Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Deficit minerálních látek při PPP
PříspěvekNapsal: úte dub 25, 2017 6:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 25, 2017 6:25 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den. Před 9 měsíci jsem se pustila do několika sedmidenních půstů. Měla jsem předchozí zkušenosti v podobě několika sedmiček s (nechci se chlubit, ale...) až ukázkovou návratovkou. Jenže před těmi devíti měsíci jsem také řešila psychické problémy a zjistila, že mi půst/hlad pomáhá. Aniž bych si to uvědomovala stala jsem se na hladu závislá. 3-4 měsíce jsem strávila tím, že jsem týden nejedla a týden se vracela ke stravě. Tělo nemělo dostatek času vrátit se do normálu a tak začaly být návratovky čím dál horší, což jsem si hodně vyčítala a „napravovala“ to půsty s ještě horšími návratovkami (nejdelší půst byl 9 dní, právě kvůli strachu z návratu ke stravě). Když mi začaly razantně vypadávat vlasy a nedostavila se menstruace, došlo mi, že mé stravování není v pořádku a začala jsem jíst. Hlavně syrovou stravu, nepřejídala jsem se. Ale psychicky jsem nevydržela pocit plného žaludku. Bylo mi to velmi nepříjemné, až jsem si jednou po jídle vyvolala zvracení. Od té doby zvracím tak 5x do týdne 1-3x denně. Teď se to trochu zlepšilo. Moc se snažím přestat, jíst správně a dopřát tělu všechny živiny. 2-3 měsíce užívám, byť se mi to příčí, doplňky stravy. Hlavně železo, B-komplex, zinek, hořčík.

Ráda bych zjistila, co všechno mi chybí (hádám, že asi všechno) a v jaké míře. Objednala bych se na analýzu stopových prvků z vlasů, ale momentálně je pro mě 2500,- poměrně drahá investice. Lze zjistit to samé, i když požádám svého praktického lékaře o analýzu z krve? Co myslíte, že mi chybí nejvíce? A připadá Vám v mém případě vhodné džusování? Přijde mi to jako jediný způsob, jak zkonzumovat dostatečný objem jídla a udržet ho v sobě. Moc děkuji za případnou odpověď. Vím, že si za problémy můžu sama, ale moc ráda bych je začala skutečně řešit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 27, 2017 3:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Arne píše:
Dobrý den. Před 9 měsíci jsem se pustila do několika sedmidenních půstů. Měla jsem předchozí zkušenosti v podobě několika sedmiček s (nechci se chlubit, ale...) až ukázkovou návratovkou. Jenže před těmi devíti měsíci jsem také řešila psychické problémy a zjistila, že mi půst/hlad pomáhá. Aniž bych si to uvědomovala stala jsem se na hladu závislá. 3-4 měsíce jsem strávila tím, že jsem týden nejedla a týden se vracela ke stravě. Tělo nemělo dostatek času vrátit se do normálu a tak začaly být návratovky čím dál horší, což jsem si hodně vyčítala a „napravovala“ to půsty s ještě horšími návratovkami (nejdelší půst byl 9 dní, právě kvůli strachu z návratu ke stravě). Když mi začaly razantně vypadávat vlasy a nedostavila se menstruace, došlo mi, že mé stravování není v pořádku a začala jsem jíst. Hlavně syrovou stravu, nepřejídala jsem se. Ale psychicky jsem nevydržela pocit plného žaludku. Bylo mi to velmi nepříjemné, až jsem si jednou po jídle vyvolala zvracení. Od té doby zvracím tak 5x do týdne 1-3x denně. Teď se to trochu zlepšilo. Moc se snažím přestat, jíst správně a dopřát tělu všechny živiny. 2-3 měsíce užívám, byť se mi to příčí, doplňky stravy. Hlavně železo, B-komplex, zinek, hořčík.

Ráda bych zjistila, co všechno mi chybí (hádám, že asi všechno) a v jaké míře. Objednala bych se na analýzu stopových prvků z vlasů, ale momentálně je pro mě 2500,- poměrně drahá investice. Lze zjistit to samé, i když požádám svého praktického lékaře o analýzu z krve? Co myslíte, že mi chybí nejvíce? A připadá Vám v mém případě vhodné džusování? Přijde mi to jako jediný způsob, jak zkonzumovat dostatečný objem jídla a udržet ho v sobě. Moc děkuji za případnou odpověď. Vím, že si za problémy můžu sama, ale moc ráda bych je začala skutečně řešit.

Zdravim, este skor nez som docital ten prispevok, prisli mi na um stavy. Ja by som nedaval normalne hladovky, v tvojom pripade, ale dzusove posty. A poriadne dlhe. Mozes ist az nad 3 tyzdne. Navratovka musi byt potom tiez minimalne 3 tyzdne. Dalsi post ale nedaj hned potom, minimalne mesiac by som potom jedol "normalne" ale zdravo.

V tom mesiaci, co jes, by som zaradil antiparazitalnu kuru, teda 10-15 dni daval klinceky, 20 dni palinu, a ak mas dost penazi, tak aj tinkturu z oresaku cierneho. Takisto jedz vela ananasu, ak zozenies papaju/papajove semienka. Vela psychickych problemov sposobuju paraziti, oni maju rozne neurotoxiny, co moze roznymi sposobmi ovplyvnit spravanie hostitela.

Co sa tyka suplementacie, suplementoval by som vsetko zakladne, b-kompex, vitamin C, selen,jod, vitamin D, vitamin K2, horcik, a sustavne ber kremelinu, to je aj na kremik, aj na parazity. Casom mozno zbucham prispevok, ako suplementovat a ktore formy, ale na zaciatok ti radim multivitamin One-Per-Day alebo Two-Per-Day. K tomu B12 methylcobalamin pod jazyk, aspon 1mg. Horcik vo forme malatu, plus chlorid horecnaty. Selen mas v tom multivitamine, aj zinok. Vitaminu D pridaj na 5000cmg denne. Raz za pol roka si urob rozbor krvi, nech nepresiahne hodnotu 85nmol/l. Vitaminu K2-Mk7 tak 100 mcg denne. Jod bud Lugolovym roztokom, natieraj sa 10-20 kvapiek denne, oralne tak maximalne 3-4. Alebo jodid draselny, tam mozes experimentovat s davkami od 6 do 12 miligramov. Ze vraj jodid draselny je bezpecny aj vo vyssich davkach, ale ja som radsej za pomalsu cestu, v pripade jodu.
V tvojom pripade by som sa poobzeral aj po lepsich probiotikach s postupnym uvolnovanim, ako Pro-15, od Hyperbiotics (najdes na iherbe). A ak ti ostanu peniaze, vzdy je to otazka penazi, tak zvysok do enzymov/kolostra. Co sa tyka priority suplementacie, tak v poradi, ako som pisal. Najdolezitejsi je vitamin C, b-komplex a horcik.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 28, 2017 7:20 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2016 8:39 pm
Příspěvky: 2
Citace:
A ak ti ostanu peniaze, vzdy je to otazka penazi, tak zvysok do enzymov/kolostra. Co sa tyka priority suplementacie, tak v poradi, ako som pisal. Najdolezitejsi je vitamin C, b-komplex a horcik.

Zdravím Xione.

Může se zeptat jaký produkt s kolostrem by jsi doporučil.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 28, 2017 9:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Osobne by som isiel do Symbiotics. Nerobil som este hlbsi prieskum, lebo su tam aj o dost drahsie, ktore su "akoze" kvalitnejsie, alebo z mlieka, ktore je vydojene ako prve, atd... neviem posudit, ci sa narast ceny oplati. Niekedy byva rozdiel v cene aj dvojnasobny. To symbiotics mi pripada ako zlaty stred

https://www.iherb.com/pr/Symbiotics-Col ... 595-g/4091

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 29, 2017 6:29 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2016 8:39 pm
Příspěvky: 2
Xion píše:
Osobne by som isiel do Symbiotics. Nerobil som este hlbsi prieskum, lebo su tam aj o dost drahsie, ktore su "akoze" kvalitnejsie, alebo z mlieka, ktore je vydojene ako prve, atd... neviem posudit, ci sa narast ceny oplati. Niekedy byva rozdiel v cene aj dvojnasobny. To symbiotics mi pripada ako zlaty stred

https://www.iherb.com/pr/Symbiotics-Col ... 595-g/4091

Díky Xione


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 29, 2017 2:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
nakbor píše:

Díky Xione

Neni zac. Ked to preratas, je to na pol roka, takze ta cena nieje tak astronomicka.

Pozrel som tie paramentre, takze dolezite parametre su tieto:

Immunoglobulins (IgG) 585 mg †
Proline-Rich Polypeptides (PRPs) 144 mg †
Lactoferrin 30 mg

Niektore kolostra maju viac % PRP, cize staci ich brat menej, napriklad to vidno tu:
https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... ules/52395

Ked si pozries, tak IgG a PRPs su skoro vyrovnane, kym v symbiotics je 4x menej PRPs oproti IgG.
Je to aj preto, ze u toho California Gold Nutriution tam pisu, ze je to z prveho dojenia... to obsahuje viac a aj ucinnejsieho kolostra.
Najdolezitejsie su udajne prave tie PRPs... Trebalo by urobit tabulku, povedzme PRP dat vahu 50%, a tym IgG a lactoferinu dokopy tiez 50% (to je len odhad, ten pomer vahy a dolezitosti by musel urcit nejaky odbornik, co rozumie tej chemii, ja zatial nemam tuto informaciu) no a podla toho by to trebalo preratat tak, aby za jednotku ceny, bolo co najviac celkoveho score PRP, IgG a lactoferinu, a to kolostrum si vybrat... praskove ma vyhodu, lebo pri vacsich davkach, ked narazovo beries napriklad vyse 10g, tak netreba brat 20 tabletiek... cize vzdy sa oplati viac kupit praskove kolostrum. Cize najprv treba zistit, o kolko hodnotnejsie su tie PRP, oproti IgG, a podla toho to preratat, keby sa niekomu chcelo... stacilo by napisat mail do nejakej tej firmy, napriklad Gold Nutrition a opytat sa ich, a potom podla toho to preratat... mne sa teraz do toho nechce, kedze kolostrum nekupujem. Ale takto by vyzeral spravny postup, ako najst co najlepsie kolostrum v zhladom na cenu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 29, 2017 3:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Podle mě samotné sladové, ovocné a zeleninové nápoje představují kalorickou restrikci jakoby postního období a hodí se kvůli doplnění rychlých cukrů a na podporu trávení pouze jako předkrm k dělené stravě, aby sacharidy nezabíraly místo v žaludku a neblokovaly trávení naplánované větší porce masa se zeleninou, kde už se nehodí nebo nevejde na talíř příloha.

Zajímavě položená otázka, jestli je možné moštováním jablek a odšťavováním mrkve a CFM syrovátkovým proteinem rozmíchaným v plnotučném mléce dochuceném kakaovým práškem nebo lesními plody dočasně nahradit pevnou stravu, na tom už by se za současného dodání kokosového tuku anebo čokolády v případě ředění proteinového prášku v čisté vodě nemuselo při hubnutí ani hladovět.

Do třetice bych k tomu nejenom kvůli vláknině, které bude i tak málo (významné zdroje: chia, čerstvě mleté lněné semínko v sirné patlanině, psyllium, jablečná a citrusová vláknina, obilné otruby - celozrnný žitný kváskový chléb, máčený oves nahý, přirozeně bezlepková pohanka), společným antioxidantům a céčku zařadil ovocný salát (jablko, pomeranč, kiwi, v létě ze zahrady černý rybíz, ostružiny, maliny, jahody, angrešt, třešně, broskve, přidaný tuk - strouhaný kokos, další přírodní cukr banán, hrozno, na vánoce křížaly, sušené meruňky a švestky, jedlý kaštan, datle, fíky) a energeticky vydatné zdravé tuky v zeleninovém salátu s vajíčkem, [u:3kyqmk66]nepasterizovaným[/u:3kyqmk66] sýrem (např. Gouda, Brie, ovčí Roquefort ...) nebo tresčími játry ve vlastním oleji a k tomu dle libosti sádlo (škvarky z mangalice, králičí

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 4219
1493475843


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 29, 2017 3:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ozaj, nasiel som nejake lacnejsie: (vychadza asi o 60% lacnejsie)
https://www.namaximum.sk/kategoria/vita ... -v-prasku/

ale neviem sa dopatrat k zlozeniu.
Objavil som to na RNG fore:
ale nikto sa nevyjadril , ono asi sa to bude tazko subjektivne testovat, ci je lepsie, od toho symbiotics. v kazdom pripade, ak je len o trochu menej kvalitne, oplatilo by sa viac, http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=1491

RNG ale argumentuje, ze ide aj o cistotu, teda to co pouziva je z noveho zelandu, bez antibiotik a z krav volne chovanych, mozno toto lacnejsie bude z nejakych horsich krav.

Ja by som zatial ostal pri Symbiotics ale toto by sa zislo nejak preskumat, kedze ta cena je tam hodne pozitivna.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 29, 2017 4:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
OK, nasiel som analyzu k tomu namaximum kolostru
https://www.namaximum.sk/user/5742/uplo ... ostrum.pdf

Takze PRPs je tam len 2%. To Symbiotics ma 5%. California ma dokonca 15%.
Obcas lactoferrinu tam bude v tej tabulke si osobne myslim oznaceny ako transferin, co cini 5mg/g, cize 5%. Symbiotics ma 10%. California ma tiez len 5%.

Cize, osobne si myslim, ze sa oplati ist viac do Symbiotics alebo do toho California (popripade pozriet este nejake dalsie?)
California som nasiel aj cenovo vyhodne balenie
https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... 00-g/52394

Vychadza to teda nejakych 51 euro za 600g, kym symbiotics vyjde drahsie.

To california vyzera teda tabulkovo lepsie. Ale viem, ze na RNG fore odporucali to Symbiotics.
Osobne by som sa teda snazil zistit, ci je to California horsie, teda z akej oblasti pochadza, ci je to z krav pasucich sa volne, bez antibiotik, atd... ale asi to tak bude.. navyse je to z toho prveho kolostra. Proste to california vyzera az o moc lepsie nez Symbiotics, navyse lacnejsie, co je podozrive


edit: este tu uvadzam priklad toho predrazeneho kolostra, 6 hodin po porode:

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
wiq70bk3


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 30, 2017 8:08 am 
Offline

Registrován: sob pro 10, 2016 8:39 pm
Příspěvky: 2
[quote="Xion":2nncw9l2]OK, nasiel som analyzu k tomu namaximum kolostru
https://www.namaximum.sk/user/5742/uplo ... ostrum.pdf

Takze PRPs je tam len 2%. To Symbiotics ma 5%. California ma dokonca 15%.
Obcas lactoferrinu tam bude v tej tabulke si osobne myslim oznaceny ako transferin, co cini 5mg/g, cize 5%. Symbiotics ma 10%. California ma tiez len 5%.

Cize, osobne si myslim, ze sa oplati ist viac do Symbiotics alebo do toho California (popripade pozriet este nejake dalsie?)
California som nasiel aj cenovo vyhodne balenie
https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... 00-g/52394

Vychadza to teda nejakych 51 euro za 600g, kym symbiotics vyjde drahsie.

To california vyzera teda tabulkovo lepsie. Ale viem, ze na RNG fore odporucali to Symbiotics.
Osobne by som sa teda snazil zistit, ci je to California horsie, teda z akej oblasti pochadza, ci je to z krav pasucich sa volne, bez antibiotik, atd... ale asi to tak bude.. navyse je to z toho prveho kolostra. Proste to california vyzera az o moc lepsie nez Symbiotics, navyse lacnejsie, co je podozrive


edit: este tu uvadzam priklad toho predrazeneho kolostra, 6 hodin po porode:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2nncw9l2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 30, 2017 8:19 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Ono je to docela symbolické, vchod do lékárny je hned naproti pokladně a systémem podvedení, okradení a zneužití občané tam netuše souvislosti vjíždí s košíkem plným kapitalistického pozlátka, dříve kafilérních produktů, trvanlivých jedů, průmyslově vyrobených a zpracovaných základních potravin nasáklých pesticidy a rakovinotvorným glyfosátem, kterými dnes pan Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B. zajišťuje pod/výživu a strádání národa naší chudé, zato do krásy rozkradené země. Většina vykořisťovaných pracujících a ožebračených důchodců, kterým byly naslibovány rakouské mzdy na potraviny od sedláka prostě nemá a tak místo ze dvora a v soukromém řeznictví nakupuje levné pseudopotraviny v hypermarketu.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 30, 2017 3:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Prehladal som forum a colostrum tu este nema vlastnu temu. Nasiel som iba jeden prispevok, ale vyzera, ze Jarda ho nedoporucuje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
oq9otrxm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Arne píše:
Dobrý den. Před 9 měsíci jsem se pustila do několika sedmidenních půstů. Měla jsem předchozí zkušenosti v podobě několika sedmiček s (nechci se chlubit, ale...) až ukázkovou návratovkou. Jenže před těmi devíti měsíci jsem také řešila psychické problémy a zjistila, že mi půst/hlad pomáhá. Aniž bych si to uvědomovala stala jsem se na hladu závislá. 3-4 měsíce jsem strávila tím, že jsem týden nejedla a týden se vracela ke stravě. Tělo nemělo dostatek času vrátit se do normálu a tak začaly být návratovky čím dál horší, což jsem si hodně vyčítala a „napravovala“ to půsty s ještě horšími návratovkami (nejdelší půst byl 9 dní, právě kvůli strachu z návratu ke stravě). Když mi začaly razantně vypadávat vlasy a nedostavila se menstruace, došlo mi, že mé stravování není v pořádku a začala jsem jíst. Hlavně syrovou stravu, nepřejídala jsem se. Ale psychicky jsem nevydržela pocit plného žaludku. Bylo mi to velmi nepříjemné, až jsem si jednou po jídle vyvolala zvracení. Od té doby zvracím tak 5x do týdne 1-3x denně. Teď se to trochu zlepšilo. Moc se snažím přestat, jíst správně a dopřát tělu všechny živiny. 2-3 měsíce užívám, byť se mi to příčí, doplňky stravy. Hlavně železo, B-komplex, zinek, hořčík.

Ráda bych zjistila, co všechno mi chybí (hádám, že asi všechno) a v jaké míře. Objednala bych se na analýzu stopových prvků z vlasů, ale momentálně je pro mě 2500,- poměrně drahá investice. Lze zjistit to samé, i když požádám svého praktického lékaře o analýzu z krve? Co myslíte, že mi chybí nejvíce? A připadá Vám v mém případě vhodné džusování? Přijde mi to jako jediný způsob, jak zkonzumovat dostatečný objem jídla a udržet ho v sobě. Moc děkuji za případnou odpověď. Vím, že si za problémy můžu sama, ale moc ráda bych je začala skutečně řešit.

Předpokládám že nyní jste stále studená jako žába, tedy tělo prostě nespaluje a pak šťávy dále chladí tedy nic moc. Podle mě by strava měla být kvalitní, kalorická a hlavně slaná, aby mohl organizmus normálně pracovat, což bez určité hustoty minerálů v tělních tekutinách je dost problematické. Ideál je najíst se co nejrychleji po probuzení, nejdéle do hodiny a pak jíst dostatečně každé 2-3 hodiny, než se tělo trochu zmátoří a zahustí vnitřní prostředí. Zásada je nepít dokud není tělo prohřáté tedy jednoznačně nejdříve jíst a až po prohřátí pít. Velice důležité je srovnat psychiku, tedy za mě bych dal čistý L-Theanin cca 600 mg každých 6 hodin, to člověka slušně vyladí a pak tráví daleko lépe. Navíc jde o prostředek který nevyvolává závislost a účinnost časem neklesá tedy ideál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xion":3c9beh4j]Prehladal som forum a colostrum tu este nema vlastnu temu. Nasiel som iba jeden prispevok, ale vyzera, ze Jarda ho nedoporucuje.


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3c9beh4j


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz