Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Proč jsou v koupeli zastoupeny zrovna tyto tři věci? Co způsobují? Šlo by udělat koupel třeba jen v himalájské soli a kolik potom mít ml?

Co to dodá, jsem tam psal, není to nějaká přesná a naprosto důležitá kombinace. Koupele se dají konat prakticky s jakoukoliv nejedovatou solí a vždy získáte nosné minerály z dané soli. Použít himálajskou sůl klidně můžete, ale většině lidí chybí hořčík, proto jsem sem dal koupel na doplnění hlavně hořčíku, což se z himálajské soli nedoplní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Co to dodá, jsem tam psal, není to nějaká přesná a naprosto důležitá kombinace. Koupele se dají konat prakticky s jakoukoliv nejedovatou solí a vždy získáte nosné minerály z dané soli. Použít himálajskou sůl klidně můžete, ale většině lidí chybí hořčík, proto jsem sem dal koupel na doplnění hlavně hořčíku, což se z himálajské soli nedoplní.

Máte tam rozepsáno co to dodá jako komplex. Ale co dodá jedlá soda a epsomská sůl? Himalájská má přece většinu minerálů... Mám to chápat, tak, že třeba hořčík v malé koncentraci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Máte tam rozepsáno co to dodá jako komplex. Ale co dodá jedlá soda a epsomská sůl? Himalájská má přece většinu minerálů... Mám to chápat, tak, že třeba hořčík v malé koncentraci?

Jasně tam píšu, že získáte nosné minerály z dané soli a vzorečky snad na internetu snadno najdete. Pokud to je problém tak, Hydrogenuhličitan sodný - NaHCO3 - neboli jedlá soda dodá sodík a Epsomská sůl - MgSO4.7H2O - heptahydrát síranu hořečnatého dodá hořčík a síru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
fdh : inak povedané, sóda bikarbóna ti okrem iného bude odkysľovať telo cez pokožku. Ale vtedy treba niekoľko lyžíc ( tak som to čítal ) na kúpeľ, preto ja osobne si budem pripravovať takú kúpeľ : 200-250 g solnej zmesy + 200-250 gramov jedlej sódy ( sóda bikarbóna ). Ale pravdepodobne stačí aj menej, ako hovoril pán Jarda. Ale vieš... z 1kg "prídavku" do kúpeľa sa ťažko prechádza na 100 gramov.... pre mňa. Kilo ale bolo rozhodne veľa, a skôr by som to použil pri akútnych prípadoch doplnenia minerálov cez pokožku, ktoré sa mňa ale netýkajú ( a navyše nedám takmer 3 Eurá za kúpeľovú zmes na jedno použitie .. ). Po kúpeli by sa mal človek osprchovať od kúpeľa ( od soli a sódy ), a potom natrieť panenským olivovým olejom. Zvyšok čo sa nevstrebe treba poutierať napríklad "kuchynskými papierovými utierkami", alebo do nejakej bavlnenej látky.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 3:55 pm 
V jakém poměru se má jedlá soda vypít, když už je člověku fakt ouvej?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon bře 22, 2010 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
V jakém poměru se má jedlá soda vypít, když už je člověku fakt ouvej?

Můžete použít cca 8-10 g sody ve sklenici teplé vody, pokud chcete tak do toho rozmíchejte lžičku melasy s betaglukany a přidejte citrón.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 8:54 am 
Offline

Registrován: čtv dub 29, 2010 3:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
přečetla jsem knížku "Pryč s kyselostí", kterou na těchto stránkách doporučujete. Mám následující dotaz:

Na str. 44 se uvádí "Tři kroky pročišťování:
...
1. Rozpuštění odpadních látek v těle za pomoci pročišťovacího čaje. Kyseliny, dosud vázané na minerály, se opět uvolní a mohou být vyloučeny.

2. Spolehlivá neutralizace aktivovaných kyselin. Pro přísunu zásaditých látek (minerálů a stopových provků) dochází k neutralizaci aktivovaných kyselin. Samotné zásadotvorné potraviny by toho však nedosáhly, je třeba ještě přidat vhodné potravinové doplňky.

3. Důkladné vyloučení neutralizovaných kyselin. Neutralizované kyseliny jsou bezezbytku vyloučeny, pokud se tělu dostává potřebné množství tekutin. Jedná se především o již uvedený čaj a zeleninové šťávy, ale vhodná je i dobrá neperlivá voda. ..."

Nechala jsem si v lékárně namíchat zásaditou směs, která je na str. 38 stejné knihy. Tato zásaditá směs pak znamená bod 2. Pod bodem 1 si mám představit jedlou sodu? (Bod 3 je jasný - hodně pít...)

Čili dotaz zní: na odkyselení je jedlá soda a na neutralizaci tzn. doplnění zásad je pak doplnění minerálů? Nebo mám chápat odkyselení a doplnění zásad jako totéž?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
soleilka píše:
Dobrý den,
přečetla jsem knížku "Pryč s kyselostí", kterou na těchto stránkách doporučujete. Mám následující dotaz:

Na str. 44 se uvádí "Tři kroky pročišťování:
...
1. Rozpuštění odpadních látek v těle za pomoci pročišťovacího čaje. Kyseliny, dosud vázané na minerály, se opět uvolní a mohou být vyloučeny.

2. Spolehlivá neutralizace aktivovaných kyselin. Pro přísunu zásaditých látek (minerálů a stopových provků) dochází k neutralizaci aktivovaných kyselin. Samotné zásadotvorné potraviny by toho však nedosáhly, je třeba ještě přidat vhodné potravinové doplňky.

3. Důkladné vyloučení neutralizovaných kyselin. Neutralizované kyseliny jsou bezezbytku vyloučeny, pokud se tělu dostává potřebné množství tekutin. Jedná se především o již uvedený čaj a zeleninové šťávy, ale vhodná je i dobrá neperlivá voda. ..."

Nechala jsem si v lékárně namíchat zásaditou směs, která je na str. 38 stejné knihy. Tato zásaditá směs pak znamená bod 2. Pod bodem 1 si mám představit jedlou sodu? (Bod 3 je jasný - hodně pít...)

Čili dotaz zní: na odkyselení je jedlá soda a na neutralizaci tzn. doplnění zásad je pak doplnění minerálů? Nebo mám chápat odkyselení a doplnění zásad jako totéž?

Děkuji za odpověď.

Já tuto knihu sice dobře znám, ale rozhodně ji nikde nedoporučuji, také má svá slabá místa. Pokud se týká dotazu, tak jedlá soda neutralizuje pouze chemicky, čili jako nouzové řešení ano, ale dlouhodobě ne a ta směs je také pouze jedna z dalších mnoha možností, Stále to je pouze náhražka za zásadotvornou a zdravou přírodní stravu, čili z dlouhodobého pohledu to také neřeší nic a v kombinaci s plastickým žrádlem to fungovat stejně nebude. Nicméně krátkodobě vás to patrně srovná a pak už to musíte vzít za správný konec, kdy berličky nejsou potřeba. Jinak odkyselení a neutralizace je totéž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:32 am 
Offline

Registrován: čtv dub 29, 2010 3:32 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Já tuto knihu sice dobře znám, ale rozhodně ji nikde nedoporučuji, také má svá slabá místa. Pokud se týká dotazu, tak jedlá soda neutralizuje pouze chemicky, čili jako nouzové řešení ano, ale dlouhodobě ne a ta směs je také pouze jedna z dalších mnoha možností, Stále to je pouze náhražka za zásadotvornou a zdravou přírodní stravu, čili z dlouhodobého pohledu to také neřeší nic a v kombinaci s plastickým žrádlem to fungovat stejně nebude. Nicméně krátkodobě vás to patrně srovná a pak už to musíte vzít za správný konec, kdy berličky nejsou potřeba. Jinak odkyselení a neutralizace je totéž.

Díky za odpověď. Samozřejmě chápu, že se jedná pouze o nastartování organismu a je třeba usměrnit pH pomocí stravy, pohybu atd.

Co tedy znamená bod 1? Koupit si jakýkoli detoxikační čaj v lékárně? Nebo mátě nějaké doporučení který konkrétně?

A ještě dotaz k jedlé sodě - jak dlouho, jak často a kolik se může brát, aniž by ohrozila zdraví?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
soleilka píše:
Díky za odpověď. Samozřejmě chápu, že se jedná pouze o nastartování organismu a je třeba usměrnit pH pomocí stravy, pohybu atd.

Co tedy znamená bod 1? Koupit si jakýkoli detoxikační čaj v lékárně? Nebo mátě nějaké doporučení který konkrétně?

A ještě dotaz k jedlé sodě - jak dlouho, jak často a kolik se může brát, aniž by ohrozila zdraví?

Děkuji.

Pokud to tam autor neuvádí, tak můžete použít jak bylinné čaje koupené v lékárně, případně se poradit u nějakého bylinkáře, ono to bude dost záležet na konkrétním problému, který chcete řešit. Ta jedlá soda vás zase tak rychle ohrožovat nebude, ale likviduje i kyselinu chlorovodíkovou vytvářenou v žaludku, což z dlouhodobého hlediska narušuje trávení, čili na přímé srovnání pH ji lze používat klidně celý měsíc a dokonce i několikrát denně, ale pokud to dokážete jinými postupy, je to rozhodně vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 6:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Co to dodá, jsem tam psal, není to nějaká přesná a naprosto důležitá kombinace. Koupele se dají konat prakticky s jakoukoliv nejedovatou solí a vždy získáte nosné minerály z dané soli. Použít himálajskou sůl klidně můžete, ale většině lidí chybí hořčík, proto jsem sem dal koupel na doplnění hlavně hořčíku, což se z himálajské soli nedoplní.

Při mém deficitu Na a přebytku Ca (čili málo Mg) bych chtěl zkusit koupel právě na porovnání těchto dvou prvků. Kolik lze do vany použít himalájské soli a kolik chloridu hořečnatého, aniž by tam místo mě zůstala rozežraná kostra? Jak dlouho se v tom dá máchat a jak často?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Při mém deficitu Na a přebytku Ca (čili málo Mg) bych chtěl zkusit koupel právě na porovnání těchto dvou prvků. Kolik lze do vany použít himalájské soli a kolik chloridu hořečnatého, aniž by tam místo mě zůstala rozežraná kostra? Jak dlouho se v tom dá máchat a jak často?

Běžně se dává tak po 30 ml od každé soli, ale dá se použít i mnohanásobek zcela bez rizika, akorát to vyjde draho. Délka ani frekvence koupele není omezena a dá se říci čím déle, tím lépe, přičemž minimální délka je 45 minut, prvních 30 minut se totiž pouze otevírají póry a teprve pak si tělo látky bere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 7:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Běžně se dává tak po 30 ml od každé soli, ale dá se použít i mnohanásobek zcela bez rizika, akorát to vyjde draho. Délka ani frekvence koupele není omezena a dá se říci čím déle, tím lépe, přičemž minimální délka je 45 minut, prvních 30 minut se totiž pouze otevírají póry a teprve pak si tělo látky bere.

Letmo jsem tu někde zahlédl, že na koupele se dá místo chloridu používát síran hořečnatý? Dávkování 30mg by platilo i pro epsomku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Letmo jsem tu někde zahlédl, že na koupele se dá místo chloridu používát síran hořečnatý? Dávkování 30mg by platilo i pro epsomku?

Ano, to je naprosto stejné a lze ho použít skoro pro každou sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte čer 28, 2011 4:47 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jaký máte názor na zásaditou koupel ve 100g nebo více jedlé sody?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz