ve větším množství podle jejich účinků, ale podle těch zákonů by to stejně nemělo cenu. Třeba pokud zde při depresích doporučujete tryptofan ve větších dávkách, pokud člověk jinak nejí moc bílkovin, tak by stejně větší množství tryptofanu nemělo cenu a musel by dodávat všechny aminokyseliny?

Má cenu dodávat neesenciální aminokyseliny? Pokud tomu dobře rozumím, tak pokud máme ve stravě všechny esenciální a jejich dostatek, tak tělo si neesenciální samo vyrobí?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2019 7:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jak je to prosím s užíváním aminokyselin?

Našla jsem tyto dva zákony:

Rubnerov zákon: telo využije aminokyseliny jen do množství nejméně zastoupené (limitní) esenciální aminokyseliny. Pokud přijememe např. velké množství bílkovin, v kterých chybí klidně jen jedna esenciální aminokyselina, tělo nezužitkuje ani ty ostatní!
Wolfow zákon: příjem velkého množství jedné aminokyseliny narušuje metabolizmus ostatních aminokyslein a zesilňuje efekt limitní aminokyseliny (té, která je nejméně zastoupená).

Pochybuji, že lidi si dávají stravu do cronometru, aby věděli, jak na to jsem s aminokyselinami, spíše mi přijde, že hodně lidí do sebe cpe třeba dvě nebo tři aminokyseliny ve větším množství podle jejich účinků, ale podle těch zákonů by to stejně nemělo cenu. Třeba pokud zde při depresích doporučujete tryptofan ve větších dávkách, pokud člověk jinak nejí moc bílkovin, tak by stejně větší množství tryptofanu nemělo cenu a musel by dodávat všechny aminokyseliny?

Má cenu dodávat neesenciální aminokyseliny? Pokud tomu dobře rozumím, tak pokud máme ve stravě všechny esenciální a jejich dostatek, tak tělo si neesenciální samo vyrobí?

Děkuji.

Tělo si neesenciální aminokyseliny opravdu může vyrobit ovšem pouze za předpokladu že dokonale funguje trávení tedy plná tvorba sekretů jednotlivých orgánů, ovšem pokud je toto narušeno nemusí mít buď z čeho vyrábět a nebo to již nezvládá vyrábět a pak má zásadní význam ty čisté aminokyseliny dodávat. Jinak se vše chová ve stejné logice jako vitamíny skupiny B tedy vždy je potřeba nějaký udržitelný poměr aby šlo vše, nebo většinu využít jinak opravdu předávkovávání konkrétní jednou aminokyselinou nemá valný význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: pát úno 14, 2020 3:31 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Nakonec měl Mudr. Karel Erben s tím homocysteinem pravdu, skrze skrze zvýšené ADMA a vypnutý oxid dusnatý, které ovšem nezmiňoval.

Tetrahydrobiopterin attenuates homocysteine induced endothelial dysfunction.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12841652
Rakovina a všetky choroby sa dajú liečiť aj bez liekov | Homocystein
https://www.youtube.com/watch?v=sOJZyseNqnM
https://www.prolekare.cz/tema/lecba-artritidy/detail/dimethylarginin-jako-biomarker-aterosklerozy-u-pacientu-s-revmatoidni-artritidou-105797

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2020 11:37 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, riešila sa tu aj methylacia a psychické problémy, preto by som napisal svoj dotaz tu, prípade to možete presunut.

Planujem si kúpiť B6 (p5p) aj pyridoxin, folat - methylfolate, B12, lugol , selen , do toho mam doma vitamín C (stačí aj ako kyselina askorbova? ) a Zinok.

Chcem odtestovat B3 a B9 ako reagujem (na b3 by som povedal že kladne) často nemam ani niacin flush. - Je možné že na B3 reagujem dobre a na B9 budem reagovat zle ?

B12 chcem len ako podporu k B6 a Zinku k tej methylacií, a Selen a Jod na štítnu žlazu s tým že selen začnem skôr suplementovat, mam aj väčši deficit podla vlaskovky.

Chcem sa opýtat či treba ešte niečo ohladom methylacie ? Testy nemám, pýtal som sa a sukromnú laborku unas nema nik.. fakt neviem kde si spravit apson tie zakladne testy aby som nemusel chodit za obvodnov.. da sa zaplatit si za testy aj pri obvodnej?

Uvažujem nad taurinom vraj je dobrý na pečeň ? Má to cenu ? Na nadobličky čakám na Adrenal glands..
Meram teplotu pod jazykom už par dni zatial sa to pohybuje od 36,6-po 36,2 - skáče to dosť čo vraj znamená nedostatočnu funkciu nadobličiek a nizke teploty zase štitnej žlazy.. uvidím čo sa bude dat robit s tými testami ale zrejme je tam proste hypofunckia tých žliaz, da sa ešte nejak si pomôcť ? Pride mi že nejak tažko mi trávi, mam nejak slabú pečeň alebo čo.. pijem horke čaje a chancu piedru.. neviem ale prečo mam nejak zhoršene travenie, na ketogénke by som sa mal čistit , zbavit chronických zápalov a nič.. recenzie ohladom ketogénky su super a mne sa to telo nejak nechce dat dokopy sere ma to. Vdaka za pomoc pripadnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 12:40 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, chcel by som sa opýtať, prečo keď konzumujem vajcia tak sa cítim prekyslený?? Celkovo mam s týmito zasadami a kyselinami v tele obrovský problém...

Ked som sa snažil jesť len vajcia ako formu bielkovín či aminokyselín (nejesť mäso ktoré mi tažšie trávi) tak ma po par dnoch začali boliet kosti a citil som kyslosť v ustach... toto isté sa da povedať aj napr. ked užívam HCL - začnu ma bolieť kosti proste... Telo nebude tvoriť vlastnu kyselinu ak ju proste nema čím neutralizovať... možno preto proste telo vypína trávenie.. otázka je ako to napraviť...?? Fakt neviem lebo ak telo nema aj elektrolyty (Na+ HCO3- a podobne) tak tažko bude moc neutralizovat veci pripadne dobre trávit.. voda s citronom paradoxne robí podobný efekt s tými kostami.. ale vo väčšiej dávke... to isté ked skúsim jablkový ocot namiesto HCL na podporu trávenia... proste kosti to schytajú a bolia ma, praskajú .. v moči naopak necítim pach "močoviny" ale skor čírej tekutiny.. dakedy skor ma aromu podla toho čo som jedol alebo pil... par krat som ju aj ochutnal a absolutne nebol kyslí a vobec nebol slaný ... (viem že sol a aldosteron/nadobličky spolu fungujú.. ) ale nerozumiem celkovému obrazu... nemožem poriadne trávit potom .. alebo jesť hoci aj zdravé potraviny.. prosím nejakú radu ..



ešte sa spýtam ked už som tu, suplementujem horčík (laktát) 2-4x denne, často sa cítim ako keby mi znižoval teplotu (celkovo horčík nie len táto forma ) - môže tomu tak byť ??? A druha vec... nech horčík suplementujem kolko sa dá... po jedle sa mi furt objavujú krče.. najme trapezy a krk, ktorý ma potom bolí , napriklad dnes večer som si dal 3x žltko (bielka nejem kvoli tej kyseline...) vývar a zemiak a teraz mi celkom pekne stuhol chrbát a boli ma... ako keby svalové "napatie"

+ zápchy.. mam neuveritelne zápchy a to suplementujem horčík, snažím sa pit dostatok vody proste ked mi ide na chuť.. väčšinou 1,5 litra denne (mam len 70kg) čiže viac mi ani moc netreba.. + je zima čiže nechcem sa ochladzovat moc tekutinami.. ale tým to není to by som dávno odpozoroval... vypradzujem sa už len čisto klystírmi inak by to snad ani nešlo.. čo môže spôsobovať že absolutne nejde stolica von? Schválne som 4 dni nerobil klystír že či volanie prirody sa neozve ale vôbec.. ani náznak pri klystíre je stolica tvrdá proste suchá a tvrdá... nejaké nápady? Horčík užívam fakt poctivo 5+ gramov denne , stravu mam prevažne vývar, zemiaky, vajcia, varena zelenina, (kel,petržlen,mrkva,cibula,cesnak,zeler atd..) surovu zeleninu ani ovoce nejem kvoli tráveniu oslabenemu)


budem vdačný za aký kolvek podnet alebo radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 3:03 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Menma21 píše:
Zdravím, chcel by som sa opýtať, prečo keď konzumujem vajcia tak sa cítim prekyslený?? Celkovo mam s týmito zasadami a kyselinami v tele obrovský problém...

Ked som sa snažil jesť len vajcia ako formu bielkovín či aminokyselín (nejesť mäso ktoré mi tažšie trávi) tak ma po par dnoch začali boliet kosti a citil som kyslosť v ustach... toto isté sa da povedať aj napr. ked užívam HCL - začnu ma bolieť kosti proste... Telo nebude tvoriť vlastnu kyselinu ak ju proste nema čím neutralizovať... možno preto proste telo vypína trávenie.. otázka je ako to napraviť...?? Fakt neviem lebo ak telo nema aj elektrolyty (Na+ HCO3- a podobne) tak tažko bude moc neutralizovat veci pripadne dobre trávit.. voda s citronom paradoxne robí podobný efekt s tými kostami.. ale vo väčšiej dávke... to isté ked skúsim jablkový ocot namiesto HCL na podporu trávenia... proste kosti to schytajú a bolia ma, praskajú .. v moči naopak necítim pach "močoviny" ale skor čírej tekutiny.. dakedy skor ma aromu podla toho čo som jedol alebo pil... par krat som ju aj ochutnal a absolutne nebol kyslí a vobec nebol slaný ... (viem že sol a aldosteron/nadobličky spolu fungujú.. ) ale nerozumiem celkovému obrazu... nemožem poriadne trávit potom .. alebo jesť hoci aj zdravé potraviny.. prosím nejakú radu ..



ešte sa spýtam ked už som tu, suplementujem horčík (laktát) 2-4x denne, často sa cítim ako keby mi znižoval teplotu (celkovo horčík nie len táto forma ) - môže tomu tak byť ??? A druha vec... nech horčík suplementujem kolko sa dá... po jedle sa mi furt objavujú krče.. najme trapezy a krk, ktorý ma potom bolí , napriklad dnes večer som si dal 3x žltko (bielka nejem kvoli tej kyseline...) vývar a zemiak a teraz mi celkom pekne stuhol chrbát a boli ma... ako keby svalové "napatie"

+ zápchy.. mam neuveritelne zápchy a to suplementujem horčík, snažím sa pit dostatok vody proste ked mi ide na chuť.. väčšinou 1,5 litra denne (mam len 70kg) čiže viac mi ani moc netreba.. + je zima čiže nechcem sa ochladzovat moc tekutinami.. ale tým to není to by som dávno odpozoroval... vypradzujem sa už len čisto klystírmi inak by to snad ani nešlo.. čo môže spôsobovať že absolutne nejde stolica von? Schválne som 4 dni nerobil klystír že či volanie prirody sa neozve ale vôbec.. ani náznak pri klystíre je stolica tvrdá proste suchá a tvrdá... nejaké nápady? Horčík užívam fakt poctivo 5+ gramov denne , stravu mam prevažne vývar, zemiaky, vajcia, varena zelenina, (kel,petržlen,mrkva,cibula,cesnak,zeler atd..) surovu zeleninu ani ovoce nejem kvoli tráveniu oslabenemu)


budem vdačný za aký kolvek podnet alebo radu.

Jaký berete multiminerál a kdy jste si naposledy dělal test na jód?

Důsledky dysthyroidismu na zažívací trakt a vnitřnosti
Consequences of dysthyroidism on the digestive tract and viscera
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2699000/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 5:22 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
test na jod myslite tu škvrnu natrieť na ruku a sledovať kedy zmizne ? tak polroka dozadu a vydržala 18+ hodin možno aj viac, multiminerál neužívam žiadny, užívam momentálne len zinok a horčík a čochvilka pridám aj meď , postupujem postupne aby som videl na čo mam aku odozvu, suplementoval som aj jod aj selen, bor, mangán, kremík, ale momentálne len horčík a zinok, (par týždnov) , nejak mi to nejde do hlavy, telo sa nevie asi nejak uvolnit alebo zrelaxovať či navodit peristaltiku čreva , pocitujem aj take sekundárne priznaky nervozity.. napriklad sa hrám s prstami a podobne ale pritom sa citim kludný nepocitujem strach ani nič podobne... viac horčíku už dávat nemožem nevidím v tom zmysel, pri citrate naopak som si dal par gramov horčiku a už som mal hnačky ale nechcem ani hnačky.. skôr prirodzene vyprázdnovanie docieliť... naštartovat trávanie a nejak vyrovat kyseliny a zasady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 6:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
[quote="Menma21":3637ni47]test na jod myslite tu škvrnu natrieť na ruku a sledovať kedy zmizne ? tak polroka dozadu a vydržala 18+ hodin možno aj viac, multiminerál neužívam žiadny, užívam momentálne len zinok a horčík a čochvilka pridám aj meď , postupujem postupne aby som videl na čo mam aku odozvu, suplementoval som aj jod aj selen, bor, mangán, kremík, ale momentálne len horčík a zinok, (par týždnov) , nejak mi to nejde do hlavy, telo sa nevie asi nejak uvolnit alebo zrelaxovať či navodit peristaltiku čreva , pocitujem aj take sekundárne priznaky nervozity.. napriklad sa hrám s prstami a podobne ale pritom sa citim kludný nepocitujem strach ani nič podobne... viac horčíku už dávat nemožem nevidím v tom zmysel, pri citrate naopak som si dal par gramov horčiku a už som mal hnačky ale nechcem ani hnačky.. skôr prirodzene vyprázdnovanie docieliť... naštartovat trávanie a nejak vyrovat kyseliny a zasady[/quote:3637ni47]
Já měl to samé. Extrémní zácpy i při přísunu hořčíku (citrát + malát + bisglycinát), cítil jsem se hrozně. Bolesti hlavy, nervozita (i když jsem myslel, že jsem v klidu, i když jsem cvičil denně + dělal jogu, dechová cvičení a meditace). Nepomáhalo mi na to ani velké dávky B1 nebo B5, leda B3 cca 300-500mg, ale to mě úplně vyplo a šel jsem si lehnout (nezkoušejte tak velkou dávku B3 jestli to chcete zkusit). Myslel jsem, že musim jíst víc vlákniny, víc pít a víc cvičit, ale neni to vůbec pravda. Ta zácpa je hlavně z přemíry vlákniny a pomalé štítné žlázy (na to je ten jod - řasy + lugol+žloutky) a selenu (žloutky + maso).

Pořád s tím laboruju, ale zácpy jsem odstranil tím, že jsem přestal jíst tolik sacharidů, například pohanka mě strašně ucpávala, tu nemůžu skoro vůbec jíst (myslel jsem si, že je zdravá, tak jsem jí jedl, ale bylo to s tim ještě horší). To samé jáhly, batáty. Nejezte žádnou syrovou zeleninu ve větším množství a zeleninu typu mrkev, celer, brokolice, řepa, petržel vždy uvařit. Syrové jím jen listové saláty a třeba ředkve, trochu papriky, rajčata a okurky, ale v malém množství.
- začal jsem jíst nepasterované máslo (https://www.kosik.cz/produkt/delmart-le ... DQQAvD_BwE) - 1x 250 kostka týdně, nezahřívat, jíst syrové (já sním i 2 týdně, ale začínal jsem pomalu).
- SYROVÉ křepelčí žloutky nebo žloutky z bio vajec z ČR farem. cca 10 syrových žloutků týdně, nic velkého.
- vit D3 2x 5000 IU denně (jednou na snídani a pak na oběd), K2 MK7 (100mcg) + K2 MK4 (100mcg).
- Kvůli dalším živinám jako je vit. A a měď tam můžete poslat krůtí nebo hovězí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, chcel by som sa opýtať, prečo keď konzumujem vajcia tak sa cítim prekyslený?? Celkovo mam s týmito zasadami a kyselinami v tele obrovský problém...

Ked som sa snažil jesť len vajcia ako formu bielkovín či aminokyselín (nejesť mäso ktoré mi tažšie trávi) tak ma po par dnoch začali boliet kosti a citil som kyslosť v ustach... toto isté sa da povedať aj napr. ked užívam HCL - začnu ma bolieť kosti proste... Telo nebude tvoriť vlastnu kyselinu ak ju proste nema čím neutralizovať... možno preto proste telo vypína trávenie.. otázka je ako to napraviť...?? Fakt neviem lebo ak telo nema aj elektrolyty (Na+ HCO3- a podobne) tak tažko bude moc neutralizovat veci pripadne dobre trávit.. voda s citronom paradoxne robí podobný efekt s tými kostami.. ale vo väčšiej dávke... to isté ked skúsim jablkový ocot namiesto HCL na podporu trávenia... proste kosti to schytajú a bolia ma, praskajú .. v moči naopak necítim pach "močoviny" ale skor čírej tekutiny.. dakedy skor ma aromu podla toho čo som jedol alebo pil... par krat som ju aj ochutnal a absolutne nebol kyslí a vobec nebol slaný ... (viem že sol a aldosteron/nadobličky spolu fungujú.. ) ale nerozumiem celkovému obrazu... nemožem poriadne trávit potom .. alebo jesť hoci aj zdravé potraviny.. prosím nejakú radu ..



ešte sa spýtam ked už som tu, suplementujem horčík (laktát) 2-4x denne, často sa cítim ako keby mi znižoval teplotu (celkovo horčík nie len táto forma ) - môže tomu tak byť ??? A druha vec... nech horčík suplementujem kolko sa dá... po jedle sa mi furt objavujú krče.. najme trapezy a krk, ktorý ma potom bolí , napriklad dnes večer som si dal 3x žltko (bielka nejem kvoli tej kyseline...) vývar a zemiak a teraz mi celkom pekne stuhol chrbát a boli ma... ako keby svalové "napatie"

+ zápchy.. mam neuveritelne zápchy a to suplementujem horčík, snažím sa pit dostatok vody proste ked mi ide na chuť.. väčšinou 1,5 litra denne (mam len 70kg) čiže viac mi ani moc netreba.. + je zima čiže nechcem sa ochladzovat moc tekutinami.. ale tým to není to by som dávno odpozoroval... vypradzujem sa už len čisto klystírmi inak by to snad ani nešlo.. čo môže spôsobovať že absolutne nejde stolica von? Schválne som 4 dni nerobil klystír že či volanie prirody sa neozve ale vôbec.. ani náznak pri klystíre je stolica tvrdá proste suchá a tvrdá... nejaké nápady? Horčík užívam fakt poctivo 5+ gramov denne , stravu mam prevažne vývar, zemiaky, vajcia, varena zelenina, (kel,petržlen,mrkva,cibula,cesnak,zeler atd..) surovu zeleninu ani ovoce nejem kvoli tráveniu oslabenemu)


budem vdačný za aký kolvek podnet alebo radu.

Poměrně dobře vám radí člen Mojzo s tím že pokud cítíte překyselení je ideální cca 1,5 hodiny po jídle vypít v troše vody 1-2 g jedlé sody. To jednak zcela vyprázdní žaludek a sníží nároky na práci jater a slinivky a silně nabudí tvorbu HCl při dalším jídle. Laktát je obecně dobře snášen, ale jde o formu hořčíku která nemusí sednout každému. Další věc je že hořčík je protiváha sodíku a pokud tedy máte křeče i po velkých dávkách hořčíku je potřeba dodat sodík který je druhým prvkem který křeše při deficitu může vyvolávat. Odvažte si dvacet gramů soli a snězte ji v průběhu dne a uvidíte jak na to budete reagovat. Tu zácpu opravdu může vyřešit radikální snížení vlákniny ve stravě, vyzkoušejte si to spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a pokuste se dostat někde ke 20 g vlákniny za den a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aminokyseliny
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2020 11:43 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, ďakujem za odpovede

Ohladom tej stravy, super odporučania, sam som sa stravoval podobne, hlavne čo sa týka tých sacharidov tak som bol rok na ketogenickej strave, a momentálne držim sacharidy viac menej do tých 100 (max 150g) denne, hlavne formou zemiakov, pečivo nejem, a v podstate nič ostatné okrem toho.

Mojzo ty podporuješ trávenie pomocou HCL/ enzýmov ? Ja bohužial nedokážem tráviť až tak efektívne, mäso mi robí problem aj kuracie, na ostatok si ani netrúfam, aj ked pečienky si občas dám. To isté aj tuky, už dlhšiu dobu idem len maslo,kokosový, olivový, občas si spravím doma orechové maslo (hlavne z vlašských orechov) Ale ani tie tuky mi nejak extra netrávi, cítim žlčník potom. V skratke nemôžem do seba dávať hocičo a to ani napriek tomu že je to zdravé, pretože čo z toho ked to z tela víde zase von a maločo si vezme, ja sa skôr zameriavam na čo najlepšie vstrebávanie alebo najlahšie stravitelne potraviny, preto tie vývary, vajíčka.. (hlavne ako forma tuku ) a zemiaky na pare, či varena zelenina... aj to maslo orechové robím tak že orechy si napriklad namočím na 2 dni do vody a potom ich vysuším.. touto logikou sa momentálne riadim, ale napriek tomu že jem v podstate nezávadné veci tak sa deje čo sa deje.. Vlákninu spominate a Vy aj Pán Jarda, dal som si dnes do cronometru dnešnu stravu a zatial mi to vychádza tak na 15-20 gramov vlákniny, a posledné 2 mesiace sa ani inak nestravujem, proste vývar, zemiak (sacharidy músím mať pretože mam oslabene aj nadobličky a tam treba mat stabilnu hladinu cukru v krvi počas dna) a nejaké bielkoviny, buď maso kuracie alebo vajcia, alebo dakedy bez bielkovín, vo vývare je len varena zelenina klasicky čo do neho ide to je moja strava. Vlákniny tam fakt moc není, maximalne tipujem do 30g som mal za toto obdobie ale priemerovo sa určite držím +- 20g na den. Vitamíny som skúšal, aj to B3 dokonca aj 1 gram, to čo popisujete je zrejme niacin flush - sčervenanie, mravenčenie a "prehriatie" tela a je to normalny efekt.

Tá štítna žlaza, hmm mám robene testy a sú v norme všetky, jod som doplnoval nedávno aj so selenom a žiadne zlepšenie, musím prist na príčinu lebo takto stagnujem a to mi vadí.. je toho vela.. akúrat čitam knihu o čreve a dašlích veciach a problémy možu byt aj s histamínom alebo premnožením bakterii v tenkom čreve - anglicky skartka SIBO, často spominaju aj low - FODMAP stravu... alebo pripadne intolerancie či alergeny čo v mojom prípade nevylučujem, na hlave sa mi robia svrbivé vyrážky a vobec neviem z čoho... strašne silno svrbia..

Ak Vám trávi bez problémov tak to ste na tom parádne, mne sa to hýbe pomaly v tele, dakedy mam záhu, stojí mi tam to jedlo, a dalšie veci, a HCL suplementovat nemožem. Cukor, sladkosti atď.. to už je u mna samozrejmosť na to už v podstate ani nemam chuť, radšej mi ide na chut kvalitný tuk alebo bielkoviny ale to je jedna vec a trávenie druhá .. každopádne fakt dakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, určite si z toho niečo vezmem \":)\"

Skúsim ten Bikarbonát Sodný pán Jarda, Môže horčík zvyšovať tlak ?? Mám dakedy pocit že ten horčík laktát mi ho zvyšil, a naopak sol mi vobec tlak nezvyšuje skôr sa mi dakedy spontanne zvýši silno tlak z nizkeho/normálneho na zvyšený až vysoký.. cítím to v hlave až. ďakujem Vám za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz