Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2021 5:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tak tak. Pijem síce len "hnedý" čaj Pu-erh (vyrábaný fermentáciou zo zeleného) a môžem potvrdiť, že po dlhom užívaní mi dosť zafarbil sklovinu. Zelený sa zase nedá piť na prázdny žalúdok.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2021 7:04 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
neti píše:
Tak tak. Pijem síce len "hnedý" čaj Pu-erh (vyrábaný fermentáciou zo zeleného) a môžem potvrdiť, že po dlhom užívaní mi dosť zafarbil sklovinu. Zelený sa zase nedá piť na prázdny žalúdok.

Zelený čaj taky barví zuby, sice méně, než černý, ale při pravidelném pití je to taky znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 7:29 pm 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
poslední rok jsem si vytvořil jistou závislost na černém čaji, ani si nemyslím, že na tom kofeinu, ale spíš na té chuti. Jelikož nechci popíjet tolik černého a zelený na mě nějak moc silný, přešel jsem na čaj Bancha. je to zajímavý kompromis, chuťově mě to uspokojí a není to takové "zlo" jako černý čaj..

černý si dám sem tam jednou za dlouhý čas na způsob Yogi tea - Dáta Masala- čaj, koření, mléko, med (jak už tady zaznělo z oblasti Indie/Nepálu).

nebo dokonce, když si chci dát YogiTea k večeru, tak je zajímavá varianta použít Rooibos místo černého čaje ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 8:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Lekorka píše:
Černý čaj má jednu obrovskou nevýhodu, strašně barví zubní sklovinu. Nic na světě tak nenabarví zuby, jako černý čaj.

Konzumujem cierny caj posledne 2 roky mi to zacalo chutit, asi 2-3 salky denne, a tento jav nepozorujem vobec. Teda nevidim ziadnu zmenu, oproti tomu, ako som to mal dovtedy. Ja som ale nejak ziarivo biele zuby nikdy nemal, takze mozno sa to dotyka len vylestenych umelin, co si k zubom prikladaju paletu farieb s odtienami bielej, a vzdy sa im ruca svet, ked to klesne o jeden odtien. Mozno je to ale aj vdaka tomu, ze zcas na cas si urobim kuru MMS, a umyjem si tym zuby. Ta vec neskutocne vybieluje zuby, teda nerobi ich belsie, ale rozpusti tie usadeniny z jedla. Takze kto pouziva MMS, tak myslim ze nejake farbenie cierneho caju vobec nemusi riesit. A aj kurkumu vdaka tomu mozem jest kazdy den (ja si vzdy dam lyzicku po jedle), lebo ta tiez farbi vsetko do zlta, takze si myslim, ze aj zuby bude.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2021 9:59 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Xion píše:
Konzumujem cierny caj posledne 2 roky mi to zacalo chutit, asi 2-3 salky denne, a tento jav nepozorujem vobec. Teda nevidim ziadnu zmenu, oproti tomu, ako som to mal dovtedy. Ja som ale nejak ziarivo biele zuby nikdy nemal, takze mozno sa to dotyka len vylestenych umelin, co si k zubom prikladaju paletu farieb s odtienami bielej, a vzdy sa im ruca svet, ked to klesne o jeden odtien. Mozno je to ale aj vdaka tomu, ze zcas na cas si urobim kuru MMS, a umyjem si tym zuby. Ta vec neskutocne vybieluje zuby, teda nerobi ich belsie, ale rozpusti tie usadeniny z jedla. Takze kto pouziva MMS, tak myslim ze nejake farbenie cierneho caju vobec nemusi riesit. A aj kurkumu vdaka tomu mozem jest kazdy den (ja si vzdy dam lyzicku po jedle), lebo ta tiez farbi vsetko do zlta, takze si myslim, ze aj zuby bude.

Neumím si představit, že by někdo mě+l zuby z materiálu, který by se nezabarvil černým čajem. Všimla jsem si, že černý čaj mi zabarví dokonce porcelánový hrnek, a z toho porcelánu to nejde skoro sundat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: čtv led 20, 2022 9:43 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Zdravím. Kofein a jeho vliv na spanek: opravdu je tak negativní, že bych odpoledne jiz neměl kafovat? A co citlivost na kofein, dá se podle nějakých příznaků poznat, jak moc sem na něj citlivý? Děkuju \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: pát led 21, 2022 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Zdravím. Kofein a jeho vliv na spanek: opravdu je tak negativní, že bych odpoledne jiz neměl kafovat? A co citlivost na kofein, dá se podle nějakých příznaků poznat, jak moc sem na něj citlivý? Děkuju \":)\"

Tak dost lidí po odpoledním, nebo večerním kafování nespí, ale určitě ne každý, někomu kafe vadit vůbec nemusí. Většinou se citlivost projevuje neklidem až panikou tedy to by jste poznal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2022 8:53 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2019 10:25 am
Příspěvky: 18
Slysel jsem v minulosti neco o tom, ze kafe rozhazuje mikrofloru. Nicmene o tom uz ted nemuzu najit. Jen jsem nasel kratkou zminku o tom v knize Hladoveni pro zdravi.

Vi o tom nekdo tady neco? Popripade je to vlastne vubec mozne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2022 4:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
adabo píše:
Slysel jsem v minulosti neco o tom, ze kafe rozhazuje mikrofloru. Nicmene o tom uz ted nemuzu najit. Jen jsem nasel kratkou zminku o tom v knize Hladoveni pro zdravi.

Vi o tom nekdo tady neco? Popripade je to vlastne vubec mozne?

Tak s mikrobiomem střeva pohybuje vlastně cokoliv tedy určitě i větší konzumace kafe i když je otázkou zda to bude ve všech případech špatně, já myslím že spíše jak u koho a někomu kafe může dokonce pomáhat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: pon led 15, 2024 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2019 10:25 am
Příspěvky: 18
Snazim se prestat s kofeinem po asi 10 letech temer kazdodenniho uzivani a musim rict ze to je docela mazec...

I po 3 mesicich kompletniho vyhybani se kofeinu (vcetne cokolad, decaf atd.) mam porad neskutecnou chut a stale mam na mysli ze "kdybych si dal kafe, tak se mi pracuje lip", vcetne anhedonie / lehci deprese. Co ctu na forech jako /r/decaf tak je to pomerne bezny..

Vadi mi ze se o tom moc nemluvi jaky dlouhodoba pravidelna konzumace kofeinu muze mit dlouhodoby efekty na mysl/mozek.. vzhledem k tomu ze to dela i neco s dopaminem tak to muze mit docela vyznamny efekt..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 8:39 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jarda píše:
Tak s mikrobiomem střeva pohybuje vlastně cokoliv tedy určitě i větší konzumace kafe i když je otázkou zda to bude ve všech případech špatně, já myslím že spíše jak u koho a někomu kafe může dokonce pomáhat.

To rád slyším, neboť čas od času sním i lógr, pokud je káva slazená bílým medem. Škodlivost si lidé dělají sami, když místo lžičky kafe potřebují smrťáka a ještě k tomu několikrát za den i mimo jídlo.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
adabo píše:
Snazim se prestat s kofeinem po asi 10 letech temer kazdodenniho uzivani a musim rict ze to je docela mazec...

I po 3 mesicich kompletniho vyhybani se kofeinu (vcetne cokolad, decaf atd.) mam porad neskutecnou chut a stale mam na mysli ze "kdybych si dal kafe, tak se mi pracuje lip", vcetne anhedonie / lehci deprese. Co ctu na forech jako /r/decaf tak je to pomerne bezny..

Vadi mi ze se o tom moc nemluvi jaky dlouhodoba pravidelna konzumace kofeinu muze mit dlouhodoby efekty na mysl/mozek.. vzhledem k tomu ze to dela i neco s dopaminem tak to muze mit docela vyznamny efekt..

Tak každá stimulační látka je v zásadě návyková čili já tam zase takový rozpor nevidím. Z dlouhodobější závislosti na jakémkoliv stimulantu se relativně špatně vyskakuje pokud ten stav ponoukání ďábla neovládá váš mozek. Prostě si je potřeba ten stav ponoukání ďábla v mozku přepnout a přijmout opatření takového rázu aby ten stimulant neovládal mě ale já jeho. V mládí než jsem se začal zabývat zdravím prošel jsem pro mnoho lidí neuvěřitelnou zkušeností pravidelného pijáka alkoholu a to ne zrovna troškaře. Pil jsem až 2 litry tvrdého alkoholu denně většinou Ferneta po dobu tří let, tedy z pohledu kohokoliv kdo by se to dozvěděl jsem byl notorický alkoholik. Přesto jsem dokázal ze zdravotních důvodů přepnout mozek a zkrotit ďábla ze dne na den na nulu, tedy ne pomalu klesat jak se doporučuje při odvykání, ale tvrdě vysadit což mě dostalo zpět mezi zdravé, prostě návrat do hry. Nikdy jsem ovšem nezačal být plným abstinentem a tvrdým odmítačem alkoholu, červené víno si dám sem tam v malém množství jako lék, což platí i u slivovice a pivo párkrát za rok pouze v létě a ve venkovní zahrádce restaurace. Dovnitř bych nevlezl ten smrad hospody přímo nesnáším a nemám sebemenší potřebu pít alkohol pravidelně, prostě ďábla ovládám já a ne on mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
To rád slyším, neboť čas od času sním i lógr, pokud je káva slazená bílým medem. Škodlivost si lidé dělají sami, když místo lžičky kafe potřebují smrťáka a ještě k tomu několikrát za den i mimo jídlo.

Tak jistě, vše je o přiměřenosti a důvodech které mě ke konzumaci toho konkrétního stimulantu vedou. Pokud jde pouze o chuť a ne o tu stimulaci v zásadě bych si dovolil tvrdit že závislost se získá obtížně. Osobně jsem vypil celkem dvě kafe za celý život a to za komančů na schůzích ROH a rozhodně jsem si chuť té rezaté vody neoblíbil. Totéž u mě neplatí pro jiný zdroj kofeinu, konkrétně kakao, toho si dám klidně 40g naráz tedy dávku která by ledaskoho dostala do stavu kdy se mu změní mysl, ale mě pouze chutná jinak z něho v zásadě nemám žádné jiné vjemy. Pokud to samé máte s tím kafem nehledal bych v tom žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 8:25 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Jarda píše:
Tak jistě, vše je o přiměřenosti a důvodech které mě ke konzumaci toho konkrétního stimulantu vedou. Pokud jde pouze o chuť a ne o tu stimulaci v zásadě bych si dovolil tvrdit že závislost se získá obtížně. Osobně jsem vypil celkem dvě kafe za celý život a to za komančů na schůzích ROH a rozhodně jsem si chuť té rezaté vody neoblíbil. Totéž u mě neplatí pro jiný zdroj kofeinu, konkrétně kakao, toho si dám klidně 40g naráz tedy dávku která by ledaskoho dostala do stavu kdy se mu změní mysl, ale mě pouze chutná jinak z něho v zásadě nemám žádné jiné vjemy. Pokud to samé máte s tím kafem nehledal bych v tom žádný problém.

Určitě nepotřebuji kupovat zrnkovou kávu po kilogramech, když mně osobně na měsíc stačí 70-ti gramový pytlík Robusty nebo její směsi s Arabikou. Vidím to tak, že touha po kávě (kofeinu) může souviset s nedostatkem serotoninu (resp. krádeží tryptofanu na tvorbu Vitamínu B3 niacinu k zajištění energie a redukce skrze NAD+), po alkoholu s nedostatkem vitamínu C (coby donory vodíku) a po cigaretě (nikotinu) s nedostatkem dopaminu (resp. tyrosinu, biopterinu / folátu a Vitamínu D).

Jinými slovy, kafe z výše uvedené biochemické příčiny (dané např. chronickým únavovým syndromem, nákazou, stárnutím, ale třebas i vařením a nevhodnou dietou) supluje SSRI a doplňováním kyseliny askorbové bohužel přestává chutnat tvrdý alkohol, alespoň dle mé zkušenosti.

2023: 10 nejlepších doplňků ke snížení chuti na alkohol
https://www.palmerlakerecovery.com/alcohol-abuse-and-addiction/supplements-for-alcohol-cravings/
Functional abdominal pain causing Scurvy, Pellagra, and Hypovitaminosis A
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3976101/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne úte led 30, 2024 6:37 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kofein
PříspěvekNapsal: stř led 17, 2024 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Určitě nepotřebuji kupovat zrnkovou kávu po kilogramech, když mi na měsíc stačí 70-ti gramový pytlík Robusty nebo její směsi s Arabikou. Vidím to tak, že touha po kávě (kofeinu) může souviset s nedostatkem serotoninu (resp. krádeží tryptofanu na tvorbu Vitamínu B3 niacinu k zajištění energie a redukce skrze NAD+), po alkoholu s nedostatkem vitamínu C (coby donory vodíku) a po cigaretě (nikotinu) s nedostatkem dopaminu (resp. tyrosinu, biopterinu / folátu a Vitamínu D).

Jinými slovy, kafe z výše uvedené biochemické příčiny (dané např. chronickým únavovým syndromem, nákazou, stárnutím, ale třebas i vařením a nevhodnou dietou) supluje SSRI a doplňováním kyseliny askorbové bohužel přestává chutnat tvrdý alkohol, alespoň dle mé zkušenosti.

2023: 10 nejlepších doplňků ke snížení chuti na alkohol
https://www.palmerlakerecovery.com/alcohol-abuse-and-addiction/supplements-for-alcohol-cravings/
Functional abdominal pain causing Scurvy, Pellagra, and Hypovitaminosis A
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3976101/

Tak určitě v dosti vysokém procentu populace může jít i o uvedené faktory nicméně ty by si měl každý kdo se potřebuje zbavit nějaké závislosti ověřit laboratorně, nebo se je minimálně snažit hledat a pochopit souvislosti svého problému. Tady je třeba vyzdvihnout Antabus z pohledu jeho antiparazitických vlastností kdy zlikviduje parazity, odbourá tím zvýšenou spotřebu konkrétních látek které ti paraziti spotřebovávají a alkohol člověka přestane tak lákat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz