Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: čtv srp 25, 2016 11:50 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, mohli by ste hodit recept, ako ju doporucujete robit?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, mohli by ste hodit recept, ako ju doporucujete robit?

To budete muset trochu specifikovat o jaký produkt vám přesně jde, výrobků z kurkumy různých složení je mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 3:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Taku na liecenie, co sa vyraba z kurkumy a oleja, na vstrebavanie kurkuminu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Taku na liecenie, co sa vyraba z kurkumy a oleja, na vstrebavanie kurkuminu.

To jste to zrovna moc nevylepšil, smíchat kurkumu s olejem na to není potřeba recept, ale to moc nefunguje. Musíte napsat pokud možno přesně o jaký postup vám jde, ale většinou se kurkuma tepelně upravuje v kombinaci s dlouhým, nebo černým pepřem na pánvičce a teprve poté je její síla probuzena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2017 8:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Niekto to tu na fore spomenul, ze to ma od Vas, tak som myslel, ze budete vediet.

Ide o tento recept z netu (pravdepodobne)
http://www.turmericforhealth.com/turmer ... lden-paste

Ide vlastne o spojenie kurkumy, ktora ma slabu vstrebatelnost, s tepelnou upravou, olejom a ciernym korenim, vsetky tie veci zlepsuju vstrebatelnost kurkuminu. Takze vysledok bude mat lepsiu vstrebatelnost kurkuminu, nez keby sa zjedlo rovnake mnozstvo kurkumy bez tohto postupu.

Ten recept je vlastne takto:
125 ml kurkumy
250 ml vody
7,5ml (1,5 cajovej lyzicky) mleteho cierneho korenia
70 ml oleja

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2017 9:19 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion píše:
Niekto to tu na fore spomenul, ze to ma od Vas, tak som myslel, ze budete vediet.

Ide o tento recept z netu (pravdepodobne)
http://www.turmericforhealth.com/turmer ... lden-paste

Ide vlastne o spojenie kurkumy, ktora ma slabu vstrebatelnost, s tepelnou upravou, olejom a ciernym korenim, vsetky tie veci zlepsuju vstrebatelnost kurkuminu. Takze vysledok bude mat lepsiu vstrebatelnost kurkuminu, nez keby sa zjedlo rovnake mnozstvo kurkumy bez tohto postupu.

Ten recept je vlastne takto:
125 ml kurkumy
250 ml vody
7,5ml (1,5 cajovej lyzicky) mleteho cierneho korenia
70 ml oleja

Čauko, Xion. A koľko toho denne a v akom čase (jem raz denne, okolo 13tej hodiny...) ? A ako dlho to užívať ? Ďakujem pekne za odpoveď.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 6:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Niekto to tu na fore spomenul, ze to ma od Vas, tak som myslel, ze budete vediet.

Ide o tento recept z netu (pravdepodobne)
http://www.turmericforhealth.com/turmer ... lden-paste

Ide vlastne o spojenie kurkumy, ktora ma slabu vstrebatelnost, s tepelnou upravou, olejom a ciernym korenim, vsetky tie veci zlepsuju vstrebatelnost kurkuminu. Takze vysledok bude mat lepsiu vstrebatelnost kurkuminu, nez keby sa zjedlo rovnake mnozstvo kurkumy bez tohto postupu.

Ten recept je vlastne takto:
125 ml kurkumy
250 ml vody
7,5ml (1,5 cajovej lyzicky) mleteho cierneho korenia
70 ml oleja

Tak to je pak jiná, takto to funguje určitě dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2017 1:49 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Čauko, Xion. A koľko toho denne a v akom čase (jem raz denne, okolo 13tej hodiny...) ? A ako dlho to užívať ? Ďakujem pekne za odpoveď.

Cau. Ved vsetko mas na tej stranke. Zacat opatrne, akoze 1/3 cajovej lyzicky, 3x denne. A maximalne sa da az 2 cajove lyzicky 3x denne. Ale ja si myslim, ze by sa dala aj polievkova 3x denne.
Zalezi, ci to beries len preventivne, alebo tym liecis chronicku chorobu.

Este maly zlepsovak. Uz som im to aj napisal, ale nereaguju, ze ten piperin sa musi vyluhovat do vody, takze to korenie sa nesmie pridavat az nakonci, ale praveze nazaciatku ho prevarit par minut v tej vode. Inak sa z neho vela neuvolni, a je to cele malo efektivne.
Cize moj postup je nasledovny.

Dam varit vodu. Nasypem do nej korenie (a aj suseny zazvor, lebo aj zazvor zdviha vstrebavanie kurkuminu), varim to asi tak 5-6 minut. A az potom pridam kurkumu, a varim to este dalsich par minut, potom nakonci olej.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: úte říj 31, 2017 8:41 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
INAK NECHÁPEM JEDNU VEC...
Miesto toho, aby bolo napísané za koľko dní máme dané množstvo kurkumovej pasty spotrebovať (veď to predsa nebudeme robiť s tým, že časť vyhodíme, nie ???), tak sú tu nezmyselné "dávkovania"... Ktoré sú NA PRD, pretože ja som musel použiť 400ml vody, 250ml nestačilo... Ak by som sa teda riadil dávkovaním podľa lyžičiek či iného množstva, nebude to ANI ZĎALEKA presné, pretože 250ml vody mi absolútne nestačilo na prípravu kurkumovej pasty.
A to som robil presne podľa návodu, pričom militre som bral ako mililitre, takže som to meral v nádobke s odmerkou nie len vodu, ale aj kurkumu, a rovnako v miniodmerke aj mleté čierne korenie... Bolo to nejakých možno 85 gramov kurkumy, mleté čierne korenie som nevážil...
Mňa by zaujímalo, či to môžem spotrebovať za 14 dní, alebo či 14 dní bude zbytočne veľa, a lepšie by bolo, keby som to "zjedol" za 10 dní...
Neviem ale, kto mi na túto moju otázku odpovie... S tým dávkovaním z návodu sa fakt neuspokojím... ako píšem, malo byť napísané, NA KOĽKO DNÍ tá "kúra" je, ZA KOĽKO DNÍ tú kúru máme ukončiť S TÝM, že jej ukončením dojeme poslednú dávku kurkumovej pasty...
Ja sa ani nedivím, že sa ľudia drvivou väčšinou nepúšťajú do príprav či do užívania takýchto "receptov", keďže to dávkovanie je v nich skoro vždy úplne napikaču napísané, a v konečnom dôsledku môžu byť rozdiely v dávkach u rôznych ľudí (aj keby všetci vážili rovnako a boli rovnakého veku) aj trojnásobné....

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 2:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tych navodov najdes na kurkumovu pastu viac na nete. Ja som o tom cital na viacerych strankach, len som sem hodil len jednu, aby Jarda vedel, o co sa jedna. Na niektorych strankach to bolo rozpitvane uplne dopodrobna, az na eseje. V podstate sa jedna len o to, ze niektore latky v kurkume, ako kurkumin, sa zle vstrebavaju, ale zlepsi sa to s ciernym korenim, a takisto kurkuma musi byt zmiesana s nejakym tukom, a zahriata. Inak by si si tu kurkumu mohol proste nasypat do ust, ta kasicka len zlepsi vlastnosti a ucinok.

Ako som pisal, davat si mozes 1 cajovu lyzicku, po jedle najlepsie. Fungovat to bude podla mna aj nalacno, neviem ci lepsie, ci horsie, ale asi to bude lepsie zmiesat s nejakym aspon malym jedlom, aby to nebolo take silne koncentrovane. Je uplne jedno, za kolko to mas zjest, to uvedene mnozstvo je len kvoli pomerom, ake tam mas davat. Mozes si tej kasicky spravit hocikolko, ide len o to, aby sa ti neskazila. Mnozstvo si urcis sam. Ja som si vsimol, ze tak po 10 dnoch uz zacala byt nahorkla, nechutila tak dobre ako na zaciatku. Preto by som si ju robil na tyzden dopredu, nie viac.

Liecebna davka je aj 1 polievkova lyzica 3x denne. Mozes brat kludne aj tolko, a to aj nepretrzite. Nemyslim si, ze by kurkuma nejak skodila ani vo vacsich mnozstvach. Niekomu to vyvolava hnacky, ale mne napriklad nie. Cim viac toho jes, tym viac to pojde do penazi, kurkuma je ako kazde korenie draha, ked budes jest kazdy den napriklad 20 gramov kurkumy, tak to mas uz tak 50 centov denne. Myslim si ale, ze po zdravotnej stranke je kurkuma ale dost silna, takze nejaky efekt to urcite bude mat. Aj na prevenciu v crevach, kedze samotna kurkuma ma dost silne antibakterialne a protiparazitalne vlastnosti. Oplatilo by sa to zmiesat aj z ostropestrecovou kasickou, ktora je na tom podobne, to by uz bol dost narez, jednu polievkovu lyzicu toho a jednu toho... to by zaberalo dost dobre aj na parazity.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 2:17 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
XION : Tých 125ml kurkumy (kúpil som v kvalite BIO, 50g za 95 centov) je v prepočte okolo 85g. Z toho vzniknutú kurkumovú pastu keď vydelím číslom 14 (dva týždne), tak užijem 30g výslednej zmesy denne. Dva týždne teda (dnešným dňom som už začal) budem užívať tú kurkumovú pastu rovno do jedla. Po dvoch týždňoch si rád dám pauzu pár mesiacov od kurkumy, viem, že mi už dosť pôjde na nervy (na rozdiel od červnenej sladkej papriky, či gyros korenia)... \":D\"
Týždeň po dobratí kurkumovej pasty nasadím očistu kĺbov a celého organizmu pomocou bobkového listu (dva roky som si túto konkrétnu očistu nerobil), a o týždeň na to sa pustím do ostropestrecovej kúry (ostropestrecová kašička)... Len teraz neviem, či radšej tú ostropestrecovú kašičku, alebo si kúpiť "múdru hubu" a urobiť si s ňou sériu klystírov... Niečo z toho... Čo by si odporučil skôr ? 30mld probiotiká užívam denne, hoci viem, že "múdra huba" je o niečom podstatne inom...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 4:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
INAK NECHÁPEM JEDNU VEC...
Miesto toho, aby bolo napísané za koľko dní máme dané množstvo kurkumovej pasty spotrebovať (veď to predsa nebudeme robiť s tým, že časť vyhodíme, nie ???), tak sú tu nezmyselné "dávkovania"... Ktoré sú NA PRD, pretože ja som musel použiť 400ml vody, 250ml nestačilo... Ak by som sa teda riadil dávkovaním podľa lyžičiek či iného množstva, nebude to ANI ZĎALEKA presné, pretože 250ml vody mi absolútne nestačilo na prípravu kurkumovej pasty.
A to som robil presne podľa návodu, pričom militre som bral ako mililitre, takže som to meral v nádobke s odmerkou nie len vodu, ale aj kurkumu, a rovnako v miniodmerke aj mleté čierne korenie... Bolo to nejakých možno 85 gramov kurkumy, mleté čierne korenie som nevážil...
Mňa by zaujímalo, či to môžem spotrebovať za 14 dní, alebo či 14 dní bude zbytočne veľa, a lepšie by bolo, keby som to "zjedol" za 10 dní...
Neviem ale, kto mi na túto moju otázku odpovie... S tým dávkovaním z návodu sa fakt neuspokojím... ako píšem, malo byť napísané, NA KOĽKO DNÍ tá "kúra" je, ZA KOĽKO DNÍ tú kúru máme ukončiť S TÝM, že jej ukončením dojeme poslednú dávku kurkumovej pasty...
Ja sa ani nedivím, že sa ľudia drvivou väčšinou nepúšťajú do príprav či do užívania takýchto "receptov", keďže to dávkovanie je v nich skoro vždy úplne napikaču napísané, a v konečnom dôsledku môžu byť rozdiely v dávkach u rôznych ľudí (aj keby všetci vážili rovnako a boli rovnakého veku) aj trojnásobné....

To se v tom moc pitváte, nedovedu si představit že by to takto někdo v Indii zkoumal, prostě kolik dají tolik dají a je to vždy dobře. Nakonec dobře vám to vysvětlil člen Xion.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurkumova pasta
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 6:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Neviem posudit, takze rob to nejak podla intuicie, aby ti z toho nepreplo, nech toho nieje moc naraz.
Tie dve veci kurkumova pasta a ostropestrecova kasa, to mozes jest nepretrzite. Mne obidve chutia, nevidim v tom problem jest to bez prestavky, a vyroba raz za tyzden nieje zas tak narocna.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz