Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 6:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Chcem sa opytat, ci je mozne vypit tu lyzicku roztoku himalajskej soli aj v litri tekutin, ktora sa pije na rano. Znizi sa tym vstrebatelnost mineralov, alebo to od mnozstva vody, v ktorej je to rozpustene nezavisi?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Chcem sa opytat, ci je mozne vypit tu lyzicku roztoku himalajskej soli aj v litri tekutin, ktora sa pije na rano. Znizi sa tym vstrebatelnost mineralov, alebo to od mnozstva vody, v ktorej je to rozpustene nezavisi?

To nijak nevadí, tělo si to stejně odfiltruje a použije pouze to, co opravdu potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 10:56 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mám zaujímavú otázku : kedže sa varením minerály stávajú ( vraj ) anorganickými, tak.... zaujímalo by ma, ako variť za pomoci himalájskej soli. Dávajú sa tri doporučenia :
1. rozpustiť soľ v studenej vode, a až potom dať variť vodu ( aby sa stihla soľ naviazať na anorganické minerály z vody a tie sa neusadili v tele, alebo len minimálne - čo sa netýka tých, ktorí pijú vodu bez minerálov )....
2. posoliť vodu až keď voda vrie ( tak bude teplota vriacej vody údajne vyššia, ako keď sa posolí pred varením - ale čo z toho ? )
3. posoliť až výsledný pokrm ( napríkad pohánku s vareným zelerom a repkovým olejom ), ktorý nie je horúci, ale teplý

Má teda vysoká teplota vplyv aj na minerály z cenného potravin. doplnku - napr. himalájskej soli ?
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Mám zaujímavú otázku : kedže sa varením minerály stávajú ( vraj ) anorganickými, tak.... zaujímalo by ma, ako variť za pomoci himalájskej soli. Dávajú sa tri doporučenia :
1. rozpustiť soľ v studenej vode, a až potom dať variť vodu ( aby sa stihla soľ naviazať na anorganické minerály z vody a tie sa neusadili v tele, alebo len minimálne - čo sa netýka tých, ktorí pijú vodu bez minerálov )....
2. posoliť vodu až keď voda vrie ( tak bude teplota vriacej vody údajne vyššia, ako keď sa posolí pred varením - ale čo z toho ? )
3. posoliť až výsledný pokrm ( napríkad pohánku s vareným zelerom a repkovým olejom ), ktorý nie je horúci, ale teplý

Má teda vysoká teplota vplyv aj na minerály z cenného potravin. doplnku - napr. himalájskej soli ?
Ďakujem za odpoveď.

Himálajská sůl je anorganická, tak ji již nijak poškodit není možné, já osobně ji používám pouze jako tekutinu k pití a k solení potravin naprosto minimálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 4:50 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jaké je složení himalájské soli? Nikde se mi ho nepovedlo najít, jediné, co jsem našla je, že je to z 96% NaCl. Tak nevím, jak moc je zdraví prospěšná.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Jaké je složení himalájské soli? Nikde se mi ho nepovedlo najít, jediné, co jsem našla je, že je to z 96% NaCl. Tak nevím, jak moc je zdraví prospěšná.

Je na rozdíl od běžné soli velice prospěšná a obsahuje řadu nezbytných látek.
Zde je prehled zastoupeni jednotlivých látek v himalajske soli:

http://www.biodistributors.com.au/ProdInfFiles/hcs.php
Certificate of the Analysis of Himalayan Crystal Mineral Rock Salt
From the book,Water& Salt, The Essence of Life by Dr. Barbara Hendel MD and Peter Ferreira:

Element Order Num. Results Analysis Type
Hydrogen H 1 0.30g/kg DIN
Lithium Li 3 0.40g/kg AAS
Beryllium Be 4 <0.01ppm AAS
Boron B 5 <0.001ppm FSK
Carbon C 6 <0.001ppm FSK
Nitrogen N 7 0.024ppm ICG
Oxygen O 8 1.20g/kg DIN
Flouride F- 9 <0.1g/kg Potentiometer
Sodium Na+ 11 382.61g/kg FSM
Magnesium Mg 12 0.16g/kg AAS
Aluminum Al 13 0.661ppm AAS
Silicon Si 14 <0.1g/kg AAS
Phosphorus P 15 <0.10ppm ICG
Sulfur S 16 12.4g/kg TXRF
Chloride Cl- 17 590.93g/kg gravimetrie
Potassium K+ 19 3.5g/kg FSM
Calcium Ca 20 4.05g/kg Titration
Scandium Sc 21 <0.0001ppm FSK
Titanium Ti 22 <0.001ppm FSK
Vanadium V 23 0.06ppm AAS
Chromium Cr 24 0.05ppm AAS
Manganese Mn 25 0.27ppm AAS
Iron Fe 26 38.9ppm AAS
Cobalt Co 27 0.60ppm AAS
Nickel Ni 28 0.13ppm AAS
Copper Cu 29 0.56ppm AAS
Zinc Zn 30 2.38ppm AAS
Gallium Ga 31 <0.001ppm FSK
Germanium Ge 32 <0.001ppm FSK
Arsenic As 33 <0.01ppm AAS
Selenium Se 34 0.05ppm AAS
Bromine Br 35 2.1ppm TXRF
Rubidium Rb 37 0.04ppm AAS
Strontium Sr 38 0.014g/kg AAS
Ytterbium Y 39 <0.001ppm FSK
Zirconium Zr 40 <0.001ppm FSK
Niobium Nb 41 <0.001ppm FSK
Molybdenum Mo 42 0.01ppm AAS
Technetium Tc 43 unstable artificial isotope - not included
Ruthenium Ru 44 <0.001ppm FSK
Rhodium Rh 45 <0.001ppm FSK
Palladium Pd 46 <0.001ppm FSK
Silver Ag 47 0.031ppm AAS
Cadmium Cd 48 <0.01ppm AAS
Indium In 49 <0.001ppm FSK
Tin Sn 50 <0.01ppm AAS
Antimony Sb 51 <0.01ppm AAS
Tellurium Te 52 <0.001ppm FSK
Iodine I 53 <0.1g/kg potentiometrie
Cesium Cs 55 <0.001ppm FSK
Barium Ba 56 1.96ppm AAS/TXR
Lanthan La 57 <0.001ppm FSK
Cerium Ce 58 <0.001ppm FSK
Praseodynium Pr 59 <0.001ppm FSK
Neodymium Nd 60 <0.001ppm FSK
Promethium Pm 61 unstable artificial isotope - not included
Samarium Sm 62 <0.001ppm FSK
Europium Eu 63 <3.0ppm TXRF
Gadolinium Gd 64 <0.001ppm FSK
Terbium Tb 65 <0.001ppm FSK
Dysprosium Dy 66 <4.0ppm TXRF
Holmium Ho 67 <0.001ppm FSK
Erbium Er 68 <0.001ppm FSK
Thulium Tm 69 <0.001ppm FSK
Ytterbium Yb 70 <0.001ppm FSK
Lutetium Lu 71 <0.001ppm FSK
Hafnium Hf 72 <0.001ppm FSK
Tantalum Ta 73 1.1ppm TXRF
Wolfram W 74 <0.001ppm FSK
Rhenium Re 75 <2.5ppm TXRF
Osmium Os 76 <0.001ppm FSK
Iridium Ir 77 <2.0ppm TXRF
Platinum Pt 78 0.47ppm TXRF
Gold Au 79 <1.0ppm TXRF
Mercury Hg 80 <0.03ppm AAS
Thallium Ti 81 0.06ppm AAS
Lead Pb 82 0.10ppm AAS
Bismuth Bi 83 <0.10ppm AAS
Polonium Po 84 <0.001ppm FSK
Astat At 85 <0.001ppm FSK
Francium Fr 87 <1.0ppm TXRF
Radium Ra 88 <0.001ppm FSK
Actinium Ac 89 <0.001ppm FSK
Thorium Th 90 <0.001ppm FSK
Protactinium Pa 91 <0.001ppm FSK
Uranium U 92 <0.001ppm FSK
Neptunium Np 93 <0.001ppm FSK
Plutonium Pu 94 <0.001ppm FSK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 10:20 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
O tom, že obsahuje řadu prospěšných látek se nepřu. Ale jde mi o obsah NaCl.

Tady: http://www.essentiallivingfoods.com/bul ... -salt.html

jsem našla: "Purity as Sodium Chloride (NaCl) 98.00 %"

Takže je to prostě jen o minerály obohacená sůl. Jde mi o to, že čtu kolikrát mystifikace, že to sůl - jakožto chlorid sodný - neobsahuje. Opak je pravdou.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
O tom, že obsahuje řadu prospěšných látek se nepřu. Ale jde mi o obsah NaCl.

Tady: http://www.essentiallivingfoods.com/bul ... -salt.html

jsem našla: "Purity as Sodium Chloride (NaCl) 98.00 %"

Takže je to prostě jen o minerály obohacená sůl. Jde mi o to, že čtu kolikrát mystifikace, že to sůl - jakožto chlorid sodný - neobsahuje. Opak je pravdou.

Je to sedimentovaná mořská sůl a až na to, že je velice stará, je to pořád mořská sůl. Pokud chcete eliminovat účinky sodíku, tak si do ní přidejte chlorid draselný a pak je tato směs zcela ideální pro tělo moderního člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 27, 2010 4:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Našel jsem HS ve verzi jak samotné jedlé soli, tak ve formě halitů http://zkracene.cz/mx7U a zajímá mě co na co použít? Postup získání solanky (mix soli s vodou) je popsán tento:
Hality (označení pro dokonalou geologickou strukturu krystalické soli) vložte do sklenice a doplňte ji čistou pramenitou vodou. Asi za 1 hodinu vznikne nasycený roztok (krystaly se v nasyceném roztoku již dále nerozpouštějí). Takto připravenou solanku můžete použít buď k solení pokrmů nebo k pitné kůře, která je vhodná k detoxikaci lidského těla. Doporučená denní dávka: 1 čajová lžíce solanky zředěná 0,2 l pramenité vody. Proces přípravy solanky můžeme s hality opakovat.
Lze to provést i s tou mletou jídelní HS nebo z ní solanka nevznikne v potřebné kvalitě? Pokud si koupím hality a získám solanku, lze ji ráno pít nalačno v jakém pořadí aniž by se to kopalo se Zn a Mg? Hned po probuzení dávám chelátový Zn, půl hodiny poté Magnesii Lactici a pádím do práce. Kdy zařadit solanku? Lze používat ze začátku i vyšší dávky pro srovnání předpokládaného deficitu resp. jaké? Co doporučené podmínky skladování získané solanky (z těch halitů se určitě rozpustí více než 1 lžička) aby nebyla na zmar?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Našel jsem HS ve verzi jak samotné jedlé soli, tak ve formě halitů http://zkracene.cz/mx7U a zajímá mě co na co použít? Postup získání solanky (mix soli s vodou) je popsán tento:
Hality (označení pro dokonalou geologickou strukturu krystalické soli) vložte do sklenice a doplňte ji čistou pramenitou vodou. Asi za 1 hodinu vznikne nasycený roztok (krystaly se v nasyceném roztoku již dále nerozpouštějí). Takto připravenou solanku můžete použít buď k solení pokrmů nebo k pitné kůře, která je vhodná k detoxikaci lidského těla. Doporučená denní dávka: 1 čajová lžíce solanky zředěná 0,2 l pramenité vody. Proces přípravy solanky můžeme s hality opakovat.
Lze to provést i s tou mletou jídelní HS nebo z ní solanka nevznikne v potřebné kvalitě? Pokud si koupím hality a získám solanku, lze ji ráno pít nalačno v jakém pořadí aniž by se to kopalo se Zn a Mg? Hned po probuzení dávám chelátový Zn, půl hodiny poté Magnesii Lactici a pádím do práce. Kdy zařadit solanku? Lze používat ze začátku i vyšší dávky pro srovnání předpokládaného deficitu resp. jaké? Co doporučené podmínky skladování získané solanky (z těch halitů se určitě rozpustí více než 1 lžička) aby nebyla na zmar?

Solanku určitě můžete dělat i z malých krystalů, v tom není problém a je to chlorid jako každý jiný, čili s chloridy se míchat určitě dá, ale s jinou látkou bych to nemíchal. Můžete si toho udělat do foroty kolik chcete, nasycený slaný roztok žádné zkáze nepodléhá s tím není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 7:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Solanku určitě můžete dělat i z malých krystalů, v tom není problém a je to chlorid jako každý jiný, čili s chloridy se míchat určitě dá, ale s jinou látkou bych to nemíchal. Můžete si toho udělat do foroty kolik chcete, nasycený slaný roztok žádné zkáze nepodléhá s tím není problém.
Měl jsem obavy, aby ta ta drcená mletá sůl byla stejně účinná, ale pokud je to stejné tím líp. Dívám se, že v HS je i hořčík, takže snad nebude vadit když si lžičku solanky dám ráno do vody, kterou pak zapiju denní dávku tablet Magnesii Lactici...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl jsem obavy, aby ta ta drcená mletá sůl byla stejně účinná, ale pokud je to stejné tím líp. Dívám se, že v HS je i hořčík, takže snad nebude vadit když si lžičku solanky dám ráno do vody, kterou pak zapiju denní dávku tablet Magnesii Lactici...

Hořčíku je tam málo, ale to vaše řešení ničemu nevadí, já ji dokonce dávám s chloridem hořečnatým do vody k celodennímu pití, což jsem zde již několikrát psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2011 8:43 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Dobrý den, přečetla jsem si se zájmem to složení a těch ostatních prvků je tam dost málo. Zajímá mě v čem je himalajská tak úžasná a jiná než ostatní mořské soli. Taky je dražší....

Mám doma Darkovskou sůl, taky je mořská. Sice určená ke koupelím, ale přiznám se že jsem ji i ochutnala a je vynikající. Běžně s ní solit nehodlám (stejně vlastně nesolím), ale to jak mi chutná mi nedá spát. (Himalajská mi taky chutná, ale ne už tak extrémně)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 1:29 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Petra2 píše:
Dobrý den, přečetla jsem si se zájmem to složení a těch ostatních prvků je tam dost málo. Zajímá mě v čem je himalajská tak úžasná a jiná než ostatní mořské soli. Taky je dražší....

Mám doma Darkovskou sůl, taky je mořská. Sice určená ke koupelím, ale přiznám se že jsem ji i ochutnala a je vynikající. Běžně s ní solit nehodlám (stejně vlastně nesolím), ale to jak mi chutná mi nedá spát. (Himalajská mi taky chutná, ale ne už tak extrémně)

Himalájska sol obsahuje ak sa nemýlim 90%všetkých exist. minerálov, čiže je max. vhodná na remineralizáciu, dá sa používat prakticky stále, pri demineral. organizmu sa dá aplik. aj vo vačšej dávke formou solanky, doladit čerstvou citrónovou štavou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
Dobrý den, přečetla jsem si se zájmem to složení a těch ostatních prvků je tam dost málo. Zajímá mě v čem je himalajská tak úžasná a jiná než ostatní mořské soli. Taky je dražší....

Mám doma Darkovskou sůl, taky je mořská. Sice určená ke koupelím, ale přiznám se že jsem ji i ochutnala a je vynikající. Běžně s ní solit nehodlám (stejně vlastně nesolím), ale to jak mi chutná mi nedá spát. (Himalajská mi taky chutná, ale ne už tak extrémně)

Jak správně píše Mat11, je to vlastně ucelený komplex minerálních látek a jiné sole tak komplexní bohužel nejsou, čili zde se to myslím, vzhledem k ceně, jednoznačně vyplatí. Tím nechci tvrdit, že jde o zásadní rozdíl, ale rozdíl tam je. Pokud vám sůl vyloženě chutná, tak si dejte udělat za pár korun základní minerály, hlavně sodík a draslík, přičemž při nedostatku sodíku je vhodné sůl používat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz