Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: pát čer 09, 2017 7:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina píše:
Tohle vůbec neřeším, jím jak mám hlad (občas nejím skoro vůbec).

Tak sa tým skús zaoberať, maj na stravu čo najkratšie "okno" a zdravotný stav sa ti zaručene zlepší.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: pát čer 09, 2017 7:23 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Tak sa tým skús zaoberať, maj na stravu čo najkratšie "okno" a zdravotný stav sa ti zaručene zlepší.

Ale no tak, jsem zvyklá, že mě spousta lidí spamuje nevyžádanýma radama, ale od Tebe na to zvyklá nejsem. Já o tom samozřejmě vím, vím, že to funguje, a kdybych měla zájem to dělat, tak bych to dělala. V každém případě jsme offtopic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 1:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="SemTamTuPrídem":2bu903zs]Takže v ČR je kopa pránistov ? Napr. ? \":D\" \":D\" \":D\" ... Ja som videl video s dvoma češkami (myslím že to bol dokument od Poltikoviča), ktoré sú údajne pránistky...

Obe vyzerajú teda nič moc.....

https://www.youtube.com/watch?v=76viFgg7AhU (od začiatku)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 2:33 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Xion píše:
Vsetko su to podvodnici, aj ti brethariani, pozor na to.
Su to psychicky a dusevne naruseni ludia, ktori dokazu oklamat samych seba, lebo ich viera v nieco ine a vyssie, je silnejsia, nez realita. Je to ludske spravanie, ktore sa da pozorovat napriklad aj v bojovych umeniach. Realita a hlavne internet uz ale povyvracali kopec takych "majstrov"
https://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I
https://www.youtube.com/watch?v=dOOh2J1b3lQ (najlepsie to vidis na 3:43)

Ked sa analyzovalo, ako mozu byt tak sprosti, a este reagovat aj na vyzvy, ktore jednoznacne dokazu, ze je to podvod, zistilo sa, ze casto je za tym schizofrenia, alebo dusevna porucha, ze on je fakt presvedceny, ze tie schopnosti ma (akoby ho nejake ine ja o tom presvedcilo, oklamalo, a on tomu vazne veri). Rovnako je to aj so vsetkymi pranistami a breatharianami. Samozrejme, clovek co by tak zil, by musel vyzerat extremne zdravo, nie s kruhmi pod ocami a ako zdegenerovana atrapa.
Dalsia dovod, preco to robia, je samozrejme publicita, zaujimavost, a radost z toho, kolkych oklamal (niekedy sa na tom bavia, ziju tym). Casto pisu aj knizky, proste ich fake identita sa hra, akoby to bola fakt pravda a necha to zajst az do extremu.

Hm, to mi připomíná, že v Indii zavřou do blázince každého turistu, který o sobě prohlásí, že dosáhl osvícení. Oni samozřejmě vědí, že osvícení existuje, ale v jejich tradici jde o výsledek úsilí trvajícího mnoho a mnoho životů, a ne o výsledek toho, že někdo dorazí do Indie a za půl roku je "osvícený". Podobně vnímám brethariánství - myslím si, že to jde, ale je to extrémně vzácný jev. Většina brethariánů si jen urychluje svůj postup do hrobu. V tomto směru je ironické, že podle relativně nedávných výzkumů je mnoho duševních chorob důsledkem absence konkrétních živin ve stravě (nebo důsledek neschopnosti tyto živiny strávit).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 3:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Gamina píše:
Hm, to mi připomíná, že v Indii zavřou do blázince každého turistu, který o sobě prohlásí, že dosáhl osvícení. Oni samozřejmě vědí, že osvícení existuje, ale v jejich tradici jde o výsledek úsilí trvajícího mnoho a mnoho životů, a ne o výsledek toho, že někdo dorazí do Indie a za půl roku je "osvícený". Podobně vnímám brethariánství - myslím si, že to jde, ale je to extrémně vzácný jev. Většina brethariánů si jen urychluje svůj postup do hrobu. V tomto směru je ironické, že podle relativně nedávných výzkumů je mnoho duševních chorob důsledkem absence konkrétních živin ve stravě (nebo důsledek neschopnosti tyto živiny strávit).

Presne tak, netvrdim, ze osvietenie neexistuje. A takisto majstrovsky stupen bojovych umeni. Len prilis vela podvodnikov sa na to hra. U bretharianov vsetko do radu podvodnici. Este som nevidel vynimku. Osobne si myslim, ze sa da vyzit naozaj z velmi maleho mnozsva jedla, a da sa hladovat naozaj dlho, aj niekolko krat do roka, ale aby nejedol vobec, tomu neverim. Ak by sa taky stupen dal dosiahnut, musel by to byt velmi tazky proces, a dotycny by podla toho vyzeral... nemyslim si, ze by v dnesnej dobe taky clovek zil.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst když necítím hlad
PříspěvekNapsal: ned čer 11, 2017 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Arne píše:
Úplně na úvod bych chtěla říct, že chápu, že toto téma nesouvisí přímo s tématem těchto stránek, nicméně nevím, kam jinam bych měla směřovat své dotazy, neboť mám pocit, že ať už bych se ptala kdekoli, vždy mi bude nabídnuto stejné řešení, spočívající v konzumaci pěti jídel denně a zařazení masa a mléčných výrobků do jídelníčku, což je v rozporu s mou intuicí i přesvědčením. Otázkou je, jestli se v této chvíli můžu na svou intuici spolehnout.
Před několika měsíci se mi podařilo, dodnes vlastně nevím jak, vypěstovat si poruchu příjmu potravy. Čím víc jsem se snažila se z toho dostat, tím více jsem do toho zabředávala. Byla jsem, a pořád jsem hrozně zmatená všemi těmi doporučeními co, kdy a proč jíst. Když jsem zapřemýšlela, kdy mi naposledy bylo dobře, napadlo mě období před třemi lety, kdy jsem jedla převážně syrovou stravu (cca 80%raw, zbytek v rámci vegetariánství). Před necelými dvěma měsíci jsem konečně přestala zvracet po jídle. Jím především ovoce a zeleninu, denně cvičím 1,5-2 hodiny, případně chodím cca 15-20km. Nejdůležitější vitaminy a minerály zatím ještě pořád doplňuji i ve formě doplňků stravy, občas vypiji 0.5l ovocné či zeleninové šťávy. Pravidelně čistím střevo klystýry. Musím říct, že se mi neskutečně ulevilo, přestaly mi padat vlasy, nelámou se mi nehty, pleť mám čistou jako nikdy. Ale...
1. Moje váha i míry jsou už přes tři měsíce stejné. Ať dělám, co dělám, nic se nehne. Mám stejnou váhu jako v době, kdy jsem zvracela třikrát denně, stejnou váhu jako v době kdy jsem téměř nezvracela, ale záchvatovitě pojídala tučná, průmyslově zpracovaná jídla. I nyní, když už skoro dva měsíce cvičím každý den, jím správně (snad správně) je má váha pořád stejná, přestože i dle BMI se nacházím na hranici nadváhy. Chápu, že je dost brzy a tělo si musí zvyknout. Na druhou stranu jak mám poznat, že postupuji správně když:
2. Nepoznám, kdy mám hlad, častokrát ani kdy mám dost. Vždycky jsem jedla málo, co se týče objemu i kalorické hodnoty. Jenže nikdy to nevadilo. Když jsem měla hlad, prostě jsem se najedla. Dneska to nefunguje. Množství jídla musím odhadovat. Jediné co vím a mám vyzkoušené je, že pokud přidám na stravě, přiberu. Tak se snažím držet v oblasti, kde má váha alespoň stagnuje. Možná stagnuje právě proto, že jím příliš málo...
A tak bych ráda poprosila o radu, jestli pokračovat se syrovou stravou (+sem tam něco vařeného) nebo přidat i jiný druh stravy, popřípadě jaký. Jak poznám, zda jím dost, když nemám hlad? (občas se lze řídit pocitem prázdného žaludku, ale v takovém případě by mi stačilo 1-2 jablka denně) Co můžu udělat, aby se váha konečně pohnula? Je možné, že za stagnací stojí nedostatečný příjem živin? (bulimii předcházela relativně dlouhá doba restrikce, přestože nešlo primárně o snahu zhubnout)
Omlouvám se za dlouhý příspěvek a moc děkuji za případné odpovědi.

Ten váš problém bych nyní vůbec neřešil po stránce skladby stravy a cvičení, ale v rovině hormonální. Vše až moc pasuje na vysoké hladiny kortizolu, které souvisí buď se stresem, parazity ve střevě, nebo zbytečnou fyzickou zátěží, případně jde o kombinaci těchto faktorů. Můžete si ten stav překontrolovat testem hormonů ze slin, nebo se cíleně uvést do klidu, prostě stav sympatiku přepnout do parasympatiku, což se sice snadno řekne, ale blbě dělá. Začal bych tak že by jste se měla najíst nejdéle hodinu po probuzení a to docela bohatě a následně se snažit udržet tělo relaxované a v klidu. Nyní v letním období to jde docela snadno, prostě si lehněte ven na slunce a opalujte se, tam působí naráz více faktorů které vás patrně do stavu parasympatiku dostanou. Zde ještě upozorním že vysoký kortizol umožní sice jíst málo jídla, ale za cenu rozkladu vlastních tkání a jde ve své podstatě o sebepoškozování. Pokud vám to bude nejasné, klidně mě zavolejte a vysvětlím co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz