Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 3:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mifa píše:
Zaujimala by ma odpoved na jednu cisto kozmeticku otazku. Teraz v lete som zistila, mojej pleti prospieva jemny postrek mineralnou vodou zn. Avene. Ako tu tak prechadzam forum, narazila som na temu o remineralizacii organizmu pitim vody s rozpustenou himalajskou solou. Bohuzial nie som schopna to vypit. Otazka znie: mohla by som pouzit slabsiu solanku v rozprasovaci na plet? Neskodilo by to? Uvedomujem si, ze je to viac-menej banalna otazka, ale vcelku by ma zaujimal aj nazor pana Zajicka. Dakujem

No, to si přeci dokážete odvodit i sama, že koupel v mořské vodě je vyloženě prospěšná, proto se k moři jezdí. Solanka je přeci mořská sůl, akorát hodně stará, což je spíše výhoda, než problém, dnešní moře je dost znečištěné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 9:06 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Jarda píše:
No, to si přeci dokážete odvodit i sama, že koupel v mořské vodě je vyloženě prospěšná, proto se k moři jezdí. Solanka je přeci mořská sůl, akorát hodně stará, což je spíše výhoda, než problém, dnešní moře je dost znečištěné.

Odvodit som si odvodila, iba som nevedela ci spravne. Napadlo ma, ze tie mineraly su asi prospesne, len ci sa pokozka po takomto "postreku" napriklad nevysusa. Tak asi nevysusa, vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 9:24 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
mifa píše:
Odvodit som si odvodila, iba som nevedela ci spravne. Napadlo ma, ze tie mineraly su asi prospesne, len ci sa pokozka po takomto "postreku" napriklad nevysusa. Tak asi nevysusa, vdaka.

tvár sa určite bude vysúšať..... Takže na tvár nie. \"8)\"
A vlastne - rob si z nej kúpele, a nauč sa ju piť... Nebuď "cukríková".. \"8)\" , ja viem vypiť všeličo, čo viem, že mi prospeje. Ako epsomskú soľ, tak himalájsku, a ...tu výklad zďaleka nekončí, je tu ešte mnoho oveľa exotickejších vecí... Tak sa toho neboj, a urob si "soľanku"...ktorú vypi =)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
NOWOCAYN_2 píše:
tvár sa určite bude vysúšať..... Takže na tvár nie. \"8)\"
A vlastne - rob si z nej kúpele, a nauč sa ju piť... Nebuď "cukríková".. \"8)\" , ja viem vypiť všeličo, čo viem, že mi prospeje. Ako epsomskú soľ, tak himalájsku, a ...tu výklad zďaleka nekončí, je tu ešte mnoho oveľa exotickejších vecí... Tak sa toho neboj, a urob si "soľanku"...ktorú vypi =)....

Vdaka aj tebe, za povzbudenie. Ak je epsomska sol, to, z coho sa robi roztok na vycistenie pred kolonoskopiou, tak to som uz mala moznost ochutnat. Stacil hlt a hned som sa aj pogrcala. V tejto suvislosti ma napada, ten napoj z chloridu horecnateho chuti ako? Lebo planujem si to objednat, len nemam predstavu, ci to zvladnem vypit. Chuti to ako napriklad nejaka mineralka horkej chuti? Alebo je to z podobneho sudka, ako epsomska sol?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solanka na plet
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 9:57 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
mifa píše:
Vdaka aj tebe, za povzbudenie. Ak je epsomska sol, to, z coho sa robi roztok na vycistenie pred kolonoskopiou, tak to som uz mala moznost ochutnat. Stacil hlt a hned som sa aj pogrcala. V tejto suvislosti ma napada, ten napoj z chloridu horecnateho chuti ako? Lebo planujem si to objednat, len nemam predstavu, ci to zvladnem vypit. Chuti to ako napriklad nejaka mineralka horkej chuti? Alebo je to z podobneho sudka, ako epsomska sol?

Mifa, himalájska soľ chutí ako obyčajná soľ, len trochu príjemnejšie.... Soľanka z nej chutí LEPŠIE, než soľanka z obyčajnej soli. Epsomská soľ chutí úplne inak, je "brutálne" horká. Himalájska soľ je slaná, ale MENEJ, než bežná či morská soľ. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 10:00 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Mifa, chlorid hořečnatý chutí příšerně; zkusila jsem podle rady na fóru se lžičkou himalájské soli, no, stále jsem na něj důsledně "nenajela", a to ho mám od pana Jardy od Velikonoc. Třeba Vám bude chutnat příjemněji... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 12:08 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Saurah píše:
Mifa, chlorid hořečnatý chutí příšerně; zkusila jsem podle rady na fóru se lžičkou himalájské soli, no, stále jsem na něj důsledně "nenajela", a to ho mám od pana Jardy od Velikonoc. Třeba Vám bude chutnat příjemněji... \":-)\"

Tak to radsej zostanem pri tych obrovitanskych tabletach magnesii lactici


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
mifa píše:
Tak to radsej zostanem pri tych obrovitanskych tabletach magnesii lactici

Ja si ho viem aj popíjať, keby som chcel, "s nezapchatým nosom"... Hmm....nerozumiem tomu, prečo niekomu robia problém vône a chute toho, čo nie je napadnuté hnilobou, plesňou..... Len tomu nerozumiem, nekritizujem to. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 2:13 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
mifa píše:
Saurah píše:
Mifa, chlorid hořečnatý chutí příšerně; zkusila jsem podle rady na fóru se lžičkou himalájské soli, no, stále jsem na něj důsledně "nenajela", a to ho mám od pana Jardy od Velikonoc. Třeba Vám bude chutnat příjemněji... \":-)\"
Tak to radsej zostanem pri tych obrovitanskych tabletach magnesii lactici

Většinou nemám problém něco pozřít,ale lugol a chlorid hořečnaty to je síla i na mě, lugol valím do kapslí a chl. hořečn. z toho si dělám magnesiový olej a rozprašovačem to na sebe stříkám, v zimě ho dám do lavoru s vodou a 20 minut ho přijímám přes nohy. Jinak když už musím, tak dám lžičku do decky vody a rychle vypiju a tu pachuť pak něčím dobrým přerazím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 4:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Na chlorid horecnaty sa da podla mna rychlo zvyknut, moje kolegyne z neho spociatku tiez napinalo, parkrat sa prinutili a teraz ho piju uplne bez problemov... a hlavne nekonecne chvalia jeho ucinky (svalove krce, bolesti a slabost - prec, depresivne myslienky - prec, rychla regeneracia...) a ja napr. kopcovitu lyzicku v 1l vody skoro ani necitim... dokonca moj maly syn vypije s vacsou chutou vodu s chloridom horecnatym nez bez neho... pijeme ho hlavne vecer, fantasticky sa po nom spi (samotny je mierne mocopudny - najma preto sa hodi trosicka himalajskej soli k nemu na vyvazenie)...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 4:22 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
NOWOCAYN_2 píše:
Ja si ho viem aj popíjať, keby som chcel, "s nezapchatým nosom"... Hmm....nerozumiem tomu, prečo niekomu robia problém vône a chute toho, čo nie je napadnuté hnilobou, plesňou..... Len tomu nerozumiem, nekritizujem to. \":)\"

Podla mna sa to do istej miery da vysvetlit tym, ze napr.zeny maju spravidla vyvinutejsi cuch a chut. Priroda to tak zariadila,pretoze ako matky museli zvazit, co je pre potomstvo dobre. Paleozena ochutnavala a rozhodovala, co budu jest deti. V minulosti navyse sa ziadne koncentrovane roztoky mineralov nepili. Mineraly sa doplnali prirodnou cestou. To, ze my sme dnes nuteni uzivat vselijake chloridy horecnate a pod. je dosledok toho, ze priroda uz neponuka v prirodzenom stave to, co bolo kedysi samozrejmostou.
Takze ta nechut bude prirodzena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 4:22 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Gabriel píše:
Na chlorid horecnaty sa da podla mna rychlo zvyknut, moje kolegyne z neho spociatku tiez napinalo, parkrat sa prinutili a teraz ho piju uplne bez problemov... a hlavne nekonecne chvalia jeho ucinky (svalove krce, bolesti a slabost - prec, depresivne myslienky - prec, rychla regeneracia...) a ja napr. kopcovitu lyzicku v 1l vody skoro ani necitim... dokonca moj maly syn vypije s vacsou chutou vodu s chloridom horecnatym nez bez neho... pijeme ho hlavne vecer, fantasticky sa po nom spi (samotny je mierne mocopudny - najma preto sa hodi trosicka himalajskej soli k nemu na vyvazenie)...

Deti vedia pojest a popit ine hnusobstva \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 4:37 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
mifa píše:
Podla mna sa to do istej miery da vysvetlit tym, ze napr.zeny maju spravidla vyvinutejsi cuch a chut. Priroda to tak zariadila,pretoze ako matky museli zvazit, co je pre potomstvo dobre. Paleozena ochutnavala a rozhodovala, co budu jest deti. V minulosti navyse sa ziadne koncentrovane roztoky mineralov nepili. Mineraly sa doplnali prirodnou cestou. To, ze my sme dnes nuteni uzivat vselijake chloridy horecnate a pod. je dosledok toho, ze priroda uz neponuka v prirodzenom stave to, co bolo kedysi samozrejmostou.
Takze ta nechut bude prirodzena.

Preto ženám väčšinou kopu vecí "smrdí" a nechutí, alebo sa inak "bridí".... Ja by som skôr povedal, že je to vlastnosť, ktorej sa treba zbaviť, keďže napr. od nás mužov chcete, aby sme boli citliví, a vedeli skvelo komunikovať s vami - ženami. Je hrozné, keď si doma napríklad robím Ghí, alebo si varím jedlo, a pokiaľ to nie sú rezne alebo koláč (tieto veci nejem), alebo zeleninová polievka, tak je to pre mamu a sestru SMRAD........ Jablčný ocot je pre nich SMRAD, atď.... Najväčším nešťastím je pekná žena s kopu zábran (zmyslových - 5 zmyslov - zábran, ktoré sa premietajú do života, aj sexuálneho, aj v kuchyni, atď...). Nepíšem, že si taká, nechuť na chlorid horečnatý nič nesignalizuje. Ja sa len s tým často stretávam... Nosy otupené voňavkami, telovými mliekami, koláčmi, čokoládami, ovocím, "lazaňami"..... A potom sa nedivme, že na seba počas sexu patlajú takí ľudia (alebo na partnera) šľahačku, čokoládu, jahody, šampanské. To by som ja nikdy nedopustil, a takú ženu by som okamžite "nechal".
Ale späť k himalájskej soli.....
Zaujímalo by ma ako je možné že jej ešte toľko je, keď sa nachádza len v Himalájach... Áno, Himaláje sú "mega", ale dokedy (a odkedy vlastne?) sa bude ťažiť ? Vie o tom niekto niečo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 10:13 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Přesvědčili jste mě. Budu si tedy na chlorid hořečnatý zvykat; dám mu ještě šanci \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Himalajska sol
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Ja si ho tiez tusim objednam. Mna z tych mega tabliet napina \":D\", ale citim ako mi neskutocne pomohli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz