Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 6:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 5:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
To je zajímavé, jak sem napíšu cokoliv, co není zcela kách, tak se to lidem hnedle líbí, také pro každého je slovo kousek jiný kousek, čili upřesním. To duté kolečko nakrájím jako dort na výseče cca 3-5 mm silné na silnějším konci, tedy opravdu kousek a je tam pouze pro chuť. Olomoucké tvarůžky jsou vlastně tvaroh, ne sýr a jde o celkem zdravou potravinu sice zahleňující, ale jinak až na tu slanost neškodnou. Je to světový unikát a nemáme se v tomto případě za co stydět.

Mozno by to nebolo zle s platkom kozieho syra. Urcite lepsia kombinacia ako chlieb + syr. \":-)\" Diky za tip.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 5:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
ale já to nemyslela ve zlém, ani jako chytání za slovo!! V rámci mé kompletní stravování, kterou teď podstupuju se snažím nabírat o potravinách co nejvíce informací, je to pro mě nové, tak mi to nemějte za zlé, jsem prostě zvědavá

Já vám to za zlé nemám, jen mě vždy pobaví, jak se hned lidé ptají na to nezdravé a to zdravé berou jako že není. Vemte si kolik lidí například jedlo syrovou bramboru, nebo třeba avokádo s česnekem a na to se neptají a tvarůžky jedl skoro každý a to je zajímá. Vlastně nejsou nezdravá jídla, ani zdravá jídla, každé jídlo vytváří nějaké přebytky, nebo deficity a pokud se budete stravovat jednostranně, tak vás to nakonec dostane a onemocníte. Pokud to nepochopíte jako varování, tak nakonec zemřete, ale ne na tu nemoc, ani na to jídlo, ale na absenci zdravého rozumu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Já tady ,,smradlavé sýry" nemusím vůbec \":(\" , ale stvořila jsem to a rodina to zblajzla. \":)\" Já byla ráda, že to nenesu pipkám, ale přeci jen jsem se nedokopala k tomu to zbaštit taky.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 4:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Na sucho pečené brambory nejsou zase tak špatné, ale jak přidáte olej, tak již jde o potravinu velice nezdravou extrémně zatěžující orgány. Vždy ovšem musíte počítat s tím, že organické minerály se změní na anorganické a například syrová brambora udrží zdravé zuby, což již u tepelně upravené neplatí.


proc se pecene brambory s olejem stavaji tak velkou zatezi pro vnitrni organy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
proc se pecene brambory s olejem stavaji tak velkou zatezi pro vnitrni organy?

Jde o to jak to myslíte, pokud jde o brambory na sucho opečené a na talíři omaštěné kvalitním olejem, tak se nic neděje, ale pokud se jedná o brambory na tuku pečené, či přímo fritované, tak jde o velice nezdravou potravinu, která dobře likviduje játra a další orgány. Jde hlavně o typ tuku a teplotu při které se používá a ani jedno není v pořádku ze zdravotního hladiska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 12:15 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Jde o to jak to myslíte, pokud jde o brambory na sucho opečené a na talíři omaštěné kvalitním olejem, tak se nic neděje, ale pokud se jedná o brambory na tuku pečené, či přímo fritované, tak jde o velice nezdravou potravinu, která dobře likviduje játra a další orgány. Jde hlavně o typ tuku a teplotu při které se používá a ani jedno není v pořádku ze zdravotního hladiska.

Tu sa asi myslia najma dnes tak oblubene hranolky a cipsy. Ach, co som sa ich najedol, az ma strasie, ked si spomeniem na tie mastne presolene lupienky, ako som vedel zjest aj cely sacik, to teda telo dostavalo zabrat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 7:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Dnes pro nás celkem fujtajbl, že ?? Ale paráda je, že se takto stravuje spousty dětí. Místo aby jim mamky daly svačinu a stálo je to chvilenku práce dají dětem peníze a ty si kupují takovéto svačiny. Ideál jsou koblihy a brambůrky a některé děti to nosí každý den. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Dnes pro nás celkem fujtajbl, že ?? Ale paráda je, že se takto stravuje spousty dětí. Místo aby jim mamky daly svačinu a stálo je to chvilenku práce dají dětem peníze a ty si kupují takovéto svačiny. Ideál jsou koblihy a brambůrky a některé děti to nosí každý den. \":(\"

Také podle toho vypadá stav dnešní mládeže a není výjimkou, že mě navštěvují mladí lidé, kteří mají zdravotní problémy padesátiletých a po pár letech bude určitě daleko hůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:44 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Dnes pro nás celkem fujtajbl, že ?? Ale paráda je, že se takto stravuje spousty dětí. Místo aby jim mamky daly svačinu a stálo je to chvilenku práce dají dětem peníze a ty si kupují takovéto svačiny. Ideál jsou koblihy a brambůrky a některé děti to nosí každý den. \":(\"

Ono, oni ani nemusia, deti si ich kupia sami za vreckove. \":-)\" I ja som to tak robil ked som bol mensi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 11:06 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kvůli hydrokolonu mi bylo nařízeno 2 dny předem jíst kašovitá, lehce stravitelná jídla.

Řeším to především ovocnými pyré (to bych zrovna asi neměla), zeleninovými šťávami, kefírem a banány. Ale je to dost monotonní a mám po tom brzy hlad. Chtěla bych se proto zeptat, jak si zdravotně stojí bramborová kaše - brambory i se slupkou na malé kousky pokrájené, uvařené v trošce vody a i s vodou rozmixované na kaši a ochucené kořením a avokádem. Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Kvůli hydrokolonu mi bylo nařízeno 2 dny předem jíst kašovitá, lehce stravitelná jídla.

Řeším to především ovocnými pyré (to bych zrovna asi neměla), zeleninovými šťávami, kefírem a banány. Ale je to dost monotonní a mám po tom brzy hlad. Chtěla bych se proto zeptat, jak si zdravotně stojí bramborová kaše - brambory i se slupkou na malé kousky pokrájené, uvařené v trošce vody a i s vodou rozmixované na kaši a ochucené kořením a avokádem. Děkuji

Netuším proč vás nutí do kašovité stravy, asi se bojí, aby jim nějaký vláknitý materiál neucpal tu rektální trubičku, ale na samotný výplach je vhodnější právě hrubá strava, která se snadno vodou naředí a odejde. Bramborová kaše bez mléka asi problém nepředstavuje, ale ovoce a zelenina půjde vypláchnout snadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 8:09 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mým oblíbeným jídlem jsou pečené plátky brambor ve slupce s česnekem a oliv. olejem. Mělo by jít také o zdravá jídlo, jelikož brambory jsou zásadotvorné, česnek fungicidní a oliv. olej je mimo jiné dobrým zdrojem éčka. Jak je to ale se slupkou od brambor? Doporučuje se brambory loupat kvůli jedovatému solaninu. Ten je prý také v syrových bramborách.

Je tohle nebezpečí reálné? Jaké mají brambory pečené a syrové kladné vlastnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Mým oblíbeným jídlem jsou pečené plátky brambor ve slupce s česnekem a oliv. olejem. Mělo by jít také o zdravá jídlo, jelikož brambory jsou zásadotvorné, česnek fungicidní a oliv. olej je mimo jiné dobrým zdrojem éčka. Jak je to ale se slupkou od brambor? Doporučuje se brambory loupat kvůli jedovatému solaninu. Ten je prý také v syrových bramborách.

Je tohle nebezpečí reálné? Jaké mají brambory pečené a syrové kladné vlastnosti?

Tak brambora je sice vysoce zásaditá, ale zase moc bych jich jako ideální jídlo neviděl. Slupky nijak nevadí, tam je právě mnoho důležitých látek a pečené ve slupce je občas jím také, se sirnou patlanicí a česnekem, nebo kefírovým tvarohem a cibulí, případně je dobrá varianta s kokosovým tukem a kyselé zelí. Solanin je v nějakém potenciálně škodlivém množství pouze v zelených bramborách a ty asi nejíte, jinak bych se jím nezabýval a již jsem to zde o něm psal. Jejich kladná vlastnost je kvantum draslíku, což vyloženě léčí srdeční potíže, ovšem musí být pouze samotné s bůčkem, nebo ovarem už to tak dobře nefunguje.
Samostatnou kapitolou je syrová bramborová šťáva a nic lepšího na poničený žaludek asi ani není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Nakrájet na 3-4 mm silné plátky, na to dát pomazánku z avokáda a česneku, do ní zapíchnout vlašský ořech, nebo jiný ořech a pro gurmány kousek olomouckého tvarůžku. Možná se vám to s těmito jednohubkami povede vyřešit.

dnes sme vyskusali.
hoci okrem avokada a cesnaku tam bola este trocha struhanej mrkvy a malo pomix. sezam semien. plus kusok tvaruzku, paradicka! pochutnal si aj manzel.
velka vdaka za tip!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Brambory
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dnes sme vyskusali.
hoci okrem avokada a cesnaku tam bola este trocha struhanej mrkvy a malo pomix. sezam semien. plus kusok tvaruzku, paradicka! pochutnal si aj manzel.
velka vdaka za tip!

Ona síla je vždy právě v jednoduchosti a platí to i pro kombinace potravin. Dnešní přeplácané potraviny vlastní chutě skoro postrádají, čili je nutné do nich narvat chemikálie a vyladit je, ovšem za jakou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz