Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2015 4:43 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Jarda píše:
Těžko odhadnout, bylo docela vedro a to jim také svědčit nemusí, třeba jste nějaké uvařila. To by nemělo mít na ty ostatní zásadní vliv, určitě bych vyzkoušel další várku.

Děkuji, další várka byla dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2015 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 02, 2015 11:19 am
Příspěvky: 4
Má orientace na těchto stránkách ještě trochu vázne, tak že se může stát že píši tam kde nemám, ale ono se to časem jistě uzdraví \":D\"
Chtěl jsem se optat kde se dají sehnat Tibi krystalky, nebo Tibetská houba.
Díky a přeji vše dobré všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned lis 08, 2015 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sláva píše:
Přeji krásný večer,
mám dotaz na Tibi krystalky - vodní kefír.
Asi jsem něco přehlédl ( čerstvě jsem se zaregistroval před pár dny ) ,ale nedohledal jsem případného prodejce Tibi krystalek.
Opakovaně si mi někam zabloudilo zdraví, tak hledám , hledám, jako asi každý na tomto fóru. Ale ono se najde, jen se dívat a naslouchat trochu jinak než skrze koncept vnějšího světa, který je vlastně projekcí nás samotných - no prostě masakr ega \":D\"
Díky a nazdárek, Sláva.

Většinou se neprodávají v obchodní síti, ale je třeba se domluvit s někým kdo je pěstuje, zda by vám nějaké neoddělil, stačí jich trochu, dají se množit celkem slušně. Jinak ohledně kefírek je v inzerci docela dost odkazů, tak to projděte a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 6:26 pm 
Offline

Registrován: stř led 07, 2015 11:46 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Elgenn píše:
Nějakou dobu mám doma několik třtinových melas, které ale nepoužívám, abych nedráždil kvasinky, a teď, když jsem se dostal k Tibi krystalkům, mě napadlo, že bych mohl melasy konečně zužitkovat a použít je do nápoje místo cukru. Předpokládám, že se tím dost zvýší zdravotní benefity. Ještě lepší by to mohlo být s melasou obohacenou beta-glukanem, ale tady přemýšlím, jestli teoreticky beta-glukan nebude sabotovat práci krystalků, nebo ještě spíše zda krystalky nebudou sabotovat beta-glukan - ostatně, je to sacharid, mohly by ho tedy rozkládat.
Předpokládám ale, že tento problém zatím nikdo neřešil, takže nezbude, než to vyzkoušet. Každopádně i v základní variantě může být melasa pro Tibi dobré krmivo, jen bude vzhledem k obsahu sacharózy a glukózy třeba dát jí oproti cukru tak trojnásobné množství, případně namixovat částečně s cukrem.

Na to nedovedu odpovědět, to jsem nikdy nezkoušel.

Tak podávám zprávu, jak dopadl můj experiment s původně dobře se jevícím použitím melasy do tibi kefíru. Bohužel se zdá, že melasa kromě žádoucích kultur ještě lépe krmí jakousi kvasinkovou mikrohavěť, protože po určitém čase použítání melasového tibi kefíru se krystalky v nádobě začaly ztrácet pod nánosem usazeniny podobné kalu ve stojícím burčáku. Chuťově nic moc tedy, burčák je určitě lepší.
Poté, co jsem krystalky propláchl ve filtrované vodě a začal je nakládat jen do cukrové vody s citrónem a občas sušeným fíkem či datlí, už se zdá být vše v pořádku.
Jinak na okraj doporučuji zvážit, od koho budete krystalky sehnávat. Já jsem šel cestou zdánlivě jednoduchou - vygooglil jsem si prodej tibi krystalků a kontaktoval první osobu - jistou Vieru T. Za krystalky si naúčtovala 50 Kč a dalších 100 Kč za poštovné, které jí reálně ale stálo asi 40 korun. Krystalky poslala v igelitu a papírové krabičce. Pochopitelně dorazily poškozené, krabička promáčknutá a promočená, což pošta nejdřív dala stranou a můj balík nebyl k nalezení. Den na to mi volali, která bije. Byl jsem moc rád, protože zrovna panovala největší letní vedra a každý den na poště krystalkům náramně svědčil... Paní odesílatelna za tu cenu ani balík neoznačila jako křehký, takže s reklamací bych neuspěl.
Takže radši shánět z ruky do ruky, nebo alespoň od někoho, kdo si nezaložit výnosný byznys s horkou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 2:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elgenn píše:
Tak podávám zprávu, jak dopadl můj experiment s původně dobře se jevícím použitím melasy do tibi kefíru. Bohužel se zdá, že melasa kromě žádoucích kultur ještě lépe krmí jakousi kvasinkovou mikrohavěť, protože po určitém čase použítání melasového tibi kefíru se krystalky v nádobě začaly ztrácet pod nánosem usazeniny podobné kalu ve stojícím burčáku. Chuťově nic moc tedy, burčák je určitě lepší.
Poté, co jsem krystalky propláchl ve filtrované vodě a začal je nakládat jen do cukrové vody s citrónem a občas sušeným fíkem či datlí, už se zdá být vše v pořádku.
Jinak na okraj doporučuji zvážit, od koho budete krystalky sehnávat. Já jsem šel cestou zdánlivě jednoduchou - vygooglil jsem si prodej tibi krystalků a kontaktoval první osobu - jistou Vieru T. Za krystalky si naúčtovala 50 Kč a dalších 100 Kč za poštovné, které jí reálně ale stálo asi 40 korun. Krystalky poslala v igelitu a papírové krabičce. Pochopitelně dorazily poškozené, krabička promáčknutá a promočená, což pošta nejdřív dala stranou a můj balík nebyl k nalezení. Den na to mi volali, která bije. Byl jsem moc rád, protože zrovna panovala největší letní vedra a každý den na poště krystalkům náramně svědčil... Paní odesílatelna za tu cenu ani balík neoznačila jako křehký, takže s reklamací bych neuspěl.
Takže radši shánět z ruky do ruky, nebo alespoň od někoho, kdo si nezaložit výnosný byznys s horkou vodou.

Zajímavé info a máte pravdu že lidi jsou dnes hodně nesolidní. Bohužel si je tak vypěstovala místní elita nesmyslnou podporou nepracujících menšin. Prostě když může všechno jeden, přeci to může i druhý, máme jedny zákony pro všechny, ale v reálu pro některé zákony platí a pro jiné už tolik ne, tam by dodržování zákona mohlo být považováno za diskriminaci a rasový útlak, no není to kocourkov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2016 1:47 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Možná jsem to přehlédla, ale nikde jsem tady nenašla informaci o druhotné fermentaci vodního kefíru. Vřele ji doporučuji - v podstatě jde o to, že se kefír slije, takže už v něm nejsou houbičky, a pak do něj dáte další ovoce nebo koření a necháte fermentovat dál při pokojové teplotě alespoň dalších 24 hodin. Nemusí se řešit oddělování ovoce od houbiček, což je super. Já nejčastěji druhotně fermentuji s mletou vanilkou (úžasná chuť a stačí použít velmi málo), nebo se zázvorem.

Pokud plánuji druhotnou fermentaci, tak do prvotního kefíru většinou nedávám žádné ovoce, aby se mi nebily příchutě.

Druhotná fermentace je údajně super i u mléčného kefíru - jednak je možné přidat příchutě a také se ještě víc zlepší výživové hodnoty - ale tam jsem to nezkoušela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Možná jsem to přehlédla, ale nikde jsem tady nenašla informaci o druhotné fermentaci vodního kefíru. Vřele ji doporučuji - v podstatě jde o to, že se kefír slije, takže už v něm nejsou houbičky, a pak do něj dáte další ovoce nebo koření a necháte fermentovat dál při pokojové teplotě alespoň dalších 24 hodin. Nemusí se řešit oddělování ovoce od houbiček, což je super. Já nejčastěji druhotně fermentuji s mletou vanilkou (úžasná chuť a stačí použít velmi málo), nebo se zázvorem.

Pokud plánuji druhotnou fermentaci, tak do prvotního kefíru většinou nedávám žádné ovoce, aby se mi nebily příchutě.

Druhotná fermentace je údajně super i u mléčného kefíru - jednak je možné přidat příchutě a také se ještě víc zlepší výživové hodnoty - ale tam jsem to nezkoušela.

Zajímavá informace, to jsem nikdy nezkoušel, ale jde podle všeho o výborný nápad a má to logiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 11:43 pm 
Offline

Registrován: pon pro 03, 2012 4:41 pm
Příspěvky: 2
Je možná výroba s pomocí medu místo cukru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 11:46 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
J3ron píše:
Je možná výroba s pomocí medu místo cukru?

Nedoporučuje se protože může zabíjet bakterie, ale nic Vám nebrání to vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
J3ron píše:
Je možná výroba s pomocí medu místo cukru?

Myslím že to vůbec fungovat nebude jak píše členka Gamina, med je celkem silně antibakteriální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2017 1:08 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Gamina píše:
Možná jsem to přehlédla, ale nikde jsem tady nenašla informaci o druhotné fermentaci vodního kefíru. Vřele ji doporučuji - v podstatě jde o to, že se kefír slije, takže už v něm nejsou houbičky, a pak do něj dáte další ovoce nebo koření a necháte fermentovat dál při pokojové teplotě alespoň dalších 24 hodin. Nemusí se řešit oddělování ovoce od houbiček, což je super. Já nejčastěji druhotně fermentuji s mletou vanilkou (úžasná chuť a stačí použít velmi málo), nebo se zázvorem.

A čo keby som použila namiesto vody odšťavené ovocie, tiež by nebolo nutné čistiť kefírky od zbytkov ovocia.
Nemám ešte kefírky, tak len teoretizujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: pát bře 10, 2017 8:50 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Tamariška píše:
A čo keby som použila namiesto vody odšťavené ovocie, tiež by nebolo nutné čistiť kefírky od zbytkov ovocia.
Nemám ešte kefírky, tak len teoretizujem.

Nejsem si jistá, jestli by to kefírky přežily dlouhodobě, ale jako námět na experiment je to zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz